CLASS nebo NH

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

CLASS nebo NH

Příspěvekod bold » 27 dub 2014 09:53

Zdar všichni, tak jak nemám rád podobné dotazy tak jsem se k podobnému uchýlil. Mám možnost koupě 200koníků do své stáje, v nabídce by byl NH 190TM nebo CLASS ARES rovněž s 200 koníkama. Motohodiny stejné, stáří +-1rok. cenovka asi stejná. NH tady v okolí jsou, servis taky. ovšem class v okolí není (aspoň ne stejný typ) tudíž mně zajímá zkušenost obsluh a majitelů se značkou class. Nemám moc rád traktory typu- poskládáme to z komponentů (motor JD, zadek FEND, či jak to je) Bohužel z několika stran jsem slyšel názor, pokud je to stejná cena tak brát CLASS, ovšem osobně nevím. Tudíž budu rád za každou informaci. Dík.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 4
Registrován: 30 zář 2012 19:11

Re: CLASS nebo NH

Příspěvekod pelda » 27 dub 2014 11:00

Zdravím všechny,osobně neznám NH 190TM,ale ve firmě mám 2ks Claas Ares 836.První má natočeno cca 4000 Mh druhý necelé 3000.Oba zatím bez vážnějších poruch.Ovládání jednoduché ,spotřeba dobrá takže zatím naprostá spokojenost.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: CLASS nebo NH

Příspěvekod bold » 27 dub 2014 12:57

jaký to má systém řazení? (pod zatížením-plné,částečné,) Jak je na tom hlučnost v kabině a celkově pracoviště obsluhy (přehlednost zobrazovačů, dostupnost ovládání hlavních částí, klima- jestli není kosa v jedné části a v druhé hic,) okruhy hydrauliky (počet, ovládání, umístění koncovek) Sériové závěsy (koule,lišta,automatický etážová závěs, háky a pod). Jak je na tom při práci v noci /svítivost předek zadek, jestli to neoslňuje (nasvítí to sklo kabiny) ????
Pokud budeš ochoten tak dík za odpovědi.
P.S. Není někde na netu návod nebo aspoň prospekt, hledal jsem 2 hodiny a ničeho jsem se nedobral. Dík
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: CLASS nebo NH

Příspěvekod neznalek » 27 dub 2014 13:15

prospekty na tyto v digitální podobě se budou hledat hodně špatně. Spíš se rozhledl po videích na youtube, tam bude videí jak s TMkem, tak s ARESem jiště dost a zodpoví pár tvých otázek.

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: CLASS nebo NH

Příspěvekod Jarda X » 27 dub 2014 22:30

Je to jen jeden názor, ale ptal jsem se známého, když jsem uvažoval o koupi dalšího traktoru (který jsem dočasně odložil), má ariona a masseye. Řekl mi ať jdu raději do Masseye prý má nižší provozní náklady(pořád je tam kvůli něčemu servis a není to nic levného). Ale je to jen jeden názor a mohl narazit na špatný kus. Navíc ares je starší traktor kde nebude tolik elektroniky a tudíž méně serepetiček na pokažení :lol:

Příspěvky: 240
Registrován: 07 úno 2007 08:13

Re: CLASS nebo NH

Příspěvekod zemědělec » 28 dub 2014 18:48

Prospekt nemám, ale pár údajů k tomu Aresu 836. Motor Deer 6,8l turbo 205k. Claas má jiné vstřikovače a vstřik. čerp. než John.Převodovka je relativně zastaralá 32/32. Má 4 stupně pod zatížením ve 4 skupinách plus redukce.Ty končí u 11km/h a zajíc je od 6 km/h, takže překrytí v poho. Na přání byl automat s Eco a Power modem.Kabina čtyř bodově odpružená, tichá a ve své době nejprostornější a možná nejlepší Hydraulika s ovládáním Bosch TCE 15. Čerpadlo max 110l/min a 200barů. Okruhy min. 3 max. 5. Zved. síla 11 300kg. Vývod. hříd. 540/ 540E/ 1000. Hmotnost traktoru 6500kg a max12000kg. V podstatě je to Renault. Claas ho nahradil axionem od roku 2007.

Příspěvky: 4
Registrován: 30 zář 2012 19:11

Re: CLASS nebo NH

Příspěvekod pelda » 02 kvě 2014 21:43

Souhlas se zemědělcem motor je lépe naladěný než u JD,převodovka jednoduchá a proto bez problémů,co se týká závěsů ,tak tam může být asi kterýkoliv, záleží na provedení zadní konzoly.Přední náprava pevná je bez problémů nebo odpružená s výkyvnými rameny (vyžaduje více péče).Osvětlení je myslím solidní ,nejlépe si to vyzkoušet.Co se týká spolehlivosti ,tak Ares 836 trpí dle servisu méně neduhy než jeho následovník Axion (u posledního modelu už jsou prý odstraněny).Servis jsem měl zatím pouze v záruce na výměnu olejů jinak drobnosti řešíme sami.

Příspěvky: 62
Registrován: 18 bře 2011 20:41
Bydliště: KE - okolie

Re: CLASS nebo NH

Příspěvekod ejo » 15 kvě 2014 13:36

bold píše:Zdar všichni, tak jak nemám rád podobné dotazy tak jsem se k podobnému uchýlil. Mám možnost koupě 200koníků do své stáje, v nabídce by byl NH 190TM nebo CLASS ARES rovněž s 200 koníkama. Motohodiny stejné, stáří +-1rok. cenovka asi stejná. NH tady v okolí jsou, servis taky. ovšem class v okolí není (aspoň ne stejný typ) tudíž mně zajímá zkušenost obsluh a majitelů se značkou class. Nemám moc rád traktory typu- poskládáme to z komponentů (motor JD, zadek FEND, či jak to je) Bohužel z několika stran jsem slyšel názor, pokud je to stejná cena tak brát CLASS, ovšem osobně nevím. Tudíž budu rád za každou informaci. Dík.



Iné niesu k dispozícii?

Vlastná skúsenosť s Classom model si nepamätám výkon cca 110k, jednalo sa o ročník myslím že 06. Ovládanie komfort atď bolo ok. Mne osobne vadili elektronické chyby, hlavne ovládanie TBZ - nešlo ako malo, svetlomety - nešli, zásuvka na príves - po pripojení odpálilo poistky .... Údajne najväčšie nedostatky starších Classov v tom čase Mth do 5000.

TM 190 ku údajne až po roku 2006. Do 2006 boli údajne poruchové, lepšie na tom boli tm155 a nižšie. Osobne nepoznám nikoho, kto to kúpil, každy uprednostnil inú značku resp. skús staršie modely 8770 resp. hociktorý zo 70kovej série, tie boli nepriestrelné (osobne tiež uvažujem nad 70kou). Nájdeš kľudne aj s 15 000 MTH a viac, kdežto TM190 čo som videl tak max. do 6000MTH, podľa mňa to vekom nieje.

Rozhodnutie je na tebe, osobne som názoru, že pri kupe hocičoho strašieho ťa čakajú aj investície navyše...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: CLASS nebo NH

Příspěvekod bold » 15 kvě 2014 14:12

já osobně se kloním K NH190tm Měla by to být 2006 Nemá moc neběhané, jezdila v postřikovači. cca do 5000Mh.
Pak je tady ještě k mání JD8200 ovšem 1996 a 12000! Mh. Ovšem bez jakéhokoliv servisního zásahu coby oprav. Pravidelná údržba a pod. Tohle jsou stroje které mně jezdili kolem chalupy a jakž takž vím kdo s tím co dělal a jaké byli problémy. Ovšem rozdíl 10let a několik tisíc Mh je na pováženou.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: CLASS nebo NH

Příspěvekod tomous » 15 kvě 2014 16:30

Jen z prdele kolik do toho chceš investovat? Traktor s 12tis. MTH je tak akorát na spravování a hlavně při dalším prodeji za pár let bezcený. Kousek ode mě koupili starýho styera tenkrát 10tis, MTH a za 5 let do něj nasypali cca 600tis. a teď prodávali za 350tis. a koupili novýho masseye.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: CLASS nebo NH

Příspěvekod bold » 15 kvě 2014 18:23

Jojo, tohle je druhá stránka "levného" dvakrát placeného. Traktor má určitou životnost podskupin, po jejím překročení musí následovat GO nebo se holt začne kazit. Každý stroj má tu hranici někde jinde. Stará kovadlina 8200 má určitě větší výdrž než moderní stroj. Ale ceny oprav jsou rovněž závratné, tudíž jak jsem již uvedl, radši TM 190 s 5000Mh která je o deset let mladší. Každopádně pro jistotu zůstane na dvoře ještě 16145 po GO motoru, kdyby se něco porouchalo na zahraničním stroji. 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 62
Registrován: 18 bře 2011 20:41
Bydliště: KE - okolie

Re: CLASS nebo NH

Příspěvekod ejo » 16 kvě 2014 08:37

bold píše:Jojo, tohle je druhá stránka "levného" dvakrát placeného. Traktor má určitou životnost podskupin, po jejím překročení musí následovat GO nebo se holt začne kazit. Každý stroj má tu hranici někde jinde. Stará kovadlina 8200 má určitě větší výdrž než moderní stroj. Ale ceny oprav jsou rovněž závratné, tudíž jak jsem již uvedl, radši TM 190 s 5000Mh která je o deset let mladší. Každopádně pro jistotu zůstane na dvoře ještě 16145 po GO motoru, kdyby se něco porouchalo na zahraničním stroji. 8)


Tiež nad tým takto uvažujem, ak bude niečo zahraničné, tak 161 ostane doma naďalej do zálohy ...

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků