Traktor do 3-5 ha

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2
Registrován: 09 úno 2016 13:33

Traktor do 3-5 ha

Příspěvekod Ynhoj » 09 úno 2016 13:45

Mám dilema ohledně koupě ojetého traktoru. Potřebuji ho na manipulaci s balíky sena do 300-350 Kg, sem tam úprava hnojiště, převoz vody na pastvinu pro naše dva koně...Sekání na cca 2 ha...Sem tam nějaká drobná úprava terénu(srovnání zeminy), občas něco dovézt z lesa...Na sečení trávy a dělání sena si mohu půjčit cajky od souseda, máme dobré vztahy, nicméně větší nezávislost není nikdy na škodu...Časem bych rád i k traktoru podkop, ptotože práce kolem domu to nikdy nekončí :lol: . Pro začátek bych byl rád i s obyč. čelňákem... Uvažoval jsem o jednom jap. malotraktorů ak němu koupit čelňák v Bernarticích u Písku. Jenže ten malotraktor neutáhne normální příslušentví, je na to slabý a vše bych si k němu musel dokoupit což není úplně snadno dosažitelné, když nejsem zem.podnikatel. Máme 5 koz včetně kozla, dva koně. Časem ještě nějaká koza přibude a možná jeden kus skotu na výkrm pro vlastní potřebu... Loni jsem spoustu věcí převážel autem a i když Subaru dost vydrží tak to není kára na louky... Cenová představa traktoru s čelňákem do 120.000 vč. DPH... Doufám, že nejsem naivka... Každá rada dobrá, děkuji

Příspěvky: 47
Registrován: 10 pro 2015 23:45

Re: Traktor do 3-5 ha

Příspěvekod jardys451 » 15 úno 2016 15:41

Bojím se že naivka trochu jste (bez urážky). Japonské hračky nebrat. Pokud chcete čelním nakladačem upravovat terén a používat ho tedy jako "bagr" tak už vůbec ne. Každopádně to chce přední náhon. Vzhledem k nízké ceně, šel bych do zetoru 6945 nebo 7045. Do 120 s nakladačem se ale nevejdete.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Traktor do 3-5 ha

Příspěvekod bold » 15 úno 2016 19:22

solidní stroj za ty peníze asi nebude. Rovněž čelní nakladač není konstruován coby ženijní stroj a tudíž na nějaké rovnání terénu zapomeňte. Vzhledem k tomu že potřebujete i podkop tak bych uvažoval o koupi starého "ostrovku" či hona, tím ale získáte ženijní stroj a na další zemědělské práce je potřeba něco dalšího. Bohužel je potřeba odlišit zemědělský traktor a buldobagr.
P.S. Za 120 opravdu s čelním nakladačem něco kloudného neseženete.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 47
Registrován: 10 pro 2015 23:45

Re: Traktor do 3-5 ha

Příspěvekod jardys451 » 16 úno 2016 00:08

Tak, se silným a těžkým traktorem a masivním nakladačem jde hrabat i v nenarušené zemině. To ale určitě nebude za 120. Taky záleží jestli "srovnávání terénu" nebo "srovnávání terénu". Nakladač je úžasná věc a dobrý pomocník. Pro traktor je to ale jedna z nejhorších věcí.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2
Registrován: 09 úno 2016 13:33

Re: Traktor do 3-5 ha

Příspěvekod Ynhoj » 21 úno 2016 13:16

Díky za reakce, ohledně úpravy terénu. Asi jsem to špatně napsal, nemyslel jsem profi stavební práce s výkopy apod, spíše lehčího rázu, možná jsem to viděl až moc hrr, či to tak vyznělo. Když budu potřebovat něco těžšího tak nakonec bagr si budu moci i vypůjčit. Kdybych to měl vyjádřit v % tak traktorová klasika s 90%. Jinak jsem si i říkal, že když jsme manipulaci s balíky zvládli i nyní tak zvládneme i v budoucnu a tudíž na tu naši práci by nám možná nakonec stačil i jednoosý nový VARI s příslušenstvím... Člověk to někdy napálí vysoko a postupně ubírá :-). Kdybychom měli jistotu, že budeme mít více pozemků tak bych klidně obětoval i 200.000, ale to v současné době vidím jako zbytečný luxus...

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 24 návštevníků