BISO Ultralight 800

Uživatelský avatar
Příspěvky: 75
Registrován: 26 úno 2008 20:59

BISO Ultralight 800

Příspěvekod cocik007 » 29 lis 2009 14:07

Setkali jste se s tímto adaptérem? Jaký je váš názor na něj? Co si myslíte o tomto konstrukčním provedení žací lišty?

Příspěvky: 60
Registrován: 17 bře 2006 16:50

Re: BISO Ultralight 800

Příspěvekod honzabru » 30 pro 2009 13:11

Ve srovnání s touto lištou Biso zde na Farmwebu častu čtu ne příliš kladné ohlasy na lištu vario V1200, mohu se zeptat, co vás k tomu vede? Máte nějaké informace ohledně testování této lišty? Nebo snad vidíte ne příliš povedenou už V1050? Byl bych rád, kdyby jste byli konkrétní. Díky, Honza

Příspěvky: 62
Registrován: 01 bře 2009 10:39

Re: BISO Ultralight 800

Příspěvekod Matúš.V » 08 led 2010 21:36

osobne si myslím, že biso spravilo pomerne veľký krok vo vývoji líšt a pustili sa vlastným smerom. Momentálne by som netvrdil, že lišta je úplne dokonalá, pretože s jedná o úplne nový koncept materiálu. Čo som mal možnosť počuť na Agritechnice tak sa robili ešte nejaké konštrukčné zmeny a lišta by mala fungovať na 100%. Ak by som ju mohol prirovnať ku lište vario 1200 tak má zmenenú geometriu a práve preto dokáže relatívne ľahko zberať poľahnuté porasty.
Fórum je názor nás všetkých...

Příspěvky: 19
Registrován: 13 srp 2009 23:49

Re: BISO Ultralight 800

Příspěvekod lexikon » 09 led 2010 15:33

co sa tyka porovnavania list vario a biso,tak tie "ne prilis kladne" ohlasy na vario listu vyplyvaju zrejme od uzivatelov tej listy, ktori z praxe vedia ako je to s prechodom vario listy do repky a ze konkurencia je v tomto daleko lepsia... claas tento koncept vymyslel,ale ostatni ho dotiahli dalej.. povedal by som,ze v claas-e asi trocha zaspali,ale v predajnosti ich strojov sa to az tak vyrazne neprejavuje,takze zrejme mozu byt stale spokojni.. ja s tymto nemam osobnu skusenost,to len,co som sa tu na fore podozvedal,tak by ma tiez zaujimali dalsie nazory,hlavne od pouzivatelov z praxe

Uživatelský avatar
Příspěvky: 75
Registrován: 26 úno 2008 20:59

Re: BISO Ultralight 800

Příspěvekod cocik007 » 10 led 2010 17:23

honzabru píše:Ve srovnání s touto lištou Biso zde na Farmwebu častu čtu ne příliš kladné ohlasy na lištu vario V1200, mohu se zeptat, co vás k tomu vede? Máte nějaké informace ohledně testování této lišty? Nebo snad vidíte ne příliš povedenou už V1050? Byl bych rád, kdyby jste byli konkrétní. Díky, Honza


V letošním roce jsem měl možnost porovnat práci adaptérů od CLAASe - konkrétně V900 (menší záběry nepočítám) a BISO Ultralight. Za to odpoledne, co jsem s nimi trávil na poli jsem si všímal jak zvládají adaptéry daný situace - kde BISO sebralo 100% polehlin, tam mělo VARIO celkem solidní ztráty - odhadem kolem 30% jen proto, že nedokázal vysekat polehliny. Navíc jsem se ptal jak dlouho trvá tuto lištu přestavět na řepku - údajně je to na zručnosti řidiče - jak rychle seběhne schodky, oddělá děliče (špice) a kryty s kosiček a zase vyběhne do kabiny - toť vše. Jednoduchý a přitom účinný navíc má lišta svůj ovládací panel, na kterým se dají nastavit všechny funkce jednotlivě. Vím, že mouchy má - a hlavně konstrukční - to ale prověří čas. Nevěřím tomu, že CLAAS s jejich VARIO lištama dožene BISO v jeho náskoku!!! Další výhodou BISA je nesymetrický dělení naháněk a šneku - proč? Aby měl řidič přehled o tom, co se děje u vkládání na prostředku lišty - jednoduchý - a přitom účinný.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 14
Registrován: 27 led 2007 02:15
Bydliště: Hořice v Podkr.

Re: BISO Ultralight 800

Příspěvekod Kofak » 03 srp 2010 20:54

Viděl jsem Ultralight 7.6 m v akci.Je to zajímavá lišta,šikula si stím vyhraje.Nějaké ty dětské nemoci se dali čekat,ale přijde mě to moc složité.Když to nelezlo do plechové,nelezlo to ani do Ultralightu.Takže nic vyjmečného zase nikdo nevymyslel.Jak vysekává ležáky říct nemužu,nebyla možnost.Má to nevýhodu jak bylo vidět ve váze.Kombajn s tím šel v kopcích párkrát na čumák a naposled do dopadlo pro Biso tragicky.Oproti tomu stejný kombajn s klasickým Bisem bez problému.Moc mě to nepřesvědčilo..

Zpět na Žací lišty, řezací a sběrací adaptéry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník