Jak vydělat ve službách ?

Příspěvky: 53
Registrován: 31 pro 2010 11:29

Jak vydělat ve službách ?

Příspěvekod radomilus » 01 led 2011 21:24

chtěl bych se zeptat jak se dá traktorem vydělávat na službách za co se nejvic plati ? a jaky traktor je na to všeobecně nevhodnější (z těch starších do 150000 korun )

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: jak ?

Příspěvekod farmářJH » 01 led 2011 23:22

obávám se, že tam je to v jiné kategorii. Objednává se služba,kterou si nejsi schopen udělat sám,nebo se ti nevyplatí držet na ni celý rok stroj. Od té myšlenky se odpíchni.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Re: jak ?

Příspěvekod OŤAS » 02 led 2011 11:22

U traktorů v kategorii do 150 000 Kč vidím největší využití pro sféru služeb např. v lesnictví. Tzn. dovybavit traktor navijákem, případně i rampováním. Možné využití by bylo i v nějakém středně výkonném štěpkovači. Potom by se dalo uvažovat o využití v komunálu pro sečení ploch příkopů a mulčování. V zemědělství asi nejvíce rozšířené služby pro tyto traktory senážní linky ve formě lisů na senáž a baličky. Tady je ale vhodnější nabízet službu tzv. "na klíč". Slisovt , dovézt, zabalit a uskladnit a na to je potřeba více techniky.
Každý člověk má právo na můj názor.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 195
Registrován: 23 lis 2009 15:03

Re: jak ?

Příspěvekod bigbul » 02 led 2011 11:29

NO,já bych Ti poradil aby jsi se se starým klumprem nepouštěl do nějakých akcí,nehledě na to že každý chce výkonný stroj a za něj nářádí a většina má už své dodavatele s technikou někde jinde, za těch 150t toho taky moc nepořídíš,lepší uděláš když si lehneš ušetříš si spoustu starostí a nervů.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: jak ?

Příspěvekod bold » 02 led 2011 14:12

Bohužel příspěvek od bigbula vystihuje dokonale problematiku zemědělských služeb.
Pokud chceš dělat služby, tak počítej s náklady přesahující 1mil. Máš ovšem možnost dělat záhumenky-toto je jediná cesta jak provádět služby s technikou za 150tis.
Větší "organizace" mají základní techniku svoji a službou řeší pouze speciální operace. Většinou pomoc při žních a setí speciálních plodin. Mám 40ha a službou nechávám dělat pouze výmlat. Ostatní operace se mně nevyplatí platit. Po dnešním roce jsem dospěl k závěru, že pokud bych si sedl a houpal nohama tak jsem na tom naprosto stejně, ne li lépe. Cesta řešit všechno službou je cesta do pekel.......
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 112
Registrován: 28 říj 2008 21:00
Bydliště: Vých. Slowensko

Re: jak ?

Příspěvekod Frantík SK » 02 led 2011 15:05

musím súhlasiť s boldom aj bigbulom, s technikou do 150 tis. Kč môžeš obrábať záhumienky, ale záhumienkárov rýchlo ubúda... väčšina tých starších ti pôdu rýchlo prenechá :wink: so slovami tráp sa sám.
Na to, aby si poskytoval profesionálne služby veľkým podnikom, musíš mať techniku, ktorá zvládne veľké výkony v krátkom čase, musí byť spoľahlivá, lebo ak máš poruchy, tak nezarobíš a klienti sa s tebou rýchlo rozlúčia pre nespoľahlivosť. Čiže to vychádza na nový alebo skoro nový traktor. Keďže základné náradie má každý, dopyt po službách je len takými strojmi, ktoré nemajú vlastné. Väčšinou špeciálne operácie. Musíš poznať situáciu v podnikoch na okolí, vedieť čo kto má alebo nemá a čo žiada. Až vtedy môžeš začať uvažovať nad podnikaním.
Dobrá rada nakoniec: nájdi si zákazníka, ktorý platí, a hlavne platí načas. Pre istotu...
Byť poľnohospodárom nie je povolanie, ale poslanie.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: jak ?

Příspěvekod farmářJH » 02 led 2011 17:43

záhumenkáři jsou omyl. 40 let jim to dělal Pepík z JZD za cigára a žel tebe budou chtít platit stejně. Jak mi jeden řekl...no co tě to stojí? nic! díly a naftu si vezmeš v práci....humorista. Akorát že já tam ani nikdy nedělal :))) no nic.

Dá se. Pokud máš nasmlouavný objem, některé firmy ti pronajmou neprodanou techniku , něco jako leasing s nulovou akontací s tím, že se dohodnete že za rok dva to zase vyměníš. Němáš zcela nové,ale v podstatě nové stroje, se servisem a víš přesně, co tě ten rok bude stát. Výhodou je sjednaná okamžitá výměna při poruše. Je to dražší jak ho splácet,ale nejsi vázán. Rok nevyjde, vrátíš, skončíš. Zaplatíš ten rok, ale nepřijdeš o skoro zaplacený stroj. Také je můžeš měnit.

Žel, konkurence v tom roste. To co jsem ti psal jsou stroje, které se nevyplatí si držet....přesné setí, řezačka kukuřice, odkamenění, sklízecí mlátičky....ovšem nemůžeš si zaplatit stroj, postavit ho na dvorek a čekat. Chce to vybudovat si kontakty, zákazníky. O tom to je, jinak to dělá každej druhej. Asi tak.(PS a tak= aby ti platili. Druhotná platební neschopnost je cesta pod most).
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: jak ?

Příspěvekod bold » 02 led 2011 17:47

záhomkáři za cigára už pochopili tržní ekonomiku. Je potřeba mít ale ceny za služby dané. Né já nevím kolik za to tož mně déte stofku. Takhle ne, jednomu to uděláš za 100 a jednomu za 150 a jsi pomluven na celé dědině
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: jak ?

Příspěvekod farmářJH » 02 led 2011 17:55

Tak nějak. Spočítáš si kalkulaci na hodinu práce a prostě zaplatí nebo ať jim to jede jinej. Protože pod náklady nemůžeš v podstatě jít. Zase je omylem napočítat nesmyslnou kalkulaci,ale amortizace stroje , servisní náklady, spotřeba, plat řidiče, marže na ostatní (to je u společností, myslím že tam to dělá 30% na ouředníky a spol), mírný rezervní fond.
V praxi jsi rád, když prodáš amortizaci, servis spotřebu a obsluhu. Pod to jaksi nemůžeš jít. Pokud ano, v podstatě odběratele dotuješ, protože ty výdaje máš a zaplatíš je tedy nakonec ty.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 195
Registrován: 23 lis 2009 15:03

Re: jak ?

Příspěvekod bigbul » 02 led 2011 17:57

Kdysi jsem obhospodařoval půl dědiny ,orání ,setí příprava sena ale to jsem neměl ještě svoje za ten rok jsem si vydělal okolo 150t, je pravda že jsem ty lidi musel naučit platit byli i takoví co dělali za pivo a štamrpli ale při prví poruše skončili dnes je situace jiná letos poslední záhumenek zalučím a zahumenkaři u nás v dědině skončili.Jak jsem někde výše četl do lesa tak je to taky o ničem ,v lese te práce není co bývalo dřív,snad něco pro obec ale ty se v cenách nepředají.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: jak ?

Příspěvekod bold » 02 led 2011 18:05

farmářJH píše:Tak nějak. Spočítáš si kalkulaci na hodinu práce a prostě zaplatí nebo ať jim to jede jinej. Protože pod náklady nemůžeš v podstatě jít. Zase je omylem napočítat nesmyslnou kalkulaci,ale amortizace stroje , servisní náklady, spotřeba, plat řidiče, marže na ostatní (to je u společností, myslím že tam to dělá 30% na ouředníky a spol), mírný rezervní fond.
V praxi jsi rád, když prodáš amortizaci, servis spotřebu a obsluhu. Pod to jaksi nemůžeš jít. Pokud ano, v podstatě odběratele dotuješ, protože ty výdaje máš a zaplatíš je tedy nakonec ty.

Osobně to řeším tak že si na tu práci kterou mám dělat seženu ceník na netu. Podle toho se odpíchnu
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: jak ?

Příspěvekod poulm » 06 led 2011 10:18

Každá služba je víceméně otázkou příležitosti nebo známosti, platební solventnosti a řádné dohody.
I na slabší trakor se sem tam něco najde, ale na uživení se, je zapotřebí nové výkonné techniky a kvalitní řidiče,kteří to hned nedoničí.
Myslím si,že pokud má člověk chuť a při zaměstnání si něco přividělávat,tak najde různou práci i pro nějaký ten traktor střední třídy 100-160koní, ale nedá se tady bavit o žádných obrovských ziscích.
Např. přes léto výpomoc v dopravě s nějakým autovlekem, nějaké ty polní práce, když někdo nestíhá, v zimě ohrnování sněhu, atd.
Takhle to dělám i já a jsem spokojený, člověk si zajezdí a zbyde i nějaká koruna na červený nos :D :oops:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník