Úvratě a průseky v kukuřici

Uživatelský avatar
Příspěvky: 163
Registrován: 24 úno 2006 19:49
Bydliště: Kobylnice (okr. BRNO)

Úvratě a průseky v kukuřici

Příspěvekod Stepan » 20 bře 2006 20:32

Koukněte na tohle: http://www.farmphoto.com/photography/me ... 21203&gkp=

Zajímalo by mě jakej způsob je obvyklej u vás, myslím tím jak jede ten odvozní prostředek za řezačkou. Jestli jede po předu nebo po zadu a nebo jestli si zapojíte vlek (návěs) přímo za řezačku. A taky kerej způsob se vám zdá nejlepší. Dík za odpovědi.

U nás jede žezačka a za ňou traktor z návěsem - po předu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 244
Registrován: 14 lis 2005 22:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zetor » 21 bře 2006 23:13

No, u nas tahne Toron za sebou devititunu s nastavbou, jediny zpusob jak obsekavat, jinak kdyz jel u nas jaguar, tak tam se jelo po predu za nim a on to tam foukal ,nejenom s autem,ale i s traktorem. Ale aby nekdo za tou rezackou couval, tak to sem nevidel, to asi neni moc rychly zpusob, nebo to je jen pro ty podniky, kde maj machry na couvani.

Příspěvky: 110
Registrován: 25 úno 2006 20:17
Bydliště: Nymbursko

Příspěvekod Pavel » 22 bře 2006 08:34

mi jezdime klasicky po predu ale spis si zaprahne za rezacku atahne si to sam traktor jede za nim a kdyz je plnej tak vzsekne takovej zub aby tam mohl zajet traktorem a votocit se s furouto se dela jak na pruseku tak i na souvrate

Luki

Příspěvekod Luki » 22 bře 2006 11:41

u nás taky buď s tou devíti tunou anebo jede vedle něj v kukuřici a on to pak vezme proti a většinu sebere...

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 22 bře 2006 13:24

Tak ono to ježdění za řezačkou se podle zákona nesmí,ne? Už sem slyšel o tom, že řezačce vylítla kudla komínem a zabila chlapíka v náklaďáku c jel takhle za ní. Tak asi proto. Nevim, možná se pletu. A asi taky kvůli tomu na těch fotkách ty traktory couvaj za řezačkou, aby jim to nešlo přes kabinu. a přizvednutá ta korba bude proto, aby viděl líp dozadu na kola a líp se mu couvalo. A zároveň neni šance aby něco vítlona kabinu traktoru.Tolik tedy moje teorie.Jak řikám, možná se pletu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 163
Registrován: 24 úno 2006 19:49
Bydliště: Kobylnice (okr. BRNO)

Příspěvekod Stepan » 22 bře 2006 15:14

Já bych řekl, že ta korba při tom couvání je taky zvedlá kvůli tomu, že se to do ní líp fouká. Ale nevim, jen takovej nápad.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 112
Registrován: 09 led 2006 17:04
Bydliště: okolí UH Hradiste

Příspěvekod Tomáš K » 22 bře 2006 18:45

Tu jede pri objizdeni pole za rezacku claas tatra s velkoobemovou nastavbou na silaz,protoze kdyby za nim jel traktor s navesem(je tu jen 9ti tuna) tak se do toho moc nevleze a protoze tu mame celkem dluhe pole tak by potom bylo slozite otaceni.
A tak to pekne fici do korby tatry a na konci pole odjede a prijede dalsi.
Jinak po objeti pole uz jede vedle rezacky (asi tak jak u vsech statku).

pepík

Příspěvekod pepík » 23 bře 2006 13:41

U nás začínají obsekávat a prosekávat dřiv protože jezdí němka která to fouká přímo do krmáku a zrovna se s tím krmí jalovice to znamená tak 8 krmáků deně a tak proseká všechny pole a potom přijede jaguár na služby a už jenom jezdí a nemusí se zdržovat

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 25 bře 2006 14:37

Kde ste viděly ty fotky že za řezačkou couvá auto nebo traktor??? To nevím v rychlosti nad 4km jak by to kdo zvládal ještě s tym si naložit auto.
Při prosekávání je normální že jede traktor za řezačkou a fouká mu to do návěsu.
nevím teda všechno, ale to málo co vím o řezačce, tak kdyby vylitla na řezačce kudla tak by rozbila vnitřek, vylámala další nože a řezačka by se zastavila honem rychle. Třeba u Jaguaru nehrozí že by vyběhla ven protože tam jsou nože na polovinu bubnu, New Holland má cely nože přes buben. U John Deere by byla velká šance že by vyšla ven ale musela by projít přes krekry a metač což by asi bylo slyšet hodně, a když vyjde ven tak vyletí spolu s řezankou nasměrovanou klapkou do korby.
Donutil jsme se přemýšlet o tomto tématu.... Ale žádny nebezpečí nehrozí a tvrdy kaleny skla traktoru jsou odolny :D I když možny je všechno.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 91
Registrován: 13 lis 2005 12:35
Bydliště: Metylovice

Příspěvekod Honza » 26 bře 2006 16:21

tak těch fotek jak couva traktor za řezačkou a ještě ma přizvednutou vlečku je na internu hodně tady u nas se to asi moc nedělá myslimsi že v americe a jinde se to dělá z důvodu lepšího vyjiždění traktor se nemusi tak moc točit a když je plný tak jede jen dopředu
a to ote kudle to bych souhlasil s Janem S

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 26 bře 2006 16:49

Přijde mi to jako nesmysl. Vidím tohle poprve na fotkách a v praxi jsems e stym ještě nesešel. jak se znám, tak bych couval za řezačkou, občas se stane že je drobný problém, řezačka zastaví, zpomalí, a s traktorem jak tak hezky couvu s vyklopenou korbou aby to tam dobře padalo, tak prostě prásknu do té řezačky protože tam nevidím.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 350
Registrován: 13 lis 2005 10:08
Bydliště: Valašsko

Příspěvekod Karel » 26 bře 2006 20:51

No u nás je to podle toho jak se chce. někdy se zapřihne vlečka za jaguára, někdy jede traktor i s vlečkou. Když se to nehlida tak se stane že kabina neni ani vidět. Ale říkal mi strýc že u nich jezdili pod řezačku s trambusama. Tlačili se za řezačkou při prosekání. a když jednou nedojel na úvrať trambus tak jeli za ním a chlap tam seděl mrtvý. Vyletěly nože prošly přes mačkač a metač jim dodal sílu. Od té doby to u nich zakázali.
Řekl sem do žní, je po žních. Zítra s ním jedu naposled.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 448
Registrován: 28 led 2006 23:06
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvekod riderstan » 26 bře 2006 21:37

V tomto se opravdu nevyznám, ale tady kousek v Hroznové Lhotě tu kukuřice zaseli tak, že byl prostě pás kukuřice přesně na
řezačku(myslím že Jaguar) a pak byl nezasetej pás pro traktor...vypadalo to fakt dobře....

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 27 bře 2006 10:25

Osobně si nemyslím,že by ta korba byla sklopená, aby to do ní líp padalo, řezačka má přeci stavitelnou koncovku, kterou si určí kam ten tok půjde a pakliže třeba táhne vůz za sebou, taky si to tam našoupe (ano, vím, že to obráceně sklopit nejde, ale logicky když couvá těsně za řezačkou tak je to jako by měla vůz za sebou). Podle mě je to jen aby líp viděl na kola toho návěsu a líp se mu couvalo, páč přes korbu by musel jen na zrcátka a to asi v pásu kukuřice kerá se kynklá ve větru nebude asi nic moc, ale možná se pletu a děd vševěd má pravdu. A to že může cvrnknout do řezačky, to asi ano, ale když se podíváte na spoustu fotek jaguarů, maji na prdelce buď železnej rám, asi kdyby se do nich náhodou trošku opřel a nebo tam maj aspoň přidělanou pneumatiku jako takovej decentní doraz, aby mu tu prdelku nepochroumal. Jinak aby to bylo, aby líp vyjížděl, to si nemyslim. Naopak. Uvažujte, že dojede do půlky pole (a to by muselo bejt pořádnej kousek pole,ale neřikám,že to nejde), pak musí vyjet a pak čekat, až tam tu dálku docouve další? Trochu blbost,ne? nebo by se stejně musel dělat zásek aby se vyhnuli, a pak je to jedno. To už ho může udělat rovnou aby se otočil jak už to tu někdo psal a ten traktor by mohl jet za řezačkou normálně popředu. já si nejsem jist, ale je to fukání přes kabinu podle bezpečnostních předpisů? Dyk ani bagr namůže nakládat tatru tak aby se s plnou lžicí točil přes kabinu. Ale to víte asi vy lépe než já, jaký sou bezpečnostní předpisy, páč se pohybujete v praxi. Ano, dělá se to skoro všude, ale smí se to?

A teď malinko mimo téma: A že rezačkou nic krom kukuřice neprojde? To byste se divily. Divočák s přehledem a takovej úštěpek kosti v tý rychlosti může bejt taky slušnej projektil,ne? Ale to mi asi vyvrátíte,ale to berte jen jako příkládek naokraj. A že projde, to projde, páč u nás ho hezky složili na fůru. :)

Tak to vidim já.

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 27 bře 2006 16:44

Když pojede traktor s návěsem za řezačkou normálně, tak mu nafiuká fůru spíš nazad, protože dopředu mu korbu nenafouká. Pááč je tam dlouhá dráha. Takle když couve s maklopenou korbou, tak mu ji nafouká plnou. Ale vezmu li si, že budu couvat, neuvidím nic ani s naklopenou korbou. Jen ve špiglech a to se mi řezačka schová a neodhadnu to.
Ještě jsem tento způsob na vlastní oči neviděl a jezdí se tu za řezačkou na uvratích a průsecích. Jinak už běžně. Ten rám, je vlastně závaží, protože kukuřičny adaptery jsou hezky těžky. Možny je třeba to že může nůž vyletět ven, ale sám jsem viděl co udělá nůž v řezačce když vyběhne z bubnu. Servis má na dva dny práci a podnik pokud není pojištěný tak má velky vydání. U Jaguara to nehrozí že by vyšel a u New Hollandu už vůbec. Jediná šance je u řezaček JD protože ty mají nože maly děleny.

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 27 bře 2006 19:07

Nenafouká. Stejně by jí musel sklopit, aby jí nafoukal celou. To už by bylo lepší jek klasicky a pak jí nafouká vpohodě.A závaží to tedy neni. A to stoprocentně. Závaží má jaguár na těch fotkách dost a zase tolik jich tam narvat nemůžeš. A pneumatika v zadu asi nebude závaží, viď? To už ani ty neokecáš. A ten rám je opravdu jen na tohle. Jen kdybys koukal. To je jako když tu kuba přišel s kontejnerama a ty s začal, žes to nikde neviděl a že je to blbost. Jen proto, že meleš do všeho. Neřeš, nepřepínej a hlavně nemel hovadiny.

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 27 bře 2006 19:19

Pneumatika závaží není. To je fakt. já taky nikomu nevyvracim názor, ani ničích názor neodsuzuji. jenom vím že jaguar tam závaží má, JD má velký těžký nárazník a když se mrkneš na návěs a na zadek řezačky tak dojdeš k závěru že si bouchne tou korbou do kapoty řezačky. Zvlášť korbou naklopenou. A když ji má za sebou blíž tak ji nafouká líp než za traktorem. Soudruhu. promiň že se do něčeho pletu a dělám vždy peklo ve společenství.

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 27 bře 2006 19:29

Nebouchne, páč ty rámy sou dělaný tak, aby byly i nad celou zadní kapotu. ano, ta pneumatika je fakt jen doraz třeba když jede traktor klasicky za nima jen by nedobrzdil, ale ten rám musí bejt na tohle couvání. Právě že to ochrání celou řezačku. A o tom to je. Já to taky naživo neviděl, jen se koukám a přemejšlim. jde o to, milý Jene, že nehodláš uznat nic, co nenapíšeš ty a to mě sere. nejde jen o mě, na to sem is zvykl, ale i okolí. Tvůj názor je nej a oststní držte ústa. a tak tě vidim a neumím zkousnout. Snažim se, ale nejde mi to. Nevystojím brouky pytlíky, kerý všude byly, všechno znaj a nic co neni z jejich hlavy nená šanci na život. Neubírám tvoje poznatky nebo dejme tomu zkušenosti,ale formu, jako se vyjadřuješ já osobně nemůžu akceptovat. A ani neútočim vůči tvé osobě (ve své podstatě jsi mi ukradený jako další milony lidí), ale vůči tvému způsobu vyjadřování. Nehodlám dělat jakékoliv závěry, jen ti tu sděluji svůj názor. Pro rejpaly, ano, vím, že je to offtopic a já si to smáznu, nebojte se. Ale reagovat musim.

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 27 bře 2006 19:41

Jo, formu.. Jo? Víš co? nebyl jsem tady sprostej vůči nikomu. A taky sem nikoho neurážel. takže tě nemusí nic srat. A když sere, tak se podívej na řezačky, podívej se na další věci, přeber si to jak chceš ty brouku pytlíku.
Řekl sem něco proti Tobě? Ani půl slova. kdybych byl takovej tak sme napíšu to že jak může člověk který nikdy nejezdil s ničím psát takovy věci.
Překousl jsem tu minulou věc, ale prostě to nejde. ty brouku pytlíku. takže promiň a dej mi pokoj tady s tym. Měl si argumentovat věcma k řezačce a návěsu. pak bys zjistil že proti nikomu nejdu. A jestli jsem se neshodl v poslední době s některýma lidma na jejich názorech tak to bylo taky z jinyho důvodu a oni to vědí. Kdyby ses dověděl náhodou další věci k mé straně. A už to prosimtě neřeš. snažil jsme se jen kvůli strojům psát ale prostě to nejde dál už. věděl jsem že se nakonec rafnem spolu. Ale řekni mi proč se nepohádám s některýma lidma z praxe co vědí hodně a jsou zkušení? proč oni mi neřeknou to co ty tady? proč to řekneš ty a někteří další? Přeber si to a mě už to nezajímá.

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 27 bře 2006 19:46

Hmm, takže když jako s ničím nejezdím a nejsem zemědělec ale učitel, nemám se zajímat o stroje a věci okolo? Ok.

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 27 bře 2006 19:58

Já to neřekl! Jenom jsem řekl že kdybych byl takový jak si tam naznačil můj způsob nebo styl jak se bavím, to co tě sere tak bych to napsal. Ale nic takovyho jsem neřekl a nikdy nenapsal. A nemám na mysli. Ani bych neřekl. Klidne se zajímej, na tom není nic špatnyho a nic proti tomu nemám.
Ale jde tady o problém, že s tebou se rafnu v 90% kdy dojde na nějaky téma. jak to je možny? Když se bavíme s lidma kteří mají taky názory jiny a jsou z praxe a vyvrací mi něco tak se nepohádáme. Jako uznám třeba že jsem prudší ale jako když řeknu to že řezačka má vzadu závaží a fouká fůru do návěsu co je trochu vyklopený aby ji nafoukal celou tak je na tom najednou všechno špatny a vyvracím tvoje tvrzení, sere tě to odsoudím tím všechny vaše teorie a nevím co.
Končím s tímto už. Nebudu se vyjadřovat k nečemu co tady napíšeš protože je to na peklo a nemá to cenu. navíc vím že si tohle přečtou další lidi co se nedávno se mnou nepohodly na nečem, bedete mě kamenovat ale ať si taky uvědomí proč jsme se neshodli a z jakyho důvodu budu já ten nejhorší.

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 27 bře 2006 20:02

Ale mě vůbec nejde jen o tohle vlákno přeci. Ale shrnuto, co sem chtěl říct sem řekl.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 244
Registrován: 14 lis 2005 22:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zetor » 27 bře 2006 20:31

No dusno by se tady dalo i BIG Xkem krajet.....

http://www.farmweb.cz/Galerie/ROK%20200 ... e%2064.htm

A ted mi to vysvetlete, jak se ten naves opre o naraznik v tomhle pripade.... Ze by to sklapely aby sel ten zadek niz a na ten naraznik dosahl? To asi ne. Tady by to dostal rovnou do motoru.

U toho Jaguara JE zavazi, to je bez diskuzi. Jsou to takovy lichobeznikovy zelezny desky, kery se montujou na sebe, muzer jich tam bejt par,ale taky jich tam muze bejt 10 a to zavazi pak skoro tahne po zemi. Ten Jaguar rad chodi na predni, takze ty zavazi tam maj smysl. netusim jak to je u jinych vyrobcu. Nevim proc couvaj, je to blbost. Ten naves maj sklopenej z obou duvodu, jak kuli lepsimu plneni tak i couvani, pisou to tam na tom farmphotu. Stejne tak verim ze z ty rezacky muzes naky zelezo vylitnout a nekoho zabit. Ale nejjednodussi je proste za to zaprahnout prives nebo naves a jet, dyt to couvani musi bejt tragicky pomaly.

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 27 bře 2006 20:54

To Zetor, nerozumíme si. Tohle neni nárazník, o kterém mluvim, já mluvim o konstrukci uplně udělaný. Já to někde najdu a hodim to sem.

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 27 bře 2006 21:03

http://www.farmphoto.com/photography/La ... +van+Dijck

Třeba takhlůe. Ale najdu lepší.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 91
Registrován: 13 lis 2005 12:35
Bydliště: Metylovice

Příspěvekod Honza » 27 bře 2006 21:19

to s těma nožema a s tou kudlou je možný sice sem o tom neslyšel ale stát se může všecko ikdyž by ta kudla nemohla projit (si aspoň myslim) a když projde tak si budem lámat hlavu tim jak pošla a když se utrhne nůž tak tou rychlostí jak se ty nože točí tak nabere takovou rychlost že ho nic nezastaví

Uživatelský avatar
Příspěvky: 244
Registrován: 14 lis 2005 22:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zetor » 27 bře 2006 21:51

Tak to jo, to sme si fakt nerozumneli, beru zpet. Tohle vidim na rezacce poprve, ale tezko to muze mit jinej vyznam nez aby se ten traktor o to oprel, ale predkem, kdyby do toho drc zadkem a nevsim si toho, tak mu z toho udela maslicku. Ale tohle tezko muze mit jinej smysl, veset na to zavazi je blbost. Fakt me zajima proc tam couvaj, zkusim se nekde poptat, jestli mi to nedko rekne, proc to delaj.

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 28 bře 2006 10:41

Našel sem další ukázku toho rámu. Má to i nějaký dorazy. a podle vejšky to asi nebude počítáno na traktor jedoucí kalsicky za, páč by to bylo moc vysoko.Ale já to vidim prostě jako nouzovku jen.Je prostě ¨nějakej signál klaksonem a tak se dorozuměj, bo vysílačkou a je to. ale kdyby níhodou, je tam ten rám.
http://www.farmphoto.com/photography/La ... +reving+up

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 28 bře 2006 11:14


Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 28 bře 2006 19:53

Koukám ,že je tady docela veselo. Nejsem zrovna velký řezačkář, ale když se u nás dělaly průseky Toronem ,tak se to pojezdilo a potom následně do protivky částečně vysbíralo. I když měl Toron metač tak to nebyl žádný zázrak. Kluci to zkoušeli jet s trambusem za ním ,ale on jim toho pětinu naplival mezi kabinu a korbu. Jenom u soukromníků na nějakých malých políčkách za ním couvali s přizdviženou korbou, ale s traktorem si to nedokážu dost dobře představit. A ještě k těm kudlám jestli dokážou vylítnut .Jo dokážou ( nevím jak u těch západních dravců , s tím nemám zkušenosti), ale když jsme to ještě hrnuli s SPS 420 , tak jsem osobně doloval zbytky nožů ze senáže na korbě V3S.

Další

Zpět na Všeobecná diskuze o kombajnech a řezačkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků