použití přítlaku na žací adapter

Příspěvky: 17
Registrován: 08 led 2008 22:01
Bydliště: Vnorovy

použití přítlaku na žací adapter

Příspěvekod PavelK » 18 bře 2008 21:37

zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s používáním přítlaku na žací adaptér na strojích různých značek. V zimě mě navštívil prodejce Claasu a tvrdil, že na Lexionu přítlak není a nechápal co to vlastně je a k čemu je to dobré. Loni jsme se potkali v jednom podniku s Lexionem na vzorově polehlém ječmenu a je pravda, že to Lexíku moc nešlo. Bral to na kopírku, relativně často bagroval a zůstávaly po něm zaseknuté klasy na zemi. Zatím co náš starý JD CTS na přítlak neměl problém i při 8 km/h měl nižší strniště a ztráty. Je jasné, že hodně dělá zkušenost posádky, protože spousta lidí ani neví jak přítlak seřídit.

Příspěvky: 6
Registrován: 20 bře 2008 02:12
Bydliště: Hořice

Re: použití přítlaku na žací adapter

Příspěvekod Caser » 20 bře 2008 23:47

Zkušenost s přítlakem nemám žádný ale k tomu bagrování mě vždy pomohlo nastavení citlivosti kopírování a pak to bylo v pohodě... :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: použití přítlaku na žací adapter

Příspěvekod Polci » 21 bře 2008 09:36

Přílak na půdu o Claasu existuje již dlouho. Že to neví prodejci, mě ani moc nepřekvapuje... oni to nevědí ani uživatelé a myslí, že ty pružiny dole na válcích pod šikmákem jsou tam jen na parádu :D U nových typů již pružiny odpadly a dělá to elektronika, protože utahovat a povolovat šrouby před seónou se Helmutům nechtělo. Jinak s tím vysekáváním ležáků. Obecně má JD lépe postvenou lištu, než Claas. Má lepší úhel pro vysekávání a kosu pohon včetně kosy Schumacher s výborným samočištěním!!! Ani, kdybych se rozkrájel, nevysekám se stejným záběrem to, co JD , to platí i při zapleveleném porostu. Zaplevelený porost po mě bude i s novou kosou jako špatně oholená hlava... Pokud nandám zvedáky, už to jde v pohodě. Soudím, že ten Lexion jak se píše výše je nandané neměl...

Příspěvky: 17
Registrován: 08 led 2008 22:01
Bydliště: Vnorovy

Re: použití přítlaku na žací adapter

Příspěvekod PavelK » 21 bře 2008 18:02

to caser:citlivostí akorát zrychlíš reakci, ale nedocílíš toho aby se lišta pozvedla když je uprostřed vlna a kopírka v dolíku. To by vyřešila pouze kopírka se snímači na bocích a uprostřed. Problém je obecně u větších záběrů 7,5 a 9 m i když poslední dobou co se rozvíjí bezorebka těch tankodromů ubylo.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 14 říj 2006 19:36
Bydliště: Podještědí

Re: použití přítlaku na žací adapter

Příspěvekod Packard78 » 21 bře 2008 19:46

To by bylo vůbec nejlepší, kdyby kopírovací senzory byly i uprostřed. Pokud je pole rovný, je sucho a tvrdo, tak používání přítlaku je bez problémů. Když je mokro a máš nějakou vlnu uprostřed lišty, tak si i s minimálním přítlakem nabereš, že to ani lopatou nejde vyházet... :-)

TO Polci: Zírám, že taky někdo pochválí kombajn JD :D , ale kosa, která má každou druhou žabku opačně, a prsty mají protistří nahoře i dole, nejsou tam přidržovače, to je asi fakt lepší než u Claasu 8)
JD 6230 Premium, JD 9680i WTS, JD 6810 4x4, http://www.agro-bila.cz, http://www.sdh-vlcetin.cz

Příspěvky: 6
Registrován: 20 bře 2008 02:12
Bydliště: Hořice

Re: použití přítlaku na žací adapter

Příspěvekod Caser » 21 bře 2008 20:07

Tak to bude asi tím že mám kosu 6,15M.Když jsem sekal v kopečkách asi dva dny po dešti,tak jsem to vyřešil tou citlivostí a byl klid.Lexion 460 co tam taky sekal (kosa myslím 7,40)každý jetí coval protože furt bagroval.Tím nemyslím že Lexion je špatný kombajn,ba naopak. :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: použití přítlaku na žací adapter

Příspěvekod lukasbranka1 » 19 dub 2008 12:29

tak lidi nevim jestli se tady bavime o pritlaku na pudu nebo o kopirovani kopirovani jede podle senzoru ktere jedou po zemi nebo i ruzne ultrazvukove snimace atd. proste snimanim vysky od zeme a pritlak funguje tak ze pricny naklon je v plovouci poloze a do pistnice zvedani stolu se nastavi tlak aby se stul dotykal zeme a jeste jsou tam vsazeny dusikove baterky ktere se chovaji jako pruzina a tlakem se v pistnisich se dela vaha ktera tlaci na zem nebo jinak sila ktera nadlechcuje stul funguje to celkem dobre

Příspěvky: 111
Registrován: 13 led 2007 20:38
Bydliště: Kladensko

Re: použití přítlaku na žací adapter

Příspěvekod Lucky » 19 dub 2008 20:42

No a nevíte někdo jak bych to nastavil na NH teda konkrétně NH L 627 MCS lišta 6,10m protože těch strojů téhle specifikace se moc neprodalo tak se nedá moc info sehnat, díky za jakékoliv info

Zpět na Všeobecná diskuze o kombajnech a řezačkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků