Kompletní generálka sklízecích mlátiček

Příspěvky: 211
Registrován: 18 úno 2006 22:54
Bydliště: Brno

Kompletní generálka sklízecích mlátiček

Příspěvekod michal.Š » 13 dub 2009 19:00

Když vidím nějakou E 512ku a podobné stroje jak někde na polu pomale ale jistě klepe z posledního, tak mě napadl takový nápad.
V 80. letech u nás existovaly myslím 2 max 3 STSka která měla za úkol provádět kompletní generálky mlátiček u nás používaných hlavně strojů fortschritt. To samé se dělalo už i na SK-4 a vejš. Kdy to přesně u nás začalo tahle obnova v tovární velikosti, to nevím. Tak mě napadlo jestli, by se to nedalo u dělat v dnešní době znova, neco v podobném rozsahu.
Dejme tomu že existuje firma, kam zavezete svoji ,například E 512ku, a ona na ni provede kompeltní generálku tak, že ji úplně rozebere. Až do kostry, kterou v případě vyvaří a pak složí dohromady, samozřejmě s novými ložisky, opravenou nebo úplně novou sítovou skříní atd. To samé s kabinou kam by se dala nová izolace proti prachu atd. Na vše by se dal komplet novej nátěr jehož číslo barvy by přesně odpovídalo číslo tehož modelového roku. Firma by samozřejmě ke každému typu nabízela sadu zlepšení, které by bylo možné na začátku generálky navolit, jakožto zvýšení kapacity sít, instalace drtiče, úprava ventilace kabiny doplněnou klimatizací, či lepší protihluková izolace a nebo schumacher na lištu.
Ten nápad je ovlivněn taky trochu mojí touhou po tom slyšet nebo se povozit v úplně nové lesklé a voňavé E 512 či Kolosu. V novým AFXu nebo Lexionu k tomu se člověk dostane, ale jaký to je jet v nové Nivě nebo Glorii, E 516 a podobných strojích.
Takže buď je to jen pohádka, nebo by to bylo docela finančně rentabilní CO VY NA TO?
Také vám dnešní moderní kombajny připadají příliš přetechnizované?
Ba dokonce se při jejich ovládání cítíte jak v kanclu? Máme pro vás elegantní řešení.
Kupte si KOLOSA!
SK 6 Kolos - kombajn bez kompromisů!!!
Žádejte u svých regionálních prodejců ÚPZT.

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: Kompletní generálka sklízecích mlátiček

Příspěvekod maclos » 14 dub 2009 01:16

michal.Š píše:Takže buď je to jen pohádka, nebo by to bylo docela finančně rentabilní CO VY NA TO?


:lol: V tej prvej časti vety máš pravdu a v tej druhej čiastočne. Áno, je to mega nerentabilné :wink:
Ale sen máš pekný uznávam, aj mne sa kadečo sníva 8)

Příspěvky: 211
Registrován: 18 úno 2006 22:54
Bydliště: Brno

Re: Kompletní generálka sklízecích mlátiček

Příspěvekod michal.Š » 14 dub 2009 19:17

Je mi to jasný.
Provozovat to jako koníček...no budete si asi klepat na čelo, ale já bych do toho ty prachy dal. Za ten pohled mi to fakt stojí.
Také vám dnešní moderní kombajny připadají příliš přetechnizované?
Ba dokonce se při jejich ovládání cítíte jak v kanclu? Máme pro vás elegantní řešení.
Kupte si KOLOSA!
SK 6 Kolos - kombajn bez kompromisů!!!
Žádejte u svých regionálních prodejců ÚPZT.

Příspěvky: 100
Registrován: 20 lis 2005 19:35

Re: Kompletní generálka sklízecích mlátiček

Příspěvekod Jenda » 18 dub 2009 16:46

no myslím že taková firma tady asi není a při dnešních cenach ND by to vyšlo pomalu stejně jak novej kombajn.jinak ve velkych družstvech si množství oprav dělaji samy jako to děláme u nas na casech.menší podniky si často dávají do servisu příslušných značek.ten kdo ma v dnešní době E512 tak je většinou drobný zemědělec a pokud žije pro techniku tak si svou E 512 vypečovává a investuje co je potřeba a aby to vypadalo k světu.to platí i o velkých družstvech kde provozuji starší stroje že si je jejich obsluha vypečovává pokud ktomu mají nějaky hlubší vztah.a některe fotky tady na webu sou toho důkazem. jinak například vim že se generálkuji krmné vozy nebo postřikovače.

Příspěvky: 67
Registrován: 16 zář 2009 23:58

Re: Kompletní generálka sklízecích mlátiček

Příspěvekod rakosniklubomir » 20 zář 2009 21:50

dobrý den,kompletní GO jsem dělal v roce 1997 u E512,motor jsem dal zetor 120,místo vytřasadla mám separační bubny podobně jako u NH řada CX odměnou mi je provoz bez starostí.Doporučuji GO pokud možno svépomocí dodavatesky je to dost drahé.Pokud si koupíte nový stroj o šíři bubnu 1300mm,zjistíte ,že v 99 proc. jste si přivezli zase tu 514,ovšem v jiné kapotáži a barvě a hlavně jste o řádný balík peněz lehčí.Za současných cen je nový kombajn téměř ekonomická sebevražda.Nashle.

Zpět na Všeobecná diskuze o kombajnech a řezačkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků