Case nebo Claas ?

Příspěvky: 10
Registrován: 11 srp 2007 21:46

Case nebo Claas ?

Příspěvekod votech » 02 led 2009 23:47

U nás v podniku se nedávno rozhodovali co koupit za kombajny. Mněli být dva, od stejné firmy, jeden z nich mněl být trochu výkonější, sklízet budou cca 1800 ha (pšenici, ječmen, mák a řepku (kukuřici ne) ) + občasná výpomoc na jiném středisku. Konkrétně mnělo jít o modely : Case AFX 8010 a Case AFX 7088, nebo Class Lexion 580 a Class Lexion 550. Ty Case by byli fungl nový, Classy jsou předváděčky. Nakonec se rozhodly pro Classy (možná kvůli menší ceně). Zajímal by mně váš názor.

Příspěvky: 100
Registrován: 20 lis 2005 19:35

Re: Case nebo Claas ?

Příspěvekod Jenda » 03 led 2009 10:29

jezdím casem ale kdyby volba byla na mě tak bych bral class :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Case nebo Claas ?

Příspěvekod VonVagel » 03 led 2009 17:58

Me by spis zajimalo co to je "predvadecka" od Claasu...
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Re: Case nebo Claas ?

Příspěvekod OŤAS » 03 led 2009 19:49

VonVagel píše:Me by spis zajimalo co to je "predvadecka" od Classu...


Moja řeč, zatím co jsem se setkával s jetýma Lexionama, tak mi většinou majitelé tvrdili jaká to byla výhodná koupě " prej ten kombajn jezdil jenom na předváděčkách" :lol: , ještě že ti Němci dělají tolik předváděček :lol: :lol:.
Každý člověk má právo na můj názor.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Case nebo Claas ?

Příspěvekod VonVagel » 03 led 2009 20:40

jj presne tohle jsem mel na mysli...klasicka "predvadecka" ma do 20 Mth a prodava ji znama firma z olesnice...a tahle firma ma vsechny "predvadecky" co snad v nemecku jsou :D
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Příspěvky: 10
Registrován: 11 srp 2007 21:46

Re: Case nebo Claas ?

Příspěvekod votech » 03 led 2009 21:19

no ty Classy jsou z olesnice z agroservisu sedlacek ale kolik maji nejeto netusim

Příspěvky: 216
Registrován: 15 úno 2007 19:24

Re: Case nebo Claas ?

Příspěvekod zetorista » 03 led 2009 21:21

votech píše:no ty Classy jsou z olesnice z agroservisu sedlacek ale kolik maji nejeto netusim

a nemá otamtud i polci ty dvě 580tky???

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: Case nebo Claas ?

Příspěvekod Polci » 03 led 2009 21:52

Polci od Sedláčka určitě žádný stroj nemá. My měli ty 580 i 550 nové. Klasická předváděčka od Claase do 20 Mth... Ta většinou zůstává v síti Claase. Olešnická firma má většinu strojů od firmy na severu Německa, kde bych po jistých zkušenostech nekoupil ani šroubek. Kombajny, co jezdí u moře v bývalém východním Německu jsou sice poměrně levné, ale dost toho zažijí, hlavně co se týká zacházení a "nerostného bohatství". Od jejich mateřské centrály u Brém, tam je to podstatně lepší... :D

Příspěvky: 216
Registrován: 15 úno 2007 19:24

Re: Case nebo Claas ?

Příspěvekod zetorista » 03 led 2009 22:10

aha!!!! tak to omluva!!!!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: Case nebo Claas ?

Příspěvekod Polci » 04 led 2009 08:46

V pohodě... Sedláček bral od nás děliče. My od nich zatím nic. Jinak to magické slovo "předváděcí kombajn" se mi také líbí. Jak říká Oťas, v Německu to vypadá, že se nesklízí, ale pouze předvádí :lol: . Takže třeba stroj do 200 Mth je vždy dle prodejců předváděčka...Určitě to nikdy není vrácené z důvodu nespokojenosti, insolventnosti či poruchovosti... :?:
Jinak k tématu. Myslím, že jste neudělali špatně. Jde o to, zda máte sladěné lišty u obou strojů, aby se vzájemně nebrzdili na jednom poli. Volba hybrid x vytřásadlo je poměrně dobrá. Každý z nich bude mít navrch při jiných podmíkách...U Case by jste měli pouze axiály a ti nejsou schopni určité plodiny uspokojivě sklidit...

Příspěvky: 29
Registrován: 12 led 2009 23:54

Re: Case nebo Claas ?

Příspěvekod fedor » 13 led 2009 01:29

Súhlasim s polci Case ešte nedokáže uspokojivo zožat určité plodiny,hlavne tým farmárom čo potrebujú slamu a myslim tym aj nové rady Case.Ale to je len moj názor.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Case nebo Claas ?

Příspěvekod VonVagel » 13 led 2009 08:41

Ktere plodiny to jsou? Myslim ze zbytecne Case podcenujete...i s tou slamou bych byl opatrny:)
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: Case nebo Claas ?

Příspěvekod Polci » 13 led 2009 10:22

Nechci nikoho podceňovat. Ani Case. Ale mluvil jsem s obsluhou a viděl "lopotění" v přeschlé řepce, hořčici, svazence, slabém ječmeni a travách. Kdo s tím jezdí, může sám poreferovat, co ty kombajny umí či ne. Já byl schopen s 480 či 580 "plazením" vpřed v některých těchto případech něco sklidit, či jsem to také zabalil a přenechal vytřásadlům. Chlapi od Case to v některých případech zabalili, jindy je vyhnal agronom. Nešlo to.... Je to dáno konstrukcí stroje. Stejně tak, jako u hybridních Claasů. Na hořčici vždy raději pošleme 460 či 550... a je klid. Stejně tak pokud sekáme odspodu zelenou 2m řepku, pokud je to možné necháme 460 a 550 stát... Kdo to má pořád tahat z vejtřasek.... Takže bych nerad rozdmýchával nějakou rozmíšku axiál x to ostatní, Kdyby Case dělal vytřásadlo a tazatel by vzal kombinaci pokračovatel CF a Axiál od Case, byla by situace také trochu jiná...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Case nebo Claas ?

Příspěvekod lukasbranka1 » 14 led 2009 18:53

polci mi mluvi s duse presne muj nazor kazdy system ma sve vyhody oba sklidi vsechno ale jak jim to pujde je lepsi mit obje varianty a presouvat je podle potreby

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Case nebo Claas ?

Příspěvekod VonVagel » 15 led 2009 07:30

Kdyz vyloucime tyhle nekde "okrajove" plodiny "hořčici, svazence, travách" budeme mi na zreteli ze axial se musi poradne nakrmit ve "slabém ječmeni" zustava me stale dobry kombajn... ktery v obilovine udela spoustu dobre praci a o kukurici nemluve:)
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: Case nebo Claas ?

Příspěvekod Polci » 15 led 2009 10:22

Jsem poměrně zvědav, jak jde nakrmit ve slabém ječmeni axiál třeba s lištou 7,5 m, který pojede po špatně připraveném poli a s ne úplně novou kosou... :lol:
Jinak o osudu kukuřice na zrno v některých okrajových oblastech, kde to na základě vyšší ceny počátkem minulého roku zkoušeli, po letošním roce poměrně pochybuji. Ještě když se vezme v potaz úbytek potřeby krmiv při snižování stavu dobytka :(
U silného obilí neříkám ani slovo. U řepky taktéž. Tam se axiál točí jak ďas...
Je někdy problém, že z těchto "okrajových" plodin mají podniky zajímavý profit a chtějí je vymlátit od služeb právě proto, že oni se svojí mechanizací si na to netroufají či jim to nejde ( jen namátkou mě napadá - mák, trávy, svazenka, lesknice, ředkev olejná atd...) Proto je dobré mít i na tyto alternativy stroj. Takže pokud uvažují o koupi 2 strojů, určitě bych i po zvážení oněch proti (rozdílnost některých dílů, které by si podnik mohl držet na skladě, trochu jiné nastavení stroje pro obsluhu), šel do 1x vytřásadlo, 1x axial/hybrid...a neříkám o špatné práci axiálu/hybridu za určitých podmínek.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Case nebo Claas ?

Příspěvekod VonVagel » 15 led 2009 13:47

Samozrejme nejde nakrmit s 7,5m lištou. Už dva roky sem CASEáci vozí "ameriku" byla videt na v Hustopečích na předváděčce. Od známého který s tímto strojem jezdil: AFX8010+CASE lišta 11m vím že zrovna v tom ječmeni to šlapalo jak hodinky.
Souhlasim s tim ze z hlediska univerzalonosti jak teto listy tak celeho konceptu axial to muze byt horsi...Ja osobne jsem priznivec CLAASu ale mam rad i CASE:) U nas v podniku maji 2xLexion 550 a 2xCASE 2188...
V jecmeni ktery se drti jezdi hlavne CASE. V repce ktera je odspodu zelena CASE(axial) nema konkurenci:) Lexion v ni ma mensi problem ktery tobe nemusim vysvetlovat:) Kukurice jen CASE. A na CLAASy zbyva psenice, mak:) "okrajove plodiny" nedelaji...
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Case nebo Claas ?

Příspěvekod lukasbranka1 » 15 led 2009 20:09

vonvagel tato sestava stroju je tady jen v loděnici co tam dělas mozna se zname

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Case nebo Claas ?

Příspěvekod VonVagel » 15 led 2009 22:07

Mas pravdu tahle sestava je opravdu v ZD Lodenice:) Jsem tam pozorovatel. U nas rikam protoze tam bydlim:)
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Case nebo Claas ?

Příspěvekod lukasbranka1 » 16 led 2009 18:40

jj v byvale praci jsem tam servisoval postrikovac ted tam jezdim taky ale na jine stroje

Zpět na Všeobecná diskuze o kombajnech a řezačkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník