Nejděsivější zážitek na kombajnu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 365
Registrován: 04 dub 2006 21:24
Bydliště: Ostrov (Karlovarsko)

Nejděsivější zážitek na kombajnu.

Příspěvekod Martin x » 06 dub 2006 17:09

Jekej je váš nejhorší zážitek,co už nechcete znova zažít?Pochlubte se.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 365
Registrován: 04 dub 2006 21:24
Bydliště: Ostrov (Karlovarsko)

Příspěvekod Martin x » 06 dub 2006 20:17

Tenhle příběh se u nás říká už 15 let.Jarda sekal pšenku a najednou ucítil divnej smrad.Vylez z svojí pastičky(tak se u nás říkalo E514kám) a viděl jak mu hoří motor.Zaběhnul svejch nejrychlejších 400m ve svim životě než dobehnul k trambusu.Tam popad hasičák a makal zase 400m zpátky s pětikilovým hasičákem.Když doběhnul k pastičce,Motor už byl celej v plamenech.Když ho uhasily,tak tam kombajn ještě tejden stál.Pak ho odtáhli do dílny.Jardu už nikdo nikdy nedostal do kombajnu.Takovej měl strach.

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 06 dub 2006 21:27

To Martin. Mám pocit že ten Jarda asi měl dost velký problém, tím nemyslím požár ten se může přihodit zcela nečekaně a každému, ale je přece povinností vozit na kombajnu aspoň 2 hasičáky a lopatu a řekl bych že před 15 lety se to snad vyžadovalo víc jak těď. Na Slovensku chcou ještě vidět nádobu s vodou, tak jim vždycky ukážeme kanystr na mytí ruk a to jim stačí :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 365
Registrován: 04 dub 2006 21:24
Bydliště: Ostrov (Karlovarsko)

Příspěvekod Martin x » 06 dub 2006 22:02

To OŤAS:JJ měl s tim hrozny voplejtačky.Malem ho vyhodily z družstva ale pár chlapů se za něj postavilo a dosvědčili mu že říkal předsedovi aby mu ten hasičak koupil.O lopatě nevim.Předseda ho prej seřval jako psa,že prej to neni potřeba a když tak vezme následky na sebe.Nakonec ten předseda odešel jinam protože ho nikdo nemoh ani cítit a družstvo krachovalo .Naštěstí to koupil jeden odvážlivec a postavil ho na nohi.Dneska už se nám docela daří i když to neni žádnej med.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 365
Registrován: 04 dub 2006 21:24
Bydliště: Ostrov (Karlovarsko)

Příspěvekod Martin x » 06 dub 2006 22:04

Jo ten Jarda u nás pořád dělá v dílně.Mimo jiný nám opravuje Naší 66ku.

Příspěvky: 32
Registrován: 28 pro 2005 11:14
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod roman » 07 dub 2006 08:58

Loni v jednom podniku jsme sekali žito.Normalní situace kdy kombajnéři seděli nebo leželi na mezi a klabosili.Jeden co byl zrovna unavenej tak ležel od nas trochu dál .Asi dva metry u vjezdu a spal.Samozřejmě jak to ve velkem podniku bývá má nás někdo na starost.A tento člověk přiletěl sfelinou na pole stočil to do leva a ten co tam ležel a měl nohy na strništi,tak mu je přejel rovnou v kotníku.Takže na obou nohach tříštivá zlomenina a samozřejmě roční neschopnost.Ten pán měl půl roku do důchodu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 07 dub 2006 17:22

OŤAS píše:To Martin. Mám pocit že ten Jarda asi měl dost velký problém, tím nemyslím požár ten se může přihodit zcela nečekaně a každému, ale je přece povinností vozit na kombajnu aspoň 2 hasičáky a lopatu a řekl bych že před 15 lety se to snad vyžadovalo víc jak těď. Na Slovensku chcou ještě vidět nádobu s vodou, tak jim vždycky ukážeme kanystr na mytí ruk a to jim stačí :D
pamatujete si tu dobu když na poli kde se mlátilo stálo hasičský auto :roll:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 07 dub 2006 21:15

Jo já to taky viděl hasičský auto na polu když mlátili čtyři New Hollandi podle toho co mi řekla obsluha tak by měla být hasičský auto když mlátí víc jak tři kombajni. Bylo to tak před dvěma rokama.

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 11 dub 2006 22:30

Moje nejhorší zážitky byly asi tyto. Slovensko- pole asi tak 120ha, my s dvěma Deutz Fahr Toplliner a teď další Massey 38 dva kusy, Claas 460-1x , E 517- 1x ,NH TF 88, NH Integrale 2x, to stačí ne? Ne ? Tak dobrá . Doma- asi 18ha pole -2 DF Topliner, Laverda, John Deere,New Holland, E 524 a E 516 a takhle jsme za den přejížděli a skládali asi 5x a to trvalo asi 2 dny. Jsou to někdy vrtochy těch našich šéfů. Výkon kombajnu který na Slovensku (když jezdil sám) dělal zhruba 30ha, tak klesl asi na 14ha(to je ekonomika :shock: )

Uživatelský avatar
Příspěvky: 365
Registrován: 04 dub 2006 21:24
Bydliště: Ostrov (Karlovarsko)

Příspěvekod Martin x » 03 kvě 2006 15:12

To hasičský auto je dokonce vyfocený i na Farmwebu.V druhý galerii Vojtěcha Rady,Massey Ferguson Cerea,tak tam je na jedný fotce. 8)

Příspěvky: 81
Registrován: 24 lis 2005 21:23
Bydliště: zálesí-Havlíčkobrodsko

Příspěvekod HUGO » 23 kvě 2006 18:44

v sousednim podniku sekli 2lexáče bylo dost sucho....vod žabky přeskočila jiskra a pole už plálo...."duchapřítomnej"agronom nařídil sbírat slámu aby všechna neschořela...po chvíli jízdy sběrák vzplál a řidič měl co dělat to vodpřáhnout a vodjet za čtvrt hodiny přijeli hasči 2hektary v plamenech.... :roll:

před loni u nás byli na výpomoci slováci s mf38 najeli do pole a po 10min se zatáhli mraky začali padat kroupy velký jako vajčka rozsekali jim majáky sklo atd....ten rok to v kripi malem krachlo vobilí se sekalo mulčovačema...střechy byli na drt

loni sem se vozil se strejdou na e 517 seklo se podel silnice po ktery jezdej všechny fiirmy z okoli do vrjkupy je tam docea prudkej kopec....
borec s naloženou 77kou vykvaltoval nezvlád zatáčku a vlít v plný rychlosti na mez urvall nápravu a přimo nám do pole to byl šok... traktoor na sra..y ridicovi se nic nestalo a druhej den si to po ty samí cestě valil zas na vejkup tentokrát s case ih jx90u takže si vlastně polepšil :lol:
CNH JE BEST

Příspěvky: 57
Registrován: 17 zář 2007 23:47
Bydliště: Byšice,okres Mělník

Příspěvekod Bobeš » 11 led 2008 00:04

To já sem ,je to asi tři roky zpátky jezdil E 512-tkou,kroužím po poli a najednou na souvrati cejtim strašnej smrad otočím hlavu a vidim jak mi z boku šlehaj 3 metry vysoký plameny,zastavim a valim za jezedakama pro hasičak,naštěstí si všimly že mi vzplanul kombajn a jeli mi traktorem z hasičákama naproti(blbec sem nemel hasičák).Kombajn se podařilo uhasit ani pole nevzplálo,doma jsme zjistily že se mi zadřelo variátorový ložisko,naše 512-tka jezdí dodnes :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Příspěvekod lukasbranka1 » 11 led 2008 20:54

horet jsem nehorel zato jsem mlatil v -11 na asi 8 cm ledu pripadal jsem si jako kdybych mlatil ryzi obcas jsem se propadl a pak me tahali ven o blate ani nemluvim tesim se az bude +30

Příspěvky: 30
Registrován: 28 lis 2007 20:35
Bydliště: Vlašimsko

Příspěvekod JJJirkaaa » 11 led 2008 21:24

Mě chytlo pole za kombajnem naštěstí bylo už skoro posekaný zajedu do řádku a cítim divnej smrad vylezu a vidím jak to hoří ,,to byli pak fišty .Dobře to dopadlo (sám na poli) jsem to uhasil padly na to tři hasičáky .Doufám že už to nezažiju.

Příspěvky: 240
Registrován: 07 úno 2007 08:13

Příspěvekod zemědělec » 16 led 2008 22:27

Kdysi sem jel s Bizonem z prudkého kopce a vyskočil mi kvalt, hned jsem šel po brzdě , ale bizon je hodně lehký na zadek a jeho brzdy "dlouho nic potom hic" se mi zakously. Kombajn se postavil jak komín, pšenice z násypky hrkla přes kabinu, přihaněč narazil na čelní okno a několik vteřin to zůstalo v rovnováze.Potom povolila brzda a kombajn spadnul na tu správnou stranu. Byl jsem rád, že jsem neudělal kotrmelec vpřed, možná bych byl první v Evropě.

Příspěvky: 17
Registrován: 08 led 2008 22:01
Bydliště: Vnorovy

Příspěvekod PavelK » 21 led 2008 00:48

V roce 2004 jsme sekali v Tečovicích u Zlína. Bylo horko a dráty vysokého napětí proklatě nízko u země. Při sekání 9 z 10 kombajnérů čumí do lišty a tak se stalo, že se ozvala rána jak z kanonu, a od kopírky vyšlehly plameny. Rychle jsem odcouval bokem a hasičákem to skoro uhasil. Zbýval malý kousek když došla náplň a v ten moment jak na potvoru začalo foukat. První přijela TV Prima, pak ČT , dále početný zástup čumilů z celého Zlína následovaný hasičema. Borci roztahali hadice ale najednou ouha. Otočil se vítr a tak je raději rychle smotali a vycouvali na silnici odkud zkušeně kontrolovali požár. Zachránil to traktor s diskama. Samozřejmě jsem se stal hlavní hvězdou večerního zpravodajství na dvou programech. ČT byla celkem objektivní. Na Primě se mě redaktorka ptala, jestli se stává, že kombajn začne hořet kvůli technické závadě. Připustil jsem, že se to stát může , ale že to není tenhle případ.To samozřejmě vystřihli a do zpráv pustili obrázky shořené 512 a první polovinu mého komentáře. Završil to velitel Zlínských hasičů, že prý zemědělci mají špatně připravenou techniku!!!!!
Takže kombajnéři pozor. To, že na poli nejsou sloupy nic neznamená. Sloup je někde na kopečku a dráty jsou prověšené přes celé údolí.

Příspěvky: 28
Registrován: 11 pro 2007 20:04
Bydliště:

bizon

Příspěvekod mencik » 26 led 2008 08:43

taky mám zážitek z BIZONA ale mě musely tahat dolu traktorem.požár jsem zažil dvakrát jednou jedu po polnačce a najednou smrad ohlídnu se a asi 10 metru na družstevním na strništi černý flíček vyskočím popodnu bedinku na zeleninu a běžím hasit.anež jsem to uhasil byl to flek o pruměru 10m a jen štěstí že jelo o kolo dost lidí a já měl zásobu beden. po drudé soused si odvážel pšenici a vzal to skrátka a zahrabal se s 67 a 8t hrabal a hrabal a za ním hoří strniště ještě že jsem stál za ním a jemu tekl chledič a měl sebou 10l kanistr s vodou a oba pití v petkách jinak by tam uhořel.ale nejvedší pruser je to že na mí55 i na jeho 67 byly výfuly z POLSKA ty kulatý.

Příspěvky: 111
Registrován: 13 led 2007 20:38
Bydliště: Kladensko

Příspěvekod Lucky » 26 led 2008 21:10

to já taky zažil požár na našem poli, sice začátek sem neviděl ale byl mi převyprávěn. Sekali 4kombajny klasika 2x E 517 a 2x E514, na 17 byly nedávno vyměněný šavlke na kose a byly nějaký kratší a tak tam docházelo k velkému tření a od toho to chytlo, Hasičák bohužel jen plivnul a nic. Všechny kombajny pak stáli na souvrati až přijedou hasiči a najednou jel známej co má okolo našeho pole chmelnice a že za nim jede fekál. Tak sme ho nasměřovali na pole a natlakoval fekál a ramenem to polil, celý to ukasil a pak přijeli hasiči , projeli se po poli a řekli že je to uhašený daly nám papíry o Pojistné události a odjeli.
Drehej byl jen takovej pidi . čekáme na odvoz v 514 a najednou takovej divnej smrad vyběhneme ven a od baterek se kouří tak otevřem ten kaslík a už tam plamínky tak ted už funkčním hasičákem sme to uhasili.
Třetí byl na laverdě , když sme sekali pšenici tak foukal silnej vítr a jezdilo se jednu jízdu po větru druhou proti větru. Najednou koukám takovej divnej kouř a pod kombajnem tak zastavim kombajnéra koukáme ze spoda na kombajn jestli se nekously brzdy nebo jestli nejsou moc utažený a pak koukáme že pod motorem je usazená sláma z drtiče a že trochu čmoudí - zapálila se od vejfuku tak sme na to vystříkali 10kg prášku pak ještě chvilku sekali než nás zahnalo počasí. a doma sme to vyfoukali a pak radši ještě řádně polili vodou. a když sme šli do hospy tak se ptali co sme dělali že sme byli skoro celý namodralý od toho prášku hlavně v oblyčeji.

Příspěvky: 2
Registrován: 26 dub 2008 23:08

Re: Nejděsivější zážitek na kombajnu.

Příspěvekod kolos » 26 dub 2008 23:30

To u nás když se ještě seklo s Kolosama tak se to jednomu zacpalo, tak si to šel vyčistit a nevypl si mlácení, ani lištu. Tak ho to vzalo. Ale přežil to, má na sobě hodně jizev, ale ještě maká.

Příspěvky: 88
Registrován: 02 bře 2008 14:39

Re: Nejděsivější zážitek na kombajnu.

Příspěvekod Dalibor » 27 dub 2008 20:05

Byla to E-514 měli jsme v ní pucvoly od nafty a před nima byly dvě skleněné minerálky, a když se jelo proti slunci tak se z těch pucvolů najednou začlo kouřit. Všimli sme si toho ještě než to blklo, takže se nic moc nestalo, ale stát se to když by sme byli venku tak nám kombejn vyhořel. Od těch dob minerálky jsou v jedné bedně a pucvoly v druhé.

Příspěvky: 77
Registrován: 17 zář 2007 21:09

Re: Nejděsivější zážitek na kombajnu.

Příspěvekod cibusp » 13 črc 2008 00:31

Bylo to tenhle pátek, s našou 516B, neprv se mi zavzdušnila v zatáčce pod kopcem během přepravy po silnici, přijel jsem na pole, nalištuju, zaseknu, po 50 metrech prasknul řetěz na přiháňky. Sehnal se novej, jelo se dál, otočim se na souvrati, 10 metrů drtič fluše, najednou nic. Zacpáno, vykopat, vyčistit. Projel jsem další 3 nebo 4 průjezdy, vtom tlumená rána, a šestnáctka stála nakřivo, bouchlo mi kolo. Takže pole dosekal kolega na JD, já měnil kolo během čehož jsem zku.vil hever, a navrch jsem našel mraveniště uprostřed pole, do kterýho jsem si samozřejmě lehnul. Takže tak, ještě jednou takovejhle den, a du do Bohnic, a navěky :lol:
Když motor vrčí a kola se točí, neznamená že máša je na cajku...

Příspěvky: 27
Registrován: 01 úno 2009 16:45

Re: Nejděsivější zážitek na kombajnu.

Příspěvekod macoo21 » 13 dub 2009 19:35

tak mne na 527 zaseklo jeden hlavny brzdovy valec a brzdovy kotuc sa zohrial az na bielo, keby s kombajnom trosku nedrcalo,tak si to ani nevsimnem. stastie bolo to ze som akurat zastal a pozrel pod kombajn a v tom to zacalo horiet. jedine stastie bolo ze mame aj po jednom vodnom hasicaku na kombajne a dva praskove a kolega na druhom kombajne si to vsimol a prisiel na pomoc. padli dva velke vodne a praskove. akurat sme to dohasili a prisla burka a my vyse km od cesty. to boli fofry rychlo rozobrat jednu stranu brzd lebo to bolo vsetko specene do kopy a rychlo na cestu.

Příspěvky: 141
Registrován: 05 srp 2007 22:27

Re: Nejděsivější zážitek na kombajnu.

Příspěvekod Hanzi » 05 zář 2016 13:22

Můj nejhorší zážitek je z odjezdu z pole. Několik let jsem jezdil úzkou štěrkovou cestou která byla v jednom úseku z obou stran zarostlá keřema a bylo to rok od roku horší na cestu se tak tak vešel Massey Ferguson 40rs AL o šířce 3.80m když jsem jel 11 v noci domu tak to bylo jako jízda tunelem listí leštilo okna a jak na ně svítila světla tak bylo vidět jen to listí na oknech a proužek cesty před kombajnem, ty keře mě vedly trochu doleva než bylo potřeba jet ale to a vymletý kraj od vody jsem neviděl, a tak dopadlo jak muselo půl kola jelo v luftě cesta už neudržela zátěž půlky šířky kola a utrhla se, kombajn sednul na nápravu a sesunul se doleva z dvoumetrového náspu dolu, levé kolo se opřelo o 5cm jasánek a pravé se zvedlo 10cm nad silnici a pak keclo zpátky :shock: chtěl jsem vystoupit abych to obhlídnul a jak jsem vstal ze sedačky a chytil za kliku začalo se to převracet rychle jsem se nalepil na pravé okno a zase to sedlo zpátky :| bylo to jak v těch filmech kde se houpe auto na útesu, jak jsem se tak tiskl k tomu oknu tak jsem měl před sebou v držáku s plombou to kladívko na rozbití okna, sám uprostřed lesů a polí, na odlehlém místě, už jsem po něm sahal že vylezu tím oknem jako z tanku, ale pak mě napadlo že bych to mohl zkusit narovnat Autolevelem. To ale také nebylo tak jednoduché protože kombajn se nejdřív zvedne do pracovní polohy a potom se vyrovná a to u toho ještě musí jet, spustit jedno kolo prostě nejde, nastartoval jsem zvedl kombajn o několik mm a naklonil doprava a to jsem opakoval až byly pístnice nadoraz. Vystoupil jsem ven a telefonem si posvítil jak to vypadá. No zachránil mě ten jasánek co se to o něj opřelo a ten Autolevel čekal jsem tam asi 40" než přijel 150 koňovej Ferguson s lanama, odpřáhl jsem lištu a odtáhl jí dozadu šupem, pak jí zvedl čelníma ramenama na kolečko a odtáhl, pok jsme zapřáhly kombajn za oko pro zvedáná na rámu a za současného couvání a tažení na laně jsme ho vytákly na cestu. Nerozbylo se nic v 1:00 jsme byly doma :)
Kdyby stroje oplácely lidem stejným dílem, to by bylo mrzáků :)

Zpět na Všeobecná diskuze o kombajnech a řezačkách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků