POTŘEBUJETE POVOLENÍ K FOCENÍ KOMBAJNU ????

Příspěvky: 14
Registrován: 13 lis 2005 20:20
Bydliště: Litovel

POTŘEBUJETE POVOLENÍ K FOCENÍ KOMBAJNU ????

Příspěvekod Laco » 15 črc 2007 10:03

Zdravím
Včera jsem byl fotit kombajny byli to dva Claasy,po chvilce focení tam za mnou přišel mladej traktorista a ptá se proč je jako fotím ,tak jsem mu řek že je to moje záliba a on začal mít blbí keci že to nemůžu že na to nemám povolení a kdesy cosi,že to kombajnéři nemaj rádi,že si mám dávat na ně bacha a takový blbí keci tak se vykecal a šel pryč a já jsem klidně fotil dál.Podle mě si myslím že si můžu fotit co chci a kde chci.
Určitě by mě zajímalo jestli se někdy někdo s něčím takovým setkal.
Zatím se mějte LACO a focení ZDAR

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 17 črc 2007 21:03

To Laco, přesně to samé se stalo mně, minulý týden u nás na vesnici. Jeden chlapík tam u nás asi tak před 7. roky vyhrál malou sekačku John Deere a já sem se až letos rozhodl, že ho zajdu nafotit a udělám galerku. Přišel sem , udělal dvě fotky a on zastavil, přišel za mnou a prej co fotím a jestli sem se ho ptal. Tak mi vysvětlil dost naštvaně že je to protiprávní a takový a další hemzy. Je to chlapík se kterým se znám od mala, je jenom o pár let starší a takhle na mně vyšláp, tak sem se sbalil a šel, co ti mám povídat. Doma sem zjistil že by ta galerka stejně nebyla k ničemu, když na tom seděl on. Musel bych na to posadit nějakou pěknou holku nebo udělat fotomontáž :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 647
Registrován: 18 lis 2005 18:32
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod Kuba Medera » 17 črc 2007 21:42

to Oťas:ani mně o tom nemluv,když si vzpomenu na neděli musím se zasmát,jo posadit nějakou 20tku :D no dneska jsem byl fotit NH T8010 s Pottingerem jumbo 8000 traktorista se na mě tak nějak divně díval,ale stejnak fotky nic moc,pojedu tam zítra,třeba to bude lepší,jinak zatím jsem problém neměl,díky bohu

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 17 črc 2007 22:03

První věc. Vždy je lepší se zeptat. Druhá věc. Oto, ten chlap ti kecal. Nneí to ani v nejmenším protiprávní. Leda že bys fotitl jeho ksicht. Na to jediné potřebuješ svolení. A pak na focení v nějakém chráněném prostoru jako je stavba, a podobně. No a to hlavní, co se týká nás všech. SOUKROMÝ POZEMEK. To je to jediné, na co vác mohou nachytat. Že jste na soukromém pozemku. To jediné je protiprávní bez povolení. Ale fotit můžete co chcete. Jinak silnice je veřejná. Však si je taky platíme z daní, že? :wink: Z té můžete fotit taky co chcete.

Příspěvky: 14
Registrován: 13 lis 2005 20:20
Bydliště: Litovel

Příspěvekod Laco » 17 črc 2007 23:03

Zdravím
S tou 20kou to by byly bezva fotky :lol: .Tak dneska jsem byl zase fotit a uplná pohoda dokonce se se mnou dal do řeči traktorista jestli fotím na farmweb tak jsem mu řekl že jo a on na to že taky fotí na web.Taky jsem mu říkal co se mi přihodilo prostě jsme to rozebrali. Jo tak kdyby to bylo vždycky přijdeš, nafotíš, pokecaš s kombajnistama a máš ze všeho tak nějak dobrej pocit.
Zatím se mějte jo a pěkný zemědělský stroje e pěkný slečny v plavkách to by teprve byli fotky

Příspěvky: 8
Registrován: 05 srp 2007 17:46

Příspěvekod tomlive » 20 srp 2007 19:37

Zdravím, dnes jsem byl uplně poprví něco fotit ze zemedelske techniky na poli a když jsem ukázal fotak, tak traktorista mi zastavil at si ho muzu vyfotit, pak jel dal vrátil se vystoupil a mel v ruce klic bal jsem se. ale byl si jen neco dotahnout na pluhu, a pak jsme si povidali a nabidl mi ze me i sveze, mel jsem sebou psa tak jsem ho privazal ke stromu a jel!lo to uplne supr zazitek. pes si aspon odpucinul

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 20 srp 2007 20:08

NJN bylo to asi drama, ale nakonec se šťasným koncem :) :D PS: Asi si taky pořídím psa... :D :wink:

Příspěvky: 211
Registrován: 18 úno 2006 22:54
Bydliště: Brno

Příspěvekod michal.Š » 24 srp 2007 21:25

Žádat o povolení k focení? Eště aby jo!!!!!
Také vám dnešní moderní kombajny připadají příliš přetechnizované?
Ba dokonce se při jejich ovládání cítíte jak v kanclu? Máme pro vás elegantní řešení.
Kupte si KOLOSA!
SK 6 Kolos - kombajn bez kompromisů!!!
Žádejte u svých regionálních prodejců ÚPZT.

Příspěvky: 132
Registrován: 13 lis 2005 18:53
Bydliště: Český Dub okr.Liberec

Příspěvekod Zdenek Srytr » 26 srp 2007 21:06

No je to slušnost požádat o focení nejen kombajnu nebo traktoru.
Ta věta. "Nevadilo by Vám,kdybych si udělal pár fotek?"Snad nikoho nezabije a navážeme i lepší kontakt než přijet jak suverén a pak se divit tomu,že se na nás dívá skrz prsty.
Můj názor.

Příspěvky: 8
Registrován: 05 srp 2007 17:46

Příspěvekod tomlive » 27 srp 2007 13:19

Zdenek Srytr píše:No je to slušnost požádat o focení nejen kombajnu nebo traktoru.
Ta věta. "Nevadilo by Vám,kdybych si udělal pár fotek?"Snad nikoho nezabije a navážeme i lepší kontakt než přijet jak suverén a pak se divit tomu,že se na nás dívá skrz prsty.
Můj názor.


To je fakt ale jak to chces udelat kdyz nejsi domluveny driv, to chces tuka ridici na okynko a zadat ho??ale mas pravdu za zeptani nic nedas

Příspěvky: 132
Registrován: 13 lis 2005 18:53
Bydliště: Český Dub okr.Liberec

Příspěvekod Zdenek Srytr » 27 srp 2007 16:39

No a v čem je problém?Tak nejsem sice "objednaný",ale snad není problém posunkem ruky na souvrati poprosit o krátké zastavení?
No a pak stačí se jen zeptat a jede se dál.Jsou to lidé jako my,tak stačí otevřít ústa a je to.
Určitě je větší pravděpodobnost,že zastaví a ty se zeptáš,než fotit,fotit a pak se divit,když se oženou slovem,které ti nevoní.

Příspěvky: 2
Registrován: 28 zář 2007 21:06

Příspěvekod jirkass » 28 zář 2007 21:13

potreboval bich nejaky skoli na ridice kombajnu kdo bude vjedet tak posle na muj email jirkask8@email.cz predem dekuju :roll:

Příspěvky: 19
Registrován: 13 črc 2007 10:37
Bydliště: Okres HB

Příspěvekod TomášJ. » 28 zář 2007 21:23

to jirka,, zeptám se, protože si nejsem vůbec jistej - co když ti focení nedovolí majitel toho stroje a ty půjdeš na silnici a budeš vesele fotit. I když většinou obličej vidět neni... To je protiprávní nebo neni?? Nebo, může tě vyhnat z pozemku nebo nesmí,? ty pozemky přeci stejně někomu patřej a družstvo si je pronajímá ne?
Mě se ještě nestalo, že by mě někdo vyhnal, je fakt, že se pokaždý ptám, ale většinou jsou jen kladný postoje...
Naposledy upravil TomášJ. dne 28 zář 2007 21:24, celkově upraveno 1

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 28 zář 2007 21:23

Já se trošku obávám, že bys potřeboval i jiné "skoli".

Příspěvky: 133
Registrován: 11 zář 2007 10:47
Bydliště: kladensko

Příspěvekod vsvarc » 29 zář 2007 09:08

Jak řekl Zdenek Srytr zeptat se je slušnost ...jde-li o focení ze silnice ale pokud chce někdo jít přímo na pole tak je to NUTNOST je totiž jedno kdo to pole vlastní ale kdo ho užívá - to je jako kdyby k vám (ti co žijí v pronajatých bytech) domu přišel najednou majitel(stát) s tím že si jde jenom nafoti vaši novou pračku :idea:

a z vlastní zkušenosti můžu říc, že naposledy když si mě jeden fotil, tak jsme pak hodily řeč a jezdil se mnou asi ještě hoďku v traktoru. :)
zemědělství není práce, ale styl života

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 01 čer 2006 15:31
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvekod john » 06 říj 2007 15:53

Jen se chci zeptat, jestli je na tomto fóru nějaký traktorista nebo kombajnér z JZD Česká Rybná.

Příspěvky: 7
Registrován: 29 říj 2006 12:59
Bydliště: Rimavská Sobota SLOVENSKO

Příspěvekod Marcel » 25 lis 2007 13:44

No ja som sa tieš najprv spýtal či možen nafotiť pár fotiek a nikomu to nevadilo,ake jeden blb mi zakazal a dokonca ma aj nahanal po poli

Příspěvky: 273
Registrován: 13 lis 2005 09:00

Příspěvekod Fugas » 25 lis 2007 21:00

to john : no je to sousední vesnice, myslíš Podchlumí a.s. Česká Rybná? Dělá tam Stalinrio, ale ten už na forum nechodí. Proč to chceš vědět?

Příspěvky: 272
Registrován: 28 čer 2006 16:07
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod martasek » 26 lis 2007 02:24

jirka píše:Já se trošku obávám, že bys potřeboval i jiné "skoli".

dobre:lol: :lol: :lol:
zetor rulezzzzzzz

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 01 čer 2006 15:31
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvekod john » 26 lis 2007 16:47

to Fugas: Chtěl jsem to vědět proto, že do Rybný jezdím velmi často v létě a myslel jsem, že kdyby byl tady na fóru nějaký zaměstnanec, tak bych se s ním domluvil a v létě bych tam něco nafotil. Tak samozřejmě bych mohl jít fotit i bez domluvy, ale nevím, jestli by byli rádi, že jim fotím techniku.

Příspěvky: 27
Registrován: 11 čer 2007 07:01

Příspěvekod Svatin.1 » 29 lis 2007 15:44

no já jsem se ještě nikdy neptal! ale take nikdy nebyl nespokojený že ho fotím nafotím mahnu ruků on zastaví a já su jdu svést a někdy je ještě rád že si muže odpočinout od volantu 8) :lol:

Příspěvky: 36
Registrován: 13 kvě 2006 11:50
Bydliště: Městec Králové

Příspěvekod Tomáš Boura » 29 lis 2007 20:59

No u nás ve družstvu mě skoro všechni znají protože jsem fotograf který fotí pořád je. takže mě i řidiči nechají klidně hodinku řídit jako 26.11 kdy jsem řídil tg285 s pluhem a fotky byli už v zpravodajství
Kdo ví...

Příspěvky: 27
Registrován: 11 čer 2007 07:01

Příspěvekod Svatin.1 » 29 lis 2007 21:08

no mně znají všichni kromě těch nových c otam jsou ale moc jich neni takže nemám vubec problem pracoval tam totiž muj táta :!:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: POTŘEBUJETE POVOLENÍ K FOCENÍ KOMBAJNU ????

Příspěvekod standais » 07 kvě 2013 17:54

jednou nás taky na poli fotil nějakej chlapik, sekali jsme pšenici v sestavě jak vystřižený z filmovýho týdeníku: e-514 + sk4 :lol: :lol: zeptat se ale nepřišel, nic proti focení teda nemám, ale podle mě by mu huba neupadla, takle se pak člověk klepe, jestli to není nějaká inspekce z bezpečnosti práce a jestli nesbírají důkazní materiál :lol:
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 22
Registrován: 29 čer 2011 20:17

Re: POTŘEBUJETE POVOLENÍ K FOCENÍ KOMBAJNU ????

Příspěvekod stefan i » 19 kvě 2013 09:48

Ja sa vždy spítám či môžem fotiť, podla mňa to je základ. Sú šoféri ktorých fotím už dlhší čas a viem, že mi dovolí fotiť ale aj tak sa spítam.
Už sa mi stalo,že na mňa zavolali policajtov, ale problém nebol vo fotení ale vtom, že som si sadol do traktora. Šéf stál na kraji pola, on ma tam doviedol, dovolil aby som vyfotil stroj. Spýtal som sa šoféra či sa sním môžem zviesť.Ako sme sa rozbehli hneď mu volal šéf aby okamžite zastavil a aby som vystúpil a hneď volal policajtov.
Určite som chcel niečo ukradnúť z traktora no hneď som mu odpovedal no chcel som ukradnúť volant. Po tomto incidente som 3 mesiace vôbec nič nenafotil a nikdy viac nepôjdem do tej firmy.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 142
Registrován: 17 srp 2011 13:00
Bydliště: Kutnohorsko, Polabí

Re: POTŘEBUJETE POVOLENÍ K FOCENÍ KOMBAJNU ????

Příspěvekod Ladislav » 25 črc 2013 09:29

A to já jsem vždycky rád, když si mě někdo fotí. Ale nemám to rád, když něco zrovna spravuju na poli ve vedru-obzvláště, když si nevím rady.
Ocelák a Konkor, nejlepší kámoši!

Zpět na Všeobecná diskuze o kombajnech a řezačkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků