Svahové kombajny

Příspěvky: 299
Registrován: 18 úno 2007 18:46

Příspěvekod franta » 22 lis 2007 18:50

to verim ja jednou vistupoval pri zvihlem integralu na max a delal sem kotrmelce snat deset minut ten posledni schodek tam uz nebyl jinak ja se treba tocim mezi vinohradama ze zdvihnu uplne na max najedu stolem nad vinohrad a otocim se kdiz seces pole ktere uzsi jak je kombajn dlouhi tak ti moc ani nezbiva

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 06 pro 2005 23:01
Bydliště: Krkonoše

Příspěvekod klon » 22 lis 2007 19:38

Co se týče té velikosti dá se hodně místa ušetřit. Taková jízda mezi ploty, kde je méně než šířka lišty je chuťovkou. S 6m lištou jsem musel každý rok pravidelně v jednom podniku projíždět 5m bránu. Po každé mi bylo oznámeno Ty projedeš a už to umíš tak jeď (malé pole téměř v areálu a nebylo kde jinde lištovat než před bránou :D ). Jednou jsem projížděl lán kukuřice, zvednout vše co se dá a tradá, ani jsem ji moc nepolámal...

Příspěvky: 211
Registrován: 18 úno 2006 22:54
Bydliště: Brno

Příspěvekod michal.Š » 23 lis 2007 17:19

to Jan Sedlák
Laverda není první co to měla. Pokud jde o evropské kombajny, tak John Deere nabízel v 70tých letech taky horské verze. Konkrétně ta jeho dokázala po vrstevnici vyrovnávat až do 42°!! Viděl jsem obrázek jak sekala na jednom hodně příkrém svahu. Kombajn byl bez kabiny, což právě bylo krásně vidět, že měl kombajnér po pravé straně kopec zkoro v úrovni hlavy!!
Mezi výborné svahové kombajny patřil aji Deutz Fahr v době své velké slávy, což bylo asi tak v polovině 90tých let, kdy dělal verzi která dokázala vyrovnávat po vrstevnici až 46°, nebyl to Balance který teď nabízejí. Ten je proti tomu čajíček. Claas 78H nebo 98H co se sem dovezly taky taky patřily ke špičce, ty Montany co dávají na Lexiony, to taky proti tomu nic není.
Jinak Gloria C12 (CP12 svahová verze) je licenční Someca M120 1963-74. Licence se vztahovala jak na klasickou tak i svahovou verzi. První Glorie kolem roku 1969 byly pouze Someci s nápisama Gloria i s původníma motorama Perkins, které se do originální Someci dávaly. Jinak dělala se licenčně i Gloria C15!!, licenční Someca M150. Jinak Someca je produktové jméno nějaké řady kombajnů od Laverdy kdy to bylo eště spojené s Fiatem, nevím přesně.
Také vám dnešní moderní kombajny připadají příliš přetechnizované?
Ba dokonce se při jejich ovládání cítíte jak v kanclu? Máme pro vás elegantní řešení.
Kupte si KOLOSA!
SK 6 Kolos - kombajn bez kompromisů!!!
Žádejte u svých regionálních prodejců ÚPZT.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 06 pro 2005 23:01
Bydliště: Krkonoše

Příspěvekod klon » 26 lis 2007 10:08

Co se týče té 98H od Claasu tak jsem jí taky jednou viděl osobně, někde kousek pod Brnem, když jsme tam byli na službách, bohužel jen na dvoře, ale trošklu jsme ji prolezli a hodně zajímavý stroj. Jestli si dobře vzpomínám tak má kyvnou přední nápravu a vedle kabiny dlouhé svislé hydraulické válce. Někde možná ještě najdu fotku. Toho JD jsem taky někde viděl na obrázku.

Příspěvky: 25
Registrován: 31 říj 2007 10:47
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Ondrej » 06 pro 2007 16:08

Aby som sa aj ja pridal do diskusie, ja jazdím z MF a mám AUTOLEVEL. Ja si to tiež neviem vynachváliť. Má to sice iba vrstevnicové vyrovnávanie, ale je to vec v kopcoch na nezaplatenie. Akurát človek si na to zvykne a keď má presadnúť do stroja bez AL tak to chvílu trvá. MF to má lepšie vymyslené ako JD. JD je pri malých nerovnostiach na poli tvrdší ale to sa dá tiež prepáčiť pri dlhých tiahlich kopcoch

Příspěvky: 211
Registrován: 18 úno 2006 22:54
Bydliště: Brno

Re: Svahové kombajny

Příspěvekod michal.Š » 13 dub 2009 18:35

A co SKK-5 Niva. Neviděl to tu někdo?
Také vám dnešní moderní kombajny připadají příliš přetechnizované?
Ba dokonce se při jejich ovládání cítíte jak v kanclu? Máme pro vás elegantní řešení.
Kupte si KOLOSA!
SK 6 Kolos - kombajn bez kompromisů!!!
Žádejte u svých regionálních prodejců ÚPZT.

Předchozí

Zpět na Všeobecná diskuze o kombajnech a řezačkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků