Cena služeb, kombajnů a řazeček

Příspěvky: 19
Registrován: 13 črc 2007 10:37
Bydliště: Okres HB

Cena služeb, kombajnů a řazeček

Příspěvekod TomášJ. » 01 říj 2007 18:54

Zajimalo by mě kolik stojí sklizení jednoho Ha jakékoliv plodiny kombajnem. Kolik stojí sklizení Ha kukuřice jakoukoliv řezačkou. Které stroje jsou do služeb výhodnější. Spíš mě zajímá výkon než značky. Jakou roli hraje v ceně služeb spotřeba? Je cena nafty započtená do služby nebo je to náklad navíc, který musí platit podnik co si kombajn nebo řezačku objedná?
Pokud je tu toto téma již založená tak se omlouvám forum jsem projížděl a nic podobného jsem nenašel.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Příspěvekod lukasbranka1 » 01 říj 2007 20:32

nevim jak to napsat co vim tak jsou dve varianty s naftou a bez vetsinou ale jedeme bez nafty s tim ze na podnik druzstvo a pod prijizdime s plnou nadrzi a odjizdim zase s plnou a ten co se pro neho mlati si tu naftu dava do zelene a neuctujou se prilatky za nad vynos protoze se to projevi ve spotrebe a tu si plati sam jinak je samozdrejme druha varianta kdy se samozdrejme tankuje tam kde se mlati ale oni posilaji fakturu na naftu a oto maji drasi ha vymlatu zalezi co je pro koho vyhodnejsi nam je to celkem jedno ceny presne nevi zalezi na vymerach ktere se delaji bez nafty kolen 1700kc ha s naftou plus cca 15 18 l na ha tohle je jen orientacne ja jen jezdim s kombajnem ve sluzbach a nejsem majitel

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Příspěvekod Polci » 02 říj 2007 10:02

to TomášJ.: Sklizení jednoho hektaru obilovin kombajnem se může pohybovat od 1250 CZK (i takovou šílenou cenu jsem letos zaznamenal od nejmenovaných zoufalců ze Slovenska) do 2560 CZK (slušná cena, pokud by ji někdo zaplatil :lol: )... Takže z těchto údajů je jasné, že se k jednotné ceně nedostaněš. Většinou se ale pohybuje okolo 2000 CZK s naftou a 1600 CZK bez nafty. Jezdí se oba způsoby a není nic jednoduššího, pokud se jezdí s naftou, tak jí odopčítat z ceny služby jako slevu... Pokud se nikde neobjeví nápis "nafta" na faktuře tak je to OK. Cenu bez nafty většinou jezdí stroje, co více papkají. My jezdíme ve většině případů cenu s naftou a při vysoké spotřebě je na tom zákazník lépe. Víme ale, že i v extrému nejde spotřeba moc vysoko, tak si to můžeme dovolit. Poud někomu neklesne spotřeba pod 20 l/ha tam musí jezdit bez nafty. Pak je otázkou, zda bude mít zákazník o službu, kde zaplatí třeba 1800 + 20x23(460) tj. 2260 CZK zájem. Je asi férovější dát cenu s naftou a zákazník hned ví fixní náklady na sklizeň jednoho hektaru... Z toho vyplývá, že pokud jezdíš bez nafty, tak tě spotřeba vůbec netankuje a pokud s naftou, je to vedle amortizace stroje nejpodstatnější nákladová položka - pokud tedy máš stroj pojištěný a v případě větších oprav to zaplatí pojišťovna.
Do služeb je samozřejně dobé mít co nejspolehlivější stroje a je potřeba spočítat náklady na pořízení, provoz, předpokládaný výkon a zbytkovou hodnotu při výměně stroje a z toho vyjde nejvýhodnější stroj... Ne vždy to musí být kombajn s výkonem 550 koní a 11 m lištou...

Příspěvky: 19
Registrován: 13 črc 2007 10:37
Bydliště: Okres HB

Příspěvekod TomášJ. » 02 říj 2007 18:06

to polci,, s jakým kombajnem je tedy nejvýhodnější jet na služby?, Dám příklad třeba lex 550,560 a V750 nebo je to málo a chce to už lexe 580 a v900???lexe 600 jsem nenapsal protože si myslím, že je je na služby neefektivní..Je to jen z diskuze tady na Fwforu o něm..

Jaký třeba vy ve firmě používáte stroje?Já jen vím, že nejsilnější vytřasadlovej lex je 560. (nebo se spíš domnívám, že je to něco jako vytřasadlo) Máte axialový nebo vytřasadlový mlátičky? např. u nás byly vloni na službách axiály a bylo nedostatek slámy, takže letos jen vytřasadla. A jaký jsou vhodnější axial nebo vytřasadlo? I z hlediska spotřeby.. na slámu jasně vytřasadlo.. Beru to jako laik.. Nevím jestli je to přesně vytřasadlo..

A ještě se chci zeptat na kolik vyjde sekání kukuřice řezačkou nevíš?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Příspěvekod lukasbranka1 » 02 říj 2007 21:24

mame JD 2264MH 2266 HM 9880 sts a sli jsme do velke masiny s 9,15 stolem protoze cas zni je dany a kds chces udelat za stejny cas vic prace tak jedine vetsim strojem dva mensi jsou natom hur ale je jasne ze takovy kombajn nejde poslat kdekoli tezime s toho ze jich mame vic a sef me posila tam kde je velky vynos a plochy jako prvni kombajn bych nechtel 9,15 stul muzou nastat dost krusne chvile s najezdy na pole polehliny atd to stejne je se slamou muzem se presunovat jak je libo kdys nekdo chce slamu tak tam nejede axial ale vytrasadlo ale drtim tak 90% ploch a pry to slo to po me slisovat spotrebou neni rozdil axial vytrasadlo + - 2lha spis s drsenim a bez to mi udelalo i 5l navic zalezi kolik je hmoty co se tyka lexionu dobry kombajn nyslim si ze je dost slozity spousty remenu trubek atd nechtel bych tam menit zadni remen ale nemit john deery tak mame ma 100% CLASY hold jsem john deerak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Příspěvekod Polci » 03 říj 2007 10:12

Přesně jak to napsal lukasbranka1. Je nutné vědět, kde zhruba budeš sekat. Pokud někde na velikých rovných lánech, nic proti stroji s lištou 9 i více metrů. Jde o to, že výrobci si tyto stroje poměrně dost "cení" takže se může stát, že ve službách vydělá třeba 6-vejtřaska s lištou 7,5 m více, než nejvyšší typ daného výrobce a spotřebu má také nižší. Máme 5x Lexion 480, 1x Lexion 460 II a 1x Lexion 550. Spotřeby jsou také +2-3 l v neprospěch 480, ale zákazníci, kteří dělají minimalizaci a drtí si je nemohou vynachválit. Jinak třeba letos jsme zatím udělali nejvíce s 460 - 956 ha a 550 - 928 ha, ale bylo to dané podmínkami v jednotlivých podnicích, použitím vyvážecích vozů atd.
Claas žádný axiál nedělá, takže máme 2 stroje s klávesami a 5 strojů hybridních...
Jinak řemeny se mění (až na 2 vyjímky) na těchto strojích vcelku v pohodě, ale je lepší, když raději drží :lol:

Příspěvky: 19
Registrován: 13 črc 2007 10:37
Bydliště: Okres HB

Příspěvekod TomášJ. » 03 říj 2007 15:41

to polci dík
ještě se tě zeptám, 560 je nejsilnější vytřasadlo od claasu, jakou technologii využívá 580 a 600?? Neni to axial, ale pokud vim tak to nejsou ani vytřasadla..??

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Příspěvekod Polci » 03 říj 2007 20:41

560 má nejvýkonnější motor z konvenčních Claasů, ale "bedna" je stejná jako 540 a 550. 570,580 a 600 mají hybridní systém mlácení - tangenciální urychlovač,mlátící a odmítací buben a místo vejtřasek mají dvojici axiálních rotorů....

Příspěvky: 679
Registrován: 18 lis 2005 19:11

Příspěvekod Miro » 15 říj 2007 19:03

Pozerám že "srandisti" čo sa týka ceny nie sú len zo Slovenska.
Nejako sa začali množiť ponuky služieb na budúci rok 2008 s cenami dosť podivnými....

http://web.agroweb.cz/agroobchod/sekce.asp?ids=40200

zvlášť ten "drcení zdarma" je dobrý a zdá sa mi že aj zber kukurice hodne zlacnel :?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Příspěvekod Polci » 16 říj 2007 09:48

to Miro: Já to nemyslel ve svém příspěvku nějak negativně proti Slovákům... Doufám, že to tak nevyznělo. Ten borec, co to tam nabízí za ty ceny asi neumí moc počítat... Nebo bych chtěl mít na stroje jeho náklady abych se vešel do té ceny... :lol:
Už jsem ty jeho inzeráty párkrát viděl a nějak jsem to nemohl pobrat :shock: . Třeba o něm někdo něco ví a mohl by napsat, kde tedy bere na dotace této svojí činnosti...

Příspěvky: 272
Registrován: 28 čer 2006 16:07
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod martasek » 18 říj 2007 11:28

no hosi videl bych to tak ze nekdo potrebuje nutne vyprat hodne penez.... podobne jako se perou na zlutejch linkach autobusu...
zetor rulezzzzzzz

Příspěvky: 83
Registrován: 20 říj 2006 19:11
Bydliště: Okrouhlice - Havlíčkobrodsko

Příspěvekod Kucirek Standa » 06 úno 2008 22:38

Claas Jaguar siláž kukuřice bez nafty +- 1500/ha

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: Cena služeb, kombajnů a řazeček

Příspěvekod Adam » 27 čer 2008 19:30

Chcel by som vediet pribliznu cenu za sluzby s tahanou rezackou ktora si aj kosi,niesom v tom velmi zbehli tak kto ma skusenosti nech napise.Dik.
Aj traktor je len stroj....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 17
Registrován: 12 úno 2009 13:21

Re: Cena služeb, kombajnů a řazeček

Příspěvekod DusanSC » 05 bře 2009 11:35

Vedeli by ste špecifikovat tohtoročný vývoj cien za zberové prace s obilným kombajnom?

Zpět na Všeobecná diskuze o kombajnech a řezačkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků