žere Vám MF olej v motoru???

Příspěvky: 4
Registrován: 01 úno 2009 17:53

žere Vám MF olej v motoru???

Příspěvekod simandl » 01 úno 2009 18:51

Dobry den chtěl bych se zeptat jestli Vám traktory žerou olej.Mám MF 6480 2000 mh hladinu udržuji uprostřed mezi ryskami a docela dost dolejvám olej (nikde neteče).
Servisáci už se nato dívali jestli to netíká přes turbo ale nikde nic .
Mám ještě zetora 6340 ma 6600 mh v orbě si taky vzal olej ale ted co dělá jen ty lehčí práce tak do vyměny vubec nedolejvám.
Taky se mi zdá že na 144 k by to mohlo tahat lepší nevíte jak by to šlo zjistit?? jestli ty koně tam opravdu jsou.
Díky za odpovědi

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: žere Vám MF olej v motoru???

Příspěvekod lukasbranka1 » 01 úno 2009 19:04

kouri ti motor spis kdys ho nechas na niskych otackach a pak pridas vyleti modry oblak samozdrejme v teplem stavu
pak nechej tam jeste mene oleje ale pod spodni rysku nechod vzdycky trosku nad ni mam skusenost ze pokud se doleva do plneho tak rychle zmizi pod pulku ale pak tam drzi dlouho proste neni duvod nalevat olej do plne merky
vykon traktoru jde zjistit meri se to pres vyvodovy hridel proste tocis kardanem do dynamometru a on to zmeri kolik koni tam je ale stoji to penize http://www.danhel.cz/index.php?s=5&a=1

Příspěvky: 9
Registrován: 15 bře 2009 18:51

Re: žere Vám MF olej v motoru???

Příspěvekod Nesquo » 15 bře 2009 19:10

Ted si nejsem jistý jaký tam máš motor jestli sisi nebo perkins, my máme v podniku 3 masey dva 7495 a jeden 7465 a ten má právě perkinse a oleje vzhledem ktomu že jezdí většinou jen v dopravě si vezme celkem dost. Ty dva větší jsou bez problémů a dostavaj víc zahul. Servisáci mi říkali že toje u perkinse normálni, tak nevím.

Příspěvky: 4
Registrován: 01 úno 2009 17:53

Re: žere Vám MF olej v motoru???

Příspěvekod simandl » 20 bře 2009 19:51

mam tam perkinse mam 100 ha a nějaké služby k tomu takže natočím tak 500 Mh za rok.

Příspěvky: 199
Registrován: 08 lis 2009 21:39
Bydliště: Hostice

Re: žere Vám MF olej v motoru???

Příspěvekod JJaris » 21 pro 2009 19:37

simandl píše:Dobry den chtěl bych se zeptat jestli Vám traktory žerou olej.Mám MF 6480 2000 mh hladinu udržuji uprostřed mezi ryskami a docela dost dolejvám olej (nikde neteče).
Servisáci už se nato dívali jestli to netíká přes turbo ale nikde nic .
Mám ještě zetora 6340 ma 6600 mh v orbě si taky vzal olej ale ted co dělá jen ty lehčí práce tak do vyměny vubec nedolejvám.
Taky se mi zdá že na 144 k by to mohlo tahat lepší nevíte jak by to šlo zjistit?? jestli ty koně tam opravdu jsou.
Díky za odpovědi


Nejlepší by bylo změřit výkon na PTO (vývodáku) a srovnat s tabulkou. Já co vím tak od nás má jeden maseje taky kolem 150 koní nevím typ, ale když jezdil a zkoušel JD tak tahal o poznání lépe než pak Massey kterýho si koupil a servisáci mu pak řekli že mu ho načipují když si zaplatí, nezabili byste je.

Příspěvky: 1
Registrován: 15 lis 2011 12:48

Re: žere Vám MF olej v motoru???

Příspěvekod joko » 15 lis 2011 12:59

Dobrý den.Vlastním Fergusona 8220,měl asi 156 koní originál.Problémy s motorem Perkins ty samé jako píšete.Žere olej i když jsem mu dal všechny kroužky jiný a nechal jsem zrepasovat hlavu.Koně jsem tomu přidal jednoduše.Stačí podložit korekci na čerpadle a vyřadit regulační ventil na turbu,který reguluje přetlak z turba,takže při špatném nastavení tohoto ventilu uniká přtlak pryč a tímpádem to nemůže fungovat jak má.Je to přeci jenom naftový motor a tomu poručit aby zakouřil a jel není takový problém.K té spotřebě oleje ještě dodám,že tam bývá napojen oddech s bloku přes filtr spět do sání.Tam je taky problém,protože je to krásný že to splnuje normu o spalinách ale může to vytvářet větší podtlak v klikové skříni a olej jde pryč.V žádném případě nedejte na keci,že je špatný turbo.To si změříte i sám.Má dávat as 0,8 až 1,2 atp tlaku a pokavad by z něj lítal šmír talk to hned vidíte na sání zda je to masný od šmouru.

Zpět na Massey Ferguson

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků