New Holland TG

Uživatelský avatar
Příspěvky: 350
Registrován: 13 lis 2005 10:08
Bydliště: Valašsko

New Holland TG

Příspěvekod Karel » 15 lis 2005 18:05

Jak je na tom u vás. Líbí se vám?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 55
Registrován: 15 lis 2005 15:51
Bydliště: Královehradecko

Příspěvekod johny » 15 lis 2005 18:13

mě se TG a TS-A moc nelíbí a myslim si že to ani nejsou dobrý stroje protože co znám v okolí new hollandy tak u nich každou chvíli vidim sesrvis

Uživatelský avatar
Příspěvky: 350
Registrován: 13 lis 2005 10:08
Bydliště: Valašsko

Příspěvekod Karel » 15 lis 2005 18:25

já si myslím že NH postoupil dál. Co dělal NH Ford 8*** ten si ani o JD nemohl opřít ani kolo. Kazilo se to, jízdní a tahové vlastnosti taky nebyly nejlepší ale co sem slyšel o novém TG tak se JD vyrovná. Ale už to nevypadá jako klasický traktor na keré sme zvyklí. Aby maska začínala skoro za přední nápravou. Kde je to rozložení hmotnosti 65 - 35?

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 15 lis 2005 19:11

Mě se líbí strašně,ale musí mít správný pneumatiky, pak z mého pohledu neznám krásnější traktor. technicky o něm nic nevim, NH mě nikdy nezajímalya ni sem v žádným z TG nikdy neseděl (bohužel).

Uživatelský avatar
Příspěvky: 350
Registrován: 13 lis 2005 10:08
Bydliště: Valašsko

Příspěvekod Karel » 15 lis 2005 19:31

Docela mě udivil výkon 311 koní. Ale su klidný 8520 má 325.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 55
Registrován: 15 lis 2005 15:51
Bydliště: Královehradecko

Příspěvekod johny » 15 lis 2005 19:40

no na Jelena každopadně nemá

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 315
Registrován: 12 lis 2005 00:23
Bydliště: blízko Olomouce

Příspěvekod Martin » 16 lis 2005 07:54

Jako fanda NH musím přihodit svuj nazor na tohle srovnání. Muj nazor je že jsou JD a NH srovnatelne každej z nich ma sve pro a proti . Ale design TG je nepřekonatelnej a nadčasovej . Je to moc hezkej traktor. JD se mi taky libí hlavně řada 7000,ale mam k JD dvě připominky a to je ta spotřeba kterou ma větší než ostatní protože je to amerika a myslím že tam si hlavu se spotřebou moc nelamou. No a druha věc je že se u JD zastavil vyvoj už dlouho jsem u nich nic nového nezaznamenal. Tím nemyslím nějaké vylepšení na stavajících modelech, ale nějake opravdu nové technické řešení. Třeba ma nějakou supr novinku, ale ja o ni nevím.
No a pravě proto se mě líbi NH kde fakt makají jak na designech (TG, CX a na jaře nova krasna řezačka) tak na technice.Na vystavě jsem viděl novej prototyp traktoru s vykonem přes 300 koní a odpruženou zadní napravou . To se mi moc líbílo . Jo a k vykonu s tou JD 8520 bych tak klidný nebyl je tady NH 8040 a ten ma 336koníků.
Tím přispěvkem neodsuzuji a nechci nevychvalovat ani jednu značku, ale tak to vidím a je to muj nazor.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 55
Registrován: 15 lis 2005 15:51
Bydliště: Královehradecko

Příspěvekod johny » 16 lis 2005 15:19

k tvé první připomínce jd že má velkou spotřebu to máš pravdu ale to zaleží všecko na řidičovy jestli umí využít jeho výkon při ekonomickejch otáčkách když je vzátěži a pokud ano tak ten traktor má malou spotřebu s těmito traktory se musí umět jezdit a pokud to někdo neumí tak ten traktor začne bumbat

JohnySe@seznam.cz

Příspěvekod JohnySe@seznam.cz » 16 lis 2005 20:30

Nový TG se JD nevyrovná. brousili si zuby na JD, tak u Hustopečí je zapojily do Horsch Terrana o 8 metrech a Agrotec měl z toho hezkou ostudu. TG 285 proti JD 8520. JD mají větší spotřebu ale jsou to držáky. co se týká New Hollandu obecně, nejsou to dobry traktory, nekvalitní a mají hodně poruch. jezdil jsem s kombajnem JD po ČR a kde měli NH tak si je nikdo nechválil. Jedna perlička na závěr: PL opravuje převodovky na NH tak, že dají do traktoru druhou za 800 tisíc, která stejně nevydrži.

JohnySe@seznam.cz

Příspěvekod JohnySe@seznam.cz » 16 lis 2005 20:32

Jo a JD investuje do vývoje mnohem mnohem vic než CNH. Na jaře má přijít nová 8030.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 55
Registrován: 15 lis 2005 15:51
Bydliště: Královehradecko

Příspěvekod johny » 16 lis 2005 20:35

tak to máš pravdu že jd mín žere já nevim kde to furt berou že chlastaj

JohnySe@seznam.cz

Příspěvekod JohnySe@seznam.cz » 16 lis 2005 20:40

Ja mám naježděny s kombajny JD, něco i traktory. je to rozdíl podle toho jak kdo využívá elektroniku traktoru a otáčky motoru. JD se musí zatížit pořádně a snížit otáčky a pořádně ho dávit a nebát se. Pak si nevezme tolik. ja osobně mužu řict že nejlepší je JD, Fendt a Massey

Uživatelský avatar
Příspěvky: 55
Registrován: 15 lis 2005 15:51
Bydliště: Královehradecko

Příspěvekod johny » 16 lis 2005 20:44

jo já to taky tak říkám že JD se musí mít co největší zátěš protože v zátěži si moc neveme

JohnySe@seznam.cz

Příspěvekod JohnySe@seznam.cz » 16 lis 2005 20:58

navíc dnes na spotřebě nikdo neušetří moc. Na hektar je to položka ve stokorunách. Chemické prostředky v tisicikorunách. Jinak k JD, mají špičkový servis a slušný přístup k zákazníkům na rozdíl od prodejců Case a NH.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 55
Registrován: 15 lis 2005 15:51
Bydliště: Královehradecko

Příspěvekod johny » 16 lis 2005 21:08

jo to máš pravdu když se nám rozbyla řezačka New Holland tak jsme zavolali servis a tam nám řekli že nemaj čas a senážování muselo být odloženo a servis přijel až 2 den a než přivezli náhradní díl tak to trvalo další 3 dny no tak co to má být za servis když zavoláš do servisu John Deere tak jsou hnedka u tebe a díl máš dovezenej do 24 hodin

JohnySe@seznam.cz

Příspěvekod JohnySe@seznam.cz » 16 lis 2005 21:15

podle mě oprava převodovky u PL způsobem výměny za 800 tisíc? trošku přehnane. Navíc uplatky při prodeji hrají roli u NH

Příspěvky: 63
Registrován: 12 lis 2005 22:43

Příspěvekod Lukas P. » 16 lis 2005 22:30

Tak tomu panstvu co např; vedou zmiňované Pl
musí někdo ty stotisícové platy a milionová auta zaplatit.
Vím o čem mluvím.

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 17 lis 2005 01:33

Borci zůstal bych u Zetora - servis je zde nepřekonatelný.

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 315
Registrován: 12 lis 2005 00:23
Bydliště: blízko Olomouce

Příspěvekod Martin » 17 lis 2005 08:33

Vidim že se zde urodilo hodně prispevku. rozhodně se tu nebudu z nikým přetahovat že to a to je lepší . Myslím,že vše je o tom kde je jaky prodejce (nezaleži na značce) a jaky ma přistup k zakaznikum . Někde jsou hold ochotnějši jinde zas méně .Hold to dělají jen lidi. Při svych vypravach za focenim stroju jsem se svezl v mnoha strojích (některe jsem si mohl i zkusit) tak řikam že jsou skoro všechny srovnatelné ,každej ma sve pro a proti. Fandove JD kteři zde píšete, jezdili jste i s nějakym jinym traktorem stejne vykonové třidy než JD ?? Jestli ano pak je vaše srovnavání objektivní,ale jestli ne tak všechny vaše nazory na problemi jinych strojů jsou jen z doslechu. Ja jsem takovej že se raději přijedu podivat ,svezt a pak se vyjadřím.Myslím si každej fanda určiteho stroje začal v době kdy se poprve svezl a zkusil si jinej stroj než staryho znamího zetora. Je to tak když sednete ze ZTS160 do JD,MF,CASE nebo NH tak jdete proste do super stroje a hned si myslíte že je to nej stroj . Vím je to tak když jsem poprve sedl z 516 do TX66 tak jsem myslel že lepši stroj na světě není , pak jsem jel v Lexionu a zas jsem z toho byl v šoku o jakej kus je to lepši kombajn než Tx . No a poslední šok jsem zažil když jsem letos cely žně jezdil s CX, je to super kombajn!!
Ještě jedna prosba ,prosím když se nechcete registrovat tak si do přispěvku napište aspon nejake jmeno ,moc se mi nelíbí ,že všude píše anonymní.

JohnySe

Příspěvekod JohnySe » 17 lis 2005 12:52

Jo to je pravda, já mohu srovnávat, protože mám osobní zkušenosti jek se servisem tak i stroji. Znám dobře New Hollandy, jezdil jsem s Fendtem a John Deery. Jinak kombajny CX mají hezký desing ale jinak nevim.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 91
Registrován: 13 lis 2005 12:35
Bydliště: Metylovice

Příspěvekod Honza » 18 lis 2005 16:05

Mě se Hodně líbí NH TG 285

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 18 lis 2005 16:41

Mně se taky moc líbí jeho desing nemá chybu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 647
Registrován: 18 lis 2005 18:32
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod Kuba Medera » 19 lis 2005 11:50

dobrej traktor,ale John deere je John Deere

Honza 2

Příspěvekod Honza 2 » 19 lis 2005 11:55

Vzhledově je to docela hezký traktor. ale jinak tahové vlastnosti a koncepce tohoto traktoru nac moc.

Příspěvky: 13
Registrován: 14 lis 2005 13:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Petr » 25 lis 2005 11:41

Jen bych chtěl reagovat na na Texty Karla, pokud něco málo víš blíže o starších Fordech řady G 8..., tak bys takovou blbost nemhl nikdy napsat protože právě FORD byl ve srovnání s JD v mnoha parametrech Lepší.
Tento traktor byl pan traktor a na svou dobu byl jedinečný. Stačí si vytáhnout uživatelské a srovnávací testy a budeš v obraze kde byl tehdá JD. mám spoustu zákazníků kteří mají JD řady 8 a jsou z něj nešťastni!
Myslím že to, že v traktorech je JD na prvním místě je jen dobrou prodejní strategijí nic víc!!

Ahoj zdraví Petr Prostějov

Příspěvky: 147
Registrován: 23 lis 2005 13:23
Bydliště: Vých.čechy

JD

Příspěvekod xslayer » 25 lis 2005 13:30

tak stím souhlasím JD se ne fordy ani nehrabou fordi sou pěkný a dobrý traktory ted když to nich dávaj ty nový převodovky tak je to podle mně skvělá volba.

Honza 2

Příspěvekod Honza 2 » 25 lis 2005 21:15

Co to je za nesmysly? Ford má perfektní parametry motoru a dobré motory. To je vše. ZOD Haná jich má 4 a jsou s nimi nespokojeni, tak jako v Cropagru na Prostějovsku, proč koupily JD 8520 a ne TG najednou? Jaká byla prodejnost? Narvali úplatky tomu kdo se na něj podíval. Proto jich bylo tolik. To je věc jedna. Věc druhá- tento traktor nevydržel déle než 6 let, pak problémy s převodovkou a hydraulikou, nápravy. Jedna perlička od uživatele traktoru 8970, oprava převodovky způsobem výměny za 800 tisíc. Kolik byste řekli že stály všechny opravy Fordu 8970 rv. 1995 do dnes. Dva miliony. Ukažte mi Forda, který neměl ještě pokaženou převodovku. To jsou zkušenosti uživatelů těchto traktorů dnes. Řada jich se už tohoto traktoru rychle zbavila a zbavuje. Ano, JD má také své problémy a chyby, tak jako fendt a jiné ale nejsou takového rázu jako u zmíněných fordů.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 350
Registrován: 13 lis 2005 10:08
Bydliště: Valašsko

Příspěvekod Karel » 26 lis 2005 12:12

To petr. Co sem řek o Fordu tak za tím si stojím. Ted hledám číslo toho traktoru. Kdesi byl test toho traktoru a měl stejné číslo jak ten co sem viděl a měl možnost porovnat s JD 8100.
Řekl sem do žní, je po žních. Zítra s ním jedu naposled.

Honza 2

Příspěvekod Honza 2 » 26 lis 2005 12:23

Jo takže v testu byla 8870, což je 210 koní. a srovnávat ho s JD 8100, který má 185-190 koní? To jako to srovnání v kombajnech, JD 2266 proti Lexoinu. Nemůžete srovnávat traktory takhle. To jako Fabie proti Octavii.

Honza 2

Příspěvekod Honza 2 » 26 lis 2005 12:28

Navíc, je to Váš názor na tyto traktory. Neberu Vám ho klidně si za ním stůjte to jejen dobře. Ale já jsem se několikrát přesvědčil o tom co jsem včera napsal někde to tady je. A ty traktory znám dobře, stejně jako traktory John Deere. Navíc nemusíme srovnávat jen JD, můžem vedle něj postavit Fendt, ten nemá největší parametry motoru, ale v praxi stejně jako JD je nejlepší traktor z nejlepších.

Další

Zpět na New Holland (i Fiat a Ford)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků