Lexion 650 vs JD T670

Příspěvky: 103
Registrován: 19 lis 2007 18:26

Lexion 650 vs JD T670

Příspěvekod ja.zeze » 28 lis 2016 21:54

Mám dotaz na kombajnéry navštěvující toto fórum. Řeším takové dilema. Vloni jsem vybíral kombajn, měl jsem v merku T670 a Lexiona 650. Oba kombajny byli stejně staré (2012), stejná lišta a téměř totožný náběh mth. Oba byli také za stejnou cenu. Nakonec a na poslední chvíli jsem vzal Lexika 650. Odjeli jsme sezónu a až na pár blbostí než se to rozhejbalo, tak bylo vše ok. Celkem spokojenost. Nyní mám možnost prodat Lexe a dovést T670. Tím něco ušetřit a hlavně v Téčku je navigace, kterou můžu použít v traktoru (JD7930).

Můj dotaz zní: je mezi těmito dvěma kombajny zásadní rozdíl ve výkonnosti a provozu?
Děkuji za názory.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: Lexion 650 vs JD T670

Příspěvekod K10 » 29 lis 2016 18:41

Zkoušeli jsme Lex 670 a JD T660 , u Lexe nižší spotřeba u JD vyšší ztráty :P

Příspěvky: 103
Registrován: 19 lis 2007 18:26

Re: Lexion 650 vs JD T670

Příspěvekod ja.zeze » 30 lis 2016 21:34

Jezdili jsme v jedno podniku my CLAAS 650 a dvě T 660 obě ještě bez PDF. Spotřeba byla za 200 ha na každý kombajn +- 16l/ha takže bez rozdílu. Nebyl rozdíl větší naž 1l/ha. Jeden den ve prospěch JD, někdy pro nás. Za kombajny jsem po zemi nelezl, ale musím říct, že ve výkonu nám Téčka dávali na frak. Čistota zrna byla po JD lepší jak v obilí, tak v řepce.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 222
Registrován: 21 led 2006 14:18
Bydliště: Žamberk

Re: Lexion 650 vs JD T670

Příspěvekod stalinrio » 04 pro 2016 13:00

Tak s téčkem nemám větší zkušenost, ale Lexion podle mě dost pokulhává s některými věcmi. Například čištění 3D je snad nejhorší systém vyrovnávání síta, jaký výrobci nabízejí - sice funguje, ale velice nespolehlivě. Nejvíc se to pozná při jízdě z kopce dolů a náklonu na pravou stranu - to se z toho sype ven jak když protrhneš pytel. A můžeš s tím dělat co chceš - každý Lexion, se kterým jsem měl možnost jet to dělal... Další velký nedostatek je kopírování lišty - funguje bezchybně, ale pouze na opravdu dobře připraveném poli (aby se stroj nerozhoupal sám o sobě nerovnostmi) a při nižších rychlostech. Když je hůře připraveno, ležák a nízký výnos (abys potřeboval jet rychleji než 5-6km/h) tak tomu neustále musíš pomáhat ručně. Opět všechny stroje se kterými jsem jel se takto projevovaly. LaserPilot je taky kapitola sama pro sebe - náročné na seřízení, nespolehlivé (teda spolehlivé jen na rovině, ve stojícím porostu a v porostu bez kolejových řádků). Musíš jet rovně, protože s výraznějšími zatáčkami si neporadí. Pokud jedeš jednou klikatě, další jízdou pojedeš znova klikatě i na pilota, protože srovnat řádek neumí - navíc problémy s oplazama při každé zatáčce doprava, s nevyužitým záběrem při zatáčce doleva a při každé nerovnosti buď být připraven že ztratí hranu, nebo být připraven couvat a najíždět znovu.... Vždycky se zasměju, když si vzpomenu jak je v prospektu napsáno něco jako "nedá se zmást prachem, tmou, mlhou..." - přitom ho zmátne i zatáčka... Ostatní věci relativně ok, jako každý. Přesto všechno bych mezi kombajny JD a CLAAS vždy volil světlejší zelenou...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Lexion 650 vs JD T670

Příspěvekod winis » 04 pro 2016 22:39

Mám T660HM 4 sezony (rv 2012), sítovna super, horní cesty mlátící nic moc. Buď to drtí, nebo jsou ztráty na výtřaskách. Nedaří se mi to seřídit. Ve službách, když mají nižší výnos pšenice s měkčím zrnem to drtí fest, se mi to nedaří zahltit aby to vymlelo. Jakmile zapadne slunko, je lepší si jít lehnout, noční ztráty na výtřasadlech - katastrofa. Výtřasadla jsou největší slabina. Začínám z toho být trochu zklamaný, po letošní modernizaci jsem dost na vážkách, jestli během dvou let nevyměnit za model 2016. Dělám s 7,5 m lištou 25 - 35 ha denně. Když byl mokrý rok, vloni?, začínalo se po obědě a pod 20 ha sem nešel. Jeden známej službař prej i 40 ha udělá.

Příspěvky: 16
Registrován: 26 črc 2012 19:04

Re: Lexion 650 vs JD T670

Příspěvekod wecker » 27 pro 2016 14:01

To co napsal winis, tak jako bych slyšel obsluhu co jezdí u nás v okolí s T550 :)

Zajímavost je, že ta T550 u nás byla levnější než stejně výkoné stroje Claas a NH. Proto se to vzalo. Super na tom je, že se to nesere. A člověk si po pár letech zvykne dělat s tím, co dostane.

winis jen jedna otázka, jak to šlape v řepce? u nás to má ztráty na řepce celkem velký. A když je mokrej spodek tak to ani radši nekomentuju. Díky

Zpět na Všeobecná diskuze o kombajnech a řezačkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků