BELARUS

Příspěvky: 13
Registrován: 25 říj 2011 23:09

Re: BELARUS

Příspěvekod lokki » 01 lis 2011 00:00

to jarek - bez zatížení přes 25km/h devadesátka skáče jako koza, na silnici jí neudržíš. Možná je to kus od kusu. Taky z nich sem tam padaly šrouby když byly nový - v minsku se z utahováním moc neobtěžujou. Co sme to podotahovali tak je všechno v pohodě. Ořu s oběma, seče hlavně 160tka a 90tka zase jezdí v lisu. 160tka má čelnák, takže s ní ještě každej rok svozim, přeložim a rozkrmim tak 1600 velkejch balíků a nějakou tu stovku senáže. Čelňák je českej, z pejru a taky ok. Je to jako ze vším - soused si koupil novou lištu třímetr ze středovým zavěšením, naklikávacíma nožema a stavitelným přítlakem, jenže za ní dal stejně jako já za zadní šestimetr od felly a práci to udělá ve výsledku stejnou...

Příspěvky: 13
Registrován: 25 říj 2011 23:09

Re: BELARUS

Příspěvekod lokki » 01 lis 2011 00:12

jo ještě starty dobrý, ani v nejhorších mrazech žádnej problém - bez nahřejvání a traktory mi stojí venku. Ta 160tka má z devítimetrovým sečením po rovině v první seči spotřebu někde mezi 4,5-5,5l nafty na hektar...

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: BELARUS

Příspěvekod Jarek » 01 lis 2011 23:03

lokki píše:jo ještě starty dobrý, ani v nejhorších mrazech žádnej problém - bez nahřejvání a traktory mi stojí venku. Ta 160tka má z devítimetrovým sečením po rovině v první seči spotřebu někde mezi 4,5-5,5l nafty na hektar...


A nevíš jestli tam jde namontovat ohřívač?
Od koho jsi traktory kupoval,jsi s prodejcem spokojený-myslim servis.?

Příspěvky: 13
Registrován: 25 říj 2011 23:09

Re: BELARUS

Příspěvekod lokki » 03 lis 2011 12:42

myslím že je k tomu i dělaj - ale jak píšu, zatím to nebylo třeba. Servis i prodejce je krumlovskej, TK-Agro. Zlý jazykové tvrdí, že servis je u nich drahej, nedokážu to porovnat (nejde jen o cenu, jde i o spolehlivost a rychlost) protože jsem nezkoušel nikoho jinýho. Přijedou když je třeba a v sezoně i o víkendu, takže z mý strany spokojenost...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 195
Registrován: 23 lis 2009 15:03

Re: BELARUS

Příspěvekod bigbul » 08 bře 2012 13:03

Zdarec,chtěl bych se svámi podělit o dnešní zážitek ,při nakladání vaků nám praskl na tomto skvělem stroji klínový řemen,jelikož náhradní jsme neměli,a starý se roztrhal tak ,že jsme kus nenašli, tak jsme zavolali do firmy Prodag Zlín kde byl tento stroj zakoupen a nadějí,že se dozvíme číslo řemenu,k mému zděšení :shock: :roll: mi bylo sděleno ,že toto číslo neznají ani na skladě nemají a budu muset počkat až dovezou z Běloruska ,že tyto řemeny dovážejí individuálně ,no opravdu servis jak má být,co ktomu ještě dodat........... :cry:

Příspěvky: 67
Registrován: 16 zář 2009 23:58

Re: BELARUS

Příspěvekod rakosniklubomir » 13 bře 2012 00:25

Dobrý večer,asi jste si už poradil,ale mě se osvědčil tento postup-vezmu starý řemen náležité šířky,přeřežu ho ,vložím do řemenic jako bych tam dával nový,tam kde se mi potká konec řemene se zbytkem -tam si udělám křídou čáru a vím tak přibližný rozměr-pak navštívit obchod s řemeny a vybrat vhodný.

Příspěvky: 3
Registrován: 08 zář 2013 21:02

Re: BELARUS

Příspěvekod ofuk » 08 zář 2013 21:09

bigbul píše:Zdarec,chtěl bych se svámi podělit o dnešní zážitek ,při nakladání vaků nám praskl na tomto skvělem stroji klínový řemen,jelikož náhradní jsme neměli,a starý se roztrhal tak ,že jsme kus nenašli, tak jsme zavolali do firmy Prodag Zlín kde byl tento stroj zakoupen a nadějí,že se dozvíme číslo řemenu,k mému zděšení :shock: :roll: mi bylo sděleno ,že toto číslo neznají ani na skladě nemají a budu muset počkat až dovezou z Běloruska ,že tyto řemeny dovážejí individuálně ,no opravdu servis jak má být,co ktomu ještě dodat........... :cry:


S řemenama je obtíž obecně. Obzláště u těchto speciálů do traktorů a kombajnů. Výrobci strojů si obvykle nechávají řemeny dodávat od velkých výrobců řemenů jako jsou optibelt nebo česká Rubena. Různě šifrují čísla aby nebylo možné nahrazovat běžně dostupnýma naštěstí existují databáze zemědělských řemenů - http://proprumysl.cz/klinove-zemedelske/ kde jsou vypsané typy na všechny stroje. Takový řemen přímo od primárního výrobce samozřejmě stojí jiné cifry.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: BELARUS

Příspěvekod skacel99 » 04 úno 2014 17:45

Netuší někdo,jestli je v ČR nějaký Belarus z té vyšší řady 2800 nebo 3200? Případně nějaké zkušenosti,jestli je to stejná hrůza jako slabší modely?

Příspěvky: 1
Registrován: 29 srp 2014 10:47

Re: BELARUS

Příspěvekod Honzis » 29 srp 2014 11:22

Zdravím,
plánuju v blízký budoucnosti koupit bělorus 320.4 Máte s ním někdo zkušenosti? Co mám tak načteno z netu, tak bělorusy nějsou tak šptaný, tak tady mnozí píšete. Shánim informace, kde se dá. Protože nejsu žádnej mechanik, tak nechcu, aby na něm bylo potřeba každý měsíc něco opravovat. Měl bych ho jen na prácu na několika hektarech - pro domácí potřebu a něco málo do výkupu a pod. Případně, nabízí se nějaká jiná lternativa v podobné ceně?

Příspěvky: 1
Registrován: 05 led 2015 16:32

Re: BELARUS

Příspěvekod petrku » 05 led 2015 16:43

Před pár týdny jsem se stal majitelem lehce jetého Belaruse 952.3 s čelňákem. No, přechod z 6911 si fakt užívám, dokonce i topí. :-) Nicméně bych jako další plus těchto traktorů uvedl i návrat majitele do reality, pokud z nějakých nostalgických důvodů vzpomíná na doby před 89-tým rokem. V tu chvíli stačí navštívit servisní středisko prodejce těchto traktorů a rázem se ocitnete o 30 let zpátky. Bohužel jednáním, ne cenami (nemusí platit u všech, jen u těch s kterými mám zkušenost já). Takže druhý klad, člověk se naučí provádět si servis sám a nakupovat přes internet a nechávat si posílat díly z Polska za 1/4 ceny.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: BELARUS

Příspěvekod poulm » 13 led 2015 09:40

Co si myslíš o těch nejsilnějších výkonových řadách?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: BELARUS

Příspěvekod koprkam » 28 dub 2016 13:58

Mám z veletrhů v Brně ceník Bělorusa. Je zajímavé sledovat, že traktor s výkonem 160k stojí 1 099 00,- Kč oproti Zetoru, kde za stejnej traktor dáte o 800 000 Kč víc, o jiných značkách nic nevím, na cenu se mám strach zeptat. Zajímá mě jak je to s kvalitou. Známej má 1523.4 a zatím jezdi, víc nevím. Škoda, že nemají násobič, Teda alespoň myslím. Problém je, že už to má common-rail a to se mi nelíbí. Má to ale Ehr Bosch a oproti našemu crystalu klímu, 40 kmh, dvouokruhové brzdy takže si můžu koupit i nějakém novej vlek(teoreticky) a můžu ho i tahat aniž bych porušil zákon. Což se u 16145 říct nedá, protože mi chybí dvouokruhové brzdy a nejsem si jistej jestli je legálně možné je dodělat a novej vlek s jednookruhovejma nepovolí.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: BELARUS

Příspěvekod bold » 28 dub 2016 14:32

dvouokruh se dá dodělat, koupí se jen ovládací válec http://www.nekvinda-obchod.cz/produkt/1 ... egorie=648
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: BELARUS

Příspěvekod koprkam » 28 dub 2016 20:38

To je sice hezký, ale co na to STK? Nemusí se to třeba nějak dopsat do TP?
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: BELARUS

Příspěvekod bold » 29 dub 2016 07:08

netvrdím že ne, ale všechno jde dotáhnout, výrobce byl zetor tak se k tomu musí vyjádřit asi zetor (poplatek) pak stk že je to namontováno a funguje jak má (opět poplatek) a na základě těchto vyjádření se pak zapíše do TP. Ale já bych namontoval, vytáhl druhou koncovku, a neřešil. I když jsou chrániči aktivnější, tak zrovna na 16145 by to řešit nemuseli. Já tahal za 16145 klasiku 1010H jen na jednu hadici neb je to systém který funguje i na jednu hadici. 16145 není zrovna ideál na delší trasy s vlekem :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 39
Registrován: 27 bře 2012 19:42

Re: BELARUS

Příspěvekod vesan » 11 črc 2018 08:37

Zdravim, nevite kde v Polsku blizko hranic, nejlip kolem Ostravy se daji koupit nahradni dily na Belarus? Nebo kde v CR kupujete dily? Diky

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: BELARUS

Příspěvekod skacel99 » 11 črc 2018 09:52

Nezkoušel jsi Polagro? Tam mají kde co

Předchozí

Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 2 návštevníků