Ako nastavit kombajn na ine plodiny

Uživatelský avatar
Příspěvky: 74
Registrován: 18 pro 2005 20:07
Bydliště: SLOVAKIA

Ako nastavit kombajn na ine plodiny

Příspěvekod maco » 18 zář 2006 20:41

Napiste sem ako nastavit kombajny e 512,514,516,517,524 na ine plodiny na mak,kukuricu,slnečnicu,bôb,hrach,repku,obilniny a tak dalej napište všetko čo sa má nastavit alebo pomeniť alebo prestaviť

Příspěvky: 679
Registrován: 18 lis 2005 19:11

Příspěvekod Miro » 01 srp 2007 20:23

Teraz využijem túto dávnejšie položenú otázku a spýtam sa konkrétne.

Čaká ma zber facélie (svazenky) a v manuále nastavenie na túto plodinu chýba, tak uvítam akékoľvek skúsenosti so zberom.
Porast bude desikovaný.
Viem že každý kombajn má iné nastavenie, takže by som poprosil keby ste to prirovnali k nejakej bežnejšej plodine (lucerna alebo nejaká tráva), aby som to vedel bez nejakého hádania typu pokus-omyl nastaviť. Zberať to bude Claas Dominator.
Vďaka za nápady.

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 01 srp 2007 22:00

Ahoj Miro, svazenka je strašně lehounké zrníčko a tam každá otáčka ventilátoru navíc je poznat na úletu, a když ubíráš jde ti hodně slupek do bunkru a potom mi to nešlo vysypat, asi jako tráva. Mám zkušenost na DEUTZ FAHRu, ale ne moc dobrou, nejvíc mně štval ten prach. To kolikrát nevíš kudy jedeš.
Pro maco, odpovídám až teď a ani se nedivím, že se k tomu celou dobu nikdo neměl. Tabulky nastavení plodin si můžeš ofotit od někoho z návodu, když ho nemáš, jinak ve Fortschrittech byly tabulky vždycky nalepené na stěně a nebo na skle :shock:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Příspěvekod Polci » 05 srp 2007 10:03

To Miro: Vždy jsem vycházeli z nastavení na jílek, bylo potřeba nasadit plechy na omezení přístupu vzduchu k ventilátoru a pak se to upravovalo podle toho, jak šetřili či nešetřili na desikaci. Pokud šetřili tak ti to nezávidím. Jinak to nejde vysypat ze zásobníku, takže raději nasekej malé množství a pak se to nějak setřese ,ale pokud navalíš plný bunkr tak si opatři dlouhou násadu a někoho, kdo bude v kabině obsluhovat vysýpání... Ten prach tě bude dráždit ještě týden po sekání. Závěr z naší sklizně této plodiny : Pokud nemusíš, raději to vůbec nesklízej :wink: To co na tom vyděláš ztratíš na nervech...

Příspěvky: 679
Registrován: 18 lis 2005 19:11

Příspěvekod Miro » 05 srp 2007 10:11

No to som potreboval, z čoho vychádzať....... jílek
Plechy na ventilátor, tiež ma napadli, asi niečo nachystám pre istotu
Desikované to bude a spraviť to musím, hold je to naše....... :wink: ale je to v podstate len "záhumenka", takže plný bunker nebude, máme to prvýkrát na skúšku.

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 05 srp 2007 12:48

Vidím že Polci má stejně (dobrou) zkušenost ze Svazenky jako já. Taky sem toho narval plný bunkr a bylo pomalu na hodinu o zábavu postaráno, je to horší než tráva.

Příspěvky: 299
Registrován: 18 úno 2007 18:46

Příspěvekod franta » 05 srp 2007 18:28

ja sekl saflor podobna hajzlovina jak svazenka navic velmi zarostli lebedou lebe byla stejne tezka jako saflor tak sem ji ani stama nedostal na cistice mneli ohrmnou radost

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 05 srp 2007 19:51

Saflor aneb Světlice barvířská, neměl jsem tu čest , ale slyšel jsem a to mi stačí :evil:

Příspěvky: 75
Registrován: 22 led 2009 17:38

Re: Ako nastavit kombajn na ine plodiny

Příspěvekod miso243 » 23 led 2013 22:25

Rád by som obnovil túto tému. Facéliu - svazenku som kosil 2x ale vždy malú plochu takže materiálu nebolo veľa a trvalo tak krátko, že ani špekulovať s nadstavením moc nešlo. Teraz ale pravdepodobne budem kosiť väčšiu plochu. Preto ma zaujíma, či niekto nemá väčšie skúsenosti. Kosil som aj budem s CLAAS Dominatorom. Najviac problémov mi robia nevymlátené kvietky. Žiadne opatrenia zatiaľ neboli úspešné stále ich je veľa. Neskúšali sta niekto napríklad tie drsné sitá čo sa montovali na kôš u E 51- pri zbere lucerny(voješky)?

Zpět na Všeobecná diskuze o kombajnech a řezačkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků