LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod skacel99 » 14 úno 2014 18:26

Zdravím.Nemá s tím někdo zkušenost? Vám,že v autech v hlavních světlech to svítí špatně.V pracovním světle by to ale mohlo mít význam,díky rozptylu světla.
Nebo má někdo jinou variantu,která má příkon měnší,než klasická žárovka? Elektroinstalace na Zetorech totiž není zrovna nakloněna přídavným světlům :?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod winis » 14 úno 2014 20:02

Taky už sem nad touhle variantou přemýšlel a docela mě to zajímá, bohužel jsem ještě neměl čas se na to někde poptat. Jsem zvědavý na zkušenosti zde.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod bold » 14 úno 2014 21:50

pokud potřebujete opravdu světlo tak halogen. Pokud malý příkon tak led,ovšem vykoupen vysokou cenou a menší svítivostí
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod roman7711 » 14 úno 2014 22:09

Žádný halogen, ale přestavbová sada xenonů promění tmu ve světlo. Jediná nevýhoda je, že startéry, které jsou blízko rádia to rádio ruší.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod skacel99 » 15 úno 2014 09:12

Jo,HID xenony mám doma taky nachystaný,ale do přídavné dálky.Tam je příkon 35W. A že HID xenony svítí vím,je to asi to nejlepší,co se dá pořídit.Každopádně bych rád ještě menší příkon.A popravdě 1500,- za sadu xenonů není zrovna málo

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod roman7711 » 15 úno 2014 09:28

My máme v traktorech toto http://www.xenony-levne.cz/xenony-levne ... a-HID-sada a naprostá pohoda. Když se jede přes noc, tak se jede v podstatě pořád jako ve dne :D Nevím o ničem co by mělo menší příkon při tak velkém světelném výkonu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod bold » 15 úno 2014 10:18

no neřešil jsem nejdražší technologie, nepředpokládám že někdo bude do zetora montovat zrovna xenony. Tohle jsme rozebírali jednou v práci, kde jsou k dispozici vzdělanci v oboru. Rozebírala se i poruchovost, svítivost, příkon a nákladnost jak oprav tak pořízení. Nakonec z té debaty vylezli dva adepti pro běžné uživatele, halogen a ledka, ovšem halogen měl nahoru. Bylo mně doporučeno zůstat u halogenů a vyčkat na lepší technologie, buď u LED nebo i u xenonů (snížení ceny). Toliko moje zkušenosti. Rovněž je potřeba se zeptat tazatele v jakém rozsahu potřebuje svítit, pokud je to je příležitostné svícení tak do toho nebude investovat závratné sumy, pokud je to na práci převážně v noci tak investice bude asi vyšší.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod roman7711 » 15 úno 2014 11:19

Já jsem to pochopil tak, že je potřeba dostat na Zetora co nejvíc pracovních světel, ale přitom s nízkým příkonem a myslím si, že každý chce aby to co nejvíc svítilo a do těchto požadavků mi nejvíc zapadájí xenony, je to dražší svícení, ale po zkušenostech s jejich užíváním je to pro mne jasná volba a cena 830 Kč za xenony do dvou pracovních světel není v dnešní době zas tak hrozná.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod bold » 15 úno 2014 13:36

nevím, tak se ptám, jakou mají životnost? Když tak hoď odkaz kde se to dá sehnat, za ty peníze by to stálo za vyzkoušení. Bylo mně řečeno že mám počkat na to až bude kus pod 500,-kč, což už tedy nastalo.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod roman7711 » 15 úno 2014 13:50

Odkaz už jsem dával v předchozím komentáři. Životnost nevím jakou mají, ale my je máme na traktorech druhou, nebo třetí sezonu a pohoda. Máme 4 světla ve předu a 4 vzadu nahoře na kabině a naprostá spokojenost, akorát jak jsem psal tak startéry, které jsou blízko rádia, tak to rádio ruší, zatím jsme nepřišli na zpusob, jak ty startéry odstínit. Zkoušeli jsme několik vrstev alobalu, ale nepomohlo to.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod bold » 15 úno 2014 14:01

roman7711 píše:Odkaz už jsem dával v předchozím komentáři. Životnost nevím jakou mají, ale my je máme na traktorech druhou, nebo třetí sezonu a pohoda. Máme 4 světla ve předu a 4 vzadu nahoře na kabině a naprostá spokojenost, akorát jak jsem psal tak startéry, které jsou blízko rádia, tak to rádio ruší, zatím jsme nepřišli na zpusob, jak ty startéry odstínit. Zkoušeli jsme několik vrstev alobalu, ale nepomohlo to.

mám pocit že tohle se probíralo taky, kvalitní zdroje neruší ale stojí majlant. Možná pomůže odrušovací filtr do elektroinstalace. Bohužel spolupracovníci jsou rozprášeni po republice takže akademické debaty se již nevedou. Když se potkáme tak se pozeptám, kterak odrušit zdroj.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod skacel99 » 15 úno 2014 17:28

Pokud bych chtěl svítit jenom příležitostně,nic bych neřešil.Jde o to,že bych rád zapojil pracovní světla na třeše tak,aby se daly zapnout spolu s dálkovýma.A v servise Zetoru mi řekli,že kabeláž na to není dimenzovaná.Že to nějakou dobu vydrží,ale nic neslibují.
Aktuálně je na Forteře klasika hlavní přední osvětlení + 1 sada přídavných dálek nad blinkrama.Vzadu série 1 sada pracovních.Chtěl bych dopojit střechu + ještě jednu sadu pracovních dozadu.
Proto mi jde o co nejmenší příkon,aby nehořely dráty.Moje idea totiž byla taková,že pokud by se sehnala dostatečně svítivá LEDka s malým příkonem,vzadu by se druhá sada napojila přímo na sériovou sadu,odpadlo by teda tahání další kabeláže.
Druhá věc je pak dobíjení.Už teď,když se rožnou oboje dálkový + zadek a je ještě k tomu puštěná klima,dobíjí to 12,8 ,což si myslím je málo

Druhá věc je řešení osvětlení na 10540,kde je navíc kabeláž tažená kolem motoru a dost se hřeje.Všechna přídavná světla postupně odešla na shořelou kabeláž (byly tam 2 sady přídavných dálek)

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod skacel99 » 15 úno 2014 18:44

roman7711 píše:Odkaz už jsem dával v předchozím komentáři. Životnost nevím jakou mají, ale my je máme na traktorech druhou, nebo třetí sezonu a pohoda. Máme 4 světla ve předu a 4 vzadu nahoře na kabině a naprostá spokojenost, akorát jak jsem psal tak startéry, které jsou blízko rádia, tak to rádio ruší, zatím jsme nepřišli na zpusob, jak ty startéry odstínit. Zkoušeli jsme několik vrstev alobalu, ale nepomohlo to.

K tomu odrušení - jak daleko máte balasty od rádia?Předpokládám,že HIDky máte ve světlech na střeše,že? Kde máte vlastně umístěný balasty? Venku u světla,nebo schovaná ve střeše? Když bych balasty strčil do střechy,jak moc se vlastně hřejí?
když jsem koukal na ceny LED pracovních světel,tak ty HIDky jsou asi nejlepší poměr cena/výkon

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod roman7711 » 15 úno 2014 19:03

skacel99 píše:
roman7711 píše:Odkaz už jsem dával v předchozím komentáři. Životnost nevím jakou mají, ale my je máme na traktorech druhou, nebo třetí sezonu a pohoda. Máme 4 světla ve předu a 4 vzadu nahoře na kabině a naprostá spokojenost, akorát jak jsem psal tak startéry, které jsou blízko rádia, tak to rádio ruší, zatím jsme nepřišli na zpusob, jak ty startéry odstínit. Zkoušeli jsme několik vrstev alobalu, ale nepomohlo to.

K tomu odrušení - jak daleko máte balasty od rádia?Předpokládám,že HIDky máte ve světlech na střeše,že? Kde máte vlastně umístěný balasty? Venku u světla,nebo schovaná ve střeše? Když bych balasty strčil do střechy,jak moc se vlastně hřejí?
když jsem koukal na ceny LED pracovních světel,tak ty HIDky jsou asi nejlepší poměr cena/výkon

Balasty jsou schované ve střeše a jsou tam pouze přichycené stahovací páskou, aby se nemohly volně pohybovat. Jak moc se hřejou jsem nezkoumal. Ty co jsou nejblíže k rádiu tak jsou od něho daleko asi tak do půl metru.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod skacel99 » 15 úno 2014 19:07

Druhá věc taky je,jak jsou dlouhý kabely od balastů k výbojkám,aby to bůbec vyšlo nějakl rozumně do střechy,obzvlášť na zadních světlech.
Ještě jedna věc - HIDky máte v obyč pracovních světlech,nebo dálkových? Nesvítí to moc na kapotu a neodráží se to do kabiny a tím pádem neoslňuje?

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod roman7711 » 15 úno 2014 19:18

Xenony jsou pouze v pracovních světlech. Musíš si je nastavit tak, aby to světlo šlo do prostoru, ale když to chceš dát do dálkových světel tak se ti světlo od kapoty odrážet určitě nebude. Také záleží, jestli chceš ta dálková přídavná světla používat i na silnici, nebo pouze někde po poli, protože v dálkových světlech používaných na silnici si myslím, že by ty xenony moc dlouho nevydržely, když je budeš často vypínat a zapínat.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod skacel99 » 15 úno 2014 19:22

Do dálkových je nedám,protože nevýjdou kabely od balastů.Mám světla uprostřed kabiny v úrovni blinkrů a tam ty balasty nejsou kam schovat.Nastrkám to do pracovních a uvidím.
Když jsem koukal na svítivost,tak jedna HIDka má cca 3200 lumenů,což je dvojnásobek halogenové žárovky.Jedna sada těchhle svetel vzadu a jedna vepředu + přídavný dálky by mělo bohatě stačit na kloudný osvětlení. Díky za rady

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod roman7711 » 15 úno 2014 20:37

Přesně tak jak píšeš. Jeden pár vepředu, jeden vzadu a bohatě to stačí. Já bych chtěl letos vyzkoušet http://www.hod-zarovky.cz/hod-zarovky/e ... ci-zarovky tak uvidíme. Nebude to rušit rádio a svítivost bude nejspíš dost podobná xenonům. Akorát životnosti se bojím.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod skacel99 » 15 úno 2014 20:46

Na VW clubu jsem o těchhle žárovkách už četl a myslím,že se o nich většina nevyjadřovala moc dobře.
Jak je to vlastně s tím rušením rádia? Ruší to tak,že se to nedá poslouchat? Ruší to blízkost balastů k rádiu,nebo je to rušený celkově zapojením do elektroinstalace nezávisle na vzdálenosti balastů od rádia? Zkoumali jste to? Mě třeba některý stanice lehce ruší zaplej ventilátor.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod roman7711 » 15 úno 2014 21:10

Ruší to pouze, když jsou světla zapnutá a ruší to tak, že to šumí jako když je špatný signál, ale trošku je radio slyšet, ale já raději ho vypnu a je po problému :D Teď mne napadlo jestli to neruší pouze anténu, takže když by se zaplo přehrávání z CD nebo USB tak by to třeba mohlo jít. Vzdálenost balastů od rádia má vliv na míru rušení rádia. My jsme se s tím smířili, ale kdyby se našlo řešení jak to odstínit tak by to byla paráda.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod skacel99 » 15 úno 2014 21:21

Tak to je docela špatný,noční šichta bez rádia není nic moc.Odizolovávali jste rádio,kabeláž od antény,nebo balasty?

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod skacel99 » 16 úno 2014 13:04

Na VW clubu mi bylo řečeno,že ruššení rádia dělají nekvalitní trafa u levnejch xenonů.Pomůže prý výměna trafa. A údajně je to rušení i důvod k reklamaci a měli by to uznat :wink:

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod roman7711 » 16 úno 2014 20:29

Bohužel už je to víc jak dva roky, takže reklamace nepřipadá v úvahu :D Řešit to nebudu. Na svém traktoru, se kterým jezdím nejvíc to nemám tak mne to trápit nemusí :D

Příspěvky: 2
Registrován: 05 kvě 2015 15:45

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod LED Solution » 05 kvě 2015 16:40

LEDkové žárovky do aut nejsou moc účinné a to proto, že díky malé ploše pro chlazení se přehřívají a poměrně rychle odejdou. Když už, tak bych zkusil žárovky od Osramu nebo Philipsu, ty jsou ale poměrně dražší.

Pracovní světla je lepší kupovat vcelku, sice nejde dodatečně světelný zdroj vyměnit, pokud ale uvnitř máte opravdu kvalitní čipy (obchodnící na ebay uvádějí mnohdy nepravdivé info i když svítidla jsou pohledově stejná).

http://eshop.ledsolution.cz/LED-pracovn ... 2V-24V-48V

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat na mailu: obchod@ledsolution.cz

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod libor » 05 kvě 2015 20:46

Já jsem vyměnil halogen 55w za led světla za 800 kč. 15W 1300 lm.
http://fristom.pl/en/products/worklights/ft-36
a toto je výsledek
Přílohy
led.jpg
led
halogen.jpg
halogen

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod bold » 05 kvě 2015 21:11

super srovnání, jen mně připadá že ty halogeny jsou moc dozadu neb neosvětlují blatník ale to je jen takové slovo do pranice. Byl bych rád když napíšeš třeba za rok jak jsi spokojen- zajímá mně životnost oni ty diody totiž některé sice svítí perfektně ale jsou na štíru s životností- to neber jako shazování, jen mně to zajímá.. 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod libor » 05 kvě 2015 21:17

jsou to světla už 2 roky nainstalovaná na traktoru magnum 285 a na blatnikách jsou 2 světla po 2 h3 v každé tedy 4 halogeny a na te druhé fotce je to samo akorád jsem k nim zapl ledky 2 kusy na střeše, kterýma jsem nahradil horní halogeny
a nyní jsem traktor dal pryč a na nový traktor jsem hned nahradil 6 halogenů za 6 ledek.
Naposledy upravil libor dne 05 kvě 2015 21:22, celkově upraveno 2

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod bold » 05 kvě 2015 21:19

vyfotím claasa, nebo pohledám fotky, svítí mně tedy o dost víc
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod libor » 05 kvě 2015 21:23

Na tom novém to mám spojené s 2 origo xenon a nahoře 4 led a úplně mě to stačí.
dal jsem je i na bok dají se sehnat i silnější ale ta cena já jsem rád co mám
Přílohy
P1110735.JPG

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod bold » 05 kvě 2015 21:26

blbá fotka ale je
Přílohy
claas noc malá.jpg
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Další

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků