Vytřasadlovoý nebo Axiální kombajn?

josefsrejber

Příspěvekod josefsrejber » 16 pro 2005 14:00

Prý fajn. Je jasný že pak někde v kopcích s plnou Europrfi3 toho měl chvílema asi dost ale jinak jezdil s tím slušně i Líp než ta 162 45

Uživatelský avatar
Příspěvky: 55
Registrován: 15 lis 2005 15:51
Bydliště: Královehradecko

Příspěvekod johny » 17 pro 2005 08:36

to mi za JD 6620 (125ph) taky taháme Europrofi 3 a s plnym v kopci to vzládá a jak jezdí s těma sekačkama

josefsrejber

Příspěvekod josefsrejber » 19 pro 2005 17:49

S těma sekačkama jezdí prý výborně. A hlavně ta přeprava mají velkou převodovku 50km/h tak všude zachvíli když přejíždí. je to opravdu velký stroj. :)

Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2005 17:15
Bydliště: kousek od Lysic, okr. Blansko

Příspěvekod Martin Čepička » 16 led 2006 01:34

Můj názor je takovej, že do kukuřice axiál a do obilí vytřísadla jednoznačně! Na SK s námi jezdil jeden Case axial a pořát drtil. Když chtěli dělat řádky tak museli odmontovat takový 2 rozmetadýlka co měli pod drtičem, ale pořát to procházelo přes drtič, takže to ve výsledku byla stejně podrcená sláma v řádku. Mohli na drtiču nastavit jen větší či menší otáčky, ale to bylo vše. A ztráty byly hrozný. Sami přiznali že na něm jezdili první sezonu a teprve se sním učí, ale letos už na žně asi nepojedou. Nějak je to nechytlo Case se jim nezalíbil :D

Příspěvky: 82
Registrován: 14 lis 2005 18:59

Příspěvekod Zajíc » 08 úno 2006 18:57

s jednosnačností vytřasadlových mlátiček do obilí bych to tak jednoznačně neviděl :lol: to vše záleží na posádce, když je velmi sluchá sláma tam jse daji odmontuvat nože a misto toho jse tam dá dát přišroubovat pásovina po celé délce a neni problém s podrcenou slámou

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 08 úno 2006 21:31

Já lisuji s CASE CVX 170 a lisem na hranaté baliky a je fakt že lisovat po case axial jde hůř ale jde to spíš je potřeba mět ofuk vázání hodně se zasírá vázání a celá mašina pokud je to čisté tak lisuje bobře. u nás máme 5 kusů a hlavně na rozbíjení a na osiva a na slámu používáme většinou CLASS 2 ks a CASE klasiku 1 ks

Příspěvky: 679
Registrován: 18 lis 2005 19:11

Příspěvekod Miro » 08 úno 2006 21:51

K tomu axiálu : V Nemecku som videl inak riešené drtiče (na konci namiesto kotúčov) a plechy nejaký formovač riadku slamy. Má s tým niekto skúsenosť ?

Luki

Příspěvekod Luki » 03 bře 2006 00:05

Axiáli jsou nejlepší mají budoucnost, horší je to se spotřebou ale tu umí vynahradit pořizovací cena, co se týče slámy tak u nás nadávaj na claase a milujou case protože dělá malý řádky který se super sbíraj a jelikož je sláma kratší lépe se s ní pracuje v živočišný. K nastavení s Case 2188 jezdím 5 let a neměl sem jediný problém je to jen o tom pochopit princip mlácení a seštelujete to jak nic

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Příspěvekod Polci » 04 bře 2006 13:22

A nepropadá to náhodou strništěm? Copak s tím vytváříte, když to třeba přeprší? S Case 2188 jsem jel na jednom poli a bohužel se ohřál pouze 2 hodinky a jel o vyměňovat ložiska a hřídele na bubnu...Dělala se 2m řepka s výnosem 4,2t. Měli 6 m lištu a za nima celkem praseična, strniště měli tak metrový a asi by jeli i kdyby se jim to nestalo. Nehaním tyto stroje, možná to bylo obsluhou, píšu jen jedinou zkošenost z pole s tímto strojem. 8) Proto jsem rád, že se tu našel někdo, kdo k tomu může říci více z vlastních zkušeností.
Jezdíme služby a podniky si už mají možnost vybrat, rozhodně však pokud řeknu, že na obilí přijede Claas, mám větší šanci na úspěch než pokud bych nabízel Case axiála...

Příspěvky: 32
Registrován: 28 pro 2005 11:14
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod roman » 05 bře 2006 13:51

to luki.Nevim odkud jsi,alejezdim pět let s lexionama a v podniku mají tři kaše.Nevim jak můžeš říct že to je nej axiál.je to sračka největši co znam.a ta sláma,Nevim čim jí zbiraj ale tam co jezdim tak musej jet hned po nas,protože jak to přejde rosu nebo zaprší ta to ničim neseberou.A víš co je nejhorší že ten podnik je prodejcem kaše a koupili si Claase 580.A to seřízení ja k tady píšeš že jezdíš beze ztrát tak to seš fakt dobrej a ještě s kaší fakt asi to umíš.mam zkušenosti se všema kombajnama,ale kaše je fakt sečka at tam jede kdo chce.Asi seš vyjímka.

Příspěvky: 82
Registrován: 14 lis 2005 18:59

Příspěvekod Zajíc » 08 bře 2006 14:49

to Roman: tak ten podnik co měl tři kaše a koupil jsi lexiona,tak ho koupili kvůli daním, protože claas byl jediný schopen ho dodat do konce roku, na 580 dost nadávaj spotřeba horší jak ty kaše, a když píšeš že je to taková sračka tak proč se to stejně zelená po nich na poli jak za těma božskýma lexionama :?: :oops:

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 08 bře 2006 17:47

Pokud k tomu mužu taky něco dodat, tak s mlátičkama Axial Flow nebyly žádny problémy tak že by to byly sračky nebo tak, jako co do poruchovosti tak je to spolehlivá mlátička, to jestli má ztráty nebo ne, to záleží n apodmínkách, stejně jako u jiných mlátiček. Akorát je náročnější na seřízení stejěn jako JD a jiny axiální mlátičky. Mě vždycky udivuje jak někdo viděl tři pole v podniku ktery byly zeleny, a bude vykládat že mají Case ztráty a že je z nich kaše a nevím co. Pokud se podívám po žních kolem nás kde jezdili Case 2188 a 2388 nebo starší, tak to není tak strašny a dvě tři, čtyři , několik polí najdu kde je to trochu horší ale to je vše a jinak problém nikde není. To že měl na pár polích ztráty i New Holland nebo Deutz Fahr, to nikdo nevidí a neřekne. Stejně tak když se podíváte za sebe, za kombajn, neříkejte nikdo že vám jde mlátit za ty žně stoprocentně všechno beze strát a že se to za váma ani na jednom poli trošku víc nezazelená.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Příspěvekod Polci » 08 bře 2006 20:22

Ječmen je zelený po všech, pokud se podmítne pšenice, tak tam většionu také něco vyroste a řepka je úplně jasná.... Vždy by asi musely jezdit na 1 poli a za stejných podmínek... :lol: A i tak by mohly některé podmínky vyhovovat tomu a druhé zas tomu.... :D To je věčné téma, zda je lepší mít 10 zníček na metr čtvereční nebo pak do toho mají přijít kroupy...
to Zajíc: Myslíš, že by si to jako prodejce Case nedovedli papírově zařídit, aby jim ten stroj jakoby nafakturovali... Ten podnik neznám, ale hraje mi to na Bečváry. Myslím, že oni toho Claase chtěli už předtím, asi to chtěli zkusit, ale to jestli s ním jsou dnes spokojený nebo ne to je věc jiná.. :idea:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 08 bře 2006 20:35

Přesně tak ječmen víc pšenice mín a v řepce tam pár % vypadne než tam dojede první kombajn pak něco na liště

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 08 bře 2006 20:38

Je celkem zajimavy že unás jsou s CASE spokojeni, v pár podnicích kde jezdili taky na službybyly taky spokojeni. Ty ztráty bude mít každej kombajn, a ať neříká nikdo že neměl nikdy ztráty nikde, že mu nešmakovala nejaká pšenice nebo ječmen... Většinou ty ztráty jsou v pšenicich ječmeny tak ani nejsou nejhorší. Když tady dělal pšenice loni CX, tak jim taky nešla, dávala přes 7 tun, prostě nešla a ztráty tam byly taky že byly řádky zeleny. Stejně tak i Lexion a nebo Case. Akorát že tyto americky kombajny nemají tak dokonaly čištění. Když se zastavím po řadu 2388 a u JD.

Příspěvky: 82
Registrován: 14 lis 2005 18:59

Příspěvekod Zajíc » 08 bře 2006 23:59

to Polci: jsou to Bečváry ja jsem tam jeden čas pracoval a jezdim tam se službama a letos jsme se bavili proč koupili Claase tak mi nezávisle každý říkal to co jsem tam psal a co vím tak chtěli AFXe ale byli problémi s dodáním agri cs mělo 6 zájemců ale case jich přidělil pro ČR jen 3 (jsme hold malý trh) , jen jsem chtěl uvést na pravou míru co psal Roman no když srovnáváš kombajny a je tam 6 a více let vývoje tak srovnávěš nesrovnatelné až ty lexiony budou mít zasebou co tam měl např. 1680 tak pak můžem porovnávat ja jsem jezdil na 2188 která jela 10 sezónů a kdybych nešežral kanem a neprasknul mi řetěz v šikmáči tam jsem jel bez jediné poruchy celé žně a udělal jsem s lištou 5,5 m asi 760 ha v obilí tak to asi zas tak takový sráče nebudou a když jsem jezdili s lexionama na stejném poli tak to bylo zelené stejně, tak jak tam psal Luki že neměl žadný problém s AFkem (když umí tam umí) tak se začal Roman divit a odpověděl že case je sráč a že lexion je nej ale zatím mě o tom nepřesvědčil.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Příspěvekod Polci » 09 bře 2006 09:13

Já jsem nikdy neřekl, že jsou to sráče 8) , jen jsem uvedl, co se mi stalo, když jsem s nima jezdil. Jinak jsem je neviděl a neznám ani nikoho, kdo je má. Proto mi nepřísluší je hodnotit.
Roman je asi zná lépe, proto to tak napsal.
Jen mi připadalo divné, že by si prodejce Case v dnešní době, kdy každý prodejce udělá cokoliv jen, aby prodal nenašel nějakou cestu, jak to udělat :lol: . Tímto jsi mi to osvětlil.
Já bohužel znám nejlépe Lexiony, proto tady píšu co vím, ale jen proto, že s nima jezdím nemusí být nejlepší. Vše si pak řeknou ze zkušenosti uživatelé. Já už také nějaký pátek s tím mým jezdím a takové štěstí jako ty nemám. Za posledních 5 sezón jsem dělal asi 4 řemeny, 3 ložiska, termostat na klimatizaci, základní tištěnou desku a minulou zimu jsme spravovali prasklý chladič. Má to ale natočeno 2000 Mh. Jinak třeba 460, kterou máme 4 roky má 1000 Mh a tam se zatím nedělalo opravdu nic, kromě základní desky.

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 09 bře 2006 17:34

To Polci: ja taky netvrdím že jsi to že jsi to řekl ty, ja taky píšu svoje zkušenosti s kombajnama se kterýma jsem jezdil nebo jsem se s nimi potkal na poli např. když jsem mlátil s MF 40 tak s námi na poli jezdil Lexion 480 mi jsme v tom jezdili 6 - 8 km/hod a s tím lexíkem se tam plazil 3 - 3,5 km/hod za ním prasečna měl sice lištu o 1,4m větší ale za den jsme udělali stejně ale stráty byly ůplně někde jinde a taky hned netvrdím že je Claas sráč , mužeme se bavit co je lépe nebo hůře konstrukčně vyřešeno

Příspěvky: 82
Registrován: 14 lis 2005 18:59

Příspěvekod Zajíc » 09 bře 2006 17:37

Zapoměl jsem se přihlásit :oops: Zajíc

Luki

Příspěvekod Luki » 15 bře 2006 20:19

Co se týče tý slámy doporučuju u case odstavit proti ostří u drtiče pak je sláma OK i když pro lis už asi moc krátká, ale sbírat jde mnohem líp než např od claase. K tý čistotě Case nemá stavěcí klapku na změnu směru vzduchu od ventilátoru, což je dost nevýhodný protože na přivřený síta to spoustu obilí vyfouká.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 50
Registrován: 16 říj 2006 19:14
Bydliště: okolí Brna

Příspěvekod Michal » 31 pro 2006 22:56

Chtěl bych toto téma trochu oprášit a zeptat se zkušených kombajnérů ,jaký typ výmlatu doporučujete do řepky ,hrachu a taky slunečnice.A pokud máte ( určitě ) zkušenosti s jinýma plodinama tak taky napište. :wink:
Sem taky toho názoru že do kukuřic je nejlepší axiál ( shodli sme se na tom s učitelem :wink: ),do pšenic a ječmenů furt nevím.
Neberte to jako že vyhodnocuju jestli je nejlepší axiál ,nebo tangeciál ,jen mě zajímají názory zkušené obsluhy. :wink:

Předem Díky za odpovědi

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Příspěvekod Polci » 02 led 2007 18:13

Záleží na situaci... U řepky axiál, kukuřice axiál, slunečnice axiál.. Ostatní dle podmínek. Pokud je to vlhčí či je vysoký výnos, je lepší axiální druh výmlatu (my máme lexiony 480 - takže to není "čistokrevný axiál") u přeschlých či lámavých plodin je jednoznačně lepší vejtřaska...

Příspěvky: 82
Registrován: 14 lis 2005 18:59

Příspěvekod Zajíc » 08 led 2007 16:27

Mám zkušenosti s obouma způsoby výmlatu a jsem 100% pro čistokrevného axiála. Rotor ma vetší pruchodnost, šetrnější výmlat ... to je obecně známa věc. Axiál se da přizpůsobit pro kažkou plodninu, použití různých košů, nastavení vydícich liš, počet a druh mlatek. Mnozí z Vás můžou podotknou, že u vytřasadlového se dá taky vyměnit koše podpřípadě mlatky, ale musíte rozebrat čtvrt kombajnu u axiálu to udělate za chvíli při ranní údržbě.
U přeschlých či lámavých plodinách je možné použít plné koše a nebudou se tak přetěžovat čistící ústrojí

Příspěvky: 6
Registrován: 20 úno 2007 23:29
Bydliště: Miličín

Příspěvekod jirkafiala » 25 úno 2007 01:14

Já jezdim s Newholland TF 76, který má 5 bubnů, a sláme je dobrá, ale vejtřasky jsou vejtřasky.

Příspěvky: 14
Registrován: 13 bře 2007 09:51

Příspěvekod matosk » 13 bře 2007 16:56

MNE SA AXIAL NEPOZDAVA AK TAK LEN NA KUKURICU A SLNECNICU

Předchozí

Zpět na Všeobecná diskuze o kombajnech a řezačkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků