John Deere 6M

Příspěvky: 3
Registrován: 28 úno 2016 19:42

Re: John Deere 6M

Příspěvekod Godzilla » 28 úno 2016 20:14

Ahoj lidi. Ceka me zahajeni cinnosti a tak potrebuju nejakej werk. Mam svejch cca 110 ha a rysuje se i nejakej pro ajem. Premejslim hodne o necem jako 6125-6170. Rozhodujici jsou finance. Za zacatek jich neni moc, spis jen to co da stat. Spis se priklanim k 6m nez k 6r. Je jasny ze r je nabusenejsi ale je ten cenovej rozdil adekvatni rozdilu ve vykonu???

Dekuji za reakce.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: John Deere 6M

Příspěvekod roman7711 » 28 úno 2016 20:47

M-ko je levnější, možná i o trochu méně složité, kabina menší, stará klasika z řad 6X20 a 6X30, teď už bude v nabídce i odpružení kabiny. R-ko má navyšování výkonu, větší kabinu, je komfortnější, větší výběr převodovek. Záleží jaké je složení těch 110 ha(TTP a orná) a jaké jsou vaše nároky na pohodlí. Když píšete, že finance budou podle toho co dá stát, tak předpokládám, že to chcete na dotace, takže bude muset být traktor nový.

Příspěvky: 3
Registrován: 28 úno 2016 19:42

Re: John Deere 6M

Příspěvekod Godzilla » 29 úno 2016 12:59

Veskrze se jedna z 98% o ornou pudu.

Příspěvky: 162
Registrován: 20 úno 2014 21:35

Re: John Deere 6M

Příspěvekod kas » 01 bře 2016 20:44

Začínat na 100 ha vlastní orné půdy, to je sen každého mladého zemědělce..;)

Příspěvky: 52
Registrován: 20 lis 2011 19:50

Re: John Deere 6M

Příspěvekod mate » 01 bře 2016 23:17

v LSku si může koupit co chce :)

Abych si jen nedělal legraci. Zkoušel jsem 6170R s AQ+ a do tak velkého traktoru bych volil trochu lepší převodovku (DD jak má Neználek). Byl agregován s návěsem Bailey, 21 tun pšenice + hmotnost návěsu 5t. Do kopce jsem měl občas problém přeřadit z E na D. Přece jen to není proti sobě a do prudkého kopce jsem ho trochu potrápil. Nevím zda se vyrábí i 24*24, to by bylo možná o něco lepší :).

Do řady M je maximálni volitelná převodovka AQ+ tuším. Na těch 100 ha by mohla být pohodlná ;)

Příspěvky: 3
Registrován: 28 úno 2016 19:42

Re: John Deere 6M

Příspěvekod Godzilla » 02 bře 2016 17:59

Samo sebou že by asi byla lepší nějaká velká 6R než chcíplá 6125 nebo něco podobnýho ale na začátek to asi nechce každej přepálit s prachama že jo. Je dobrý si koupit nabušenej traktor, ale zase když nebudou peníze na harampáky za něj, tak bude asi k ničemu.
Navíc na druhou stranu, mám zkušenost s AQ převodovkou v 6910S a za 12 tisíc mth se na ni vůbec nešáhlo. To kdejakej powershift nebo něco podobnýho se musí furt nějak kalibrovat atd. Nejlepší je asi mechanika 16/16 ale kdo se s těma klackama má furt tahat že jo :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: John Deere 6M

Příspěvekod Mr.Equable » 02 bře 2016 20:09

já mam v mej 6125ce AQ+ 24x24. v 7tuně to zvládnu všude na E, takže mi stačí 4st.pod zatížením. Na poli si taky vždy vystačim s jednou skupinou, ikdyž některý práce, jsou těsně mezi. Třeba v podmítce, by se dalo jezdit na D1,D2, ale při otáčení na souvrati nebo v kamenech, to chce C2. Tak mi nezbejvá nic jinýho než C4 a vyšší otáčky:-( taky sem nechtěl na začátku vydat všechny peníze a riskovat, tak sem radši pořídil levnější, podle prodejce dostačujcí traktor. Pohrávám si s myšlenkou, že po splacení pujde do světa a pořídim něco silnějšího a s lepší výbavou.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: John Deere 6M

Příspěvekod tonik » 02 bře 2016 21:36

Mr.Equable píše:já mam v mej 6125ce AQ+ 24x24. v 7tuně to zvládnu všude na E, takže mi stačí 4st.pod zatížením. Na poli si taky vždy vystačim s jednou skupinou, ikdyž některý práce, jsou těsně mezi. Třeba v podmítce, by se dalo jezdit na D1,D2, ale při otáčení na souvrati nebo v kamenech, to chce C2. Tak mi nezbejvá nic jinýho než C4 a vyšší otáčky:-( taky sem nechtěl na začátku vydat všechny peníze a riskovat, tak sem radši pořídil levnější, podle prodejce dostačujcí traktor. Pohrávám si s myšlenkou, že po splacení pujde do světa a pořídim něco silnějšího a s lepší výbavou.


Jak seš s 125 spokojený?, řeším koupi asi 6135r problém je, že budoucnost PEKASSU je co se týče JOHANA nejistá a STROMáci na to serou(už vůbec se nebavím o nějaké lepší ceně)
Chci traktor do dopravy a na sena, a měl by nahradit to co dělal ZETOR 11741. A do ZETORu 140 se mi moc nechce.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: John Deere 6M

Příspěvekod roman7711 » 02 bře 2016 21:42

Od léta by se prý měla do M-ka montovat převodovka command quad, stejná jako v 7R, akorát parkovací brzda není řezena reverzorem, ale mechanicky pákou. Není to Direct Drive, ale ovládání této převodovky je, pokud se nemýlím, stejné.

Příspěvky: 52
Registrován: 20 lis 2011 19:50

Re: John Deere 6M

Příspěvekod mate » 02 bře 2016 22:03

https://www.google.cz/search?q=john+dee ... N3aeV3M%3A


Zajímavé řešení :). Vypadá, že ve skladu zbyly řadící páky ze série 6010 a 6020 :-).

Jen tak mimo... Ve vedlejší sekci psal Neználek něco o tom svém 6150R. Jelen je prý na dílně a převodovka venku. Třeba se podělí o informace.

V podstatě půlku sezóny jezdím s 6430p s AQ+ 24/24 a nemohu říci půl slova. Skoro při 9 tis. hodinách řadí pořád výborně.

Příspěvky: 68
Registrován: 15 říj 2009 17:48

Re: John Deere 6M

Příspěvekod Pavel Fiala » 03 bře 2016 11:44

-Nejprve k traktoru 6150R Neználka, problém je únik oleje mezi moduly převodovky DirectDrive, řešeno oficiální přestavbou John Deere. Traktor bude do konce týdne zpět. To bych zkusil prezentovat jako výhodu oficiálního distributora, že tyto informace máme a tyto přestavby, které jsou v různých úrovních, povinné, v případě potřeby, děláme. Realita šedých dovozců je ta, že oni často nejsou informováni, tak nedělají, ale Němec vykázal a nechal si od JD proplatit. To můžeme i dokázat.
-Převodovka CommandQuad není stejná jako CQ u 7R jen se stejně jmenuje. Je to další varianta Quadu, tedy základ 4stupňový násobič a elektricky řazené skupiny. Těch rozdílů je tam víc. V případě zájmu vysvětlím v Brně. Výroba začne od června na všechny nové 6M s motory stupeň 4. Nyní máme objednáno 5 DEMO traktorů 6195M s touto převodovkou CQ, tak bude možné se domluvit na vyzkoušení. Ta páka mechanického zámku převodovky vypadá na fotkách opravdu hrozně, ale v reálu nevadí.
-Kde je problém se STROMákama a v čem? Klidně i SZ.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: John Deere 6M

Příspěvekod tonik » 03 bře 2016 19:14

Pavel Fiala píše:-Nejprve k traktoru 6150R Neználka, problém je únik oleje mezi moduly převodovky DirectDrive, řešeno oficiální přestavbou John Deere. Traktor bude do konce týdne zpět. To bych zkusil prezentovat jako výhodu oficiálního distributora, že tyto informace máme a tyto přestavby, které jsou v různých úrovních, povinné, v případě potřeby, děláme. Realita šedých dovozců je ta, že oni často nejsou informováni, tak nedělají, ale Němec vykázal a nechal si od JD proplatit. To můžeme i dokázat.
-Převodovka CommandQuad není stejná jako CQ u 7R jen se stejně jmenuje. Je to další varianta Quadu, tedy základ 4stupňový násobič a elektricky řazené skupiny. Těch rozdílů je tam víc. V případě zájmu vysvětlím v Brně. Výroba začne od června na všechny nové 6M s motory stupeň 4. Nyní máme objednáno 5 DEMO traktorů 6195M s touto převodovkou CQ, tak bude možné se domluvit na vyzkoušení. Ta páka mechanického zámku převodovky vypadá na fotkách opravdu hrozně, ale v reálu nevadí.
-Kde je problém se STROMákama a v čem? Klidně i SZ.


Když jsem před 6ti rokama kupoval od STROMu traktor, tak přístup prodejce byl asi lepší v tom, že nebyl problém udělat nabídku a jet se na traktor někam podívat a to se opakovalo 4x ( jedna jízda byla zbytečná, protože prodejce nevěděl že 7730 nemá odpruženou kabinu). Na čtvrtej traktor jsme si plácli (nevím jestli to platí, protože kupní smlouvu nemám) má ho doma a jsem spokojen. To si s dnešním přístupem prodejců nedokážu představit.

Ale trochu ze života. Tři roky sliboval prodejce zapůjčení podmítače a ani jednou k tomu nedošlo, Pekass zapůjčil podmítač během třech let 2x, tak mám doma HORSCHe.
Před dvěma lety jsem řešil nákup kombajnu, 3 měsíce sliboval nabídku, nakonec že ji předají na Techagru, k tomu nedošlo a přes veškeré ubezpečování že cena bude někde kolem 4,5 přijeli na konci Dubna s tím že cena je 5,5 a s cenou nejde nic dělat. Později z prodejce vylezlo, že nemají zájem prodávat pod cenou. To chápu, ale nevím proč mě tahali za nos.
A s traktorem je to dnes asi stejné, možná na to zapomněli, ale někoho se dnes doprošovat je trochu trapné.

Možná jsem mimo realitu, ale 130 koňskej traktor za cenu slušného rodiného domu by náleželo asi trochu námahy jak ze strany prodávajícího tak kupujícího.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: John Deere 6M

Příspěvekod winis » 03 bře 2016 19:43

My jdeme cestou lehce ojetých strojů, vychází to ekonomicky docela zajímavě. JD 7530P při 3500 mth za 1,5 mio, za to pochybuju že je nová 6125R. Co mělo upadnout v záběhu už upadlo, a do velkých oprav daleko. Snad. O starších strojích se taky traduje, že vydrží víc než dnešní..... A když si člověk spočítá rozdíl v ceně nový-jetý pochybuju, že někdy ty prachy nacpe do oprav.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: John Deere 6M

Příspěvekod neznalek » 03 bře 2016 19:44

tonik píše:A s traktorem je to dnes asi stejné, možná na to zapomněli, ale někoho se dnes doprošovat je trochu trapné.

Možná jsem mimo realitu, ale 130 koňskej traktor za cenu slušného rodiného domu by náleželo asi trochu námahy jak ze strany prodávajícího tak kupujícího.


Vše je tak nějak o lidech, čistě co se STROMu týče nemůžu říct nic špatného - jak na přístup a jednání prodejce, tak i na vedení a chlapi ze servisů (na traktor Toužim, kombajn Dobřany). Vše funguje jak má, slovo platí, technika funguje a servis se opravdu snaží a hlavně komunikuje. Možná má někdo jiné zkušenosti, setkal sem se i s tím, že na lis mi prodejce během 10 minut dokázal slevit na místě 150 tis....což je fajn, ale traktor od toho samého člověka měl servis, kde čekačka 14 dní i 2 měsíce nebyla žádná vyjímka, dovolat se v pracovní době téměř nemožné....a to jsem nepotřeboval nic zasadního (hřeby do bran, seřízení vstřiků a čerpadla, apod.- Moreau agri). Jinak pro traktor si jedu někdy během zítřka, kromě opravy té netěsnosti převodovky, sem chtěl ještě na pár úkonů mimo, takže se to malinko protáhlo - info dám během víkendu.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: John Deere 6M

Příspěvekod tonik » 03 bře 2016 20:09

winis píše:My jdeme cestou lehce ojetých strojů, vychází to ekonomicky docela zajímavě. JD 7530P při 3500 mth za 1,5 mio, za to pochybuju že je nová 6125R. Co mělo upadnout v záběhu už upadlo, a do velkých oprav daleko. Snad. O starších strojích se taky traduje, že vydrží víc než dnešní..... A když si člověk spočítá rozdíl v ceně nový-jetý pochybuju, že někdy ty prachy nacpe do oprav.


Zdá se mi cena za ojetou 7530 1,5 dos vysoká vzhedem k tomu že se prodávala za 2,0 nehledě na to že nejlepší léta má za sebou, netvrdím, že se začne srát, ale dnes novou 7530 za 2 nekoupíš. Přemýšlel jsem o tom, koupit ještě jednu 7530 a oželit větší spotřebu, ale to co jsem vyděl mě nenadchlo. Pokud to prodává někdo známej tak dejme tomu ale u bezejmenejch dovozů nevim. Slišel jsem o případu dovozu 6930 nebo 7530 z Anglie, v převodovce našli hadr a oprava 300 000,- pravda to být nemusí.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: John Deere 6M

Příspěvekod tonik » 03 bře 2016 20:12

neznalek píše:
tonik píše:A s traktorem je to dnes asi stejné, možná na to zapomněli, ale někoho se dnes doprošovat je trochu trapné.

Možná jsem mimo realitu, ale 130 koňskej traktor za cenu slušného rodiného domu by náleželo asi trochu námahy jak ze strany prodávajícího tak kupujícího.


Vše je tak nějak o lidech, čistě co se STROMu týče nemůžu říct nic špatného - jak na přístup a jednání prodejce, tak i na vedení a chlapi ze servisů (na traktor Toužim, kombajn Dobřany). Vše funguje jak má, slovo platí, technika funguje a servis se opravdu snaží a hlavně komunikuje. Možná má někdo jiné zkušenosti, setkal sem se i s tím, že na lis mi prodejce během 10 minut dokázal slevit na místě 150 tis....což je fajn, ale traktor od toho samého člověka měl servis, kde čekačka 14 dní i 2 měsíce nebyla žádná vyjímka, dovolat se v pracovní době téměř nemožné....a to jsem nepotřeboval nic zasadního (hřeby do bran, seřízení vstřiků a čerpadla, apod.- Moreau agri). Jinak pro traktor si jedu někdy během zítřka, kromě opravy té netěsnosti převodovky, sem chtěl ještě na pár úkonů mimo, takže se to malinko protáhlo - info dám během víkendu.


Když jsi z Rokycan, proč né Hatan?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: John Deere 6M

Příspěvekod neznalek » 03 bře 2016 21:27

K panu Hatanovi jezdím jen pro náplně, síťovinu a zkrz ojetiny, mají fajn jednání. O servisu tam jsem neslyšel nic špatného, ale ani dobrého, spíš takové vakuum a co se dílny týká mají vetšinou plno v ní i na dvorku....Osobní zkušenost ale nemám

Příspěvky: 68
Registrován: 15 říj 2009 17:48

Re: John Deere 6M

Příspěvekod Pavel Fiala » 04 bře 2016 10:08

Děkuji za upřímnou odpověď. Jistě těch prodejců máme více než 60 ne každý je 100%. Třeba zkusit se obrátit na kolegu.
Traktory 7530 byly cenově kolem 2,5mil. Kč a je to 175koní jmenovitých a hmotnost kolem 7tun. Aktuální 6175R stejný jmenovitý výkon je o 1500kg těžší o 115mm delší, tedy trochu jinde a bohužel i cenově.
A to byl trochu problém silný motor, ale chyběli cm a kg takže některé 7530 jsou teď po 10 letech už dost unavené.
Sláva Hatan je náš oficiální prodejce, jen je trochu víc aktivnější v ojetinách než nových traktorech. :(

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: John Deere 6M

Příspěvekod Mr.Equable » 04 bře 2016 12:52

tonik píše:
Mr.Equable píše:já mam v mej 6125ce AQ+ 24x24. v 7tuně to zvládnu všude na E, takže mi stačí 4st.pod zatížením. Na poli si taky vždy vystačim s jednou skupinou, ikdyž některý práce, jsou těsně mezi. Třeba v podmítce, by se dalo jezdit na D1,D2, ale při otáčení na souvrati nebo v kamenech, to chce C2. Tak mi nezbejvá nic jinýho než C4 a vyšší otáčky:-( taky sem nechtěl na začátku vydat všechny peníze a riskovat, tak sem radši pořídil levnější, podle prodejce dostačujcí traktor. Pohrávám si s myšlenkou, že po splacení pujde do světa a pořídim něco silnějšího a s lepší výbavou.


Jak seš s 125 spokojený?, řeším koupi asi 6135r problém je, že budoucnost PEKASSU je co se týče JOHANA nejistá a STROMáci na to serou(už vůbec se nebavím o nějaké lepší ceně)
Chci traktor do dopravy a na sena, a měl by nahradit to co dělal ZETOR 11741. A do ZETORu 140 se mi moc nechce.


Spokojený jsem. Sice provozem zjišťuji, že by se mi hodil těžší trakotr. Mam natočeno 600Mh, tak nemam moc zkušeností co se týče provozu a servisu. :-) Letos snad konečně prodejce zapůjčí sečku, tak snad vyzkouším traktor víc v poli. Zatím jen oral.

S prodejce mám zkušenosti takové, že nasliboval spoustu věcí a skutek utek. Cenu mi těsně před prodejem zvýšil, prý kvůli kurzu eura. Traktor jsem si musel domů dovézt sám 90km. Servis více méně v pohodě.

To samé je s jakým koli jiným prodejcem. Všichni slibují zapůjčení stroje a když má dojít na věc, tak najednou stroj omylem, zničeho nic prodali a jiný nemají, nebo mají o jiném záběru(neutáhnu, nebo zbytečně malý). Sice zatím, chci vyzkoušet, co traktor v mých podmínkách zvládne(což oni nevědí :-) ). Ale až budu kupovat, tak se taky budu rozhodovat, podle ochoty.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: John Deere 6M

Příspěvekod tonik » 04 bře 2016 14:13

Hospodařím 15 let a teprve letos přijel prodejce od Pekassu, ktarý měl sešit do kterého si zapisoval požeadavky na traktor. Ostatní celou dobu nenapsaly ani řádku a od toho taky vzniká nedorozumnění co tam mělo být atd.

Když jsem kupoval kombajn (CLAAS) tak jsem chtěl od majitele fy. zda mě nedají ke kombajnu ješte jednu kosu, to že né, tak říkám trochu lepší cenu, tak to odsouhlasil. Kosa přišla bez hlavy a za měsíc faktura na 7000,- když jsem se ozval poslaly hlavu a šroubky a fakturu asi na 9000,- když jsem se znovu ozval, tak bylo vše popřeno, že není nic napsáno, že si nikdo nic nepamatuje. (kamarád je vozil ze žní ze Slovenska za 4000,. neorigo)

A dnes mně dostal článek o John Deere Tour 2016 v Praze a v Brně. Asi to byla tajná akce když jsem nedostal pozvánku a ani na stránkách stromu nic není. Nejde o to se někde zadarmo nažrat ale využít možnost vyzkoušet techniku kterou mám zájem koupit. Nehledě na to že se tam jeden zákazník ztratí.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: John Deere 6M

Příspěvekod winis » 04 bře 2016 15:49

Jo na takový akce se zvou jen z podniků kde se kupuje technika pravidelně. My malí zemědělci sme jim u zadele když nenakupuješ každej rok. Když sem kupoval kombajn ze Stromu tak mě pozvali do fabriky, na školení kombajnů, pak i traktorů a teď už 2 roky ticho po pěšině. Což mě mrzí protože kde se mám něco dozvědět z praxe..... K nám jezdí pravidelně pouze Pekass, i když Strom ve Strašecí je o 20 km blíž ale proč bych tam měl brát ND když nemaj ani zájem o komunikaci.

Jinak k traktoru 6M, osobně mám radši co nejvíc ovládání v elektrice, pak sou větší možnosti nastavení, souvraťová automatika. Trochu se ale člověku zkracujou žíly když netahá za všechny ty klacky. Ten parkovací klacek bych asi neřešil, je to ohyzdný ale je to daň za nižší cenu.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: John Deere 6M

Příspěvekod tonik » 04 bře 2016 18:21

winis píše:Jo na takový akce se zvou jen z podniků kde se kupuje technika pravidelně. My malí zemědělci sme jim u zadele když nenakupuješ každej rok. Když sem kupoval kombajn ze Stromu tak mě pozvali do fabriky, na školení kombajnů, pak i traktorů a teď už 2 roky ticho po pěšině. Což mě mrzí protože kde se mám něco dozvědět z praxe..... K nám jezdí pravidelně pouze Pekass, i když Strom ve Strašecí je o 20 km blíž ale proč bych tam měl brát ND když nemaj ani zájem o komunikaci.

Jinak k traktoru 6M, osobně mám radši co nejvíc ovládání v elektrice, pak sou větší možnosti nastavení, souvraťová automatika. Trochu se ale člověku zkracujou žíly když netahá za všechny ty klacky. Ten parkovací klacek bych asi neřešil, je to ohyzdný ale je to daň za nižší cenu.


Tak už jsme dva. Přitom to STROM a DAŇHEL hodnotí jako zdařilou akci. To je výhoda monopolního dovozce, při trošce konkurence by se snaha asi našla.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: John Deere 6M

Příspěvekod Mr.Equable » 04 bře 2016 19:28

Malej zemědělec, pro ně neni perspektivní zákazník. Koupí jeden traktor, kterej mu slouží plno let, tak proč se o něj nějak dále, když už koupil. Když bude chtít další ozve se přeci sám, jako to udělal před koupí 1.,ne? "Školení" na traktor u mě proběhlo jednoduše. Tohle je reverzor, tady se zapíná přední náhon, tady je uzávěrka, zde volant a tady fofrklacek. a více se neřešilo. Otázky jsem žádný neměl, vypadalo to jednoduše. ovšem, když jsem začal jezdit, sem tam nějaká se objeví blbost, na kterou bych se potřeboval zeptat nebo vysvětlit, ale než přijede servis(u mě 1.za rok) tak to zapomenu a třeba na různých školeních by sem odpověď dostal. Nebo by se aspoň, člověk o techniku se zajímající, něčemu přiučil. Zase by si třeba některé závady dokázal opravit sám a nevolal servis a to oni nepotřebují.

Na živitelce v Budějicích se všichni prodejci, s kterými se člověk baví a ptá se, můžou přetrhnout a že něco určitě přivezou a půjčí na vyzkoušení. Když se jim po výstavě ozvu, tak si nevzpomínají(je pochopitelné, projde jim tam tisíce lidí) a když se jim připomenu, tak že se musí zeptat a dají vědět, jestli půjčí a buď se neozvou vůbec, nebo že jsem mimo jejich revír a přesměrujou mě jinam. většinou to zkončí že nemají na skladě DEMO, nebo je moc velké, nebomalé, nebo mají něco jiného.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: John Deere 6M

Příspěvekod tele » 04 bře 2016 20:00

Hoši, moc nechápu, proč tady brečíte. Obchod je o osobních kontaktech a nějakou dobu trvá, než si je člověk vybuduje a pak to stojí trochu úsilí si je udržovat. S většinou prodejců mám nadstandartní vztahy, s některými i více než 20 let. Na akci typu JD Tour 2016 se toho o nastavení moc nedozvíš, je to promo akce na RX a řezačky, takže tomu odpovídalo i spektrum zákazníků. Já osobně bych se tam těšil nejvíc na raut a hostesky. Když se zde zmiňuje JD, tak na pomezí středních a jižních Čech si můžeš nechat udělat nabídky od třech oficiálních a dvou šedých zástupců této značky a věř, že se s nabídkami mezi sebou seřežou takovým způsobem, že Ti jich bude líto. I malý zemědělec se stovkou hektarů si dokáže zajistit efektivní předvádění.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: John Deere 6M

Příspěvekod winis » 04 bře 2016 23:06

Nadstandardní vztahy nevybuduješ když se s prodejcem vidíš jednou za 2 roky na techagru. Prodejce taky musí vyvíjet nějakou snahu. Pokud nemá zájem komunikovat, buduje se těžko. Já se rád bavim o novinkách, technologiích, ale nebudu se nikoho doprošovat.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: John Deere 6M

Příspěvekod bold » 05 bře 2016 08:54

Když jsem něco sháněl, tak jsem napsal do mnou vybraných firem zabývajících se prodejem strojů. Podle kvality zaslaných nabídek jsem posunul do užšího výběru pár vyvolených značek. Nuž a nyní probíhá "výběrové řízení" kteréžto bude trvat poněkud delší dobu, neb vím že tento stroj budu potřebovat až tak za 3 roky. Když chci investovat částku rovnající se menšímu rodinému domku (jak vtipně někdo uvedl výše) tak se nebudu ukvapovat. Takže nyní chodím, obcházím, prověřuji, ptám se uživatelů, ptám se konkurence, sosám informace kde se dá. Tenhle postup je sice poněkud zdlouhavý ale předejdu možným problémům v další době.
P.S. Když něco chci tak se ptám, nečekám až mně přijde někdo něco nabídnout. Pokud někoho oslovím a on se neuráčí ani odpovědět, tak si ho vyškrtnu ze seznamu a oslovím jiného prodejce stejné značky pokud se na této značce spálím 3x tak ji vyškrkávám ze seznamu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: John Deere 6M

Příspěvekod tonik » 05 bře 2016 10:30

tele píše:Hoši, moc nechápu, proč tady brečíte. Obchod je o osobních kontaktech a nějakou dobu trvá, než si je člověk vybuduje a pak to stojí trochu úsilí si je udržovat. S většinou prodejců mám nadstandartní vztahy, s některými i více než 20 let. Na akci typu JD Tour 2016 se toho o nastavení moc nedozvíš, je to promo akce na RX a řezačky, takže tomu odpovídalo i spektrum zákazníků. Já osobně bych se tam těšil nejvíc na raut a hostesky. Když se zde zmiňuje JD, tak na pomezí středních a jižních Čech si můžeš nechat udělat nabídky od třech oficiálních a dvou šedých zástupců této značky a věř, že se s nabídkami mezi sebou seřežou takovým způsobem, že Ti jich bude líto. I malý zemědělec se stovkou hektarů si dokáže zajistit efektivní předvádění.


Já osobně nebrečím, nejsem VIP zákazník, ročně vrazím do strojů tak 1,5m, osobně mně šlo jen o to, když už tam tem stroj který chci koupit je a je v provozu a je za ním něco zapřaženo pouze vyzkoušet. Nevím jak to řeší ostatní, ale podle prospektu jsem ještě nic nekoupil.
Jak jsem popsal dříve, když jsem řešil nákup předešlého traktoru a jednou podmínkou byla odpružená kabina, tak mě prodejce nabízel 7730 a ta má jen neodpruženou. Až při osobní prohlídce jsem zjistil jak to je. V dalším případě jsem se jel s prodejcem podívat na traktor a když jsme ujeli 150km tak zjistil že je stroj bez AKU a nejde nastartovat.

Před nedávnem jsem se byl podívat na traktor v Německu, traktor super, prodejce ještě lepší(přes to že pravděpodobnost obchodu je dost malá) Vzhledem k tomu , že bylo asi -5 na napadnutý sníh, zmrzej traktor a nechtěl jsem vyjezdit půl nádrže, tak zkušební jízda trvala cca 25min. Přesto moc děkuji.
Kamarád kupoval traktor z Rakouska a když mu řekli že doprava bude stát 20 000,- tak řekl, že si traktor odveze po vlastní ose a prodejce( v Rakousku) mu ještě natankoval plnou nádrž na cestu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: John Deere 6M

Příspěvekod Mr.Equable » 05 bře 2016 11:53

tele: Nikdo nebrečí. U mě to neni nijak akutní, jelikož není zatím za co nakupovat. Ale jde o princip. Tak buď řekne, "ano mám demo a poskytnu k vyzkoušení" a snažím se zákazníkovi vyhovět, nebo alespoň komunikovat. Nebo řeknu, bohužel nic na skladě nemám a nejsem schopnej zajistit předváděčku, jděte k někomu jinýmu.
winis: Přesně tak.
Bolde: Taky jsem tak začínal a ještě i osobně na živitelce. V jednom případě, jsem se dotazoval prodejce, ten slíbil a pak se neozval. Zkusil jsem štěstí jinde a ty mi odkázali opět na onoho prodejce, který se opět neozval. Zatím to neřeším. Teď je v plánu sečka, ta snad dorazí na vyzkoušení. A následně rozhodím širší sítě na další nářadí.

Nedávno jsem chtěl pujčít DEMO JD s podmítačem Lemken. prodejce se ozval hned druhý den. Bohužel jsem prý mimo jejich region, tak traktor nepůjčí. Ale prý dá mojí poptávku jiněmu dovozci a ten se mě má kontaktovat. Když tedy poděkoval a řekl, že bych si potřeboval vyzkoušet hlavně Lemkena, abych viděl práci na svých polích. Tak zase ticho po pěšině.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 56
Registrován: 03 dub 2011 16:53

Re: John Deere 6M

Příspěvekod vendelín » 05 bře 2016 17:49

Ještě bych se vrátil k parkovací poloze převodovky. Občas jezdím s 5100 M, na školení jsem nebyl a v návodu nic nebylo. Jak ji používat? Nevím, na jakém principu pracuje, možná zařadí 2 rychlosti současně a tím se zablokuje, ale když to použiju v kopci, tak se namáhají převody, ne? Proto vždycky zatáhnu i ruční brzdu, ale pak to nějak postrádá smysl.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: John Deere 6M

Příspěvekod tele » 05 bře 2016 18:05

tonik píše:
tele píše:Hoši, moc nechápu, proč tady brečíte. Obchod je o osobních kontaktech a nějakou dobu trvá, než si je člověk vybuduje a pak to stojí trochu úsilí si je udržovat. S většinou prodejců mám nadstandartní vztahy, s některými i více než 20 let. Na akci typu JD Tour 2016 se toho o nastavení moc nedozvíš, je to promo akce na RX a řezačky, takže tomu odpovídalo i spektrum zákazníků. Já osobně bych se tam těšil nejvíc na raut a hostesky. Když se zde zmiňuje JD, tak na pomezí středních a jižních Čech si můžeš nechat udělat nabídky od třech oficiálních a dvou šedých zástupců této značky a věř, že se s nabídkami mezi sebou seřežou takovým způsobem, že Ti jich bude líto. I malý zemědělec se stovkou hektarů si dokáže zajistit efektivní předvádění.


Já osobně nebrečím, nejsem VIP zákazník, ročně vrazím do strojů tak 1,5m, osobně mně šlo jen o to, když už tam tem stroj který chci koupit je a je v provozu a je za ním něco zapřaženo pouze vyzkoušet. Nevím jak to řeší ostatní, ale podle prospektu jsem ještě nic nekoupil.
Jak jsem popsal dříve, když jsem řešil nákup předešlého traktoru a jednou podmínkou byla odpružená kabina, tak mě prodejce nabízel 7730 a ta má jen neodpruženou. Až při osobní prohlídce jsem zjistil jak to je. V dalším případě jsem se jel s prodejcem podívat na traktor a když jsme ujeli 150km tak zjistil že je stroj bez AKU a nejde nastartovat.

Před nedávnem jsem se byl podívat na traktor v Německu, traktor super, prodejce ještě lepší(přes to že pravděpodobnost obchodu je dost malá) Vzhledem k tomu , že bylo asi -5 na napadnutý sníh, zmrzej traktor a nechtěl jsem vyjezdit půl nádrže, tak zkušební jízda trvala cca 25min. Přesto moc děkuji.
Kamarád kupoval traktor z Rakouska a když mu řekli že doprava bude stát 20 000,- tak řekl, že si traktor odveze po vlastní ose a prodejce( v Rakousku) mu ještě natankoval plnou nádrž na cestu.

Pokud skutečně investuješ 1,5 mil/rok, tak jsi určitě zajímavý zákazník. Potom nechápu, kde je problém :(

PředchozíDalší

Zpět na John Deere

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků