Nový Fendt

Příspěvky: 88
Registrován: 02 bře 2008 14:39

Re: Nový Fendt

Příspěvekod Dalibor » 15 bře 2008 21:14

JJ, tak navrhuji tuhl edebatu zakončit a pokračovat až trisix vyjede z výrobní linky.
já neříkám že je jeden špatný jenom proto že je jeden lepší, ale já říkam že challengery stojí na dvě věci.
Nechci si jej koupit, já sem spokojený s tím co mám traktory do sta koní bohatě stačí, ale když borci ze slovenska s Quatrakem praškují tak proč já bych nemohl s TriSixem třeba obracet seno. Na světě je mnoho pitomých lidí, kteří zemědělství nic nerozumí, čuchli k němu akorád na obrázku, a ti zpravidla nakupují stroje jako Quadtrak, Challenger, Trisix...tohle jsou stroje podle mne spíše do specialních použití, a né do zemědělství, už jenom proto že Dobrý zemědělec může být jen ten co má vztah k okolí, cit pri techniku a nadšení pro manualní práci. Shodnem se že takových je nás málo co myslíte??

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Nový Fendt

Příspěvekod neznalek » 15 bře 2008 21:22

no kdybych si k zemedelstvi pričuchnul jen na obrazku a mohl si dovoli jakykoli ze zmiňovanych, tak se za to ani stydět nebudu :lol: :lol: mozna mas pravdu, ale o nakupu vetsinou těhle mašin větsinou nerozhoduje jen jeden clověk. Chalengery se budou určitě prodavat dal, a jestli se nekdy bude vyrábet Trisix, tak i ten si určitě kupce najde, ale nebude to zadna "masovka"

Příspěvky: 94
Registrován: 03 bře 2008 13:04

Re: Nový Fendt

Příspěvekod Honza Sedlák » 16 bře 2008 00:11

Pro Dalibora - promiň kamaráde, vím že trošku se nám ta debata zvrhla jiným směrem. No nebudu tady rozebírat jestli jelepších 50 ha nebo 500, k tomu svůj názor mám. Ale těch hovadin cos tady napsal za tu chvilku, to mě zkrátka nedalo abych na to reagoval. Na jedné straně zavrhuješ pásovy traktory a traktory nad 200 koní a Trisixe tu vyzdvihuješ. Ten vztah k zemědělství může mít člověk i když má 500 nebo 1000ha a traktor s výkonem 310 koní :D Čas od času se tu objeví nějaký odborník který hospodaří na menší výměře (nic proti) a rozdává tu rozumy jak je velky zemědělství špatny, velky podniky sou dílem komunismu, měly by se rozpustit a rozebrat atd. díky tomu i výkonnější traktory jsou špatny.... Touto dobou před rokem tu byl zrovna jeden takovej co psal jenom kraviny a urážel protože na své záhumence sežral všem volům rozum. Jináč já se pohybuju v zemědělství a zemědělské technice. Abychom si rozuměly.
Teď zpět k traktorům. Měl sem příležitost se poměrně dobře seznámit s pásovými tahači, jak Challenger MT 855, 865, tak Case STX Quadtrac a všechny tvoje poznatky jsou tak akorát k :D . Tím tuhle debatu končím. Klidně mě můžeš dál urážet a kamenovat.

Příspěvky: 127
Registrován: 29 úno 2008 14:34

Re: Nový Fendt

Příspěvekod Cecka » 17 bře 2008 09:26

Fíha, tady se to rozjelo, i když trochu dost mimo téma :?

Jen sem chtěl dodat k těm žalobám, že mluvíš určitě o panu Milatovi.
Co já o tom vím: ano, pásáky od Challengeru sou úplně naprd. Milata s nima nadělal během relativně krátký doby, to, co jinde udělaj za x-krát déle. To že se vyskytnou poruchy je pak snad docela zřejmé. Ohánět se Milatou, nevim, to bych nikdy neudělal, protože je to je docela zvláštní osobnost, určitě šikovnej člověk, ale zeptejte se na jeho oblíbenost v oboru a zeptejte se hlavně, proč není oblíbený... Ale tohle sou víceméně známé věci :)

Co sem si zjišťoval, tak ta ochrana na motoru je, ale právě že se zapíná víceméně ve skrejprových aplikacích! :) Protože tam sou ty síly už fakt hustý :)
(2 skrejpry za sebou už neutáhne kde co)

A taky doporučuju proštudovat Nebrasku, protože tam by měli být opravdu nezávislí (např. hodnoty prokluzů doporučuji)

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 315
Registrován: 12 lis 2005 00:23
Bydliště: blízko Olomouce

Re: Nový Fendt

Příspěvekod Martin » 17 bře 2008 13:43

Tak 4dny mě nejde internet a vy to tady tak valíte . Jen upozornení otevřete si diskuzy o zemědělství v jine častri fora kde je k tomu určene misto,tu je o fendech .Díky :!:

Příspěvky: 88
Registrován: 02 bře 2008 14:39

Re: Nový Fendt

Příspěvekod Dalibor » 17 bře 2008 15:20

OK končím s debatou, pan Milata je pro mne osobnost, ale vůbec ho neznám, vím jen co všechno se mu podařilo, taková debata není na forum, to by chtělo probrat někde u piva osobně. Protože zemědělství je velice rozsáhlé téma. Jestli by někdo z vás měl cestu kolem Slezka tak napišete, rád vás poznám a popovídam si s vámi o všeličem z našeho oboru a rád se něco nového dozvím.

Příspěvky: 127
Registrován: 29 úno 2008 14:34

Re: Nový Fendt

Příspěvekod Cecka » 17 bře 2008 15:48

No to nekončete. Myslim si, že moderátor může promazat všechny naše supr postřehy a my můžeme pokračovat o Trisixoj, kor až se o něm bude vědět víc :wink:

Příspěvky: 88
Registrován: 02 bře 2008 14:39

Re: Nový Fendt

Příspěvekod Dalibor » 17 bře 2008 16:18

POslední komentář: Souhlasím s Ceckou, navrhuji tuhle a půlku předchozí stránky smazat a pokračovat o trisixovi, Martine mohl bys, plis.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Re: Nový Fendt

Příspěvekod Petrrrr » 17 bře 2008 16:28

Jen taková malinká odpověď pro Dalibora. Klidně ať to pak moderátor smaže. To, že jsem nenapsal jméno podniku nebylo rozhodně proto, že bych jich bylo málo (co dosévají kraje). Jméno podniku jsem nepsal z jinýho důvodu a to že někteří uživatélé toho zde zneužívají. Toť vše, k ostatnímu se nemá cenu vyjadřovat.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 448
Registrován: 28 led 2006 23:06
Bydliště: Jižní Morava

Re: Nový Fendt

Příspěvekod riderstan » 17 bře 2008 18:08

....nějaký hodný moderátor by mohl tohle vše, co sem nepatří, přesunout do patřičné sekce, protože je o čem diskutovat...

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 315
Registrován: 12 lis 2005 00:23
Bydliště: blízko Olomouce

Re: Nový Fendt

Příspěvekod Martin » 18 bře 2008 09:44

Tak sem to rozsekal , diskuze o množství ha ,velikosti a vykonu stojů jsem přesunul do"Co se sem nevešlo" a klidně pokračujte v diskuzy tam .
Tady už jen TRI SIX 8)

Příspěvky: 7
Registrován: 03 bře 2008 21:57

Re: Nový Fendt

Příspěvekod Pepa-L » 20 bře 2008 19:46

Nojo jeto strašnej traktor :-/ Jedinou vyhodu bych vyděl v tom že to je silne jako svina ale nezavydim řidíči co stim bude jezdit nechtěl bych stim jezdit to stokrát je hezčí ten pasak od CASE ten je dobrej ale todle je nic moc kdyby radči udělaly pásáka od Fandu to by byla konurence pro CASE A CATRPILARY necham se překvapit:-D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: Nový Fendt

Příspěvekod Polci » 21 bře 2008 09:42

to Pepa-L: Koncern, který vlastní Fendt už dělá Challengery... Takže, pokud by chtěl, už se tu potulujou nějaké Challengery přestříkané na zeleno. Stejně to dělá s kombajny. To už by se však prodejci vzbopuřili a přešli by do stávky :lol: Protože již uvedením Varia do MF a Challengerů si vytvořili konkurenci ve vlastních řadách. Vydělali na tom červení a zelení mohli být i naštvaní. Na pásáku by zase vydělali zelení a žlutí by přišli o exkluzivitu...Žlutí mají štěstí, že trh s pásáky není tak široký.Ta globalizace.

Příspěvky: 127
Registrován: 29 úno 2008 14:34

Re: Nový Fendt

Příspěvekod Cecka » 21 bře 2008 13:21

Polci píše:Takže, pokud by chtěl, už se tu potulujou nějaké Challengery přestříkané na zeleno.
No ale to sou typově starý generace pásáků, to bych mu teda nedoporučoval :wink:

2 Pepa-L: Já bych trisixe nepodceňoval, dělá to Fendt, což už je samo o sobě záruka kvality a má to pár vychytanejch věcí. Třeba to, že to má šířku do 3 metrů, je dost dobrý... Jen si myslim, že to prostě bude palba - drahá silná hydraulika v X okruzích, silný závěsy, ...o tom, jak velkej je to stroj ani nemluvě :mrgreen:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: Nový Fendt

Příspěvekod Polci » 21 bře 2008 15:24

to Cecka:Tak opět jsem to nepochopil...Proč by Challengery byly typově staré...Dělají se doteď...Pokud by to udělali jako s kombajny, mohlo by to dopadnout podobně. Žluté Challengery a nazeleno Fendty. Pokud to bylo pochopeno jako pásáky od Claase, tak to je zas jiná pohádka. :idea:
Co jsem si mohl vypozorovat v Hannoveru, tak hlavní část Trisixe je vyrobena mimo Fendta...A u prototypu říkat o záruce kvality :D

Příspěvky: 7
Registrován: 03 bře 2008 21:57

Re: Nový Fendt

Příspěvekod Pepa-L » 21 bře 2008 22:42

Polci píše:to Cecka:Tak opět jsem to nepochopil...Proč by Challengery byly typově staré...Dělají se doteď...Pokud by to udělali jako s kombajny, mohlo by to dopadnout podobně. Žluté Challengery a nazeleno Fendty. Pokud to bylo pochopeno jako pásáky od Claase, tak to je zas jiná pohádka. :idea:
Co jsem si mohl vypozorovat v Hannoveru, tak hlavní část Trisixe je vyrobena mimo Fendta...A u prototypu říkat o záruce kvality :D




Tak to jo dik za novou informaci ale přece jen my příde že je to velkej mamlas ale tak uvidíse až budou testy a nazory majtelu atd... jinak dik Pepa

Příspěvky: 127
Registrován: 29 úno 2008 14:34

Re: Nový Fendt

Příspěvekod Cecka » 25 bře 2008 11:46

2 Polci: No pokud jste myslel prohození barev produktů Claas a CAT, tak ta spolupráce skončila už dost dávno a současné pásáky jsou typově určitě novější, než ty starší zelený CATy (Claasy) :wink:

Příspěvky: 94
Registrován: 03 bře 2008 13:04

Re: Nový Fendt

Příspěvekod Honza Sedlák » 25 bře 2008 14:07

A víš že existuje ještě Challenger MT 765 v barvě Claas?? :D Že špekulovaly po prodeji Challengeru vo tom že budou pásovce i v barvě Fendt.... Potom se moci ujal nadobro Phoenix Zeppelin.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: Nový Fendt

Příspěvekod Polci » 26 bře 2008 08:43

to Cecka: Asi jsem to špatně napsal. Myslel jsem tím, že kdyby koncern Agco chtěl, přestříkal by současné Challengery na zeleno. Bohužel jsem tím navodil situaci CAT x Claas a to nebylo mým záměrem. Za to se omlouvám. To, co výše napsal Honza Sedlák je pravda a jednalo se i o odprodeji celé divize pásových traktorů Claasum. Těm se do toho však po relativním neúspěchu těchto pásáků v jejich barvách moc nechtělo...Tak raději vyvíjeli Xeriona a koupili Renaulta. Dle mého názoru udělali dobře (tím samozřejmě nemyslím, že pásáky Challenger jsou špatné stroje...).

Příspěvky: 6
Registrován: 13 dub 2008 18:55

Re: Nový Fendt

Příspěvekod z.junior » 22 kvě 2008 20:20

Sice to sem moc do diskuse nezapadá ale v tomto videu asi v prostřed je důkaz že john deere si s touto myšlenkou taky pohrával.
http://youtube.com/watch?v=uIu95g-cxnQ

Příspěvky: 127
Registrován: 29 úno 2008 14:34

Re: Nový Fendt

Příspěvekod Cecka » 23 kvě 2008 07:49

A taky je z toho videa jasně vidět, co dělá NEodpružená kabina... :idea:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Re: Nový Fendt

Příspěvekod libor » 25 kvě 2008 11:38

na to houpání tě ani odpružená kabina nepomůže pokud to nedotížíš nebo nespomalíš atd.

Příspěvky: 127
Registrován: 29 úno 2008 14:34

Re: Nový Fendt

Příspěvekod Cecka » 25 kvě 2008 20:56

libor píše:na to houpání tě ani odpružená kabina nepomůže pokud to nedotížíš nebo nespomalíš atd.
To já ani trochu netvrdim... :?
Ale tvrdim to, že na tom bude o dost líp obsluha v odpružený kabině... A tohle mě na tom videu hned napadlo a dokud se nebudou sedačky vznášet v kabině, nikdy nedosáhne takovýho komfortu jako odpružená kabina + sedačka...

Předchozí

Zpět na Fendt

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků