Jaká řezačka je lepší JD, Claas, Krone???

Příspěvky: 19
Registrován: 13 črc 2007 10:37
Bydliště: Okres HB

Jaká řezačka je lepší JD, Claas, Krone???

Příspěvekod TomášJ. » 25 zář 2007 20:57

Je to přesun diskuze z FW prosím zapojte se všichni kdo máte k tomuto problému co říct. :D

Příspěvky: 17
Registrován: 21 srp 2007 14:56

Příspěvekod Fantomas » 25 zář 2007 21:30

Pro mě zatím pořád claas. krone předvádí řezačky s velkým výkonem, ale ty se u nás zatím nedají použít. A teď ještě dostali cenu na živitelce, že jako první na světě udělali vícenožový tzv. bioplynový buben, a přitom už ho měl Jaguar v 70. letech. Jenže o něho nebyl takový zájem, tak ho přestali vyrábět.
A sou v prdeli.

Příspěvky: 19
Registrován: 13 črc 2007 10:37
Bydliště: Okres HB

Příspěvekod TomášJ. » 25 zář 2007 22:13

a proč si nenapsal, v čem je pro tebe jaguar lepší než Krone nebo JD?? Když píšeš, že je lepší

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Příspěvekod VonVagel » 26 zář 2007 07:14

CLAAS je lepsi. Napriklad koncept Claasu - pohon rezaciho bubnu remenem od motoru "prevzal" Krone. Coz by jsme mohli brat jako ze je to dobry a osvedceny system pohonu.

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 26 zář 2007 08:44

Keď je niečo dobré, tak jasné že to používajú iné značky......to máš ako u traktorov odpružená náprava....niekto to vymyslel a teraz to už používa každý....a prečo :?: :?: :?: Lebo je to jednoducho osvedčené a dobré.....tak isto ako vario prevodovky a ďalších spústa iných vecí....tak sa to vždy robilo a tak to vždy aj bude....mali si to dať patentovať a mohli zarábať :wink:

Příspěvky: 19
Registrován: 13 črc 2007 10:37
Bydliště: Okres HB

Příspěvekod TomášJ. » 26 zář 2007 13:37

to macloš jako co vario převodovky?? Fendt je nevymyslel to zaprvní a ted je používá jako jedinej výrobce traktorů... Nemyslíš, že kdyby to bylo až tak dobrý, že by to teda měli všichni..?? To je stejný jaku buben claas a krone.
Co třeba kvalita řezanky u claas a u JD,, Podle mě nesrovnatelně lepší JD..

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 26 zář 2007 13:52

Tomáši mám pocit že jsi trochu vedle, asi o tom málo víš, ale vario převodovku ti už dneska nabídne prakticky každý větší výrobce traktorů.
Je to odbočení od tématu, ale trochu mně zlobí jeden fakt, že kvůli tomu aby jsi obhájil svou oblíbenou značku( v tvém případě řezačka JD), tak vytahuješ dosti nesmyslné argumenty.

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 26 zář 2007 13:54

Omlouvám se on ten argument o vario převodovce vytáhl maclos, ale ta tvá reakce byla na něho dosti bezmyšlenkovitá.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 174
Registrován: 21 říj 2006 17:51
Bydliště: Nymbursko

Příspěvekod Petr K » 26 zář 2007 14:57

jednoznačně bych šel do claasu

Příspěvky: 19
Registrován: 13 črc 2007 10:37
Bydliště: Okres HB

Příspěvekod TomášJ. » 26 zář 2007 17:34

to Petr k.. Jednoznačně do claasu.. Já chci ale slyšet proč?? To je mi na prd když napíšeš jednoznačně do claasu..
To otaš jasný omluva

Uživatelský avatar
Příspěvky: 174
Registrován: 21 říj 2006 17:51
Bydliště: Nymbursko

Příspěvekod Petr K » 26 zář 2007 18:11

1.prodejnost-která jiná značka má větší prodejnost?..asi žádná
2.rychlý a spolehlivý servis-v mém blízkém okolí jezdí hned tři řezačky claas jaguar,ptal jsem se na zkušenosti s servisem a odpovídaly mi,že jsou velmi dobré,servis,že je rychlý a nikdy s nimy nebyl žádný problém.
3.john deere se mi zdá nekvalitní mluvil jsem s obsluhou jd 6810 a říkala,že s řezačkou jsou samé potíže,dvakrát jim chytla od motoru
4.krone je kvalitní řezačka,ale na průměrné české pole a odvozy je až moc předimenzovaná
5.když si přeberu plusy a mínusy těchto značek,pořád mě z toho nejlépe vychází claas.Ale je to jen MŮJ názor

Příspěvky: 19
Registrován: 13 črc 2007 10:37
Bydliště: Okres HB

Příspěvekod TomášJ. » 26 zář 2007 19:20

to Petr k.. dobře a srovnáváš jd 6810 s jaguarem 840 nebo 860?? Srovnej jaguara 860 a JD 7300

Uživatelský avatar
Příspěvky: 174
Registrován: 21 říj 2006 17:51
Bydliště: Nymbursko

Příspěvekod Petr K » 26 zář 2007 19:26

nesrovnávám žádné konkrétní typy,myslím to obecně

Příspěvky: 19
Registrován: 13 črc 2007 10:37
Bydliště: Okres HB

Příspěvekod TomášJ. » 26 zář 2007 19:44

to petr k.. také jsi napsal když si přeberu plusi a mínusy těchto značek pořád mi to vychází na claas..
Chtěl bych vědět jaký ty plusy a minusy jsou?? Hlavně mínusy JD a Claas.

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Příspěvekod maclos » 26 zář 2007 19:46

TomášJ. píše:to macloš jako co vario převodovky?? Fendt je nevymyslel to zaprvní a ted je používá jako jedinej výrobce traktorů... Nemyslíš, že kdyby to bylo až tak dobrý, že by to teda měli všichni..?? To je stejný jaku buben claas a krone.
Co třeba kvalita řezanky u claas a u JD,, Podle mě nesrovnatelně lepší JD..


Takže poviem ti pár vecí:
Za prvé: Nauč sa čítať lebo moj nick je MACLO"S" a nie maclo"š" :evil:
Za druhé: Nikde som nenapísal, že vario prevodovku vymyslel FENDT, iba to, že veci čo sú dobré používajú aj iný, nie len tí čo ju vymysleli......
Ako keď ťa učia v škole pytagorovu vetu....prečo by si to nemohol použiť však je to pomôcka a dobrá tak prečo nie :?: :?: Lebo sa budem hanbiť zato, že to vymyslel niekto iný a nie ja :?: :?:
Trocha blbé nie???

Áno vec patentov je niečo iné, ale podľa mňa len preto aby sa zarábalo na myšlienkach géniov......Je mi úplne jedno kto vymyslel to či ono....aj tak to vymyslel len človek a nie žiadna značka, ktorá si kúpila jeho mozog :idea:

A za tretie: Do tejto diskusie sa nemám čím zapojiť, takže ja tu končím :wink:

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 26 zář 2007 20:28

přídám Vám můj poslední názor k tématu.
Za 1.) nějak na tom nezáleží, ale o převodovkách Fendt to bylo rozepsané jinde. Nechápu proč tvrdí někdo naprosto nesmyslné argumenty. To asi opravdu přehled moc nemá.
Za 2.) nevím kdo to tu napsal, že kvalita u JD není. Soudí dle typu 6810. Že obsluha říkala. Napište z kterého roku to byla řezačka a kolik měla za sebou. Podle typu 6810 nemůžeme dnes srovnávat řezačky.
Já nejsem zkušený řezačkář. Ale dostal jsem se loni k řezačkám John Deere, jak k typu 7300 tak i 6750 která je v galerii z minulého týdne. Rovněž k 14 let starému Jaguaru. Potkal se s Jaguarem 860 který dělal kvalitu, máme tu New Holland FX rovněž plní požadavky. Nechápu argument kvalitní řezanky, že ta a ona neumí kvalitní řezanku. To je nesmysl protože všechny řezačky které sou tu vyjmenované splní kvalitu práce. Jinak by dnes nemohly do služeb kde je kvalita řezanky podmínkou.
Za 3.) každá řezačka má své + i -. Záleží jen na tom, jak se konkrétní podnik rozhodne. Tak nějak to napsal už někdo v jiné diskuzi. Když je podnik zaměřený na Claas tak si koupí řezačku Claas. Kdo je pod značkou New Holland koupí si novou žlutou.
A jen dodatečně. Vyzdvihly jste pohon řezání od řemenu. Je to opravdu to nejlepší a nemá ztráty při přenosu a nebo nejjednodušší.

Příspěvky: 63
Registrován: 22 lis 2005 12:21
Bydliště: Pusté Úľany, Slovensko

Příspěvekod rado » 26 zář 2007 21:30

Jan Sedlák píše:A jen dodatečně. Vyzdvihly jste pohon řezání od řemenu. Je to opravdu to nejlepší a nemá ztráty při přenosu a nebo nejjednodušší.

nemá ten remeň aj priaznivé účinky na tlmenie rázov od rezného procesu :?:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Příspěvekod VonVagel » 27 zář 2007 07:46

Pohon od remenu ma vyhodu i v tom ze nepotrebujes tolik koni.
Myslim si ze CLAAS ma velmi dobre vyresenu cestu materialu celou rezackou...

Příspěvky: 10
Registrován: 27 zář 2007 11:24

Příspěvekod d.johny » 27 zář 2007 12:05

Zdarvím všechny a taky bych rád přispěl svou troškou do mlýna.
Za prvé bych se rád zeptal jakéhosi VanVagela v čem má Claas lépe vyřešený tok materialu? Protože pokud se podívá pořádně, tak zjistí, že je to uplně stejné. Akorát John Deere ma crackery hned za mlaticím bubnem a Claas až před metačem a z toho vyplívá že u JD je mnohem elegantněji vyřešené vyndavaní crackerů.
Teď k tomu pohonu, John Deere má motor uložený podélně, čímž dosahuje lepšího rozložení hmotnosti a proto používá kuželovou převodovku kterou používal i Claas u Jaguárů, jenže měl s touto převodovkou problémy protože je náročnější na přesnost výroby a prostě lidově řečeno ji neuměl udělat tak aby vydržela. Tak přešel k motoru uloženému napříč.
To se dotaváme k tomu že nechápu jak může pohon řemenem potřebovat míň koní? To beru spíš jako pokus o vtip!
A nyní se zkusme zamylset nad tím, proč Krone používá stejný pohn jako Claas? Vím že myšlení bolí, ale zkuste to! Nemohlo by to být náhodou tím že používá stejné mototry? Žeby ekonomika výroby? Asi bych pochyboval o tom, že to je kvúli tomu jaký to je "zázrak"!
No a o spolehlivosti jagura se asi nemá cenu bavit protože ta žádná není. A teď si představte že se vám vysype ložisko v kladce která napíná ten úžasný hlavní řemen, tak se to rozletí ... to se stává, jsou to jen stroje! Řeknete si tak co, jaguárů sou v republice mraky, dovezu jinou a pojedu dál, ale jaký omyl, v republice není ani jedna a musí se objednat z Německa (kdyby to bylo nějaký drahý díl u kerého se to nestává tak by se to dalo odpustit, ale tohle poměrně běžná věc a není zase tak drahá aby nemohla být na skladě pořád). Takže ten servis asi taky není nějakej zázrak což? To ale jen takmimochodem bavili jsme se o rezackach a ne o servisech!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Příspěvekod VonVagel » 27 zář 2007 13:18

Mel by ses naucit cist. Nejsem VanVagel ale VonVagel.
Jde videt ze jsi nikdy nevyndaval Crackry na CLAASu. Je to otazka kdyz nebudu prehanet 5min. Staci se podivat do jakehokoliv prospektu je to tam krasne videt jak je to jednoduche. I diky tomu ze je cracker pred metacem tudiz se k nemu krasne dostanu v prostoru za kabinou. Kde je diky motoru napric tolik mista ze dospely clovek si tam muze stoupnout.
Mas pravdu v tom ze Claas pouzival kdysi prevodovku. Ale tvuj argument o presnosti vyroby je naprasoto OUT. Zcela logicky je jasne ze ztrata v jakekoliv prevodovce je vetsi nez u prenosu sily pomoci remenu. Ale to snad kazdy "strojar" vi.
Motory Mercedes muze pouzivat kdokoliv si je koupi. Nechapu souvislost s Krone.
Spolehlivost? Nevim z jakych informaci vychazis ale pokud se v republice proda rocne cca. 20 Ks Jaguaru tak jich tady muze byt 200 Ks. A Jednomu z nich uletela nejaka kladka? Hmm. Vim ze mysleni bude bolet spis tebe nez ostatni...
Diky bohu ze nesrovnavame servis. Nebylo by srovnavat co. Lide poznaji kvalitni znacku a koupi si Claas.

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 27 zář 2007 15:08

Mám zrovna ten dojem, že té kvality tam moc není zase tak jak někteří si myslí. Neshazuji tím značku Claas jenom říkám pravdu.
S tym řemenem to je asi tak: Zkrátka je to dobré řešení, protože my chceme aby byl Claas nejlepší tak bude daleko lepší celý pohon řemenem než převodovky. Čekal sem kdo tu zmíní ztrátu výkonu prokluzem na řemenu, nikdo. Není to jen proto abych shodil Claase. Podobně jak bylo víš řečeno o převodovce, stejně tak to bylo i s adapterem na kukuřice. Claas nedoporučoval Kempra protože to nevydržela převodovka. Když se zeptám co je lepší adapter tak opět bude Claas. No teď zase namítnete že "Proč teda je na fotkách jaguar s Kemprem?!". No to je pořád dokola.
Na ostatních se vidí chyby, ale že je máme i my a leckdy horší to si nepřipustíme.

Příspěvky: 10
Registrován: 27 zář 2007 11:24

Příspěvekod d.johny » 27 zář 2007 15:10

Jsi asi fakt strojař v uvozovkach jestli si mylsíš že pohon řemenem má větší učinnost než nechanický převod! Si asi nemyslel vazne ne? To uz by mi bylo zahadou proc se teda nedelaji do traktoru misto vario prevodovek variatory ne? To by si mel rasi sam smazat! Se nad tim zamylsi kdyz te to neboli (ale kdyz to neboli tak asi nemyslis :lol: )! Bych chtel videt jak ty crackery vyndas z 5min a das je nekam do skladu protoze nechavat je tam... no coment. Jinka sem nenapsal ze u Claase "nejdou" vyndat, ale ze u JD jdou lip a to je videt uz na pvni pohled! Jinak spolehlivost? Z jakych informaci vychazim? Z praxe .... 850jaguar po peti letech ... dvakrata cela nova prevodovka na vkladaní!!! Ze se vysypou loziska se stava, ale u claase ponekud casteji nez u jinych (to byl priklad fukcnosti servisu) uz ma delanje motor ... popraskany krouzky, motor pekne na vybrus, potom turbo taky odeslo jinka kuli tomu mototru to 3 tydny a nebyli schopny s tim nic udelat(to mas pravdu ze by nebylo s cim srovnavat servis protoze by se to u jinech znacek nestalo). Az si to mimo servis vyridili s ICOMem kerej dela servis na mercedesy aby to este nekdy jelo. Jinak vedle v podniku maji uz treti zadni napravu protze to porad praska a dalsi... A tak mimochodem je to porad mototr z auta takze je konstruovanej uplne jinak a jestli si mylsite ze to zachrani jinej software tak to asi tezko. Nevim jak si pocital ty jaguary v CR co z toho? A ted sem napis cisla celosvetove? Kdyz jich mas tolik v hlave! Protze brat Cesky trh ze meritko prodejnosti je asi trochu licha predstava. Pokud si slysel o statistice tak ti mozna dojde proc! A pokud si to myslel jako spolehlivost tak mi nezbyva nez se smat .... protoze to ypada ze nas chces presvedcit ze ten zbytek nemel poruchy zadny.Nerad bych se tu hadal o pitomostech, ale nekere prispevky prote nemohou zustat bez odezvy protoze jsouplne mimo(jako treba "claas ma velmi dobre vyresenu cestu mterialu celou rezackou") Ja si mylsim ze pro normalni podnik John Deere a kdyz mega rezacku tak John Deere 7700 nebo 7800 Krone Big X V12

Příspěvky: 10
Registrován: 27 zář 2007 11:24

Příspěvekod d.johny » 27 zář 2007 15:27

Jinak proti řezačkám Claas nic nemám jsou to bezpochyby dobré stroje, ale mají poruchy jako každé jiné. Spíš bych řekl že víc, ale porouchá se všechno. A o servisu se jen mluví jako o nejlepším, ale když mají něco udělat tak to taky většinou zůstane u toho mluvení. Sice se snaží, ale na klvaitu jiných servisů nemají!
Vzhledem to mu že jsem s Claasem jezdil tak to není že bych tu chtěl nějak špinit Claase, ale zkušenost!
A od té doby co se snaží o to, vyrábět traktory tak šla kvalita celkově dolů a ten kvalitní spolehlivý Claas to už několik málo let není. Takže i když se to těžko připouští tak to co Claas uměl (zejména kombajny a řezačky) těď fušuje kůli tomu aby mohl dělat traktory.

Příspěvky: 133
Registrován: 11 zář 2007 10:47
Bydliště: kladensko

Příspěvekod vsvarc » 27 zář 2007 16:52

to d.johny: myslím že by to šlo napsat "VonVagel"ovi trochu mírněji :roll:
ale s tím servisem s tebou naprosto souhlasím :!: ... když tu byli službaři tak se jim rozbil claas adapter a nejenom že si museli sami přivézt díly z německa aby nestáli 3 dny jako sousedi :| ale ještě když přijel mehanik od claase tak sebou neměl správnej manuál :evil: a když jsme mu ho stáhli z mailu tak tam jen stál :shock: a radil co maj chlapi dělat :twisted:
zemědělství není práce, ale styl života

Příspěvky: 679
Registrován: 18 lis 2005 19:11

Příspěvekod Miro » 27 zář 2007 17:14

Keď sa tu bavíte o tom remeni, to JD nemá na pohone bubna remeň ?
Zdá sa mi že v technických údajoch je uvedený nejaký 6-drážkový na 7300-ke.

A poprosil by som skúsených rezačkárov aby napísali spotreby na tonu porezanej vlhkej hmoty v kukurici, tým by skončili nejaké dohady ktorý pohon a typ rezacieho bubna účinnejší.

Příspěvky: 19
Registrován: 13 črc 2007 10:37
Bydliště: Okres HB

Příspěvekod TomášJ. » 27 zář 2007 17:25

Taky mám dotaz k řezačkářům - je důležité flexibilní nastavování řezanky z kabiny nebo neni?? Na Fw jeden odborník tvrdí, že se řezačkář půjde víckrát za den vyčůrat než, aby měnil délku řezanky tak mě zajímá co vy na to? např. u sušiny, čerstvý hmoty, zavadlý hmoty? U GPS, nebo u ječmenu, bobu atd??

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 27 zář 2007 18:24

Nastavíš dle požadavku zootechnika... Nejsem si jistej není li to tu od někoho napsano, podle sušiny změna délky ale to bude platit spíš u senáže. Fakt je že to je pohodlnější z kabiny.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 14 říj 2006 19:36
Bydliště: Podještědí

Příspěvekod Packard78 » 27 zář 2007 19:31

Zdraví vás horský pilot řezačky JD 6810

Tak i já přispěju k této velice zajímavé diskuzi.
Nepochopil jsem pohon "převodovkou!" u JD, já tam mám taky dva řemeny.
Jaguárem jsem nikdy nejezdil, ale až budeme jednou měnit řezačku, určitě budu hlasovat pro Jaguára, už jen proto, že to lidi říkají....
Délka řezanky by se podle sušiny měla trochu měnit, ale letos jsem ještě těch 11,1 mm neměnil, v senáži to je něco jiného, až to budu mít, asi to budu používat.
Kvalitu řezačky nedokážu posoudit, ale kdybych každý jaro do ní nasypal půl mega jako jeden soukromník do Jaguára, tak ani nevím za co ..., pak ale bez problému jede, to já taky, a přijde to asi levněji.
Dodací lhůty ND jsou do 24 hodin z cetrálního skladu v Německu, po ČR je to dřív, tohle by mě zajímalo po pravdě u Claase
JD 6230 Premium, JD 9680i WTS, JD 6810 4x4, http://www.agro-bila.cz, http://www.sdh-vlcetin.cz

Příspěvky: 19
Registrován: 13 črc 2007 10:37
Bydliště: Okres HB

Příspěvekod TomášJ. » 27 zář 2007 20:45

to Packard.. No ono u JD 6810 nemáš ještě moc na výběr, tam jsou jen 4 nastevený první je až moc krátká řezanka poslední je zas moc dlouhá, takže využiješ stejně jen dvě nastavení, takže tam je to si spíš myslim zbytečný, ale např u JD 7300 už můžeš nastavovat opravdu flexibilně... Ne jen první až čtvrtý stupeň

Příspěvky: 10
Registrován: 27 zář 2007 11:24

Příspěvekod d.johny » 27 zář 2007 21:06

Tam je kuželová převodovka kvůli tomu pohonu, protože je motor podélně uložený(jinak řemen je tam samozdřejmě taky). Výhoda je lepší rozložení hmotnosti. Nevýhoda je, že tam je navíc převodovka s dvouma kolečkama. A tu dělal i claas, ale u claase s ní byly problémy, tak začali dávat motor na příč a od té doby jsou argumenty prodejců claasu proti JD že kuželová převodovka je špatně, ale fígl je v tom že u JD s ní problémy nejsou. A podle toho co psal Packard78 tak soudím že s ní taky problém neměl?

Další

Zpět na Všeobecná diskuze o kombajnech a řezačkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků