Claas lexion 550

Příspěvky: 4
Registrován: 22 bře 2008 15:42

Claas lexion 550

Příspěvekod SmekalT » 22 bře 2008 15:46

Čau jelikož letos k nám příjdou 3 tytto stroje, tak bych Vás chtěl poprosit ozhodnocení tohoto stroje. Teda jestli s ním máte zkušenosti. Jo a prý na něm budou nějaký velký pneu, tak jestli někdo nevý šířku těhle kol. Díky moc všem

Příspěvky: 13
Registrován: 16 dub 2008 17:13

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod Hóňa » 17 dub 2008 20:57

Ahoj. Máme 550-ku. Teď pojede už asi 4. sezónu. Exteriér a interiér této sklízecí mlátičky je dobrý. Jen CEBIS měl být v jiné poloze, protože se na něj dostává hodně prachu. Často z něho stíráme prach. Čitelnost CEBISU je dobrá. CEBIS je velice jednoduchý na ovládání. Jde zde nastavit mnoho věcí. Dále je trochu horší výhled přes sloupky kabiny, ale to je pouze detail, kterého si ostatní možná ani nevšímají nebo jim to nepřijde. Mláticí ústrojí tvoří systém APS s MSS. Je to vytřasadlová mlátička, tak že se od ní nedají čekat nějaké velké denní výkony. My s ní asi děláme průměrně tak 30 ha/den v pšenici. Jediným problémem, který se dá nazvat jako velký problém jsou ztráty na vytřasadlech u této mlátičky. Když stoupne výnos plodiny především pšenice, tak kombajn začíná mít ztráty. Zkoušeli jsme všechno, ale nakonec jen pomůže zpomalit. Také jsme zkoušeli seřídit MSS buben, ale jak píši nic nepomohlo, ani různá úprava mezery koše, otáčky mláticího bubnu. Průměrně mlátíme 3,5 ha/h. Výkon motoru se nám zdál předimenzovaný, ale při výpomoci v Bečvárech kde byli svažité pole jsme pracovali na hraně výkonu. Někdy už i signalizační zařízení upozorňovalo že motor je v kritických otáčkách. Jinak v našich podmínkách při záběru žacího ústrojí 7,50 m VARIO běží skorem naprázdno asi tak na těch 20% zatížení.

Příspěvky: 87
Registrován: 24 úno 2007 00:08

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod Patras » 19 dub 2008 10:00

Co tam mate za motor, Caterpillar C9?

Příspěvky: 13
Registrován: 16 dub 2008 17:13

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod Hóňa » 19 dub 2008 10:13

Jo Caterpillar C9 cca 339 koní. Motor má vysokou spotřebu, ale to je taky tím, že běhá naprázdno.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 14 říj 2006 19:36
Bydliště: Podještědí

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod Packard78 » 19 dub 2008 11:22

Hóňa píše:Jo Caterpillar C9 cca 339 koní. Motor má vysokou spotřebu, ale to je taky tím, že běhá naprázdno.


Vysvětli mi, prosím, co myslíš tím, že motor běhá na prázdno nebo 20 %, když u WTS máme taky 340 koní (7,60 m lišta) a s plným zásobníkem a se zapnutým drtičem v kopečku motor ztrácí dech a otáčky padají pod provozní hranici. Kolik je ta vysoká spotřeba, my máme asi tak 15-17 l na ha v řepce (podle porostu a množství hmoty)

Jinak jsem taky rád, že tu někdo napsal, že z Claasu se při rychlé jízdě sype zrní...
JD 6230 Premium, JD 9680i WTS, JD 6810 4x4, http://www.agro-bila.cz, http://www.sdh-vlcetin.cz

Příspěvky: 13
Registrován: 16 dub 2008 17:13

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod Hóňa » 19 dub 2008 21:17

Ahoj. No s tou spotřebou jsem to asi trochu přehnal. Pohybuje se to tak kolem 16-17 l/ha. Já jsem zvyklý na nižší spotřebu pač dříve jsem jezdil s MEGOU 218 velice dobrý podle mého kombajn. A ten měl spotřebu mnohem nižší. Jinak s 550-kou jsme jezdili v kopcovitém terénu a taky nám motor šel na 100%, tím myslím že byl maximálně zatížen. V některých chvílích i přetížen. Samozřejmě při drcení slámy. Když se zapne drtič tak to už je znát. Jak se zvyšuje příkon. A to taky když je plodina vlhčí. Jednou jsme mlátili triticale, který byl vlhký a motor jen skučel. Tím chci říct, že když jsou ztížené podmínky tak zatížení motoru na CEBISU je tak cca 80%, ale my většinou ty ztížené podmínky nemám, tak nám chodí skorem naprázdno. Taky to je i trochu výnosem.

Příspěvky: 13
Registrován: 16 dub 2008 17:13

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod Hóňa » 19 dub 2008 21:23

Prosímtě napiš mi něco o tvé WTS-ce. Například jak seš s ní spokojen. Kolik děláš průměrně hektarů za den? Slyšel jsem o sklízecích mlátičkách JOHN DEERE, že patří mezi poruchové? Pokud vím tak WTS je vytřasadlová mlátička se třema bubnama. Co si myslíš o 3. bubnu. Je tam vůbec k něčemu. To jsem taky slyšel, že ten buben tam neplní moc velkou práci pač se nachází už skorem na konci vytřasadel. Jak hodně tato mlátička seje? Zkrátka by mě o ní hodně zajímalo? Předem dík.

Příspěvky: 4
Registrován: 22 bře 2008 15:42

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod SmekalT » 06 čer 2008 12:16

děkuju všem co sem přispěli svými znalostmi

Uživatelský avatar
Příspěvky: 222
Registrován: 21 led 2006 14:18
Bydliště: Žamberk

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod stalinrio » 23 čer 2008 13:26

Hóňa píše:Jo Caterpillar C9 cca 339 koní. Motor má vysokou spotřebu, ale to je taky tím, že běhá naprázdno.
K tomuto bych chtěl napsat, že vloni jsem za den (9 - 03hod)spálil celou nádrž nafty a udělal v řepce, s drtičem a na plnej výkon 56 hektarů. Spočítej si průměrnou spotřebu sám, a pak mi napiš, jestli se ti zdá vysoká.

Příspěvky: 27
Registrován: 21 lis 2009 19:13

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod jozin » 21 lis 2009 19:30

Tdravím chlapy.
Mám na vás dotaz. Poradte mi někdo co mám udělat se strátama v kukuřici. Loni bylo všechno v naprostém pořádku čisté zrno beze strát a letos zrno sice čisté ma¨ám ale za kombejnem žluto a to at dělám co dělám už jsem zkusil všechno síta otevřená na doraz vítr na minimumotáčky bubnu vstup na koši ale pořád nic jako by to ani nereagovalo. přitom je všecjhno funkční a chodí jak má. at jedu 4km v hod nebo 10 km za hod pořád stejné. ztrároměrky na cebisu neukazují bud nic nebo minumum jednou začas trochu vyletí ale zase spadne a v pohode,ale za kombajnem žluto. loni jsem v kukuřici jezdil opravdu 10 a nic a letos jsem z toho neštastný. už ve žních jsem měl problémy se ztrátama na vytřasadlech a nepomohla mi ani změna rychlosti. co si myslíte vy? díkya přeju hodně hektarů bez poruchy.

Příspěvky: 18
Registrován: 18 led 2006 20:16
Bydliště: Rajecké Teplice

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod Peter » 21 lis 2009 20:25

jozin. pozri miesto spojenia adapter/sikmak, tesnost lapača a spodne sneky. :?: :?: Myslim, že v nastavení asi nemáš problém.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod Polci » 21 lis 2009 20:39

Letos jsme měli velmi podobný problém na lexionu 480. Ale nebylo to na kombajnu, ale rozlítalo se to již na adaptéru. V naší oblasti kukuřice spíše uschla než uzrála, takže byla poměrně "křehká" a rozpadala se na vřeteni. Nešla odtrnout od stonku ani po škubnutí, takže pokud narazila na desky, část palic se rozpadla... S tím se nedalo nic dělat, pouze to, že se úplně přitáhly desky (s tím, že do stroje šla i část silnějších stonků a zrno bylo méně čisté). Toto dělaly takzvané "obojetné" odrůdy na siláž i na zrno... V seřízení stroje problém nebyl. Každý rok je pro kukuřici specifický, ale letos jsme si opravdu nevěděli rady, co s tím :idea:

Příspěvky: 27
Registrován: 21 lis 2009 19:13

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod jozin » 20 kvě 2010 21:02

chtěl bych se zeptat mám na 550ce problém stejný jako minulý rok a to mlátící koš nakřivo. dělá to skoro 1 cm rozdíl levá a pravá strana. loni mi to seřizoval servis letos už to ale asi budu dělat sám jen nevím proč se to stane. posekám zhruba 650 ha obilovin hrachu a slunečnice a 300 ha kukuřice. měli jste někdo už takový problém? a poradte jak stáhnot ztráry na vytřasadlech to je bolest těchto kombajnů ale taky proč? díky.

Příspěvky: 12
Registrován: 28 bře 2007 14:05

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod ŠT-180N » 27 čer 2010 19:58

kluci mám si vybrat co by ste si vybrali vy? 460 evo r.v.2003 nebo repas 550 r.v.2007 je jak nové

Uživatelský avatar
Příspěvky: 222
Registrován: 21 led 2006 14:18
Bydliště: Žamberk

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod stalinrio » 03 črc 2010 09:16

Jozin: S košem jsme tenhle problém neměli, ale ztrátám na vytřasadlech zamezíš otevřením spodního síta. Prostě to co píšou o zaplnění zpátečky není v některých případech tak úplně pravda a musíš mít zpátečku skoro prázdnou aby nešlo po vytřaskách tolik ven...

Příspěvky: 27
Registrován: 21 lis 2009 19:13

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod jozin » 14 srp 2010 22:17

sakra pořád mi jde přihaněč do kosy už jsem několikrát se snažil a zvedal ho na pístnicích ale pořád jak použiju vario a nedám si pozor tak ho chytí kosa v těch letošních ležákách.stalo se to už někomu nebo mám prvenství? :( A taky mám problém se sekáním jakmile chci jet trochu rychlej když to porost dovolí tak zůstává strniště jak potrhané(pšeničné) jestli je to tím že je letos takové vlhké počasí a sláma jako len? protože kosa je téměř nová prsty a přidržovače ůplně nové.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 222
Registrován: 21 led 2006 14:18
Bydliště: Žamberk

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod stalinrio » 16 srp 2010 20:25

Jožin: Aby ti nešly hrábě do kosy by měl zaručit koncák na levé straně (kladka s kolečkem). Zkus jestli funguje (při zapnuté hydraulice za to vezmi ručně venku a jako pootoč - přihaněč musí jít nahoru). Pokud je nefunkční, dá se to udělat na pístnicích, ale potom když bys to potřeboval níž (v ležáku), tak jsi v prdeli! Taky pod tím koncákem má být na vrchním krycím plechu pohonů taková dráha pro tu kladku - jestli jsi ji třeba neztratil...
S tím otrhaným strništěm: základ je zkontrolovat napnutí řemene (vzadu za stěnou lišty je péro - je tam danej nějakej rozměr - nevím z hlavy, máš to v návodu) jestli neprokluzuje řemen - to se může klidně stát, potom ještě mrkni jestli kosa sedí na prstech. Nezáleží jestli je všechno nový - když tam budeš mít velký vůle tak to neseče ale žužlá. Pokud tam bude velká vůle, tak pobouchej přidržovače kladivem, aby kosa seděla na prstech s co nejmenší vůlí - ale volně... Snad stačí... :D Jsem přechytralej, co? :D :D :D
Naposledy upravil stalinrio dne 16 srp 2010 22:27, celkově upraveno 1

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod OŤAS » 16 srp 2010 21:33

stalinrio píše:Jožin: Aby ti nešly hrábě do kosy by měl zaručit koncák na levé straně (kladka s kolečkem). Zkus jestli funguje (při zapnuté hydraulice za to vezmi ručně venku a jako pootoč - přihaněč musí jít nahoru). Pokud je nefunkční, dá se to udělat na pístnicích, ale potom když bys to potřeboval níž (v ležáku), tak jsi v prdeli! Taky pod tím koncákem má být na vrchním krycím plechu pohonů taková dráha pro tu kladku - jestli jsi ji třeba neztratil...
S tím otrhaným strništěm: základ je zkontrolovat napnutí řemene (vzadu za stěnou lišty je péro - je tam danej nějakej rozměr - nevím z hlavy, máš to v návodu) jestli neprokluzuje řemen - to se může klidně stát), potom ještě mrkni jestli kosa sedí na prstech. Nezáleží jestli je všechno nový - když tam budeš mít velký vůle tak to neseče ale žužlá. Pokud tam bude velká vůle, tak pobouchej přidržovače kladivem, aby kosa seděla na prstech s co nejmenší vůlí - ale volně... Snad stačí... :D Jsem přechytralej, co? :D :D :D


Já si to o tobě rozhodně myslet nebudu, že by jsi byl přechytralý. Dokážeš poradit a to je dobře. Na druhou stranu nechápu kdo všechno dneska může jezdit s kombajnem "s drahým kombajnem" a ví o tom kulový. Obdivuji ty co jim ty stroje svěřili bez toho aby je nechali zaučit s někým zkušenějším. A hlavně velká rada pro ty co potřebují "poradit" aby si ten svůj stroj pořádně obešli a prohlédli a dokud nepochopí jak co funguje, tak ať radši ani nestartujou aby neudělali víc škody jak užitku.
Každý člověk má právo na můj názor.

Příspěvky: 27
Registrován: 21 lis 2009 19:13

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod jozin » 17 srp 2010 19:19

Tak možná jsem se vyjádřil špatně prsty i přidržovače nové a samozřejmě i vymezená vůle. Vůle na pružině je taky v pořádku tudíž i napnutí řemenu. servisák který dělal kolegovi auto-contour mi poradil zkusit už jen uplně novou kosu jinak mi tvrdí že je to slámou (i můj názor),ale jako zase to není aby to vypadalo že to jen trhá.prostě seká a místy se sává že není rovnoměrné strníště. S přihaněčem jem si to obešel jak píše OTAS a přišel jsem si na závadu měl jsem přihnuté kolečko a mírně sklouzávalo s vodící lišty. ale i tak ti děkuju za odpověd .
A pro OTASE jen když někoho neznáš tak nesud nic proti tobě nemám a ani tě neznám,ale třeba se někdy setkáme a zmeníš názor. zatím Tobě a všem ostatním přeju úspěšné dokončení žní a taky dík za odpověd. jen mě zajímaly postřehy jiných. Jinak míváš supr galerie. Zatím ahoj.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 222
Registrován: 21 led 2006 14:18
Bydliště: Žamberk

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod stalinrio » 18 srp 2010 13:16

Nevím jakou s tou mašinou máš zkušenost, ale ještě by mě taky zajímalo co to znamená "trochu rychleji"... :D Kolikrát jsem měl hodně tupou a rozštelovanou kosu a nikdy v obilí mi to žádnej problém nedělalo. A hrábě už teda v pohodě?

Příspěvky: 4
Registrován: 22 bře 2008 15:42

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod SmekalT » 18 srp 2010 20:20

Čau, tak s tou kosou pokud dosékáš nějakej pružek tak nemůžeš jet víc jak 9.5km/h , pak už to jen tak trhá, dřív sem jezdil s MF 38 a kosa sekla i ve 12km/h a byla o dost tupější. Asi má menší otáčky

Jinak nevíta jak pořádně seřídit Laser pilota?? Mám problém, že pkud jedu na svahu, tak když ho na jedné cestě sešteluji aby jel tak jak má a potom se otočím a jedu zpět, tak už nefunguje správně. A ještě se mi zdá, že na to má velký vliv rychlost při nastavovaní, jakimile jedu rychleji tak to zajíždí do obilí...pomaleji, tak to vyjede ven.

Prosím pomozte

Jinak ho musími trochu pochváli leto sem zapadl jen jednou a už mnohokrát bylo namále....jo a ještě mi blbne převodovka když zapadnu a chci přeřadit na 1 tak se mi sem tam ukáže "nelze zařadit" a skočí to do N. Nevím kdyby se mi to někdy nepodařilo co by to s tím kombajnem udělalo, kdyby mě táhli bez mé pomoci.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 222
Registrován: 21 led 2006 14:18
Bydliště: Žamberk

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod stalinrio » 18 srp 2010 20:43

Neudělalo by to asi nic.. Stačí pořádnej trhan kterej by na to měl sílu a v poho - nejlépe pásovec... S laserem mám jen velmi chabé zkušenosti, takže ti moc neporadím. Jinak si myslím, že ve svahu si to holt při každým otočení budeš muset přeladit potencákem v kabině. Je to logický, pokaždý musíš mít kola proti svahu, protože to mašinu furt stahuje dolů, a to holt je po každým otočení obráceně... :?

Příspěvky: 20
Registrován: 15 zář 2010 20:55

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod kpetr » 16 zář 2010 21:19

Chlapi,mám Lexe 550 r.v.2006 ,motor C9 accert ,euro3. Minimálně jednou denně po ubrání a následnému přidání plynu začne hrozně vykuřovat.Pomuže jen zdechnout,chvíli počkat a jde zase normálně. Nemáte s tím někdo zkušenost.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod Polci » 17 zář 2010 05:39

Podle popisu bych řekl, že se přidírá jeden vstřikovač a v tu chvíli se to přestaví na 5-ti válec. Nám to dělá 550 také. Většinou se ale "chytne" sama a chcípat to nemusíme. Pokud to nebude dělat častěji, nepomůže ani servis s diagnostikou motoru. Takže nezbývá, než vyčkat, až to bude hulit stále :twisted:

Příspěvky: 87
Registrován: 24 úno 2007 00:08

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod Patras » 19 zář 2010 07:43

Tenhle motor mam v 540tce, asi o neco slabsi a stejnej problem. Kdykoliv ho chci natocit tak se mu moc nechce a huli cerne, ale to je koure.... Servis nejdriv ze je stpatna pumpa, dali jinou a porat stejny. Tak dali starou spatky a uz to vedeni neresi

Příspěvky: 20
Registrován: 15 zář 2010 20:55

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod kpetr » 07 lis 2010 21:34

Tak podle diagnostiky to dělá vstřik na pátém válci.Nevíte někdo kde dělají repas?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod VonVagel » 10 lis 2010 22:55

To nevim, vim ze kdyz je spatny jeden tak servis preventivne vymeni vsechny... coz pokud mas platit ty(neni to zaruka) bude celkem palba...
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Příspěvky: 29
Registrován: 12 led 2009 23:54

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod fedor » 13 lis 2010 19:56

Repas ti predajú v Cat servise,cez Claas je to drahšie.Priprav si 21000 korún.Možno, cez zimu to bude lacnejšie.Nová cca 32000(bez dph).Servis budeš volat,ku každej je CD,vrátane repasu,aby ti ju nahrali.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod VonVagel » 19 pro 2010 17:56

Jakou mas zkusenost s tim repasovanim?
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Příspěvky: 29
Registrován: 12 led 2009 23:54

Re: Claas lexion 550

Příspěvekod fedor » 20 pro 2010 21:24

Ide bez problémov.Može sa aj stat,že kúpiš repas a v krabici bude nový vstrekovač.Aj k repasu je pridelené CD.Mna by zaujímalo aký olej do motora.Či CAT,alebo náhradu.Servisák mi odporúča dat olej CAT,pretože im vstrekovače neodchadzajú v iných strojoch s motorom C9.Málokto dáva CAT olej do kombajnov s ich motormi.A ani cena oleja nie je výrazne väčšia ako náhrada

Další

Zpět na CLAAS

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků