Výběr JD

Příspěvky: 7
Registrován: 27 lis 2009 15:43

Výběr JD

Příspěvekod Xpetas » 27 kvě 2010 18:57

Zdravím pánové,začínám se poohlížet po novém traktoru a jedna z variant je právě JD. Jenže si nejsem jist jaký typ zvolit,popřípadě převodovku a tudíž bych se rád obrátil na Vás a hlavně na tu část která má s těmito stroji nějaké zkušenosti!

moje situace je následující: obhospodařuji 65ha TTP a 20 ha orné, k tomu +-50 ks masného skotu vše na hluboké podnastýlce!
traktor by měl nahradit zetor 7745 a zetor 10145, který je osazen čelním nakladačem, tudíž i nový by byl!

Nejtěžší nářadí jaké by za ním bylo je 4 radličný pluh obracák a 6 m smyk! ale většina práce by byla kolem dobytka čili doprava,převážení,nakládání balíků,vývoz a nakládání hnoje od skotu a také veškeré pícninářské práce

chtěl sem Vás tedy požádat o radu jaký typ zvolit!a také jaký typ čelního nakladače? kdyby zde byl někdo, kdo podobný typ vlastni velmi by mě zajímala také přibližná cena,a popřípadě zkušenosti,závady a pod?

Předem,aby jsme se vyhnuli přehnané diskuzi zavrhuji řady premium....

Děkuji Všem za odpovědi

Uživatelský avatar
Příspěvky: 195
Registrován: 23 lis 2009 15:03

Re: Výběr JD

Příspěvekod bigbul » 27 kvě 2010 20:08

Zdravím kolego, taky jsem stál před stejným problémem mám 34ha orné 31ha ttp, zvolil jsem typ 6430 ten je poslední model s čtyřválcovým motorem tak to není tak veliké seču stím,obracím, skuluji a lisuji je to obratný stroj jsem spokojen.Poruchy jsem měl jenom prkotiny mám ho dva roky.Co se týče nakladače kámoši mají MAILLEUX MX jeden ho má 8let a druhý 5let a bez jakýkoliv potíží,sice jsou drahší ale zase vydrží musíš se rozhodnout sam kolik chceš investovat,nebo přímo koupit nakladač JD i s traktorem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Výběr JD

Příspěvekod lukasbranka1 » 27 kvě 2010 22:35

pokud chceš mahradit 7745 a nebo 1145 tak jsi mezi dvěma variamtama ta 7745 pasuje spiše k 5R100 5R90 je menši než 6 JD koni 100 a nebo 90 jsou i menši vykony myslim že by vykonově dal i tu 100 ale vahově 6 bude spiš k te 6 řadě ale 6430je 125 koni v porovnani uděla v klidu zetorackou 12145 porovnej sam
http://www.agrotip-opava.cz/48261/dotac ... zemedelec/
tady maš nějaky nastřel cen jo 5M je očesanějši než 5R
6 standart a lepši 6 premio

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Výběr JD

Příspěvekod VonVagel » 28 kvě 2010 07:07

Pokud budes mit celni nakladac dal bych si pozor jake budes mit v predu rafky(pevne,hvezdice). Pro celni nakladac urcite pevne.
Jinak kolegove ti vybrali dobre pokud si rozhodnuty pro JD. Ale jak rika klasik neni vsechno "tmave zelene" co se trpiti....
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Příspěvky: 7
Registrován: 27 lis 2009 15:43

Re: Výběr JD

Příspěvekod Xpetas » 28 kvě 2010 12:50

no právě mam strach,že 5řada je moc lehká,u nás zaprší a i samotná 7745 má problém,teď kd\ž koukám na ty ceny tak mi pomalu přijde že ta 5100R bude pomalu dražší než 6230 že?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 195
Registrován: 23 lis 2009 15:03

Re: Výběr JD

Příspěvekod bigbul » 28 kvě 2010 14:46

Zdarec, do 5kové řady bych vůbec nešel je to lehký traktor dobrý jako druhý.Radši bych uvažoval 62-64 který je i v čelnáku stabilnější a do pole je lepší nehledě na to ,že nikdy nevíš co s tím budeš tahat s 8011 jsem 9t vlekama utáhl víc než kámoš s 5820 a to měl předek v kopci začal poskakovat a skončil potom už si vzal 6520.Zvažuj dobře je to investice na několik let.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Výběr JD

Příspěvekod lukasbranka1 » 28 kvě 2010 20:12

souhlasim 6 je určitě větsi a těžši a cenovy rozdil neni zas až tak velky ale bacha divaš se na standart to neni premio sice na pohled je stejny ale technicky už tak ne chybi v něm spousta drobnosti na kterych občas stoji svět kdybas chtěl vědět dal tak přes SZ

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: Výběr JD

Příspěvekod maclos » 29 kvě 2010 08:18

Jednoznačne k čeláku, odpruženú nápravu, elektro reverz a tým pádom radu 6030...radu 5R beriem ako traktor do maštalí, nie ako celoročný partner v ktorom treba sedieť celý rok pri rôznorodých prácach :idea:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 100
Registrován: 03 dub 2006 18:03

Re: Výběr JD

Příspěvekod lukas....1 » 29 kvě 2010 09:41

Souhlasim s maclosem, sám vlastnim JD5720 a 6420 premium a rozdíl je velmi znát. Zmínil bych hlavně kabimu. Nevim jestli u 5r je už jiná oproti 5x20, ale jestli jsi větší postavy tak budeš mít problém se tam poskládat. Dále absence odpružený nápravy vylučuje rychlejší jízdu. Traktor se hned rozskáče... A s tim výkonem to neni taky žádná sláva. Do pole s nim jezdim max. s camridgema. Jinak jezdí s rozmetadlem na hnojiva (1250l), obracečem a shrnovačem.

Příspěvky: 146
Registrován: 03 dub 2009 14:13

Re: Výběr JD

Příspěvekod w690i » 29 kvě 2010 09:59

5R to je skokan jako starší verze 5020 račí si kup 6 premium a dej si tam odpruženou nápravu. :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Výběr JD

Příspěvekod lukasbranka1 » 30 kvě 2010 13:14

5R i 5x20 ma skoro stejnou kabinu jen malinke změny v podstatě je stejna
co tu bylo napsano ze všim souhlasim moje rada pokud nejde o penize ta určitě 6x30 premio s TLS

Příspěvky: 146
Registrován: 03 dub 2009 14:13

Re: Výběr JD

Příspěvekod w690i » 30 kvě 2010 19:26

standart teď už má taky TLS

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Výběr JD

Příspěvekod lukasbranka1 » 31 kvě 2010 20:11

v 6 řadě o standartu už je možne TLS

Příspěvky: 7
Registrován: 27 lis 2009 15:43

Re: Výběr JD

Příspěvekod Xpetas » 07 čer 2010 19:02

Zdravím pánové, předem děkuji za Vaše rady a názory zde prezentované. Chtěl bych Vám říct, že po dlouhém rozvažování jsem se rozhodl pro typ 6230S s "továrním"ČN, čili nyní mě čeká kolečko po prodejcích a jistě zajímavé diskuze kolem ceny stroje :D . Nicméně jak to již bývá,každá koruna se dnes hodí a proto sem Vás chtěl poprosit zda-li někdo víte o předváděcí akci JD ve Vašem okolí dejte mi prosím ECHO,popřípadě i nějaké typy pro vyjednávání o ceně stroje s prodejci. V tomto jsem zcela nováček. klidně i přes SZ. :wink:

Příspěvky: 199
Registrován: 08 lis 2009 21:39
Bydliště: Hostice

Re: Výběr JD

Příspěvekod JJaris » 22 črc 2010 18:35

Dobrý den, volba 6230 S je výborná za ty peníze co letos ji nabízí za 1050 000 je oproti roku 2009 o 150 tis levnější, mám doma od loňska 6430 S s TLS a čelákem 663. Určitě doporučuji TLS letos je odpružená náprava za 1 Kč tak kdo by ji nebral. Děláme s ním na 130 ha TTP a 10 ha orné. Jezdí s lisem JD 854, senážní vůz Europrofi 5000, manipulace s balíky, orba, prostě veškerá práce a je využíván jako hlavní traktor. Výkonově nahradí a předčí Z 120 45. Máme ho 12 měsíců natočeno zatím 350 Mth, spotřeba nový traktor 10 l/Mth po asi 200 mth spotřeba cca 8l/mth, práce s čelním nakladačem 4 l/mth, určitě doporučují si pořídti výkonější čerpadlo a to 80 l. Výhoda je rychlejší čelní nakladač. práce s čelním nakladačem při 1000 ot/min.. Závady: od výroby špatná maznička na horní hřídeli zadní hydrauliky, (výměna celé příruby v záruce), strácelá se chladící kapalina (únik nezjištěn do 20 mth se odvzdušňoval motor tak zbytečně nepanikařte, hladina kapaliny je ideální na minimu jinak se v kopcovitém terénu musí pořád dolívat do maxima, doporučuji si nechat ve fabrice namontovat ohřívání motoru a filtru nafty (pokud traktor bude pracovat i v zimě) my ním nabíráme vykusovačem senáž, že žlabu) ohřeje se voda a startování šetří motor. PS není problém startovat traktor i při -35°C, bez nahřívání ale motor strašně klepe než se zahřeje), dále doporučuji ochraný rám masky stojí cca 10 tis výborná věc při najíždění k vlečkám a nakládání balíku. Pokud budete dotěžovat traktor čelním závážím zvažte koupit čelní hydrauliku. já ji koupil letos, když jsem potřeboval dotížit traktor do senážního vozu, než abych dal 40 tis za čelní závaží tak jsem koupil čelní ramena ccca 50 tis a čelní vývod 66 tis. a závaží i odlil z betonu .), v zadních kolech jsem koupil přírubu na závaží z crystala a vyšlo mě na 8 tis (jinak počítejte závaží do jednoho kola 110 kg cca 20 tis. Dobrá volba a nechtěl bych jiný traktor zatím žádné problémy ani úniky oleje. Jen co se stalo únik u spojovací páky na čelní nakdladač v záruce vyměněna páka špatné doléhala. At slouží a podělte se o své zážitky a zbytečně se nenechte uvrtat do traktorů s velkými výkony mně tvrdili, že 117 k nezvládne senážní vůz o cekové hmotnosti 12 t v kopcích a je to bez problémů, jen prostě do kopce jedete pomaleji ale z kopce a při jízde po komunikace šetříte palivo než živit traktor o velkým výkonu na jednu práci v roce. Cena traktoru JD 6430 Standard s TLS 1.330 000, čelní nakladač 220 tis. s lžící, vidlemi a špice na balíky, vyhřívání motoru cca 8 tis, ochraný rám cca 10 tos čelní hydraulika s vývodem 116 tis. Ve 100 mth povinná údržba výměna filtrů a oleje v přední nápravě a motoru cena cca 3 500, daší povinná údržba v 500 mth. (Známej má valtru výkon kolem 100 k a první údržba ho vyšla něco přes 15 tis. jen pro porovnání):)

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Výběr JD

Příspěvekod Jarda X » 22 črc 2010 22:52

Mám také Valtru a první údržba mě vyšla u 124 koní na 5800,-. Což není takový rozdíl.

Příspěvky: 7
Registrován: 27 lis 2009 15:43

Re: Výběr JD

Příspěvekod Xpetas » 06 srp 2010 10:56

Zdravím pánové,tak traktor je už doma,zatím zajíždím v dopravě a spotřeba je kolem 7-8l/mth.Jezdím pouze do 2000 ot.,zatím velká spokojenost,nahradil Zetor crystal 8145 turbo, jen pro představu cena JD 6230 standart + tls,3 rychlostni vyvodovy hridel,převodovka 24/24, nahříváni palivových filtru, ohřívání vody v bloku motoru dle aktuálního kurzu 1 120 000 Kč bez DPH.
Za dva dny natočeno 20 mth.Chci se zeptat kdo je mate po kolika hodinach mazete predni napravu,zadni zaves a pod.v navodu udavaji po 100 mth,ale zda se mi to docela dost.....?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Výběr JD

Příspěvekod lukasbranka1 » 07 srp 2010 12:17

predni križe opatrně at nevytlačiš prachovku na předni napravě nemusiš šetřit tam neni co vytlačit a mužeš mazat častěji ty čepy se stejně časem budou měnit leži na ich cela vaha do toho maš ještě hodně daleko dole na nezapomen dole na uloženi TLS pod motorem tam jsou tušim dvě mazničky
dal na zadnich kolech vnějši ložisko jede ve vazelině ta maznička je ze zadu pěkně vidět tam neni co vytlačit neni tam klasicke gufero
na ramenech to horni uloženi ostatni podle navodu
intervaly jsem spiš skracoval ramena podle použivani
podle mě hlavně uloženi TLS ne hodně ale často ostatni podle planu a nebo podle použivani kdyš zapřahuleš pluh tak namažeš jak pluh tak kompletni ramena
jdu jezdit do dopravy tak křiže zadni ložisky kol a TLS atd.

Příspěvky: 199
Registrován: 08 lis 2009 21:39
Bydliště: Hostice

Re: Výběr JD

Příspěvekod JJaris » 08 srp 2010 02:40

Myslím dobrá volba :), jak jsem psal výše. Za tuhle cenu si myslím nemá konkurence šanci na to že je to celorámový traktor. Jak píše lusk. také zkracuji intervaly mažu podle potřeby mám na 6430 natočeno něco přes 363 Mth a mažu doprava tak kříže, TLS a zadní kola, práce s rameny tak ramena a TLS. Namazání traktoru zabere pár minut a stačí 2-3 šťouchy mazacím lisem. Preferuji mazat málo a často :). Zatím od té doby co jsem psal žádné závady a max. spokojenost. At slouží a poděl se s námi s novými poznatky. :)

Příspěvky: 3
Registrován: 23 srp 2010 18:24

Re: Výběr JD

Příspěvekod petr.volte » 23 srp 2010 18:41

Dobrý den, také vybírám nový traktor a chtěl bych poprosit o radu. Přemýšlel jsem o JD řadě 5r, ale po pročtení příspěvků zde na fóru jsem začal uvažovat spíše o JD 6230, nebo 6330 standart, hlavně kvůli možnosti odpružení přední nápravy a také se mi zdá, že cenově vyjde 6230, 6330 přibližně stejně jako řada 5r. Traktor budu využívat převážně na sečení trávy, sušení, balíkování sena, samozřejmě i s vlekem, vyvážení podestýlky z ustájení krav, manipulace se senem, tedy určitě s čelním nakladačem, žacím mačkačem v předu i vzadu, tedy hydraulika také vpředu, případně s mulčovačem. To vše v mírně kopcovitém terénu po celý rok na 63ha. Prosím tedy o názory a rady jaký typ zvolit i na co nezapomenout při koupi, jaké vybavení, kolik a jaké hydraulické okruhy, vše co vás napadne. Předem velice děkuji, za jakoukoli radu budu vděčný.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 195
Registrován: 23 lis 2009 15:03

Re: Výběr JD

Příspěvekod bigbul » 25 srp 2010 07:52

Ahoj,do řady 5R bych vůbec nešel je sice výkonnostě dostačující ale lehký,první bych si pozištoval ty žačí mačkače jaký potřebuji výkon a podle toho bych potom řešil traktor.Vždy je lepší mít těžší traktor pokud ho máš jako hlavní nikdy nevíš co sním budeš dělat,podle toho ti poradí i prodejce co na něj navěsit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Výběr JD

Příspěvekod lukasbranka1 » 25 srp 2010 18:59

souhlasim do těch mačkaču určitě raději 6 a v každem připadě s TLS s čelnim nakladačem se to určitě velice hodi bez TLS je to utrpeni po kravině ani ne ale při venkovnim ježděni pro baliky a tak určitě TLS

dalši věci je hydraulika pokud u těch mačkaču musiš vypinat nahon při zvedani hlavně u toho předniho to obyčejne je třeba k vuli kardanu v tom připadě maš velke dilema bud se s tim ovladanim smiřiš a nebo premio a el ovladanou hydraulikou a k tomu s HMS
pak se da vše nastavit na ovladani jednim spinačem jinak vše ručně
dal u premia je už hydraulicke čerpadlo LS proměny vykon a prutok standart ma klasickou zubovku v tvem užiti to poznaš u čelniho nakladače LS ja o hodně živějši
jestli chceš něco o motoru ta se ptej

Příspěvky: 3
Registrován: 23 srp 2010 18:24

Re: Výběr JD

Příspěvekod petr.volte » 25 srp 2010 20:24

Velice děkuji za odpovědi. Žací mačkače uvažuji do budoucna zakoupit nové, orientačně JD čelně nesený 131 a vzadu nesený 331 oba shodně potřebují výkon traktoru 100hp, proto bych pravděpodobně volil tomu odpovídající výkon traktoru tedy typ 6330, předpokládám, že by to měl být dostačující výkon, nebo byste volili silnější s ohledem na výměru? K ovládání hydrauliky, asi bych se spíše smířil s nutností většího manuálního ovládání, neznám přibližný cenový rozdíl mezi prémiovou výbavou a standartní a popravdě kromě několika rozdílů nevím, jak velkým přínosem by pro mě premium bylo. U premiové výbavy je mnohem více elektroniky. Možná tak mluvím pouze z neznalosti, ale víc elektroniky pro mě znamená větší možnost poruchy proto raději standart s několika doplňky, jako například výkonnější 80 litrové čerpadlo, které se asi vyplatí. Pokud máte jakékoli další tipy, nebo připomínky velice rád se dozvím cokoli.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Výběr JD

Příspěvekod lukasbranka1 » 26 srp 2010 19:18

souhlasim na pohled jsou k nerozeznani hlavni rozdil je v tom že standart ma jen 2 ventily na valec a premio 4 věř veliky rozdil
elektronika je určitě jednodužši ale třeba vstřikovač je v podstatě stejny el ovladny a v podstatě za stejne penize tam nejde ušetřit
řizeni motoru je take stejne počet snimaču atd . hlavně v kabině chybi coman centr a je jina palubovka tam uštřili asi hodně
kdybych si vybiral tak chci standart ale v 4 ventilove technice a TLS ale toto nejde bohužel

Příspěvky: 3
Registrován: 23 srp 2010 18:24

Re: Výběr JD

Příspěvekod petr.volte » 28 srp 2010 05:24

Jestli tomu dobře rozumím, největší a pro mě téměř jediná výhoda premia je tedy lepší motor. Určitě o tom zauvažuji, ale teď bych řekl, že nejspíš zůstanu u standardu. Ještě bych se rád zeptal, zda máte nějaké zkušenosti s čelními nakladači JD a jejich ovládáním. Co je vhodnou volbou? Osobně bych volil typ 633 a typ ovládání m-icv. Potom mě napadá, kolik hydraulických okruhů by bylo podle vás vhodné a u kolika z nich možnost plovoucí polohy s přihlédnutím, že v budoucnu se může naskytnout neočekávaná situace, kterou člověk při koupi traktoru ani neplánuje.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Výběr JD

Příspěvekod lukasbranka1 » 30 srp 2010 20:06

s nakladačema nejsou problemy sem tam netěsni ta multispojka a lesaci po hodně letech voženi klad občas prask ale u běžnych zemědělcu o nich fakt nevim mechanicky ovladny neni problem
vnějši okruhy určitě dva 200 a jeden 300 lepe dva 300 a jeden 200 pokud stači tři okruhy ale uvažuj o tom že jeden zablokuješ čelni hydraulikoupoud ji budeš použivat pokud ne tak zustava funkčni jeko normalni okruh dalši rozdil je v tom že 200 okruh ma hydraulicky zamek jen na jedne straně a 300na obou a k tomu ma automaticoku vratnou polohu (zatahneš za paku hydrauliky a ona zustane držet až do naplněni pistu na 180 bar a pak sama vyskoči do neutralu )nemusiš ji držet celou dobu
hydraulice zamky nejsou u 100okruhu tu je poznat hlavně u těžšich věci zvedneě diskač na přejezd po cestě a po chvili ho maš na zemi to je pravě špatnym a nebo chybějicim zamkem dělalo to problemy i u znamenaku na kilometrovem poli dokazaly taky lehce poklesnout a borec je potkal se sloupem
100 okruh je idealni na zvedani vlečky a jednodužši věci u kterych se neočekava nekonečna těsnost

Příspěvky: 6
Registrován: 17 srp 2010 12:45

Re: Výběr JD

Příspěvekod ford222 » 22 říj 2010 20:17

cavte chlapi mal by som na vas taku otasku aky kompaktor tahate so svojimi JD 6930 alebo 20 ake agregacie zvladne.. trebars ako by si poradil s 6 metrovym kompaktorom od ostroju v kopcovitom terene a s taskou pôdou..

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Výběr JD

Příspěvekod Mr.Equable » 27 čer 2013 23:16

Já se taky zeptám, jestli by mi někdo neporadil. :) Mám 65ha a když se povede mohlo by být dalších 45ha orný a nějakých 10 ha luk. Jaký výkon byste mi doporučili. na 1/3 polí taham ze Zetorem 7745 roudnickýho priváta se 2ma radlička a 1/2 se 4ma. a stíham si jen taktak zorat a na setí si musim zjednat službu (z časových důvodů). Chtěl bych tahat 5-6 radličnej pluh a časem pořídit 3m secí kombinaci. díky za odpovědi a rady
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Výběr JD

Příspěvekod roman7711 » 28 čer 2013 21:50

Zdravím. Když chcete tahat 5-6 radlic tak to bude traktor tak kolem 160-180 koní, to potom můžete tahat klidně 4m kombinaci. Na 110 ha by podle mne stačil v pohodě pluh 5 radlic, pokud máte těžší půdy tak 4 a kombinace 3m, dalo by se i 4m. Pokud chcete traktor JD tak bych si koupil starší, málo jetou 6820 nebo 6920 ze zahraničí.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Výběr JD

Příspěvekod Mr.Equable » 28 čer 2013 21:58

Díky za radu. ojetý stroje mám strach kupovat. Aby nebyli problémy, respektive, aby sem nedal plno peněz za traktor a on se mi třeba po 2 sezónách neodporoučel do věčných lovišť, popř.nebyl poruchový.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Další

Zpět na John Deere

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků