John Deere 9880 STS

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 11 srp 2006 23:51

S tou spotřebou je to možny. V Lukromu dosáhly 12-15l/ha s překládacím vozem a v kopcovitých podmínkách a s 9m lištou.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 244
Registrován: 14 lis 2005 22:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zetor » 12 srp 2006 15:51

Narazil jsem na dalsi 4, zkusenosti obdobny, ojedinele vykony kolem 60ha, spotreba do 15l na hektar. Videl jsem za jednou ztraty v radku, nejsem odbornik, ale odhadoval jsem to tak na 20-25zrn na ctverecni decimetr. Ale to slo vse do radku, takze v necelym dvoumetrovym radku jste meli ztraty z celych deviti metru, takze to tak spatny neni, kdyby to drtil a rozfoukal na sirku zaberu, tak nenajdete nic. Ale co me zaujalo, byla velikost radku, tak velkej radek u nas dela 514ka s listou 4,2m. Je to znamy fakt ze ta slama je po tom na prd, ale az ted sem to videl. Ale rikali mi, ze se to da lisovat.

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 12 srp 2006 17:22

Takže STSky dobry?

Příspěvky: 24
Registrován: 25 črc 2006 10:41

Příspěvekod pop » 12 srp 2006 18:16

Jak to vlastne je se ztratama na sitech, kdyz je na kombajnu nasazene rozmetadlo plev? To, co leti ze sit s plevama, se rozhodi po plose?
Deutz -Fahr Ectron 5530 H

Uživatelský avatar
Příspěvky: 244
Registrován: 14 lis 2005 22:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zetor » 12 srp 2006 19:41

Rekl bych ze vyborny. Je to zrout, vykonovej potencial je obrovskej. A myslim ze v tehle znich je to dulezitejsi vice nez jindy, protoze urcite je lepsi sklidit 50ha se ztratama, nez jich sklidit 35ha s minimalnima ztratama. Protoze ted po tech destich, treba na Vysocine uz neni potravinarska psenice, a videl sem na vlastni oci jak psenice na stojato klici. Ale asi ani s tema ztratama to nebude tak horky, nikdo mi to nepotvrdil, nikdo si na to ani nestezoval. A na foceni je to nadhera, jen je skoda, ze tak malo jich jezdi s prekladacim vozem. Ten vykon by sel jeste vys. Jen jeden par STS sem videl s prekladacim vozem. Rovnez meli satelitni navigaci, coz nejen prispelo k logicky vetsi pohode obsluhy, ale taky me zaujalo, ze nikdy jim nevznikly kracata, nebo ze by museli jet jen na pul listy. To taky pomaha, i kdyz se to nezda. Nemam s cim srovnavat, chci se podivat jeste na NH CR, tak tam bude srovnani, na AFX se mi ani moc nechce, to me moc nelaka. Ale dojem z STSek je vynikajici, nerikam, ze to je to nej co se u nas najde, ale rek bych ze to je nej kombajn v historii JD a do spicky rozhodne patri.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 244
Registrován: 14 lis 2005 22:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zetor » 12 srp 2006 19:45

a ano, pokud se rozmetaj plevy, tak veskery zrna jdouci zezadu z kombajnu jsou rozmetany po cely plose, urcit se daj pak tezko. Kdyz to uklada do radku, tak pak se za ni neco urcite najde. A mozna ze jde i rozmetat plevy a pritom davat slamu do radku, ale nevim jestli to umi STSka, ostatni JD to tak maj.

Příspěvky: 24
Registrován: 25 črc 2006 10:41

Příspěvekod pop » 12 srp 2006 20:48

k tem ztratam - psenice s vynosem osm tun/ha, jednoprocentni ztraty , devitimetrova lista = na metr pojezdu vysypanych 1440 zrn. Pokud ta STS ma sirku sit 1.5 metru (to hadam), tak tech 25 zrn na decimetr , co jsi tam nasel, by odpovidalo ztratam cca. 2.6 % v osmitunove psenici , cca 3.5 % v sestitunove...
Deutz -Fahr Ectron 5530 H

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 12 srp 2006 20:53

Jak bude vypadat CR výkonově těžko říct, zatím jsme neviděl není tu aninikdo kdo by s ním jezdil celou sezonu ale podle těch orientačních údajů cojsem vyštrachal z novin na tom asi tak nebude s výkonem. Spíš bych dával naděje co se týká mlátiček koncernu CNH tak AFX, to je mlátička která má taky velký výkonový potenciál.

Příspěvky: 679
Registrován: 18 lis 2005 19:11

Příspěvekod Miro » 13 srp 2006 09:59

20-25 zrn na štvorcový decimeter ??? 10x10 cm ???

Ono sa to pekne počúva "len 2%, len 3%" potom príde niekto z vedenia, ani plevy nemusí odfukovať, vidí čo je na zemi a je dolietané. Zvlášt tento rok, málo toho je a ešte to porozsýpať po zemi...........

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Příspěvekod Polci » 13 srp 2006 11:42

Já jsem se zařekl, že už sem do té diskuse nevlezu, ale 25 zrn na ploše 10x10 cm.... Většina agronomů by vás vyhodila i kdyby to bylo na půlmetru toho řádku... Přesně jak říká Miro... Je to bída a ještě se to vysype. A to se zřejmě to co šlo po sítech ještě rozfoukalo pryč. Protože v rádku se najde jen to z rotoru.Nevěřím, že STS by na ty žáběry se kterými jezdí neměla roznetač plev.... I když u Amíků člověk nikdy neví. :roll:

Příspěvky: 24
Registrován: 25 črc 2006 10:41

Příspěvekod pop » 13 srp 2006 20:40

Miro: vidíš někde, že bych napsal "Jen 2%" nebo "jen 3%" ? :-))

Je to trochu teoretizování, protože nemáme k dispozici potřebné údaje:

Pokud vezmu pšenici s vahou tisíce zrn 45 gramů (záleží na odrůdě), výnos 8 tun na hektar, lištu 9 metrů, výstupní šířka sít 1 m, tak mi ztráty 1% na sítech a rotoru dohromady dávají 2400 zrn na metr pojezdu.... Takže při šířce sít jeden metr bys dostal při jednoprocentních ztrátách 24 zrn na plochu 10*10 cm :-)

Opticky to určitě vypadá strašně, ale za určitých podmínek to může být v pořádku ....

A pak se do toho můžou začít míchat teorie o tom, že dnešní vyšší ztráty a vyšší výkon ti ušetří ztráty na obilí, které ti zitra zmokne a plesniví :-). Ale obhajuj to někde před agronomem...

BTW místní admini byli na Harvest tour za lexionama 600. Jaké tam byly ztráty (bez metačů plev) ? Jaké denní výkony ?
Deutz -Fahr Ectron 5530 H

Příspěvky: 679
Registrován: 18 lis 2005 19:11

Příspěvekod Miro » 13 srp 2006 20:59

Asi takto. Tvoje prepočty sedia, proti tomu nič, bola to hlavne reakcia na Zetor-a, že 25 zrn na 10x10 cm je prijateľné, čo mi vychádzalo od 2 do 3 % podľa výnosu, keď neuvažujem o rekordnom poraste. Tak som si predstavil agronoma, že by zbadal niečo také v mojom riadku. A to nehovorím o predsedovi. To by som šiel hneď na vozík a zajtra ráno už fúkať nemusím. Nejakú tú stovku ha v 8 aj viac tonovej pšenici už mám za sebou a aby niekto mal také očividné straty za kombajnom to som nevidel, snáď keď z kombajna vypadol kryt z dopravníka. Moje skúsenosti hovoria že už pri 1% stratách dobehne na pole snáď celé vedenie.

A ešte k tým rozmetačom pliev . Nie každý typ rozmetá plevy aj so zrnom. V pohode mám zapnutý metač Rekord a zrno mi ostane v riadku, len zlomené a drobné zosušené zrnká idú s plevami.

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 13 srp 2006 21:48

Mužem se bavit o ztrátách jak by měly a neměly být jak by to bylo kdyby byly takovy a makovy... A dnes kdy je po vydatnych deštich a sklizeny pole většinou zapodmitany a dívám se takkde sklizely John Deere WTS, kde jely New Hollandy CX, Massey Fergusony 7278, Claas Lexion ať už s rotačnimy separátory nebo klasicky vytřasadlovy tak jsou vzešly podmítky většinou stejny všude. Ani řídky ani husty. Ať byla sláma drcená nebo v řádku.
A taky je pravda to co tu řekl Zetor, lepší mít doma úrodu z 50ha s většima ztrátama ale v potravinářské hodnotě než mít bez ztrát doma úrodu z 35ha v potravině a bít se do hlavy že velká část je dnes na poli v krmné hodnotě. je to trochu tvrdy řešení ale v dnešních dnech asi lepší to první řešení.

Příspěvky: 679
Registrován: 18 lis 2005 19:11

Příspěvekod Miro » 15 srp 2006 18:02

Jedno je jasné, straty sú len také aké si ustráži alebo dovolí agronom. Keď by mu nevadilo aj 10% tak prosím, jeho vec.

Ono keď začne preprchať tak nikto nevie ako dlho to bude trvať a dovtedy si väčšinou nikto nedovolí úrodu len vyslovene skosiť. Keď zostane potravina, osivo alebo sladovný jačmeň tak toho nie je ani 20 ani 50 často ani 100 ha, ale omnoho viacej a s takou plochou by si neporadila ani STS-ka ani nič iné za pár dní počas ktorých sa avizuje budúci dážď. A dovolím si povedať že robiť takú robotu ako tu bolo popísané zvládne aj hocičo s patričným motorom a to aj s patričným nárastom výkonnosti.

Ale dosť by ma zaujímalo či je STS alebo iný pravý axiál schopný robiť aj s veľmi nízkými stratami porovnateľnými s konvenčným kombajnom a ak áno tak s akou výkonnosťou, lebo začínam mať pocit, že inak ako behať na hranici priechodnosti s dosť výraznými stratami ani nejde a zatiaľ mi dávajú zapravdu aj tabuľky z testov priechodnosť-straty od starého AF 1680, kde dosiahli menšie straty ako konvenčný model až za hranicou priechodnosti vytriasadlového kombajnu, zatiaľ čo do tohto limitu ich značne prekračoval.
Ale vývoj ide dopredu a dnes by to mohlo byť inak.

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 17 srp 2006 21:57


Příspěvky: 82
Registrován: 14 lis 2005 18:59

Příspěvekod Zajíc » 26 srp 2006 21:12

25 zrna na 10x10 :!: :!: :!: :!: :!:
tak to je síla, už jsem to tu psal kdysi, že by to JDraci měli prodávat spiš jako secku než mlátičku.
S AFXem se záběrem 7,30m jsme všechno dávali na řádek (řádek je šikoky necelý metr) mám na ploše 20x20 tak 3-4 zrnka

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 02 zář 2006 19:31

A kde potom bude potíž když STSka s lištou o záběru 7,6m sklízí naprosto bez problémů?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 350
Registrován: 13 lis 2005 10:08
Bydliště: Valašsko

Příspěvekod Karel » 21 zář 2006 13:16

JAky je rozdim mezi 9880 a 9880i. To asi nebude jak u nokie že když je to i tak je to s paměťovou kartou. :)
Řekl sem do žní, je po žních. Zítra s ním jedu naposled.

Příspěvky: 82
Registrován: 14 lis 2005 18:59

Příspěvekod Zajíc » 21 zář 2006 21:17

to Jan Sedlák: tento víkend jsem bavil s kámošem (děla u firmy která prodáva JD a také dělá s nima služby) ptal jsem se ho na tu novou STSku co letos koupili s lištou 7,6 a majitel jsi s ni sklizel doma vlastni porosty a říkal že v pom jezdil pěkně pomalinku doslova říkal kámoš podstivě žádné lítání jako na službách a byla to za ním stejnak zaseto s vlastní zkušenosti říkal že staré Ztko bylo nejlepší. Nechti tě nějak vytáčet ani ostatni zastánce JD ale ještě jsem se nesetkal s STSkou která by neměla problémy se ztrátama

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 21 zář 2006 21:33

Mě to nijak nevytáčí. V podstatě mě jde jenom o to, proč teda ta mlátička nejede.
Bez nadsázky, přilepšování apod... Byl tu s ní na služby u kroměřiže, problémy se ztrátama nijak nebyly. Spotřebu měly průměrem 17l. Což je asi dost.. Krom této mlátičky má ještě Case a menší řady JD . No a jinak to že Z byly nejlepší tak to je pravda.

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 315
Registrován: 12 lis 2005 00:23
Bydliště: blízko Olomouce

Příspěvekod Martin » 23 říj 2006 11:47

Tak a uz se mě poštětilo mam za sebou neco přes hodinu za volantem STS9880 v kukuřici a musim uznat tam mu to slušelo a hlavně v tom jel jako by se nic nedelo vynos byl pres15t/ha a kombajn o tom nevedel. Jedine nedostatky byl to ten starsi mohel ne "i" tak hodne pomale vysypávaní dost tuhe ovladaní řidici paky a dost velka hlučnost v kabině jinak v kukuřici jel jako král . Moc děkuji za pujčeni teto mašiny zas mohu srovnavat :!: Jo stravil sem tam na poli s něma celej den tomu rikam krasně prožitá sobota :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 209
Registrován: 18 kvě 2006 19:07
Bydliště: Doma

Příspěvekod přezrálej meloun » 10 lis 2006 20:48

Dneska jsem měl možnost si zajezdit STSi a je skvělý.dobrý je že stačí mazat 1x za 2 dny a jinak je věšina maznic po 250-500 mth.Akorát porost kukuřice byl pěkně mizernej.

Příspěvky: 82
Registrován: 14 lis 2005 18:59

Příspěvekod Zajíc » 10 lis 2006 23:31

tak k tomu mazaní na AFXovi je neco podobne maze se jen kosa dene jiak je tam hafo bezudrzbových lozisek je tam nejaka ta 50 ale drtich, rotor,... je po 600 mth ale mazu to casteji tak jednou tydne, jsem zvedavi jak dlouho vydrzi ty bezudrzbový loziska :?:

Příspěvky: 167
Registrován: 07 pro 2005 17:58

Joska

Příspěvekod Joska » 13 lis 2006 16:14

včera v černilově jsem viděl STS 9880i z HNG Czech jela před autobusem a patřila jí celá silnice. Adaptér měla asi na poli oni na mají nejspíš 10řádek Olimac Drago.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 209
Registrován: 18 kvě 2006 19:07
Bydliště: Doma

Příspěvekod přezrálej meloun » 20 lis 2006 21:57

Divim se že tu STSku tak pomlouváte.Stroj to vůbec špatnej neni.Ztráty byly v normě jde jenom o tom kdo stim jezdí a jak to seřídí,cena je taky skvělá,kdo je uživatelem JD tak určitě dostane i slevu a neni co řešit.Rozhodně žádnej špatnej stroj to neni.Má i rychlejší vyprazdňování než Lexion 600 a dobrý rozměry.

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 21 lis 2006 13:19

Měl jsem možnost vidět STSku jak tu uplně novou v ječmeni (ale mizernej porost), tak starší STSky, včetně uplně první STSky v republice v ječmeni i pšenici a ve výsledku měl jsem možnost vidět obrovský výkon právě té uplně první STSky v republice s dvanáctiřádkem v kukuřici. Měl jsem možnost i vidět, co vzešlo po práci Lexů 600 a práci STSek na vedlejším poli. Nebudete věřit tomu markantnímu rozdílu. Tim nijak nehodnotím, jen sem viděl ten kožich po podmítce. :) Je tu i možnost poslechnout si názor řidiče té nové STSky v plné plabě. Bohužel však nejsem asi povolaný člověk, abych mohl hodnotit a tak to ani dělat nebudu. Mám svůj obrázek o tom, ale sem ho psát nebudu. :) Jako objekt na focení se mi STSka líbí. Jen dodám, že to co předváděla v kukuřici, to je paráda, ale zase nejsem povolán, protože nemůžu srovnat výkony jiných značek. A problém jediný byl v rychlosti vyprazdňování, ale myslim, že to je u těch novejch pořešený. Osobně tedy proti STS nemám nic, ale vy už víte, že já nemám nic skroo proti ničemu novějšímu. :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 209
Registrován: 18 kvě 2006 19:07
Bydliště: Doma

Příspěvekod přezrálej meloun » 21 lis 2006 18:42

Záleží kdo s tím jezdí, řidič tý nový STS si ji nemůže vynachválit,sklízí zrno šetrněji než ostatní tudíž ho sklidí kvalitnější.Taky záleží jak je nastavenej přihaněč.Má rychlejší vyprazdňování než lexion.
Když říkáte , že je to tak špatný kombajn,proč jich je objednanejch na příští sezonu tolik? :evil:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 209
Registrován: 18 kvě 2006 19:07
Bydliště: Doma

Příspěvekod přezrálej meloun » 21 lis 2006 18:57

Když jsem s lexionem sek pšenici tak ztráty byly pořád v zelenom,ale kyž podmítli a zaseli řepku tak pšenice byla taky jak zasetá, postříkalo se to a je to.Agronom si nijak nestěžoval.Výdrol se zlikvyduje a hlavně že je sklizíno.Zajímavý že když je ,,zaseto" po lexionu tak si nikdo nestěžuje!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 21 lis 2006 19:04

To přezrálej meloun: A můžu se zeptat, kolik přesně kusů jich je objednanejch na příští sezonu? Slovo tolik je hodně relativní pojem. Dík.

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 21 lis 2006 19:55

možná OT, ale nedá mi to. Proč je tolik objednanejch STS? No jednoduše páč je to zelený se žlutejma kolama a je to od nich největší. Asi proto. Spousta lidí co rozhoduje o nákupu nekouká na nic jiného, než že to prodává jejich "oblíbenej"prodejce. Znám hodně takovejch lidí. Je jedno jaký to má ztráty, výkon, kolik to žere. Je to JD a na dvůr nesmí nic jinýho. Asi tak. Tim STSce nijak neubírám, ale tohle je holý fakt. Proč lidi kupujou manipuláky JD, proč kupujou lisy JD, mačkače JD, sečky JD, kombajny JD. To je to samé. Ani v jednom není tato značka špičkou a přitom prodává jak divá. Je to o tom, KDO a za KOLIK a co z toho má ten, kdo rozhoduje o nákupu.Nedělejme si iluze, takhle to funguje v řadě podniků, tak proč chodit kolem horké kaše. Ale buďme také upřímní,že se nejedná jen o JD. Ale u těch je to nejmarkatnější. Takovej je život. Nijak nepranýřuju ani nehodnotím, jen konstatuju.

PředchozíDalší

Zpět na John Deere

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků