Jaký malotraktor pořídit do sadu o rozloze 1,5 Ha ?

Příspěvky: 3
Registrován: 02 led 2016 23:06

Jaký malotraktor pořídit do sadu o rozloze 1,5 Ha ?

Příspěvekod Josef 1 » 02 led 2016 23:37

Dobrý den a pevné zdraví v Novém roce přeji všem.

Potřeboval bych prosím dobrou radu z praxe - jaký malotraktor by byl vhodný k pořízení pro práci v ovocném sadu s plochou 1,5 Ha. (výkon, značka, typ, nový, použitý atd...), včetně pořízení příslušenství k němu - rosič, mulčovač, rotavátor, popř.plečka.

Jedná se o 10 řad širokých 4,2 m a délky 300m - to je vše na co by byl malotraktor s příslušenstvím využíván v průběhu roku.
Dále se chci prosím zeptat jestli se dá na pořízení uvedené techniky buď (nové nebo použité) získat nějaké dotace a v jaké výši nebo v % se pohybují ?

Děkuji všem za dobrou radu a zkušenosti z praxe.

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Jaký malotraktor pořídit do sadu o rozloze 1,5 Ha ?

Příspěvekod miki » 03 led 2016 11:14

Z mého pohledu je zásadní informace ten rosič. Pokud ho chceš tak to chce mít kabinu s filtry. Dále pokud máš spon 4.2 m tak proč uvažuješ o malotraktoru? Na to ti stačí klasický traktor s menší kabinou. Pokud chceš používar mulčovač a rotavátor, tak by jsem doporučoval tyto stroje hydraulicky výsuvné do strany a vzhledem k jejich náročnosti tak výkon kolem 50kW+-.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 3
Registrován: 02 led 2016 23:06

Re: Jaký malotraktor pořídit do sadu o rozloze 1,5 Ha ?

Příspěvekod Josef 1 » 03 led 2016 12:29

Chci si nechat poradit jaká by byla nejvhodnější varianta. Nemám žádnou techniku ani rosič, musím ji letos co nejdříve pořídit.
Do současné doby jsem prováděl chemické ošetření ov. sadu zádovým mot. postřikovačem, ale už to nejde zvládnout stromy mají 10 let a potřebuji provádět cca. 5 postřiků za rok.
Navíc nedostříkne až do horní části koruny (téměř pokaždé mírně fouká vítr).
Mulčování jsem prováděl s vari (tajfun) se záběrem 60 cm, takže jsem nachodil za ním denně 6 km.
Udržování bezplevelného příkmeného pásu jsem rovněž dělal s rotavátorem vari, šíře záběru 80 cm( je to pro mě nejnamáhavější práce, kterou jsem kdy v sadu zažil.
Udělal jsem za den pouze jednu řadu 3x místem (tam a zpět), 1x to nestačilo.
Meziřadí je široké těch 4,2 m, ale větve sahají snad až k jeho středu z každé strany. Osobním autem řadami normálně projíždím, o malotraktoru uvažuji jen pro to, že by středem meziřadí celkem normálně projel.
Ale když by byl vhodnější traktor, tak by také řadami projel jen by nějaké větve asi zavazely nebo ho odíraly.
Hlavně mě jde o nutnou chemickou ochranu v sadu a jako doplněk k tomu mulčovač a kypřič(rotavátor).

Co by jste prosím v mém případě poradili jako nejvhodnější řešení ?

Děkuji moc a přeji všem hezký den :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jaký malotraktor pořídit do sadu o rozloze 1,5 Ha ?

Příspěvekod bold » 03 led 2016 13:51

kamarád má sad a řešil to sadařským NH 50 koní. Hlavně kvůli chemii. Má řady 6m od sebe a v začátku používal 6911. Teď má NH k tomu sekačku na pastviny (s jedním tělesem pohyblivým) nevím jak řeší rotavátor, má nějaký menší.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: Jaký malotraktor pořídit do sadu o rozloze 1,5 Ha ?

Příspěvekod Brano » 03 led 2016 16:46

Asi by nebolo zlé napísať koľko si predstavujete do toho investovať, pre lepšiu predstavu. :wink:

Příspěvky: 3
Registrován: 02 led 2016 23:06

Re: Jaký malotraktor pořídit do sadu o rozloze 1,5 Ha ?

Příspěvekod Josef 1 » 03 led 2016 17:35

Mohu do toho investovat kolem 300t.

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Jaký malotraktor pořídit do sadu o rozloze 1,5 Ha ?

Příspěvekod miki » 03 led 2016 19:43

Tak to bude asi jetý malotraktor hledej na bazarech Kubota, Yanmar, Iseki atd. mají tam i příslušenství
Překovejme meče v pluhy a naopak

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků