žtr 165

Příspěvky: 5
Registrován: 16 lis 2007 07:44
Bydliště: Přerov

žtr 165

Příspěvekod kraťas » 04 led 2008 11:34

zdravím všechny. Chtěl bych si koupit starší rotačku žtr 165. Sháním veškeré informace o ní : návod k použití, katalog náhradních dílů apod.Pokud by mi to byl někdo ochoten naskenovat rád zaplatím. Popř. poraďte kde je možno literaturu získat.
Uvítám všechny rady a zkušenosti , na co si dát při nákupu pozor atd. Děkuji.

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 04 led 2008 14:27

Nejvíc je potřeba si pohlídat, aby nebyly velké vůle v převodech, tzn. vzít za jeden z bubnů a zkusit s ním hýbat doprava a doleva a dívat se jak se chová druhý buben (tam by se dalo určitě hodně srazit z ceny, ale je to trochu náročnější oprava, hlavně na vymezování vůlí mezi pastorkama horizontální a vertikálních hřídelí). Podívat se na pohonové řemeny, na držáky nožů ( ty můžou být hodně zeslabené na čepu a v sezoně ta výměna přece jenom kapku zdržuje). Nezapomenout prodávajícímu říct o přípravek na výměnu nožů a stahovák na kluzáky bubnů ( ten je potřeba hlavně při výměně již zmiňovaných držáků nožů) a samozřejmě prohlídnout jak je rotačka zrasovaná (někdy je to hnus), dobité bubny a plazy, množství svárů na stroji, taky vůle mezi rámem a převodovou skříní ( jsou tam silonové futra a většinou jsou hodně vymačkané), taky by tam měla být plachta proti odlétávajícím kamenům.
Přeji dobrý kup.

Příspěvky: 57
Registrován: 17 zář 2007 23:47
Bydliště: Byšice,okres Mělník

Příspěvekod Bobeš » 04 led 2008 21:15

Přesně jak říkáš,dávat si pozor na vule mezi oz. koly, máme jí doma 10 let a ta oprava neni sranda jinak šlape jako hodinky :)

Příspěvky: 80
Registrován: 21 črc 2007 21:42
Bydliště: okr. Tábor

Příspěvekod Zdeněk B. » 05 led 2008 21:20

Na vůli v ozubených kolech jsem zatím nenarazil, ale vymačkávají se pera (drážky) v hřídelích. Těď zrovna jednu opravuju, práce tak na dva dny. Pokud máš někoho, kdo ti vyfrézuje nové drážky, vůbec bych se takové rotačky nebál. Samozřejmě pokud prodávající udělá odpovídající cenu.... Jinak si dát pozor na to, co už bylo napsáno výše

Příspěvky: 5
Registrován: 16 lis 2007 07:44
Bydliště: Přerov

Příspěvekod kraťas » 06 led 2008 08:53

děkuji všem za cenné rady. Teď se pojedu na jednu podívat, napíši jak jsem dopadl. Jinak prosím kdo má možnost, poraďte kde získat odbornou literaru.
Ještě jeden dotaz. Některé rotačky mají volnoběžku, pokud ji nemají je nutno používat kardan s volnoběžkou. Jak je to u žtr ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 46
Registrován: 30 bře 2006 21:49
Bydliště: Valašsko

Příspěvekod Smolík Petr » 15 led 2008 22:34

Na našich rotačkach ŽTR-165 je to také tak na staršich je volnoběška na řemenici a na novějších už na kardanu.
Smolda

Příspěvky: 1
Registrován: 30 pro 2008 19:33

Re: žtr 165

Příspěvekod Stano7745 » 30 pro 2008 19:38

mam katalog na ZTR 165 ak ho este nemate
kontaktujte ma na : Stano7745@azet.sk

OO421907490183

Příspěvky: 23
Registrován: 05 kvě 2011 21:20

Re: žtr 165

Příspěvekod Zetor 5511 » 05 kvě 2011 21:34

Dobry vecer. Koupil jsem jsi taky sekacku Žtr 165 a mám jí za traktorem 6911. Když jsem chtěl včera posekat tak to šlo v celku dobře, ale všiml jsem si, že někdy vynechává malej proužek trávy. Tráva ani neni nijak podrostlá. Chci se zeptat zda li to je normální a jestli ne, v čem je závada. Jsem totiž jenom pár dnů vlastníkem této sekačky a moc s ní neumím zacházet. Tak bych Vás chtěl všechny poprosit, který tomu rozumíte jestli by ste mi mohli pomoci. Chci se ještě zeptat na kolikatý rychlostní stupeň jezdíte a jestli máte nějak zredukované rychlosti. Děkuji moc a ať se všem letos ve sklizni daří! Neužil

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: žtr 165

Příspěvekod neznalek » 05 kvě 2011 22:47

Zetor 5511 píše:Dobry vecer. Koupil jsem jsi taky sekacku Žtr 165 a mám jí za traktorem 6911. Když jsem chtěl včera posekat tak to šlo v celku dobře, ale všiml jsem si, že někdy vynechává malej proužek trávy. Tráva ani neni nijak podrostlá. Chci se zeptat zda li to je normální a jestli ne, v čem je závada. Jsem totiž jenom pár dnů vlastníkem této sekačky a moc s ní neumím zacházet. Tak bych Vás chtěl všechny poprosit, který tomu rozumíte jestli by ste mi mohli pomoci. Chci se ještě zeptat na kolikatý rychlostní stupeň jezdíte a jestli máte nějak zredukované rychlosti. Děkuji moc a ať se všem letos ve sklizni daří! Neužil


Jestli myslíme na totéž, tak bubnova rotačka bude podřádek nechávat vždycky. Pokud je sekačka vyběhana bude vetší. Dá se ovlivnit natočenim v třetim bodu, ale bude tam vždycky ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: žtr 165

Příspěvekod farmářJH » 06 kvě 2011 10:44

jelikož je to jen pár brk, tak o nic nejde. Čím to je je velmi logické....ty bubny se točí vedle sebe a nože se nesmí potkávat. proto jsou na hřídeli nastavený tak aby se nože nepotkaly. Pokud nemáte krátké nože, ale ty, co tam mají být, nemělo by se to v podstatě moc stávat, ale věřte tomu, že stává. Zkuste, zda to není moc velkou rychlostí pojezdu.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Zpět na Žací lišty, řezací a sběrací adaptéry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků