Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvky: 221
Registrován: 13 pro 2006 18:10

Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod chomyz » 10 pro 2008 18:31

Pánové Fendťáci - jak je to prosímvás s max. rychlostí Fendtů nově prodaných v ČR. Už hodně let Fendt vyrábí u většiny řad 50-kové modely, prodávají se tyto v tomto provedení i v ČR, nebo to mají krouhnuté z legislativních důvodů na 40? Jde to nějak otevřít? Nebo mají v techničáku 40 a traktor jede víc? Nebo to mají ošetřené v TP? Většina ostatních značek co jsem se ptal tak z výše uvedených důvodů prodává v ČR jen 40-kové verze i když v reklamách a prospektech všichni nabízí 50-ky...
A co nová řada 900, která má dle prospektu jezdit 60? Je to zu českých verzí pravda? Omlouvám se za neznalost a díky za poučení.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod VonVagel » 11 pro 2008 09:06

Podle nasi legislativy traktory mohou jezdit 40km/h a tento udaj je v technickem prukaze. Pokud nekdo jezdi rychleji porusuje zakon.
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod Polci » 12 pro 2008 10:04

Nebo je to tak, že není vůle traktory Fendt homologovat na 50 resp 60 km/h :oops: . Ono by to něco stálo. Protože přední bržděnou nápravu mají Fendty už hodně dlouho. A nová 900 má dokonce i možnost ABS... Takže proč to všude jde a u nás ne. Takže prodejní a prospektový argument o 50 resp 60 je na ... :idea: Samozřejmě, že to jde otevřít. Legálně jezdíš pouze 40 :D , když by naměřili 50 tak půjdeš sedět :lol: . A ještě při přihlášení ojetého Fendta chtějí potvrzení od mistrů, kteří vlastní "zázračný" program od Fendta v notebooku, že to za určitý "veselý" poplateček snížili...Také chtějí z něčeho žít klucí ušatý. Koneckonců, neznám kromě okruhů místo, kde by se dalo v ČR jezdit více než 130 km/h a když si koupím Ferrari, také nepotřebuji omezovač na 130 potvrzený od "autorizovaného" dovozce...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod lukasbranka1 » 12 pro 2008 22:24

nejde o to kolik je povolena rychlost na nasich cestach ale na konstrukcni rychlosti stroje a u nas proste neni 50kmh schvaleno i kdys v nemecku jezdi tam je to asi povoleno a jedina zmena je v brzdach totis 50kmh prevodovka ma i v predu kotoucove brzdy na kazdem kole a 40kmh prevodovka brzdi pres kardan predniho nahonu jak to ma ale fastrak netusim ten jezdi 60kmh asi ma nejake vyjimky ale to neni traktor

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod Polci » 13 pro 2008 11:19

Pro 50 km/h je nutnost brzdění přední nápravy. I brzdění kardanem je brzdění :idea: Pokud mají mít sváleno 60 km/h, je potřeba kotouče na všech kolech, možná i ABS. Ale někdo to musí pro daný typ schválit. Dát papír s razítkem. Za to se musí něco zaplatit. A to bude asi ten největší problém.
Osobně znám člověka, který má u individuálně dovezeného Fendta napsáno v techničáku 50 km/h, protože si sehnal dobrovzdání z Německa, že je přední náprava brzděná kardanem...
U Fastraku byla ona rychlost hlavním prodejním argumentem. Tak se ji Toko snažilo zlegalizovat. Kdo by si to asi koupil, kdyby to jezdilo 40 km/h. A ejhle, ono to šlo. Tak proč se tu courají 40 km/h Fendty,JD,Case,MF a další když všude okolo jezdí 50 km/h.
Pokud někdo z prodejců či blízkých spolupracovníků dovozců traktorů, které splňují legislativně možnost jezdit 50 km/h, ví více, moc rád si vyslechnu argumenty, proč jsou jejich zákazníci ochuzeni o oněch 10 km/h navíc (v případě Fendta nové řady 900 dokonce o 20 km/h). Je to pouze věc neochoty zaplatit zkušebnu či je to opravdu legislativně nemožné?

Příspěvky: 221
Registrován: 13 pro 2006 18:10

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod chomyz » 14 pro 2008 11:05

Tak pánové díky, to jste mě ale nepotěšili, to jako znamená, že všechny Fendty nově prodané v ČR vč. nových 900 jezdí jen 40??? Tak to mě nenapadlo ani v nejčernějším snu, že si to ti dovozci nejsou schopní ošéfovat přes nějaké výjimky, vždyť zrovna tohle by byl sakra zajímavý prodejní argument, protože u nás je zatím legislativa stejně málo přísná na traktory nad 40 jako na traktory s rychlostí 25. Je fakt, že v SRN se už spousta zemědělců od 50 zase odvrací, ale hlavně asi z důvodu těch podstatně přísnějších nároků na takový traktor (kratší STK, tachografy, vyšší řidičáky atd. ) což u nás (zatím) není. Jsem rád, že se ozval Polci, protože myslím že do těchto věcí hodně vidí jestli je to tak jak píše, tak fakt nechápu ty prodejce. Chtěl jsem po tom trochu zapátrat, protože doprava je klíčová oblast a kdykoli jsem u nějaké značky řešil výběr převodovky, tak mi říkali že 50kové v ČR neprodávájí - proč je pak do těch českých prospektů a reklam dávají - tohle mi hlava nebere. Přiznám se, že jsem myslel, že když už se šlo u nové 900 na 60, lepší brzdy atd. tak že to sakra využijou a pokud to chápu, tak třeba ten Fendt co fotívá Alda s tou Sigou a vanou jezdí 40? A u dovozů jetin, což mě nejvíc zajímalo - co jsem pátral na STK, tak když vidím jaké vyjímky se dají schválit na některé dovezené Ameriky atd. tak jsem přesvědčen, že při určité snaze by šla ta 10km výjimka na ten dovozák vyšlapat taky...?

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod maclos » 14 pro 2008 13:26

No neviem ako u vás jazdia Fendty 900 rady, ale u nás si to frčia určite 60km/h, ale robia to ovšem len ak to chce zákazník. A vie o takých čo to majú a valí si to so SIMBOU Solo, 60-kou dedina nededina :?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod lukasbranka1 » 14 pro 2008 13:51

vcera jsem byl u kamose ma 415 fenda a tikal mi ze mu to jede lehce pres 50kmh ale v technicaku ma psane samozdejme 40kmh
jeste musim napsat dlal jsem u pro jednu nejmenovanou firmu postrikovace nebyl problem aby jel 40kmh ale mel schvaleno jen 25kmh a byl zajem je schvalit na tech 40kmh shodou okolnosti jeden s nejnovejsich jezdi v mem dnes uz byvalem rajonu tak jsem tam jel abych zajistil ze stroj proste nepojede vice v tom neni zadny problem dela se to trimem na rizeni pojezdu prijel clovek se statni skusebny mel svoje vahy a spoustu pristroju ktere nam tam mamontoval a hned po zvazeni mi rekl jak dlouha a kradsi musi byt brzdna draha s plne rychlosti no a pak jsme sli jezdit po rovne ceste no a jeste tech mereni muselo probehnout nekolik za sebou a vsechny uspesne no a po asi trech zabrzdeni jsme zjistili ze proste neni sance vyhovet i kdys kola staly smrdela guma a s pojezdem se slo az do spatecky tak se to nedalo splnit a proto jsou nadale na vsech stojich psane rychlosti 25kmh ale umi jezdit skoro 40kmh jde jen o to kdyby se neco stalo nehoda a tak tak za to muze obsluha protoze mela jet do 25kmh

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod VonVagel » 14 pro 2008 23:21

umi jezdit skoro 40kmh jde jen o to kdyby se neco stalo nehoda a tak tak za to muze obsluha protoze mela jet do 25kmh

A presne o to jde. Za to bych tebe i toho prodejce nakopal do .... Prodavate stroj ktery umi jet 40km/h do technicaku mu date 25km/h a reknete mu ze muze jezdit klidne rychleji. A samozrejme to nikdo neresi. Pockame si az se neco stane...ono az se neco stane tak ty sedet do basy misto obsluhy nepujdes...

PS: Fastrac neni traktor(legislativne)...pokud mam spravne informace. Takze pro neho nemusi platit 40km/h...

a po asi trech zabrzdeni jsme zjistili ze proste neni sance vyhovet i kdys kola staly smrdela guma a s pojezdem se slo az do spatecky tak se to nedalo splnit a proto jsou nadale na vsech stojich psane rychlosti 25kmh
Za tohle bych vas zavrel uz ted...
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod Polci » 16 pro 2008 09:49

Myslím, že pokud na těch prodejcích někdo "vysí" a tu 50 či 60 si vydupe, tak to je záležitost 10 min to přeprogramovat... (alespoň u Fendta). Jde o to, že ten, kdo to přeprogramoval nese kůži (elektronický podpis) na trh... Pokud se něco stane, vždy se hledá původce. Takže pokud třeba tu Sigu někdo v 65 km/h převrátí či do ní šlehne, náhodně u toho bude někdo, kdo tomu rozumí a i přes samolepku 40 vzadu zjistí, že to zas tak úplně 40 asi nejelo....Takže proč to nejde legálně. Šetří se, či jiné zádrhely...
Je jasné, že fastrack je zřejmě schválen jako nosič nářadí, ale kde je v zákoně definováno, že traktor musí vždy jet 40 km/h... Myslím, že tam asi budou vyjímky při nějakých lepších brzdách a omezení, kolik v té rychlosti může táhnout... Ale opravdu bych se rád nechal poučit někým povolaným či někým, kdo má blízko k prodejcům této techniky.... Když jsme schvalovali dovoz Fendta, na technické si na to vyndal broužuru a těch vyjímek tam je požehnaně. Při bržděné přední nápravě může být traktor schválen na 50 km/h. Při ABS a kotoučích na všech kolech zřejmě i na 60 km/h...(o to jsem se zas tak nezajímal). Ale jak jsem již psal nahoře v příspěvku: ve zkušebním ústavu zřejmě stojí s nataženou rukou a chtějí za to něco do měšce...a to bude možná ten důvod. Ale po loňském úspěšném roce by se u prodejců zřejmě něco v rezervě našlo a bylo by možné dát zákazníkům malý dáreček před Vánoci... :D

Příspěvky: 18
Registrován: 09 dub 2007 17:50

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod Richter Jaroslav » 16 pro 2008 19:35

Chtěl bych přispět pár poznatky. Sice se to nejedná Fendu, ale Fastracu se kterým jezdím a to 8250 a v technickém osvědčeni mám zapsáno " kolový traktor,max.rychlost 60km."

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod VonVagel » 16 pro 2008 20:26

Ted jsem hodinu hledal "zakon" o povolene rychlosti...neuspesne:( Snad se najde nekdo lepsi...
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Příspěvky: 94
Registrován: 10 lis 2007 11:57
Bydliště: Východní Čechy

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod Pavel3545 » 17 pro 2008 19:09

Pro schválení na 60km je nutnost ABS a kotouče na všech kolech a to má jen fastrack a Fendt je možné vzbavit ABS ale za prachy a to je hlavní příčina

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod VonVagel » 17 pro 2008 22:48

Zajimalo by me odkud tuhle informaci mas. Dej tady citaci,odkaz...cokoli. To ze jsi to nekde slysel me nestaci :D
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 244
Registrován: 14 lis 2005 22:00
Bydliště: Praha

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod Zetor » 18 pro 2008 16:02

Co jsem se bavil s jedním dlouholetým uživatelem traktorů Fendt, co si zkoušel 936ku, tak mi říkal, že údajně rcg-agromex dal novou 900ku do zkušebny, aby to povolili. Ve zkušebně řekli "ano", ale pokud se tak stane, tak tachograf.... Takže vycouvali, protože to by si nikdo nekoupil, když by tam měl tu mrchu. Údajně na nový 900ky již nefungujou starý programy a ty nový jim helmuti nechtěj dávat, to říkal řidič 936ky v Kačině, tomu to jelo myslím 40. Je to kokotina jednak helmutů, protože ten traktor by si kupovala polovina lidí, kdyby nejel 50... A samozřejmě český zákony, pro který je reprezentativní traktor Zetor 12045 a že je něco novější je nezajímá. Ale pokud to v Německu je, tak tam maj ty tachografy? S tím by se tu nedalo jezdit, dyť víte jak to je s pracovní dobou... A navíc by asi chtěli profesák... Jinak jezdí v ČR dovezená 8530ka z NDR, a valí 50... Samozřejmě Strom v tom nemá prsty...

Příspěvky: 34
Registrován: 22 říj 2007 19:58
Bydliště: Slovensko

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod Jarino88 » 18 pro 2008 17:14

Keď by chceli dať na Fendta rady 900 tachograf, tak prečo ho nedali aj do Fastraca :?: to by bola asi dosť velká blbosť nie?

Příspěvky: 221
Registrován: 13 pro 2006 18:10

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod chomyz » 18 pro 2008 19:12

No k těm tachografům jsem něco nadhodil ve všeobecném vláknu...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod lukasbranka1 » 18 pro 2008 21:27

Vonvagel mas pravdu ale ja jsem maly pan skus si zjistit kolik kombajnu ma preklemovany spinac proto aby jeli rychleji ja snad neznam nikoho kdo to neudelal jasne urcite se nekdo najde ale kdys nekomu reknu ze pojede 18 kmh a nebo 27kmh tak vsichni v tom maji hned jasno jed nekam 200km ale vsichni maji konstrukcni 20kmh proste je to tak je to v lidech auto ti taky jede vic nez je povoleno akorat u zem. stroju te neomezui rychlosti na znackach u cesty ale ty na strojich ne vsude jsou ale maji tam byt ale urcite je to napsane v technicaku a to ta nejnissi v souprave
podivej se kolen sebe kolik jezdi starych vlecek s konstrukcni 25kmh a jezdi poctivych 40kmh a to jeste pretizene
pak bys muse zavrit kazdeho kdo nejede nejakym starym traktorem protoze ten vic nejede ale taky jsme meji predelanou prevodovku na krystale a jel 30kmh nektere i vic podle motoru atd.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod VonVagel » 19 pro 2008 08:53

Souhlasim s tebou ale jde o to ze ty se tady tim chlubis...Neco jineho je prece kdyz si sam o sve vuli zvysim nejakym zpusobem rychlost. Vy jste mu tu rychlost zvedli automaticky i kdyz jste vedeli "ze to neubrzdi"...
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Příspěvky: 16
Registrován: 09 bře 2008 23:15

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod krajic » 26 pro 2008 02:02

no tak já vím v okolí o několika 121 které bez problémů zvládnou rychlost 40 km,s jednou jsem měl možnost se několikrát svést ale pokud jde o ty fastracky zajímalo by mě jaké potřebuji v čr řidičské oprávnění,nikdy jsem s tím nepřišel do styku. díky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 21
Registrován: 18 bře 2008 20:25

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod alda » 23 led 2009 19:28

Ta naše 933 jezdí s tou Sigou 54km/h a 930 a Flieglem asi 52km/h. Verze Profi jezdí v Německu 60km/h a má v každém kole brzdu. Šlo vylítat v techničáku 50km/h, ale to by nám snížili max. váhu připojného vozidla z 31tun na míň.
Lepší je mít vidle v ruce nežli v zádech.

Příspěvky: 264
Registrován: 28 lis 2006 21:47
Bydliště: českobudějovicko

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod václav » 24 led 2009 10:30

Můj 924 ukazuje 53-54 km/h při max. nastavení převodu a asi 1680 ot. motoru. Pokud se zvýší otáčky ubírá na převodovce a taktéž třeba z kopce jak se rychlost přehoupne přes 53 ( nejvíc zatím "napsal" 60,0 a to z kopce, než stačil zareagovat a ubrat převod). Po cestě z CB na Třeboň je ve Štěpánovicích informační radar a ten při rychlosti 53 napřed ukazuje 48 a až když k němu přijedu na pár metrů ukáže 53. To se samotným traktorem, několikrát jsem tudy táhnul Rubina a to ten radar nikdy neukázal víc než 42 i když jsem jel 53. Jednou mi ukázal 94 a to když mě zrovna předjelo auto. :D

Příspěvky: 20
Registrován: 21 kvě 2008 08:01

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod jorry » 09 bře 2009 19:11

Zdravím všechny,
jen si to tu tak pročítám a nestačím se divit :lol: . Je vidět, že každý druhý z vás tady ví o důvodech, proč traktory jezdí jen 40 opravdu hodně :roll: . Proč může v německu jezdit 900 Vario 60km/h a u nás ne???! To je jednoduché....protože nemají tak blbě postavenou legislativu jako my. Vámi tvrzené důvody jako je domontáž tachografu atd. jsou nesmyslné. Není to otázka peněz, které by importéři chtěli ušetřit na zkušebně ale špatně postaveného zákona. Traktor musí těch podmínek splnit mnohem více a jednou z nich je i ABS. Fendt 900 sice ABS má, ale jen pro přívěs :wink: .
Na dotaz jak je to s rychlostí traktorů Fendt můžu krátce odpovědět. Každý traktor Fendt přivezený do ČR je omezen na 40km/h. Může být ale na vlastní riziko odblokován na rychlost vyšší. U řad 400,700,800 Vario je to na 50km/h s tím, že jedou cca 55km/h a u 900 Vario se dá odblokovat až na 60km/h. Podmínkou 60km/h verze je, že traktor musí mít dvouokruhové brzdy( pozor, nemám na mysli dvouhadicové brzdy pro přívěs!!!). A jelikož Fendt 900 Vario s dvouokruhovými brzdami a FSC je v ČR možná jeden nebo dva, tak 60 v ČR by teoreticky mohli jezdit jenom oni dva:-). Ostatní 900 s jednookruhovými brzdami( s "bržděním pomocí spínání pohonu přední nápravy) mohou jezdit max. 55km/h. Věřte že s touto problematikou mám hodně zkušeností a z praxe už jsem zjistil, že normálních traktorystů je málo. Každý druhý je frajer a blázen.....a dokážu si živě představit nějakého cvoka jak si to hrne po silnici 60 a má na sobě nešený šestimetrový podmítač......pak stačí jen málo...jen větší výmol v cestě a má co dělat aby to zastavil nebo na té cestě udržel :?
Co se týče Fastraka, tak to nevím jak má tu výjimku ošéfovanou, ale vím že pana Kořínka to stálo pěněz, než naplnil kapsy na ministerstvu :lol:
A to je tak vše........jestli máte zájem........můžem diskutovat. Zdarec

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod VonVagel » 10 bře 2009 08:18

Diskutovat muzem. Ale jen si tady zopakoval co uz bylo receno. Dovolil bych si nesouhlasit s tim ze traktor musi mit ABS. Podle vyhlasky stroj ktery muze jezdit vice nez 40km/h tak jak pises musi mit dvouokruhove nezavisle brzdy...
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Příspěvky: 52
Registrován: 05 bře 2008 22:28

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod noulen » 10 bře 2009 22:46

jorry chci si nechat dovezt fenda 714 z něměcka co musim podniknout aby mi v techničaku napsali 40km/h?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod VonVagel » 11 bře 2009 08:13

714 by mela mit 40km/h normalne v technicaku...
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod Polci » 11 bře 2009 10:09

V tom německém bude mít 50 km/h. Proto budou zřejmě na technické chtít nějaký cár papíru o tom, že je ta 714 "stažená" na 40 km/h. Jde o to, na koho se narazí. Buď to bude chtít od autorizovaného dovozce či jeho prodejců (kdo to všechno je ví asi jen autorizovaný dovozce), takže někdo přijede a nahraje to za 10 min. Nešťastník zákazník bude muset platit cestu a práci opraváře. pokud to bude třeba někam na Moravu, tak to bude z Modletic dobrá projížďka. Či bude onen pracovník STK rozumný a bude mu stačit potvrzení někoho, kdo má absolovované školení u firmy Fendt, že to stáhl. Takových lidí je po republice více a nebudou za to chtít takové peníze.

Příspěvky: 52
Registrován: 05 bře 2008 22:28

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod noulen » 11 bře 2009 12:24

a to potvrzení mi můžou vystavit i němci (servis fendt)?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod Polci » 11 bře 2009 20:32

Musíš si to zjistit na příslušné STK, co k tomu budou chtít... Třeba jim to bude stačit, ale pochybuji... :cry:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 10
Registrován: 12 led 2009 20:53

Re: Max. rychlost Fendtů v ČR

Příspěvekod PepaO » 12 bře 2009 00:27

Dovolte abych se aspoň krátce pripojil...
Rychlost traktorů v ČR nebo v SK je opravdu omezena na 40 km/hod.Je to dáno legislativou..opravdu legislativou která v těcho zemích je stanovena.Rozhodně se musím ohradit že je to o penězích které údajně tečou na ministerstvo.Tohle je opravdu blbost...a pokud ne každý ze zástupců výrobců traktorů se o tom může přesvědčit.Všichni mají stejnou možnost projít testy které umožňují rychlost vyšší než je stanovena naší legislativou.Já osobně jsem rád že kritéria jsou nastaveny tak jak jsou.Není jiná šance než přesvědčit úředníky že právě ten váš traktor je ten nejlepší!!!
Já osobně mám rád Fendy.Vžydcky jsou o něco dál než konkurence a právě tahle značka je a snad i bude vždy průkopníkem.
Je však zajímavé číst že někdo neví jak je to ošéfováno u Fastraců ale rozhodně ví že to stálo spoustu peněz...ale taky je to názor.Fastrac má schváleno 60km/hod a maximální hmotnost návěsu až 27 500kg.Je chválen jako traktor.. a kdo nevěří ať tam běží :D

Další

Zpět na Fendt

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků