Přehřívání oleje

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Přehřívání oleje

Příspěvekod roman7711 » 18 črc 2011 16:24

Zdravím. Chtěl bych se zeptal jestli jste se někdo nesetkat s přehříváním převodového oleje u JD 6920S s převodovkou Autopowr. Olej se zahřívá při jákékoliv práci s traktorem. Traktor má asi 5600 Mth. Děkuji za jákékoliv rady.

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Přehřívání oleje

Příspěvekod medulin » 18 črc 2011 21:54

Co mnozství chladící kapaliny v chladiči? Loni sem měl stejný problém bylo ji málo nedostala se do výměníku. Nebo filtry na převodovce?

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Přehřívání oleje

Příspěvekod roman7711 » 19 črc 2011 19:05

včera sme na to přišli...chladící kapaliny je dost a filtry měněné..nespíná čerpadlo co honí vodu do výměníku...teď jen přijít proč nespíná..nevíš kde je čidlo které snímá teplotu oleje?

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Přehřívání oleje

Příspěvekod medulin » 19 črc 2011 22:35

To nevím. Zkus se zeptat někde v servisu. Možná by to šlo vyčíst z katalogu ND. Dej vědět jak ste dopadli.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Přehřívání oleje

Příspěvekod roman7711 » 20 črc 2011 22:43

v servisu to bylo už dvakrát, ale servis u jednoho prodejce stojí opravdu za velké ho*no a tak se to snažíme opravit sami...snad se to povede...potom dám vědět :) díky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Přehřívání oleje

Příspěvekod lukasbranka1 » 22 črc 2011 06:02

predpokladam ze prutok jsi zmeril prutokomerem ze je maly pak je to tim cerpadlem
co ja vim tak byla vyrobena spatna serie chladicu a na nich se uvolnilo neco u vnitr a prestal behat nisko teplotni okruch nijak se na to neda prijit dokonce i s prutokomerem to bylo dobre ale zalezelo jak se ten chladic zrovna pohnul podle nalady nebo nevim jedina pomoc je vymenit chladic pak byl klid a ze jsem jich par udelalal
dalsi veci je termostat niskoteplotniho okruhu eksistuje prestavba kdy se montuje na blok protoze na chladici dole se stava ze vubec neotevre taky jsem ho uz vykuchal a nechal jen obal ale pak se musi priskrtit okruch jinak tece strasne moc pres ten niskotepklotni a to je taky spatne ubira to vykon normalnimu chlazeni

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Přehřívání oleje

Příspěvekod roman7711 » 23 črc 2011 21:20

tak přijel servis a dolili tam 4 litry vody...já u toho nebyl tak nevim kam ale ve vyrovnávací nábobce byla tak nevim kam to nelejvali...a to čepradlo co žene vodu do výměníku spíná při otáčkách motoru nad 1000 ot/min....dneska sme ho zkoušeli v rotačkách a zase to hlásilo že je přehřátej olej takže nejspíš výměna chladiče bude následovat...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Přehřívání oleje

Příspěvekod lukasbranka1 » 25 črc 2011 06:05

vypada ze jo jeste muzete skusit prutok v tom niskoteplotnim okruhu pri pracovni teplote normalne tam davam prutokomer s teple vody a pak se ukaze kde je pravda ale bacha zazil jsem i to ze prutok v poradku a stejne se prehreje ale az v poli proto si myslim ze v tom chladici se neco potuluje a podle nalady udela problem
nakonec sel vzdycky novy chladic

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Přehřívání oleje

Příspěvekod roman7711 » 25 črc 2011 21:45

dá se nový chladič a myslím že bude po problému :)

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Přehřívání oleje

Příspěvekod roman7711 » 29 črc 2011 21:52

tak chladič vyměněn a je po problémech :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Přehřívání oleje

Příspěvekod lukasbranka1 » 30 črc 2011 06:58

dyt jsem to rikal ale pokud u toho nestojim tak rada za 40000kc je tezka

Příspěvky: 10
Registrován: 21 říj 2011 08:06

Re: Přehřívání oleje

Příspěvekod Milos.Kopecek » 13 lis 2011 09:34

lukasbranka1 píše:dyt jsem to rikal ale pokud u toho nestojim tak rada za 40000kc je tezka


40 000 ,. za chladič :lol: ,,
To mám u krystalu 12145 za tu cenu pomalu celou GO motoru .

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Přehřívání oleje

Příspěvekod medulin » 13 lis 2011 16:36

Milos.Kopecek píše:
lukasbranka1 píše:dyt jsem to rikal ale pokud u toho nestojim tak rada za 40000kc je tezka


40 000 ,. za chladič :lol: ,,
To mám u krystalu 12145 za tu cenu pomalu celou GO motoru .



To je přehnaná cena. Platil jsem 28tis s DPH prací a cestákem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Přehřívání oleje

Příspěvekod lukasbranka1 » 14 lis 2011 14:25

vidis to ja ceny presne nevim ani ne nezajimaji mi jde o to aby byl stroj opraveny tu cenu mi rekl nejaky zakaznik tak asi prehanel jak jsme drazi a tak vznikla cena omlouvam se

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Přehřívání oleje

Příspěvekod roman7711 » 17 lis 2011 23:13

Ono je to jedno kolik to stálo, protože to zaplatilo strojní pojištění traktoru :)

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Přehřívání oleje

Příspěvekod roman7711 » 25 črc 2013 09:14

Tak už to bude skoro dva roky a my se stále trápíme s přehřátým olejem. V zimě byl traktor v servise, tak naznali že se zavzdušňují brzdy, tak přetěsnili brzdič, který ovládá vzduchové brzdy. Chvilku se zdálo, že je problém vyřešen, zdálo se nám že ten traktor i lépe brzdí, ale teď to dělá znova, takže bude následovat nejspíš zakoupení toho nového brzdiče co v zimě přetěsňovali. Ono to dělá jen někdy, není to pravidlem, že by to dělalo třeba jen při nějakých pracech, nebo v dopravě. Když to udělá, tak kolega co s tím jezdí tak zastaví, prošlape několikrát brzdu(tím se to prý jakoby odvzdušní) a jede dál. Uvidíme jak dopadneme až vyměnime ten brzdič. Máme ještě jednu 6920S autopowr se kterou jezdím já a u té zase hlásí nízký tlak převodového oleje. Dělá to pouze někdy a jenom když je traktor studený a tudíž je studený i olej. Připadá nám to divné, protože kdyby bylo špatné čerpadlo, které je pro převodovku, tak by to hlásilo nízký tlak oleje, když je olej teplý a řídký. Když to zahlásí nízký tlak oleje tak traktor nemění jízdní vlastnosti ani se nezačne chovat jinak. Kamarád má 7430 taky autopowr a jim to také hlásilo nízký tlak oleje,ale pouze když byl traktor teplý a v dopravě. Vyměnili jim převodovku a čerpadlo a dělá to stále to samé. Nesetkal se náhodou někdo s tímto problémem? Děkuji za jakékoliv rady.

Příspěvky: 71
Registrován: 24 bře 2013 15:48

Re: Přehřívání oleje

Příspěvekod michal7745 » 25 črc 2013 11:02

medulin píše:
Milos.Kopecek píše:
lukasbranka1 píše:dyt jsem to rikal ale pokud u toho nestojim tak rada za 40000kc je tezka


40 000 ,. za chladič :lol: ,,
To mám u krystalu 12145 za tu cenu pomalu celou GO motoru .



To je přehnaná cena. Platil jsem 28tis s DPH prací a cestákem.


JD uz nezarabaju na traktoroch ale na predaj nahradnych dielov a servise! :evil: niet divu ze ceny traktorov JD su len o kus vysie ako zetor a velkym rozdielom je vybava JD je celkom pohodlny ale ceny nahradnych dielov na spadnutie keby ste boli skladali traktor JD by vam to vyslo dva krat drahsie ako kupit cely traktor JD!!! ked sa JD pokazi tak ci tak musite volat servis a nahradne diely za taku cenu aku ponukaju lebo bez toho nepojde elektronika brani pokracovat, co zetor pojde (nic mu v tom nebrani) to uz je na cloveka ci bude v takom stave pokracovat alebo nie, moj nazor je ze JD uz prehana s cenani nahradnych dielov :evil:

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Přehřívání oleje

Příspěvekod medulin » 25 črc 2013 20:38

JD uz nezarabaju na traktoroch ale na predaj nahradnych dielov a servise! :evil: niet divu ze ceny traktorov JD su len o kus vysie ako zetor a velkym rozdielom je vybava JD je celkom pohodlny ale ceny nahradnych dielov na spadnutie keby ste boli skladali traktor JD by vam to vyslo dva krat drahsie ako kupit cely traktor JD!!! ked sa JD pokazi tak ci tak musite volat servis a nahradne diely za taku cenu aku ponukaju lebo bez toho nepojde elektronika brani pokracovat, co zetor pojde (nic mu v tom nebrani) to uz je na cloveka ci bude v takom stave pokracovat alebo nie, moj nazor je ze JD uz prehana s cenani nahradnych dielov :evil:[/quote]

No ani ostatní firmy se cenami náhradních dílů nenechají zahanbit :D Zkušenost s náhradními díly na zetor a jd mám dostatečnou a například plynový tlumič na otevírání dveří vydrží u JD o 10let déle.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Přehřívání oleje

Příspěvekod roman7711 » 25 črc 2013 21:02

Myslím si, že porovnávat cenu/kvalita u značek zetor a JD nelze, jelikož komfortem ovládání a celkovým zpracováním a promyšlenosti Zetor JD nesahá ani po kotníky. Pořád je lepší JD v té nejzákladnější výbavě, než zetor v plné(i když u Zetora té výbavy na přání moc nebude :D) a možná ten Zetor bude ještě dražší než ten JD.

Příspěvky: 71
Registrován: 24 bře 2013 15:48

Re: Přehřívání oleje

Příspěvekod michal7745 » 31 črc 2013 07:21

medulin píše:JD uz nezarabaju na traktoroch ale na predaj nahradnych dielov a servise! :evil: niet divu ze ceny traktorov JD su len o kus vysie ako zetor a velkym rozdielom je vybava JD je celkom pohodlny ale ceny nahradnych dielov na spadnutie keby ste boli skladali traktor JD by vam to vyslo dva krat drahsie ako kupit cely traktor JD!!! ked sa JD pokazi tak ci tak musite volat servis a nahradne diely za taku cenu aku ponukaju lebo bez toho nepojde elektronika brani pokracovat, co zetor pojde (nic mu v tom nebrani) to uz je na cloveka ci bude v takom stave pokracovat alebo nie, moj nazor je ze JD uz prehana s cenani nahradnych dielov :evil:


No ani ostatní firmy se cenami náhradních dílů nenechají zahanbit :D Zkušenost s náhradními díly na zetor a jd mám dostatečnou a například plynový tlumič na otevírání dveří vydrží u JD o 10let déle.[/quote]

tie plynove tlmice nevyrabaju john deere ani zetor, firmy maju dodavatelov na take veci, sak kupim potom piestik kvalitnejsiej znacky nie opät nekvalitny, proxima 8441 nam tu furikuje 3000mth iba s jednou poruchou spojkovy valec, s rovnakymi mth john deere s tym istym vykonom mal uz menene vstriekovacie cerpadlo aj vstreky a za len cerpadlo chceli 2800 eur a na druhom john deere odislo hydraulicke cerpadlo, neviem preco by som mal byt zastancom jd ked uz ma take vazne poruchy uz po takej kratke dobe a este jedno jd 8430 tak po 7000mth dosluzila prevodovka oprava vysla 30 000 eur, no a je tu aj 16245 patri tiez najvascim tahacom a ma 11500 mth a prevodovku ma od nova este nerozobratu a vyse po 11 000mth sa menilo vstriekovacie aj hydraulicke cerpadlo boli uz dost opotrebovane kedze to boli vsetko povodne veci, a tu 16245 nevedia vynachvalit s kvalitou stroja cely rok furt ide a startuje v zime lepsie nez tie jd aj ked nema zhavice :D

Zpět na John Deere

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků