myši v kombajnech

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

myši v kombajnech

Příspěvekod standais » 07 kvě 2013 18:55

zdravím, nikde jsem tu toto téma nenašel, tak doufám že nezakládám něco už něco založeného, chtěl bych vědět, jak řešíte problém s myšma v kombajnech, nebo jiných sezonně používaných strojích (řezačky, postřikovače atd) napadlo mě dát tam odpuzovač, ale potřeboval bych poradit abych vybral správný a nekoupil nějaký šmejd k ničemu. kombajn stojí v hale bez elektřiny, takže v úvahu připadá pouze napájení baterií, stojí na samotě, daleko od domů, takže nikoho nebude rušit případný provoz.
dík za odpovědi
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: myši v kombajnech

Příspěvekod neznalek » 07 kvě 2013 19:10

podobné vlákno tady kdysi v pravěku bylo, ale asi už vzal za své. Kombajbn po žních vždy dukladně umeju, namažu, v hale přes motor hodim plachtu a pod ní,pod motor, do kabiny pod sedačku a trošku na pojistkovku do přístrojovky dám jed na myši. A nikdy se mi zatím nestalo, že bych měl s myšáky nejaký problém. Ovšem jedná se o E 514, u novych stroju bych to řešil určitě jinak :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: myši v kombajnech

Příspěvekod standais » 07 kvě 2013 19:17

neznalek píše:podobné vlákno tady kdysi v pravěku bylo, ale asi už vzal za své. Kombajbn po žních vždy dukladně umeju, namažu, v hale přes motor hodim plachtu a pod ní,pod motor, do kabiny pod sedačku a trošku na pojistkovku do přístrojovky dám jed na myši. A nikdy se mi zatím nestalo, že bych měl s myšáky nejaký problém. Ovšem jedná se o E 514, u novych stroju bych to řešil určitě jinak :)

jedem na myši to řeším taky, ale až když se myši objeví (přecijen je to jed a jentak ho posypat po kombajnu... :roll: ) jinak se jedná o stejný stroj, e514, postup máme stejný, umýt, vyčistit, namazat, jen tu plachtu přes motor nedávám
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: myši v kombajnech

Příspěvekod winis » 08 kvě 2013 17:30

Já se na dominatoru vždycky snažil co nejlíp ho ofoukat a vyčistit ale vždycky sem na něm myší bobky našel, hlavně na motoru a u větráku ( v r. 2010 mi sežraly filtry ve střeše, izolaci u motoru a kabely). Stál každý rok venku před stodolou. Co sem pochytil od ostatních tak to řešili tak že třeba dávají okolo kol skleněné desky, nebo na kombajn postavili garáž, která je absolutně čistá a zdi neporušený aby věděli že se do prostoru nedostal narušitel, popřípadě doplnit garáž jedem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: myši v kombajnech

Příspěvekod standais » 08 kvě 2013 19:31

a co ty odpuzovače hlodavců? zkoušel to někdo?
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 192
Registrován: 11 čer 2008 15:30

Re: myši v kombajnech

Příspěvekod tozer » 08 kvě 2013 20:17

kombajn mám ve stodole, do kabiny pootevřený dveře aby se tam dostala kočka a s myšima nemám problém :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: myši v kombajnech

Příspěvekod standais » 08 kvě 2013 20:20

tozer píše:kombajn mám ve stodole, do kabiny pootevřený dveře aby se tam dostala kočka a s myšima nemám problém :D

to v podstatě nic moc neřeší, místo toho aby v kabině hnípaly myši, budou tam hnípat kočky :D uvídím, zkusím nějakej ten odpuzovač koupit a v nejhorším ho vyhodím no, zas taková investice to zas není
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 26
Registrován: 28 čer 2010 23:52

Re: myši v kombajnech

Příspěvekod kohy » 28 kvě 2013 12:31

Letos jsem byl kupovat kombajn, a majitel říkal také že zkoušel dávat odpuzovač myší ale prý to fungovalo spíše jako vábnička... Jinak jsem slyšel, že perfektně fungují voňavé stromečky, tak 5 ks do kabiny a myši prý tam nevydrží :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: myši v kombajnech

Příspěvekod standais » 28 kvě 2013 17:46

kohy píše:Letos jsem byl kupovat kombajn, a majitel říkal také že zkoušel dávat odpuzovač myší ale prý to fungovalo spíše jako vábnička... Jinak jsem slyšel, že perfektně fungují voňavé stromečky, tak 5 ks do kabiny a myši prý tam nevydrží :D

ty stromečky mě nenapadly, je to docela zajímavej nápad, lidi mi jich sem přes rok přinesou docela dost, tak je tam rozvěsím :D
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: myši v kombajnech

Příspěvekod Mr.Equable » 27 čer 2013 22:46

My necháváme pootevřené dveře do kabiny a nastříkáme tam nějaký voňavky(nejlepší je ruská). Nebo prošlí parfémy apod. Myši tam občas sou, ale nebývá tam už hnízdo.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 48
Registrován: 16 srp 2012 02:20
Bydliště: Břeclav

Re: myši v kombajnech

Příspěvekod Jarek.V » 30 čer 2013 02:01

Já slyšel, že někdo kolem kombajnu natřel na zem to lepidlo, takže se do toho myši nedostali. Nezdá se mi to jako špatný nápad, záleží, jak dlouho to lepidlo vydrží bez údržby, chtěl bych po žních také něco vyzkoušet.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: myši v kombajnech

Příspěvekod standais » 30 čer 2013 20:55

já zkusím ty stromky a nastříkám tam ještě nějakou tu voňavku(y) letos holt budu muset zas vzít lux a všechno pěkně důkladně vyčistit.... je to hroznej dobytek....
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: myši v kombajnech

Příspěvekod fortschritt » 03 led 2015 22:38

Tak jak se Ti osvědčily ty bzučáky plašiče?
co se plazí neuteče

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: myši v kombajnech

Příspěvekod winis » 03 led 2015 23:28

k ničemu

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: myši v kombajnech

Příspěvekod miki » 04 led 2015 08:50

Naftalínové tablety. Je to na moly, dává se to do auta proti kunám, tak by to mohlo být i na myši. Ale potom pro lidi to oddělat a vyvětrat. Prý je to na rakovinu
http://cs.wikipedia.org/wiki/Naftalen
Naposledy upravil miki dne 04 led 2015 13:25, celkově upraveno 1
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: myši v kombajnech

Příspěvekod fortschritt » 04 led 2015 12:38

Já používám sprej od "Vuřtu" /Wurth) nebo jak se to píše :D Je to proti kunám a potkanům. Vždy jsem měl v E 516, jak jsou budíky tak myší hnízdo... včil nic tak asi dobre.
co se plazí neuteče

Zpět na Všeobecná diskuze o kombajnech a řezačkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků