Hydraulické čerpadlo ZT 303

Příspěvky: 3
Registrován: 30 srp 2015 18:27

Hydraulické čerpadlo ZT 303

Příspěvekod a.hlusickova » 30 srp 2015 18:31

Dobrý den, nevěděl by prosím někdo z vás, jak vyndat hydraulické čerpadlo u traktoru ZT303. Nevíte, jestli se musí vyndat motor. Není tam místo, nejde ven. Myslím si, že je to čerpadlem, když naleju olej do hydrauliky a nechám čerpadlo běžet, tak mám za chvíli veškerý olej v převodovce. Prosím vás o radu, jak čerpadlo dostat ven nebo co by to mohlo dělat.
Díky moc.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Hydraulické čerpadlo ZT 303

Příspěvekod bold » 30 srp 2015 20:06

poulm by mohl vědět. pošli mu SZ
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Hydraulické čerpadlo ZT 303

Příspěvekod poulm » 31 srp 2015 07:07

A je tam origo. původní čerpadlo?
Jediné místo,kde se může dostávat olej z hydrauliky do převodovky je přes gufero hlavního čepadla,teda pokud tam nezapracovala nějaká lidová domácí tvořivost a není tam lecos předělané, jak to u těchto traktorů býbá. Ještě tam bývá další čerpadlo na přimazávání převodovky,ale to si má sát olej samozřejmě z převodovky a ne z hydrauliky.
Hlavní čeradlo se vytahuje blbě,ale jde to,motor ti nepomůže vytáhnout.
Ještě se mrkni tady:
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewtopic.php?f=69&t=771&p=1162250#p1162250
Tady jsou kluci co taky poradí.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 3
Registrován: 30 srp 2015 18:27

Re: Hydraulické čerpadlo ZT 303

Příspěvekod a.hlusickova » 06 zář 2015 16:58

Na jaře jsem traktor koupil a hydraulika fungovala, v létě jsem chtěl sekat, šel malý tlak do hadic, nezvedlo to ani boční rotačku, která je na píst. Pak najednou se olej roztekl z hydrauliky do převodovky. Nemohl byste mi poslat na sebe nějaký kontakt, abych se s Vámi mohl telefonicky poradit? Čerpadlo je originál. Jsem od Sušice (okres Klatovy). Děkuji moc.

Příspěvky: 3
Registrován: 30 srp 2015 18:27

Re: Hydraulické čerpadlo ZT 303

Příspěvekod a.hlusickova » 06 zář 2015 17:02

Když jsem nechal měřit tlak do hadic, tak tam šlo pouze 90 atmosfer, bylo mi řečeno, že by tam mělo jít 140 až 150 atmosfer. Moje tel.č. je 776144128. Pošlete mi prosím SMSku a já Vám zavolám. Byl bych Vám moc vděčný nebo si s tím nevím rady.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Hydraulické čerpadlo ZT 303

Příspěvekod poulm » 09 zář 2015 11:29

S hydraulikou asi moc neporadím,nikdy jsem s tím neměl vážnější problém až na nějaké drobnosti.
A jak rychle se ten olej z hydrauliky dostal do převodovky? Ono je tam tuším okolo 50-60litrů a pokud to šlo rychle,tak muselo náhle někde něco prasknout. Přes čerpadlo se může dostávat olej do převodovky přes gufero,když je špatné,ale to jde velmi pomalu.
Spíš bych to tipoval na nějaký problém u hydraulického válce,je to dvoučinný válec,zvedá i tlačí dolů,může být něco na přívodu oleje do něj,nebo mohla vypadnout mažeta kolem pístu,nebo něco podobného. :roll: :?:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník