Úvratě a průseky v kukuřici

Příspěvky: 54
Registrován: 11 dub 2006 21:29

Příspěvekod bobr2 » 11 dub 2006 21:55

Zajímavé téma, a co se týče couvání s návěsem - běžně si vypomůžu přizvednutím korby abych líp viděl za návěs pod korbou - jedná se o Megu 18.Používám to hlavně při couvání do hal a úzkých vrat a při prázdném návěsu.Couvat za řezačkou je celkem zajímavé a podle mne je to použitelné pouze na krátkém pozemku a za sucha.Návěs taky musí mít hydraulicky ovládané zadní čelo, při ovládaní táhly by se čelo pootevřelo!Jinak u nás v podniku řezačka v průseku fouká do zapřaženého traktorového (velkoobjemového)přívěsu, a když se nám nechce přepřahat tak se jede za řezačkou a ta fouká vlek přes traktor. Jde to celkem v pohodě, nejdůležitější je rychle najet do porostu aby řezačka neplivla moc hmoty na traktor.

Příspěvky: 81
Registrován: 24 lis 2005 21:23
Bydliště: zálesí-Havlíčkobrodsko

Příspěvekod HUGO » 16 kvě 2006 21:20

podle mě nejlepší klasicky vedle sebe při průseku je nejlepší trambus tesne jedocí zarezackou
CNH JE BEST

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 06 pro 2005 23:01
Bydliště: Krkonoše

Příspěvekod klon » 28 zář 2006 00:13

Taky jsem někde viděl na souvratíh zaseté obiloviny, kombajnem poseče a pak se jezdí, akorát prosekávání, ale toho asi nebude už tolik.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 67
Registrován: 13 srp 2006 15:13
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Pája » 28 zář 2006 17:26

U nás odváží už jen návěsy, a ty přepřahat by byl problém, např Fliegl by nezvedl ani nohu, a když je třímetrová kukuřice a 20ha pole, tak by za den akorát objeli a udělali průsek. Takže jede normálně za řezačkou, vysekne se trochu místa na otočení, tam se vymění a jede se dál. Odváží Fastrac a Cristaly, ale do průseku jezdí jen Cristal, ne kvůli noži, ale kámen je pravděpodobnější, a na Fastrac je sklo trochu dražší.

Příspěvky: 83
Registrován: 20 říj 2006 19:11
Bydliště: Okrouhlice - Havlíčkobrodsko

Jedna velká blbost

Příspěvekod Kucirek Standa » 17 lis 2006 02:07

Jezdim na Jaguaru a couvání je kravina.auta i traktory jezděj za mnou a když člověk umí tak nafouká plný fůry.Když je plný auto,tak couvne bokem do kukuřice,najede další a valíme dál.Pokud jede traktor tak se normálně otočí v porostu. To je běžná praxe ve všech podnicích kam jezdíme.Rám vzadu je na nic,Jaguar má masivní nárazník.Kudly vylítat můžou,ale tak akorát v senáži když ti do řádku nahrabou šutr,pěknej rachot a dost práce,ale za den se to nechá zvládnout,teda pokud maj na skladě všechny věci.Servisáci na to nejsou potřeba.V kukuřici kamen do mašiny nevleze když neseš adaptér nad zemí.

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 27 pro 2006 23:49


Uživatelský avatar
Příspěvky: 350
Registrován: 13 lis 2005 10:08
Bydliště: Valašsko

Příspěvekod Karel » 28 pro 2006 15:00

Když si v zpomenu jak někteři experti v družstvě umí couvat tak neveřím tomu že by ta řezačka přežila byť jeden den :D
Řekl sem do žní, je po žních. Zítra s ním jedu naposled.

Příspěvky: 83
Registrován: 20 říj 2006 19:11
Bydliště: Okrouhlice - Havlíčkobrodsko

Příspěvekod Kucirek Standa » 28 pro 2006 15:03

Musej mít vysílačky,jinak to nejni možný.Jezdim na Jaguaru a někdy mám strach i když za mnou jedou po předu :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 14 říj 2006 19:36
Bydliště: Podještědí

Příspěvekod Packard78 » 29 pro 2006 22:53

Občasně jezdíme i služby s řezačkou, takže jsem zažil několik metod. Jízda 160 Crystalem s vlekem za řezačkou v mizerné kukuřici - na střeše toho měl více jak ve vleku, ale strašně se mu to líbilo, že nemusel odpřahat :D . Jinak za mnou jezdili IFAma, to bylo v pohodě. Ale když jsme nedojeli po souvrati dokola, tak mi nařídili to foukat do pole :lol:
Na Frýdlantsku zasádně jezdili vedle řezačky v neposekané kukuřici - prý toho mají dost a odpřahání jen zdržuje.
U nás zásadně zapřahám vlek za řezačku, je tam sice nějaké zdržení, ale je to čistá práce. Jen jednou jsem kolegu s Matesem přesvědčil, aby jel za mnou, jeli jsme po souvrati, nabral jsem drn na špici a malinko zpomalil, on se lekl, přibrzdil a chcíplo mu to - pak asi hodinu vyndával mřížku z chladiče a montoval stěrač, prý to byl rachot, že si myslel, že mu okno spadne do klína....
JD 6230 Premium, JD 9680i WTS, JD 6810 4x4, http://www.agro-bila.cz, http://www.sdh-vlcetin.cz

Uživatelský avatar
Příspěvky: 67
Registrován: 13 srp 2006 15:13
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Pája » 17 led 2007 20:32


Uživatelský avatar
Příspěvky: 191
Registrován: 15 zář 2007 08:54
Bydliště: Dětřichov u Svitav

Příspěvekod pepís » 03 říj 2007 23:00

jezdím na mengelce a většínou to foukám na trambusy vlečku táhnu jen málokdy je to zdržovačka foukám to přes traktor mám kempra takže mi nezáleží na řádcích jedu jak to jde jinak nechtěl bych couvat za řezačkou někdy se ucpe adapter nebo je potřeba náhle zastavit a nemyslím že by reakce byla dost rychlá to by bylo ´tukanců odváží mi taky fent s flieglem a ten za mnou nejezdí nechce si to špinit jen mi vrtá hlavou jak může na kukuřici vylítnout kudla teda na senáži to se stane zvlášť kdyš se šutry z pole zbírají řezačkou jako u nás ale většinou kudla zajede a nevilítne

Příspěvky: 299
Registrován: 18 úno 2007 18:46

Příspěvekod franta » 07 říj 2007 12:39

vzdit kazda slusnejsi rezacka ma indikator miho mame i u torona kdiz tam vletel drat tak semi vypli vkladaci valce podle mne je to stou kudlou blbost a kam bi musel mit nasmerovany ten komin abito vlitlo do kabiny jedine teda muzu vilitnout noze z rezacky to jsem uz zazil

Předchozí

Zpět na Všeobecná diskuze o kombajnech a řezačkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků