Řezačka Claas nebo NH?

Příspěvky: 8
Registrován: 16 led 2011 18:47

Řezačka Claas nebo NH?

Příspěvekod chodov » 16 led 2011 19:37

Zdravím všechny.
Uvažuji o koupi řezačky na služby v ceně okolo 1 mil. kč. Chtěl bych buď NH-FX nebo Claas Jaguar 8xx.
Potřeboval bych poradit, která z nich bude podle vás lepší a jaké jsou tak náklady na přípravu na sezónu.
Zatim díky a mejte se. :?:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Řezačka Claas nebo NH?

Příspěvekod VonVagel » 16 led 2011 22:37

Zeptal bych se nekoho kdo ma v tvem okoli NH a CLAASE. V tomhle bude mit pravdepodobne CLAAS prevahu...ale sem tam se najdou i nejaka NH. S tou cenou kolem 1mil nevim nevim...Na nejakou sudou radu od CLAASe(840,860) to mozna bude...chce se to podivat na onternet jak se ceny pohybuji.
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Re: Řezačka Claas nebo NH?

Příspěvekod OŤAS » 17 led 2011 08:33

Za milion už to bude dost opotřebovaný chudák, spíš model řady 690, ale na nějaké menší farmě by mohl zastat ještě slušnou práci.Do služeb asi ne, ale pokud by byla možnost se domluvit na více hektarech, tak bych určitě přitlačil na ceně a za 2,5 milionu už by se dal i ten model 840-860 u CLAASE nebo NH-FX pořídit se sběračem a kukuřičným adaptérem na 6 řádků.
Každý člověk má právo na můj názor.

Příspěvky: 8
Registrován: 16 led 2011 18:47

Re: Řezačka Claas nebo NH?

Příspěvekod chodov » 17 led 2011 19:51

Za milion seženu v německu tuhle řezačku s rokem výroby mezi 96 až 99. Na internetu jich tam maj dost. Mají natočeno mezi 3500 až 5000 mth a jsou i s adaptérama.Dělal bych s tim tak 200 až 300 ha.Před třema rokama jsem koupil NH TX 66 rok 1996 za milion nasypal do toho 200tisíc a jede bez problémů.Jenže v řezačkách se moc ještě neorientuju.Jen si myslím že když koupím řezačku za 2,5milionu tak tam taky budu muset stejně všechno udělat.U nás měli 860 z roku 98 a loni ji vyměnili za novou 960 tuším.Takže s tím byli asi spokojený. Taky nevím kolik stojí náhradní dily na claase. Já mám NH hned u nás ale to nehraje roli.Spíš bych potřeboval vědět nějaké slabiny těch řezaček a na co dát pozor když bych se jel na ní podívat.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: Řezačka Claas nebo NH?

Příspěvekod Polci » 27 led 2011 15:33

to chodov: Ne vždy je to, co maj na internetu pravda :oops: .A do 1 000 000 Kč bez DPH se dostaneš poměrně těžko, pokud není hledán Jaguar 820. Další věc je stav. Do řezačky Claas může padnout klidně 500 000 Kč i víc ještě před sezónou, proto bych doporučil si vzít s sebou někoho, kdo tomu rozumí. Pokud zde dostaneš smysluplné rady jistě to bude fajn, ale pokud o tom nic nevíš... stejne ti to bude na :arrow: Smysluplnou řezačku řady 800 seženeš od 1 500 000 Kč výše... a stejně tam budeš muset nějaké dukáty nasypat před sezónou.

Příspěvky: 8
Registrován: 16 led 2011 18:47

Re: Řezačka Claas nebo NH?

Příspěvekod chodov » 27 led 2011 20:35

No svým způsobem máš pravdu.Hlavně jde o to že claas je dražší než NH.Možná že je o něco lepší ale u takhle starých strojů co chci já je to podle mě už jedno.Na řezačku za 1,5 milionu která stejně s opravou vyjde na 1,8 bych už musel pořádně shánět práci a to já nepotřebuju.Chci to zatim jen zkusit na to co bych dělal mi to bohatě stačí.Každopádně příští týden se jedu podívat na NH FX 450 r.1995, 6500Mth. Mají to tady u nás a teď koupili novou. Je to od prvního majitele a byla servisovaná. Cena bude okolo 700tis. Nejhorší je že o tom fakt nic nevím proto bych byl rád alespoň za nějakou radu, co se týká toho stroje. Jak říkám, kdyby to byl kombajn tak problem nemám, ale u řezačky fakt nevím.Tak dík za rady.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Řezačka Claas nebo NH?

Příspěvekod VonVagel » 27 led 2011 21:29

Nechci tady moc chytracit ale rezacka me prijde jednodussi nez kombajn:) Mrknes na buben, zkontrolujes dno,metac,komin...potom motor, prenos sily na buben. NH ma prevodovky ne? CLAAS ma remen. Hydraulicky pojezd moc nezkontrolujes...maximalne jestli nekde neco netece. At ti na to daji zaruku 1 sezonu...
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: Řezačka Claas nebo NH?

Příspěvekod Polci » 28 led 2011 13:10

Myslím, že kombajn je na nákup či obhlídku jednodušší...Ale také nechci chytračit.
U řezačky je poměrně dost věcí, které musí být ve 100% stavu, aby něco předváděla... To u kombajnu neplatí. A u stroje do 1 000 000 Kč nebude zřejmě ve 100% stavu nic. Pak jde je o to, zda ten člověk ví, co to je za věci a kolik stojí. A mrknout na buben člověk, který neví, tak vidí kus železa a nože, které mu budou připadat ostré či ostřejší než v drtiči na kombajnu, tak přece musí být v pořádku...
S tou zárukou je to fajnes, ale moc rád bych se dozvěděl, kdo ji na takový stroj, který kolega shání dá :idea:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 14 říj 2006 19:36
Bydliště: Podještědí

Re: Řezačka Claas nebo NH?

Příspěvekod Packard78 » 28 led 2011 13:28

Jsou věci, na který ani zkušený uživatel nepřijde. Např. odešlo nám na JD pravé ložisko na bubnu, nové mělo opravdu nepatrnou vůli na hřídeli, rozdlo se, že se nalepí... A klidně jsme to mohli prodat... Vydrželo to 5 dní a pak následovala výměna celého bubnu asi za 200 tis.
Když koupíš něco jetého, jakkoli, tak do toho nasypeš i třeba mil. Kč a budeš to mít docela fajn... Ale jak u nové tak i u staré mašiny budeš každoročně měnit spoustu opotřebitelných dílů, plechy, kudly, protiostří, oleje, filtry, ložiska...
Příprava před sezonou je tak do 50 tis. když se nic neopravuje... Když ano, tak třeba 200-300 tis. podle dílů... (JD 6810)
Koupili jsme si jetou řezačku z Německa a už nikdy, nová mašina, je nová mašina, teda my se o ní ještě rozhodujeme :)
JD 6230 Premium, JD 9680i WTS, JD 6810 4x4, http://www.agro-bila.cz, http://www.sdh-vlcetin.cz

Příspěvky: 8
Registrován: 16 led 2011 18:47

Re: Řezačka Claas nebo NH?

Příspěvekod chodov » 28 led 2011 16:13

No hoši je to tak.Nová je nová co se týká oprav, ale co se týká finanční stránky věci tak je to úplně na stejno.Když koupím novou za X milionů a budu muset dělat 1000 a více hektarů ročně( a ty si ve službách zajistit není jen tak) abych to stačil splácet, měl na servis a šíleně drahé strojní pojištění bez kterého to nejde, vyjde podle mě úplně stejně jako stará mašina za tyhle peníze. Navíc stačí dělat o hodně méně hektarů.Ja se hlavně kouknu pořádně na motor, ten aby šlapal si myslím.Na kombajnu si vše spravuji sám takže bych něco taky zvládl i na té řezačce snad.Navíc u dealera mi dají seznam dílů, které se na to dávali+opravy.Tak aspoň něco.Je mi jasný že je to loterie, ale co se dá dělat.Aspoň bude ňáká sranda.

Zpět na Všeobecná diskuze o kombajnech a řezačkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků