kukuřičný adaptér claas orbis 600

Příspěvky: 1
Registrován: 03 říj 2013 18:26

kukuřičný adaptér claas orbis 600

Příspěvekod alík » 03 říj 2013 18:32

Dobrý den.Rád bych se dozvěděl nějaké informace o tomto adaptéru.jaké s ním máte zkušenosti,nejčastější poruchy.u nás se kukuřice bohužel neobejde bez různých plevelů a stávající adaptér má s touto mnohkdy dlouhou trávou problémy.zajímá mě,jestli si s tímto "problémem" adaptér poradí.předem děkuji za odpovědi :)

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Re: kukuřičný adaptér claas orbis 600

Příspěvekod OŤAS » 06 říj 2013 13:53

Při letošní sklizni mě adaptér Claas- Orbis velice překvapil kvalitou práce. Nejvíc jsem toto ocenil v porostech kukuřice, která nám po dvou letních bouřích takřka lehla, a i když taky si obsluha zkusila svoje, tak adaptér odvedl velice kvalitní práci. Měl jsem možnost porovnat ve stejných podmínkách starý adaptér RU a Kemper. Jednoznačně RU, absolutní katastrofa, během jedné fůry i čtyři,pět zastávek. Kemper lepší, ale hodně toho po něm zůstalo a Orbis jasný vítěz, myslím že v takových podmínkách jako jsme měli letos, je lepší připlatit a pořídit kvalitnější adaptér.Ještě jedna poznámka, i ten sebelepší adaptér neudělá kvalitní práci pokud se obsluha o něho dobře nestará a neumí s ním zacházet :wink: ,
Každý člověk má právo na můj názor.

Příspěvky: 3
Registrován: 25 srp 2013 17:06

Re: kukuřičný adaptér claas orbis 600

Příspěvekod rocco » 05 lis 2013 22:52

Ahoj,
org.kuk.adaptéry od Claase jsou super,s orbisem ještě mos skušeností nemám,ale jestli bude sekat tak jako RU 450 tak se ho neboj,nevím co kolega má proti RU ale já sním sekám i polehlou kuk.i hoodně zaplevelenou kukuřici a prostě nemá problém

Uživatelský avatar
Příspěvky: 191
Registrován: 15 zář 2007 08:54
Bydliště: Dětřichov u Svitav

Re: kukuřičný adaptér claas orbis 600

Příspěvekod pepís » 15 led 2014 15:37

myslím že kolega má pravdu orbis funguje asi docela dobře ale není tu ještě tak dlouho mě se moc nelíbí ty velké kola ale RU je všeobecně znám jako nejhorší adaptér a kdo měl RU a dostal orbis tak ti to poví

Příspěvky: 3
Registrován: 25 srp 2013 17:06

Re: kukuřičný adaptér claas orbis 600

Příspěvekod rocco » 03 úno 2014 17:17

jo jak říkám orbis neznám jen RU,ale pokuk máš osté pilky,seřízeny dopravní kola a dobré protiostří a vyhazovače tak Ru nemá problém.Na lonské siláži jsem jezdil spolu na jednom poli s Jaguar 940 a ten měl Orbise v polehlém zaostával ,zdaleka to neměl tak čistě vysečené hodně klasů na zemi a o rychlosti pojezdu a zacpávání nemluvě.Ale asi to bylo v něčem jiném

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: kukuřičný adaptér claas orbis 600

Příspěvekod Brano » 03 úno 2014 23:33

Áno, medzikus medzi volantom a sedačkou dokáže urobiť divy. :lol:

Zpět na CLAAS

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků