LED diodové žárovky do pracovních světel

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod libor » 05 kvě 2015 21:32

Ono foták dost zkresluje i mě ve skutečnosti je to lepší i na té tvé to není moc vidět ale věřím že ti to svítí dobře já zase mám strach pokud bych dal moc silné tak že se mě to bude od secí mašiny odrážet a nerad bych měl problémy s očima. spíš ještě přemýšlím dát silnější do předu tam se to od ničeho neodráží.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod bold » 05 kvě 2015 21:35

když je jasno tak to je jedno, ale když seješ v noci a je mlha (ozimy) tak to je prdel- bílá stěna před tebou, nevidíš na znamenák a přemýšlíš co zapnout nebo co naopak vypnout :lol: :lol:
Jak budu řádit ve tmě s nějakým nářadím tak bliknu z kabiny ať je porovnání, nechci ti zasírat vlákno ale možná by nebylo od věci dávat sem fotky pracovních světel ať máme porovnání. (tím myslím jak svítí, né jak vypadají :lol: )
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod libor » 05 kvě 2015 21:44

to je dobrý nápad a k fotce bych dal i typ světla at víme. U mě stejně problém já v noci teď nejezdim až o žnich

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod skacel99 » 06 kvě 2015 07:35

V místním obchodě s náhradníma dílama kupuju LED světla cca za 800,- 24W. Na každým traktoře mám vzadu 2 kusy a bohatě to stačí. Přijde mi,že svítivostí 1kus 24W LED nahradí 2 kusy 55W halogenů.Nejstarší sada má zhruba 2 roky a je to zatím bez problémů.
Svítí to výrazně líp,než halogen a hlavně když se práší,například při setí je to bomba. Akorát se mi začínají pomalu hromadit halogenový světla,který postupně odmontovávám :)

Příspěvky: 30
Registrován: 19 dub 2013 12:40

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod Heretique » 07 kvě 2015 22:48

Na novém masey ferguson co má známý jsou všude halogeny 4 ve předu a 4 v zadu v noci jako ve dne ale nevím co je tam za žárovky a jakou mají svítivost. Nedávno jsem měnil na jedné vlečce couvací halogeny za led že prý je snima málo vidět. No po pravdě nic moc světla ale dal jsem do nich jiný žárovky něco kolem 1400 lumenů a namontoval na 7211 jako přední pracovní světla a je to paráda, ledky jsou super třeba jako sdružený světla obrys,směrovka,brzda a podobně spotřeba minimální viditelnost ve dne dobrá.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod skacel99 » 28 čer 2015 11:23

Logicky záleží,jak silný LED světlo si člověk koupí. To je stejný,jako když si doma do lampy dám 25W,60W,nebo 100W žárovku :wink:
Pokud člověk šetří a koupí první nejlepnější co potká,výsledek asi nebude zrovna nejlepší :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod libor » 28 čer 2015 12:21

pokud se vymění jen žárovka H3 za led žárovku tak to moc nesvítí lepší je vyměnit celé světlo

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod skacel99 » 28 čer 2015 13:35

No LED žárovky mají hlavně úplně jiný ohnisko,takže nemůžou v halogenové parabole nikdy pořádně svítit.
Asi jsem špatně pochopil příspěvek od Heretique...
Používám jako náhradu halopgenovýho pracovního světla LED světlo o příkonu 25W a je to tak akorát. Bílý světlo,který je lepší v prašným prostředí,menší spotřeba elektriky a svítivost větší,než halogen. A drahý to taky zas tak moc ještě není

Příspěvky: 2
Registrován: 05 kvě 2015 15:45

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod LED Solution » 13 črc 2015 16:09

Ono s životností je to různorodé. Nedá se přesně říct. Záleží co jsou ve světle za čipy (diody). Ve stejném těle můžou být čipy Epistar, Cree ale i no name. Záleží také jak často a hlavně jak dlouho člověk světla používá. Čím déle světla svítí, tím více se zahřejí a právě teplota je zabijákem LED diod. Pokud budete svítit každý den hodinu, světla Vám vydrží třeba nadosmrti, pokud ale celou noc můžou odejít klidně v rámci několika let.

Pro zajímavost přikládám zátěžový test LED pracovních světel. :D

https://www.youtube.com/watch?v=AoUnmJPcVws

Uživatelský avatar
Příspěvky: 59
Registrován: 15 úno 2010 17:49

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod hahukuku » 07 pro 2015 23:51

Zdravím, tak co máte někdo nějaká nové poznatky ? Přemýšlím jakou cestou se vydat, jestli koupit originál halogenky nebo si připlatit za originál LED světla, který teď JD montuje na 6R,7R,8R,9R řady. Nemáte někdo nějakou zkušenost, jestli pořád svítí atd. ? Nebo někdo kdo má traktor s LED světly od HELLY ? Moc se mi nechce jít cestou levných neznámých značek, ale zase nemám tolik peněz. :( Případně jaké LED světla tedy na traktoru máte? :?:

Díky za všechny možné informace. :wink:

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod skacel99 » 08 pro 2015 08:28

Na traktoře mám LEDky asi rok a pořát svítí. Značku nevím,jsou to nějaký obyčejný za 900 kus 30W. Kolik stojí originál?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod winis » 08 pro 2015 08:57

Od kamarada mam dobre reference na tyhle: https://www.ledsviti.cz/led-pracovni-sv ... r2-10-30v/ , a celkove na toho prodejce, chystam se na ne ale zatim nejsou love.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod neznalek » 08 pro 2015 12:16

winis píše:Od kamarada mam dobre reference na tyhle: https://www.ledsviti.cz/led-pracovni-sv ... r2-10-30v/ , a celkove na toho prodejce, chystam se na ne ale zatim nejsou love.


tyto https://www.ledsviti.cz/led-pracovni-sv ... ar-10-30v/ mám na WTSku jako pracovní zadní a svítí skvěle, mel jsem je asi o 200 levneji odněkud z číny, ale jsou to ony. Co mne příjemně překvapilo, je kompletně kovové tělo, za tu cenu a co si budem povídat i vyrobce jsem očekával plast :D . Přední světla budu měnit přístí rok a jiné než LED už nechci

tyto https://www.ledsviti.cz/led-pracovni-sv ... ar-10-30v/, ale opět z číny, mám už doma i s origo štekry připravené pro montáž na Jd 6R na sloupek na kabinu. Stejně tak mám v tuto chvíli objednané led pásky 5 m zalité v pryskyřici a budeme to dávat na kombajn pod boční kryty, aby tam bylo večer v případě potřeby vidět.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod skacel99 » 08 pro 2015 17:44

kovový těla mají snad všechny LEDky,co jsem viděl. Já osazuju všude 30W a je to oproti halogenu bomba. Na 10540 mám vepředu rampu podobnou,jako jsi posílal,ale 130W a to už svítí fakt hodně. K tomu mám na střeše 2x 30w a je to jak ve dne :)

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod roman7711 » 08 pro 2015 19:47

Taky by mne zajímala cena těch originál LED světel co se davají na 6R. Na 6M se budou také dávat LED světla, a tam by mne také zajímala ta cena, jsou trochu jiná jak z 6R. Teď jsme přes kámoše kupovali na tahle světla: http://www.ebay.com/itm/10X-48W-spot-LE ... jI&vxp=mtr
Svítí nádherně a cena je bezkonkurenční.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 59
Registrován: 15 úno 2010 17:49

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod hahukuku » 11 pro 2015 16:08

Tak jsem se dnes dozvěděl všechny informace a můžu vybírat. Originál LED světla od JD RE573609, tedy ty co jsou všude u 6R,7R,8R,9R, tak stojí 3400Kč /kus. Jejich sada na zadní blatník, kterou řeším je BL15718 (http://jdpc.deere.com/jdpc/servlet/com. ... ervlet_Alt) stojí přes 9 tisíc (snad 9800Kč). Halogenový světlo by vyšlo na nějaký 2 tisíce pro 6930 Premium. Takže tyhle ceny mě donutili si to rychle rozmyslet. :D Nejspíš si od nich objednám jen druhý maják.
Jinak kdo by jste chtěl jít touto cestou tak vám možná pomůže https://jdparts.deere.com/partsmkt/docu ... lights.htm nebo https://jdparts.deere.com/partsmkt/docu ... rFlyer.pdf

Volal jsem včera s kamarádem a ten mi doporučil tohle: http://vysilackymilin.cz/detail/katalog ... ylne_8081/, takže si jedno objednám, který dám na baličku a zároveň si ho vyzkouším na traktoru. A jestli budou fungovat, tak musím ještě zvážit jestli se mi na tom traktoru líbí, ty originály by tam vypadali luxusně. :D

No a teď dilema jak to připojím ? Prý by neměl být problém dát to do Comannd centru, aby mi to pustil, ikdyž to bude mít menší odběr. Takže proud by mi tam šel, kabel je tam taky originál vytaženej, jenže se mi nechce ničit ten konektor, který tam je. To "neznalek" dají se tedy ty konektory někde sehnat samotné ? Abych to jen připíchnul a nemusel to tam zbytečně ničit. Na sloupek kabiny myslíš tedy jako dopředu na blinkr ? Tam by si měl mít kabel taky vytažěný ne ? :?:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod libor » 11 pro 2015 21:23

Já to tedy nemusím řešit ale štve mě jak jiní výrobci nutí zemědělce jedině jejich světla aby to vzal počitač proč to nejde jak u Case skrátka si tam dám co chci ( zatím )

Uživatelský avatar
Příspěvky: 59
Registrován: 15 úno 2010 17:49

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod hahukuku » 11 pro 2015 22:26

Jednoduše proto, že u Case neovládáš světla v počítači. Na JD 6520 si taky dám co chci, koupím si originál vypínač, aby mi to hezky vypadalo a hlavně ho hned připojím na konektor, pak mám z továrny už vyvedený kabely takže koupím světla a nacvaknu konektor. Dá se říct, že 10 minut práce s originál konektory. :wink: OD řady 6x30 Premium do novějších, kde je ovládání světel v počítači je postup asi takto: Zavolám servis aby mi v počítači odblokoval světlo, které tam nemám. (možná že to půjde i po telefonu, to zatím řeším) Tudíž se mi u něho ukáže ikonka na rozsvícení. (odpadá tedy koupě vypínače). Pak mám zase vyvedený kabely z továrny. A teď je takový zádrhel servisák mi tam musí vybrat z možností co mám za světlo jestli xenon nebo halogen, protože řídící jednotka mi ty světla hlídá, musí tedy znát nějaké krajní limity odběru proudu (hlásí mi to například prasklou žárovku v pravém předním rohovém světle). No a jelikož LED světla u 6x30 továrně zvolit nešli, tak servisák tuhle nabídku v počítači ani nemá. Ale prý to půjde nějak přeprogramovat, takže teoreticky tam dám taky cokoli, ale tady už zřejmě jen za pomoci servisu. :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod libor » 11 pro 2015 23:10

No ono to možná časem bude i u case ale co jsem viděl třeba nový Optum tak je to stále postaru

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod neznalek » 13 pro 2015 17:57

hahukuku píše:To "neznalek" dají se tedy ty konektory někde sehnat samotné ? Abych to jen připíchnul a nemusel to tam zbytečně ničit. Na sloupek kabiny myslíš tedy jako dopředu na blinkr ? Tam by si měl mít kabel taky vytažěný ne ? :?:


Já je objednával tady https://www.wish.com/geek/m/c/551a5db5c483ad0dad185c32 přišel jich celý pytlík za tu cenu. Je to tedy přímo z číny, ale zatím jsem objednával asi deset věcí a vždy to dorazilo v pořádku, jen dodací lhůta je delší a je třeba s tim počítat. Ale předpokládam, že koupit to pujde i v nějakém obchodě s autoelektrikou.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 59
Registrován: 15 úno 2010 17:49

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod hahukuku » 30 pro 2015 22:22

IMG_2550 up.jpg
Tak se musím pochlubit první etapa je skoro hotová. Mám tam dané 2 LED světla 39W s teoretickou svítivostí 2700lm. (http://www.hadex.cz/t767-pracovni-svetlo-led-10-30v39w/) Napojené na originál konektory koupené zde: http://www.hadex.cz/d465-konektor-se-zd ... vodotesny/ . Zřejmě budou dovezené z Číny jako ty světla. :D
Ty originál halogenky jsem dal dospod a natočil, aby mi svítily do boku a LEDky jsem dal nahoru. Kabeláž LEDek je protažená originál dírou, která tam byla zezadu. Halogenky jsem připojil, ale ještě nemám v CC vypínáč, takže zatím nesvítí. A pořád mi tam jeden konektor zbývá, ten bílý tak nevím k čemu tam je jestli je třeba pro ty xenony?

Druhá etapa bude umístění 2 těhle LEDek dozadu na blatník. A pak už bude traktor komplet osvětlený ( mám za to, že originál tam byli možné 4 xenony, místo nich budu mít 4 LED), možná že když natočím světla, tak se mi povede 360°. :o

Tady srovnání.

IMG_2480 up.jpg
IMG_2480 up.jpg (14.71 KiB) Zobrazeno 25989 krát

IMG_2496 up.jpg

IMG_2513 up.jpg

BEZ LEDEK a 4 halogenek ( rohové v kapotě a ty 2 nezapojené)
IMG_2543 up.jpg

S LEDKAMA a bez 4 halogenek jako výše.
IMG_2544 up.jpg

S LEDKAMA a bez 4 halogenek jako výše. A asi s dálkovýma.
IMG_2550 up.jpg
Přílohy
IMG_2509 up.jpg
Zapojení kabelu LEDky
IMG_2482 up.jpg
Všechny konektory co tam jsou.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod roman7711 » 30 pro 2015 23:00

Koukám jakou marži jsou obchodníci schopni dát. Přesně tato světla, akorát s výkonem 48 w jsme teď kupovali za 300 Kč myslím i s DPH. Napojil jsi to na ten konektor, na který byla napojena ta halogenová světla?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 59
Registrován: 15 úno 2010 17:49

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod hahukuku » 30 pro 2015 23:40

Jo taky jsem je našel někde na čínskej stránkách asi za 250 Kč, ale byl tam myslím velkej počet jako minimální odběr. :(
Jinak je to napojeno tam, kde byla halogenka, tu jsem napojil na ten modrej konektor, kam mi zatím nejde proud.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod roman7711 » 31 pro 2015 12:24

Jo to je pravda, muselo se jich obebrat 10 kusů, potom byla cena 300 za kus, ale já jich 10 upotřebím, ještě budu mít málo. Nevim jestli ti do toho někdy proud pujde, tak aby jsi to používal jako pracovní světla, protože originál na sloupek dvoje pravovní světla nedávali. Myslím si, že ty dva další konektory jsou na dopravní světla, ve kterých jsou žárovky H4(dálková a potkávací). Já mám na 6920S taky na blinkrech halogenová světla, ale mám to zapojené tak, že když dám dálková, tak se mi k nim připnou navíc tyhle dvě pracovní. Nedělal jsem to já, už to takto přijelo z Anglie, takže ani nevim jak je to zapojené.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 59
Registrován: 15 úno 2010 17:49

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod hahukuku » 01 led 2016 18:02

Tak to asi nebude tak jednoduché, jak se zdálo. Zřejmě máš pravdu, vůbec jsem si to neuvědomil že ty horní tam byly ty silniční. Na 6520 je máme tak jsem koukal jak jsou zapojené a opravdu dvěma konektory a jeden z nich je bílý- asi dálkové. Takže ještě budu zřejmě muset řešit jak tam dostat proud jako do pracovních. :?

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod roman7711 » 01 led 2016 22:02

Tak tam natáhni proud od baterky a dej tam spínací relátko a budeš pouštět halogen i ledku dohromady. Nebo si to napoj jako to mám já u 6920S. V noci když jedu tak je to super mít víc světla.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 59
Registrován: 15 úno 2010 17:49

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod hahukuku » 01 led 2016 22:42

No asi se budu muset poradit se servisákem. Chtěl bych to udělat tak, aby se zapínaly samostatně, pokud to tedy půjde. A chtěl bych využít tu kabeláž na kterou to mám teď napojené, ale nikde na nákresu neukazují kam vede. Tak nějak mě napadlo, udělat to na ten přepínač, co má být na volantu a zapojit ho jako vypínač těhle světel.
1212__19 up.jpg

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod roman7711 » 02 led 2016 20:08

To by určitě taky šlo, kdyby ti to napojil třeba na potkávacím, ale to by se ti po zapnutí těchto světel mohli zhasnout hlavní světla co máš v masce. No uvidíš co ti servisák poví. Kdo Ti jezdí na servis?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 59
Registrován: 15 úno 2010 17:49

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod hahukuku » 02 led 2016 20:16

Tohle budu řešit s agrozetem půjde tam totiž JD na dílnu s nápravou. To bych právě nechtěl aby mi zhasly ty v masce. Zapojit to čistě jen jako vypínač těch dvou halogenek. :)

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod roman7711 » 02 led 2016 20:52

Jak jsi spokojený s Agrozetem a s jakým střediskem spolupracuješ? A co máš s nápravou?

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků