Divná sklizeň kukuřice ?!

Příspěvky: 3
Registrován: 22 říj 2013 21:48

Divná sklizeň kukuřice ?!

Příspěvekod anycool25 » 22 říj 2013 21:58

Ahojte všichni. Já farmář nejsem. Umím sice řídit traktory a taky rozpoznám většinu plodin hned co vylezou ze země :) ale dnes jsem viděl zvláštní úkaz. (alespoň pro mě) Jel jsem mezi otrokovicemi a zlínem a uviděl jsem dva John Deere jak sklízí kukuřici. Na tom by nebylo nic divného. Klasická kosa pro sklizeň kukuřice. Ale na úplně jiném poli jsem zahlédnul New Holland něco podobného jako je CR9090 který taky sklízel kukuřici AVŠAK s normální kosou na obilí. Možná je to normální ale já to viděl prvně. Foto boužel nemám. Vysvětlí mi někdo jestli je to normální?
A ještě dodatek - kdysi jsem viděl Claas Lexion 560 jak sklízel slunečnici kosou na obilí to by šlo. Ale tu kukuřici si nedokážu vysvětlit. Prosím o objasnění zda je to normální. Moc mě to zajímá. Díky :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 135
Registrován: 01 kvě 2008 20:10
Bydliště: okres Klatovy

Re: Divná sklizeň kukuřice ?!

Příspěvekod Pavel Toman » 23 říj 2013 21:15

Není to moc obvyklý, ale divný to není. My i sousední podnik jsme takhle sklízeli kukuřici běžně. Jsme v bramborářské oblasti a v okolí jsme byli jedni z prvních co přišli s výrobou mačkaného zrna. Službařů bylo tehdy míň a v okolí nikdo adaptér na kukuřici neměl. A pro službaře z krajů, kde se takhle kukuřice dělala běžně jsme nebyli atraktivní zákazníci, protože jsme toho dělali 30 - 40 ha. Vzhledem k naší oblasti jsme kukuřici sklízeli nejdřív v polivně listopadu, respektive v prosinci, nebo také v lednu. Touhle dobou už byla kukuřice několikrát přemrzlá, stonky dost zkřehlé, takže si s ní náš JD 2264 s obyčejnou lištou poradil bez problémů. Samozřejmě že pracovní rychlost byla ve srovnání s adaptérem na kukuřici nižší, ale to nám nijak nevadilo.

Příspěvky: 3
Registrován: 22 říj 2013 21:48

Re: Divná sklizeň kukuřice ?!

Příspěvekod anycool25 » 24 říj 2013 19:46

Díky za odpověď :) to mi stačí :)

Zpět na Všeobecná diskuze o kombajnech a řezačkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků