Závady na traktorech JD

Uživatelský avatar
Příspěvky: 73
Registrován: 29 pro 2010 22:52

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod Petr.J » 23 čer 2012 07:42

Otázka je jednoduchá...máš to v záruce či nemáš?
S tím žraním oleje jsem už zaslechl, ale většinou to bylo u 8530 a co jsem slyšel, tak to byly utopené vložky na motoru. Oni se tim brání všichni výrobci, že to může brát olej, jenže správně fungujíci motor by si neměl od výměny do výměny nic vzít. Takže pokud je to v záruce, chce to jen tlačit a tlačit na servis.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod lukasbranka1 » 24 čer 2012 13:45

souhlas takhle se to nedela je pravdou ze motory 6090 neco malo oleje berou

Příspěvky: 22
Registrován: 02 dub 2008 22:46

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod George8030 » 03 črc 2012 22:09

bob píše:Tak jelen má po opravě,výměna pouzder unašeče kardanu.Oprava byla velmi rychlá skoro do 24h. :D Tím ale pozitiva končí,protože po opravě je to skoro to samé.
Vibrace na volnoběh jsou pořád velké,takže musím nechat motor klapat na min 1000 ot,aby se mi traktor nerozložil :( ,tím si ale zvyšuji spotřebu paliva.
Takže jsem z JD :oops: a čas ukáže co všechno se vlivem vibrací poškodí,protože pokaždé se jízdě na volnoběh vyhnout nedá.


Zdravím
Moc nemám čas fórum prolézat a je mi jasné,že je to už rok a traktor zřejmě už něco najezdil a možná se to už vyřešilo a možná taky ne. Ale co bych doporučil u 5R,tak pokud to dělá vibrace na volnoběh,tak vyměnit ten plastový vnitřek v setrvačníku na motoru :!: :!: :!: Je naplněný zelenou vazelínou a pružinami (jako u automobilů 2 hmotnostní setrvačníky) tam se stávala chyba. Dát nový kříže,aby nebyla špekulace poškození od vibrací ...určitě na záruku nebo minimálně prodlouženou záruku (s nějakou spoluúčastí) vyměnit a věřim se buď se to vylepší a nebo já měl úplně klid. řešil jsem takovýto případ
bývalý servisák John Deeru - Nyní pod taktovkou Fendtu a Challengeru

Jirka :mrgreen:

Příspěvky: 142
Registrován: 18 říj 2009 19:28

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod bob » 04 črc 2012 20:08

Tak bohužel,vše bylo vyměněno( kromě kardanu) a stále to klepe .Je to jak sto let starej stroj.
Bohužel mě v tomto JD velmi zklamal a jejich reklamní slogany (např. rámová konstrukce =minimalní vibrace) jsou mi k smíchu.Bohužel já za to platím :oops:

Příspěvky: 22
Registrován: 02 dub 2008 22:46

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod George8030 » 04 črc 2012 22:50

bob píše:Tak bohužel,vše bylo vyměněno( kromě kardanu) a stále to klepe .Je to jak sto let starej stroj.
Bohužel mě v tomto JD velmi zklamal a jejich reklamní slogany (např. rámová konstrukce =minimalní vibrace) jsou mi k smíchu.Bohužel já za to platím :oops:


je pravda,že za mého působení u JD se u nás prodalo jedno 5Rko a (dle mého názoru) částečným vlivem obsluhy a dalšího nechápajíce jakého se tam teď dle informací,co mám dělá podruhé motor ...a to ten traktor má tak 3tis mth. Předtím prasklé sedlo ventilů,motor klepal jak blázen a píst na prvním válci pryč, dal se celý nový motor,najelo to 1000Mth a dělají tam znovu motor - teď dávají polomotor,tak nevím jak to dopadne. Ale to klepání,jak přesně popisuješ,to dělal ten dvouhmotnostní setrvačník (uvnitř toho plastového dumperu je vazelína a pružiny a nám prasklnul podél obvodu normálně. tak se vyměnil ten a jezdilo to. Teď co se tam stalo,absolužně netuším,protože do motoru se nezasahovalo,přijel celej motor a jen se tam nastrojila nový palivová soustava a šlo se dovnitř s motorem,takže pochybení ze strany mechaniků - za sebe popírám,jelikož dovnitř nového motoru jsme nesahali.

Příspěvky: 1
Registrován: 10 lis 2012 10:43

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod euro222 » 10 lis 2012 11:05

ja som jazdil na5820 v lese a tych poruch bolo viac nes dost prv mi zlamalo lavi zadynaboj a potom pravi, rozbilo hrusku v diferaku a aj tanier a este odislo aj cerpadlo na hidrualiku a to mal len 3500mth

Příspěvky: 1
Registrován: 05 pro 2012 22:03

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod jardafl » 05 pro 2012 22:15

Zdravím mám JD 6920S
3800mth
6let starej koupil jsem ho a odešlo mi odpružení na přední nápravě už jsem tu měl dva techniky vyměnovali mi i řídící jednotku jsem stoho uplně zoufalej jestli ste s tim měly problémy budu rád když napíšete beru vše

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod lukasbranka1 » 06 pro 2012 17:50

jednotku na TLS jsem spatnou jeste nevidel jake jsou akumulatory tlaku (banky ) nejsou praskle uvnitr kontrolovali je hydraulicke zamky solenoidy atd, tohle ale servisaci preci museji znat .nic na tom neni kalibrace projde jak ma a nebo ne jsou od napravy nejake poruchove kody

Uživatelský avatar
Příspěvky: 81
Registrován: 21 led 2011 19:05

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod janles » 06 pro 2012 18:24

Když prasknou akumulátory náprava je natvrdo měl jsem to u 8330

Příspěvky: 11
Registrován: 06 led 2013 11:49

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod truckermuf » 29 led 2013 20:24

Zdravím


taky se podělím o zavadách john deere 7730.První porucha při 100MTH odšelo čerpadlo co je na comon reil traktor stal 4dny neš přišlo nový z německa.Druha zavada asi při 150MTH odešlo eletrický ovladaní olejových okruhu traktor stal 2 dny.Netrvalo to ani dva dny po výměně paček praskly trubky co vedou na okruhy do rychlospojek.Potom to drželo docela dlouho než asi po 600MTH praskl křížek co je mezi motorem a převodovkou.Servis už z toho traktoru byl dost hotovej a prej se s tolika zavadama na novým traktoru nesetkaly.Ale aby toho nebylo malo tak těstně před koncem zaruky se rozletěl zadní diferenciál.Oprava 14 dní v německu....

Příspěvky: 113
Registrován: 07 črc 2008 16:45
Bydliště: Chrudimsko

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod Jaroušek » 30 led 2013 21:50

Tak, když traktor má takovéhle"skore" ještě v záruce,tak to bych nechtěl vědět co přijde po záruční době...

Příspěvky: 123
Registrován: 25 říj 2007 15:51

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod Vaclav UPZT » 10 úno 2013 11:15

truckermuf píše:Zdravím


taky se podělím o zavadách john deere 7730.První porucha při 100MTH odšelo čerpadlo co je na comon reil traktor stal 4dny neš přišlo nový z německa.Druha zavada asi při 150MTH odešlo eletrický ovladaní olejových okruhu traktor stal 2 dny.Netrvalo to ani dva dny po výměně paček praskly trubky co vedou na okruhy do rychlospojek.Potom to drželo docela dlouho než asi po 600MTH praskl křížek co je mezi motorem a převodovkou.Servis už z toho traktoru byl dost hotovej a prej se s tolika zavadama na novým traktoru nesetkaly.Ale aby toho nebylo malo tak těstně před koncem zaruky se rozletěl zadní diferenciál.Oprava 14 dní v německu....

Nezoufej to se občas stane u všech značek bez ohledu na typ stroje.

Příspěvky: 142
Registrován: 18 říj 2009 19:28

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod bob » 14 dub 2013 18:20

Tak jelen je už měsíc na záruční opravě reverzace,již jsem to popsal dříve.
Servis z toho má malinko hlavu v .....,protože oprava probíhá stylem pokus=omyl.Snaha se jim každopádně upřít nedá,ale už to trvá moc dlouho.
Zklamáním je pro mě přístup dovozce (Strom Praha) popř .fabriky JD,že je v tom nechá tak vykoupat.Oni dobře ví,že můj hněv na ně nedolehne,že to schytají ti na pobočce.
No třeba se dočkám,že mi po třech letech bude traktor konečně fungovat tak,jak má :( ,ikdyž bude mít několikanásobně rozdělanou převodovku s ?? uvnitř.

Příspěvky: 12
Registrován: 06 dub 2013 16:31

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod pepulka » 14 dub 2013 19:51

bob píše:Tak jelen je už měsíc na záruční opravě reverzace,již jsem to popsal dříve.
Servis z toho má malinko hlavu v .....,protože oprava probíhá stylem pokus=omyl.Snaha se jim každopádně upřít nedá,ale už to trvá moc dlouho.
Zklamáním je pro mě přístup dovozce (Strom Praha) popř .fabriky JD,že je v tom nechá tak vykoupat.Oni dobře ví,že můj hněv na ně nedolehne,že to schytají ti na pobočce.
No třeba se dočkám,že mi po třech letech bude traktor konečně fungovat tak,jak má :( ,ikdyž bude mít několikanásobně rozdělanou převodovku s ?? uvnitř.



Tak to je super zjištění. Za tři týdny si máme jet pro novou 5070M.

Taky nám při kupování vychvalovali motor na silentblocích jaká je to výhoda. Když sem jim řikal, jestli ty silentbloky neodchází tak se mi pomálu vysmáli, že je to hlavní přednost john Deera.

Asi si měl zrovna smůlu na špatný kus.

Tak ať to máš co nejdřív v cajku.

Příspěvky: 6
Registrován: 13 zář 2013 08:19

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod Radek Fr. » 13 zář 2013 08:44

pepulka píše:
bob píše:Tak jelen je už měsíc na záruční opravě reverzace,již jsem to popsal dříve.
Servis z toho má malinko hlavu v .....,protože oprava probíhá stylem pokus=omyl.Snaha se jim každopádně upřít nedá,ale už to trvá moc dlouho.
Zklamáním je pro mě přístup dovozce (Strom Praha) popř .fabriky JD,že je v tom nechá tak vykoupat.Oni dobře ví,že můj hněv na ně nedolehne,že to schytají ti na pobočce.
No třeba se dočkám,že mi po třech letech bude traktor konečně fungovat tak,jak má :( ,ikdyž bude mít několikanásobně rozdělanou převodovku s ?? uvnitř.



Tak to je super zjištění. Za tři týdny si máme jet pro novou 5070M.

Taky nám při kupování vychvalovali motor na silentblocích jaká je to výhoda. Když sem jim řikal, jestli ty silentbloky neodchází tak se mi pomálu vysmáli, že je to hlavní přednost john Deera.

Asi si měl zrovna smůlu na špatný kus.


Měl jsem podobný problém. Zajel jsem s tím do Dagrosu a tam mi udělali podrobnou diagnostiku. Doporučuju tenhle servis, profi přístup. http://www.dagros.cz/servis-zemedelske-techniky

Tak ať to máš co nejdřív v cajku.

Příspěvky: 7
Registrován: 10 bře 2008 21:11

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod fordson » 17 dub 2014 22:29

dobrej, mám 6420 tsl 10000mth,teče mi opřevodov olej na pravé straněpo směru jízdy, mám tam originál čelák, někdy to teče, někdy ne, ale když teče tak to je pořádně, ne žádný kapky, ale protože tam je tam ten rám tak tam není nic vidět, teče to u diferáku. koukal jsem, že na držákách kabiny jsou na jedné straně panty, tak si myslím, že by to mělo jít sklopit dostrany, nedělal jste to někdo, a co je potřeba sundat aby se ta kabina dala oddělat

Příspěvky: 2
Registrován: 22 dub 2014 07:48

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod rajce112 » 16 črc 2014 13:18

Chcem sa s vami podeliť o skúsenosť s traktorom JD 6220, r.v 2007 máme ich 4 a kúpili sme ich z Nemecka, kvôli lepšej cene mali najazdené cca 600mth.

1. porucha: 700 mth pri orbe praskol kardan na prednej náprave a odpadlo koleso počas práce na poli....

2. porucha: iný stroj po 680 mth sa zlomilo operadlo na sedadle vodiča a pružina pod sedadlom, nedalo sa šoférovať...

3. porucha: zase ďalší stroj po 800 mth zase pri orbe odtrhlo uchytenie závesu na pluh a bola potrebná celá výmena závesu

výsledok je mierne sklamanie.... avšak 4. stroj zatiaľ bez vážnejšej závady takže tak

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod tomous » 16 črc 2014 17:14

No ještě,že jse vzali 4ks :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 350
Registrován: 13 lis 2005 10:08
Bydliště: Valašsko

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod Karel » 30 bře 2015 20:09

Mám 7920 a sem tam z ničeho nic se začnou objevovat uplně nesmyslné chybové kody o bržděné nápravě o zavadě na hydraulice o TLS o napětí a tak, vždycky to jen potvrdím a jede se dál. Bavil sem se ale s borcem co má 7920 taky a že pry mu v servisu přehráli software že na to byl nějaky DTec a od te doby klid. Poraďte servisáci
Řekl sem do žní, je po žních. Zítra s ním jedu naposled.

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod vik » 18 říj 2015 17:18

potřebuji poradit z ničeho nic mi traktor po nastartování začal neskutečně chrčet asi od čerpadla hydrauliky trvá to asi tak 1 min a potom už je klid traktor má natočeno necelý 1 tis neni to trochu brzo aby začalo odcházet traktoru jsou 4 roky takže po záruce.filtr převodovky vyměněn na jaře od servisu jd.Nebo kde by mohl být problém díky za rady

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod medulin » 18 říj 2015 19:39

Bud je málo oleje v hydraulice nebo je olej tuhý. Aspon já mám zkušenost takovouto.

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod vik » 18 říj 2015 20:05

olej je originál jd co tam má být tak v tom by problém být neměl,na množství jsem se teď nekoukal.Hned zítra zkontroluji.Ještě mi napadlo že to dělá když stojí předkem z kopce.

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod maclos » 19 říj 2015 18:43

Aj nám to robilo, dolial sa olej a všetko OK.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 81
Registrován: 21 led 2011 19:05

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod janles » 23 říj 2015 17:10

Zdravim.Chlapi měl někdo zvás nějakou poruchu na převodovce AutoPower.Dík

Uživatelský avatar
Příspěvky: 81
Registrován: 21 led 2011 19:05

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod janles » 30 říj 2015 20:13

Dnes sem byl v servisu a převodovka je venku a rozebraná.Je špatnej hydrostatickej modul.Tak to bude asi nadýl.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod roman7711 » 30 říj 2015 20:35

Na jakem to je traktoru a kolik má najeto Mth? Jaké práce jsou s traktorem vykonávány?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 81
Registrován: 21 led 2011 19:05

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod janles » 31 říj 2015 12:22

Jeto JD 8330 seju ořu samé těžšké práce.Mám 9000Mth .

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod roman7711 » 31 říj 2015 19:13

Proč jste pří koupi nezvolili převodovku power shift, když děláte samé těžké polní práce? Stejně vydržela plynulá dost, jestli je to první zásah za 9000 Mth.

Příspěvky: 77
Registrován: 30 kvě 2014 22:47

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod Jirka X » 04 lis 2015 21:34

Taky si myslím. Automatická převodovka je dobrá do dopravy a podobně. Ale do orby, do podmítky a na setí bych volil mechanickou, navíc je levnější:-)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 81
Registrován: 21 led 2011 19:05

Re: Závady na traktorech JD

Příspěvekod janles » 06 lis 2015 18:42

Máme starou JD 8200 a uní se dělala převodovka v 8000 Mth .Nyní má 22 000Mht a dávala se nová.Já vyzkoušel obě a AutoPower bych neměnil jak na silnici tak v poli.

PředchozíDalší

Zpět na John Deere

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 4 návštevníků