Lanz Bulldog atd...

Příspěvky: 26
Registrován: 01 pro 2005 19:16
Bydliště: Od českých budějovic

Lanz Bulldog atd...

Příspěvekod Iron baby » 13 lis 2007 14:41

Pánové, chci se zeptat jestli někdo nemáte informace o starých traktorech jako je zrovna Lanz Bulldog. Mě především zajímájí ty motory se žárovou hlavou, převodovky a vůbec všechno co by kdo věděl. Jen jsem se dočetla, že se startovali trhnutím volantu a pro zpětný chod se trhalo na druhou stranu. Takže i pro zpátečku bylo tušim asi šest převodů.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 13 lis 2007 15:21

ahoj, ja se o nich dopatral jen v knižce "1000 traktoru", je tam o nich 14 stranek (stručně popsane jednotlive typy celkem asi 60 typu(Lanz i Lanz-buldog)), kdyby tě zajimal nejaky konkretni, mužu oskenovat a poslat :wink: a par jich je na prodej tady http://www.zemtechnika.cz třeba by tam o nich věděli víc... 8)

Příspěvky: 26
Registrován: 01 pro 2005 19:16
Bydliště: Od českých budějovic

Příspěvekod Iron baby » 15 lis 2007 11:42

No, právě tuhle knížku mám taky. Nic technického, jak ten motor pracuje tam není... Přesto děkuju

Příspěvky: 27
Registrován: 01 dub 2007 11:51

buldog

Příspěvekod Jano » 15 lis 2007 19:45

Motor pracuje normálne, iba štartovanie je atipické. Ako roztáčacia kluka slúži volant a musi sa nažhaviť "hruška" na hlave. Buď to robili založením ohňa (bolo to uspôsobené) alebo samodujnou lampou. Teraz to nahrievajú plynom. Na http://www.nasetraktory.eu je o tom zmienka.

Příspěvky: 1
Registrován: 31 pro 2009 13:40

Re: Lanz Bulldog atd...

Příspěvekod vydareny » 31 pro 2009 14:05

Mám doma traktor Lanz Buldog. Pred týždňom som ho po 38 rokoch státia naštartoval a trochu sa pokochal jazdou na ňom. Na jar sa ho chystám rozobrať a kompletne rekonštruovať lebo je komplet hrdzavý. Teraz pracujem na rekonštrukcii Svobody DK 12. K Buldogom mám aj nejakú technickú dokumentáciu. Rád by som sa nakontaktoval na vlastníkov alebo fandov Buldogov za účelom výmeny vedomostí a skúseností .

Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků