nová řada John Deere T

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod VonVagel » 17 črc 2009 12:29

nejenom cas:) ale jsem zvedav co ukaze doma:) myslim ze spoustu lidi tady to zajima...
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod lukasbranka1 » 18 črc 2009 18:25

jj mate radnou konkurenci a co kdys jsou ty reci opravdu pravda sam jsem zvedavy
co vim tak uz jsou na jizni morave

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod VonVagel » 19 črc 2009 14:31

...konkurence je dobra vec, alespon budou muset vyrobci reagovat, jsem zvedav co vyleze z CLAASaku:)
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 350
Registrován: 13 lis 2005 10:08
Bydliště: Valašsko

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod Karel » 20 črc 2009 21:38

k nám na vychodni moravu resp. do servisni blasti lukromu ValMez ještě nově značene kojbány nedorazily. Mluvilo se jen o dvou C. už sa těšim až to dojede a b´vubec se to nebude kazit at se moc nenadřem
Řekl sem do žní, je po žních. Zítra s ním jedu naposled.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod lukasbranka1 » 13 lis 2009 20:38

dneska mi T odjelo po posezoni prohlidce par zlomenych palcu a nejake blbosti jinak OK .spokojenost

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod VonVagel » 14 lis 2009 11:03

Kolik nam udelalo ha?
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Příspěvky: 62
Registrován: 01 bře 2009 10:39

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod Matúš.V » 06 led 2010 12:52

Je dávno po sezóne viete aj nejaké obšírnejšie čísla?
Fórum je názor nás všetkých...

Příspěvky: 9
Registrován: 24 čer 2009 14:05

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod honza.mrkos » 13 črc 2010 12:03

http://www.youtube.com/watch?v=LKrmqLU8b1s - zajimavý test, ale nevim jestli se tomu dá věřit :?:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 222
Registrován: 21 led 2006 14:18
Bydliště: Žamberk

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod stalinrio » 18 srp 2011 12:05

Včera jsem měl tu "čest" se svézt s tímto zázrakem! Mašina šlape což o to, jen v kabině jsem si připadal jako před dvaceti lety, při pohledu do bunkru - když jsem si vzpomněl třeba na trávy - to mi bylo skoro zle, zapnout drtič není otázka 5ti vteřin podržení tlačítka ale deset minut šroubování, odsávání prachu ze šikmáku ještě mistři od JD nevymysleli, snímače pro kopírování válu jak z osmdesátých let - no prostě jsem zvyklej na jinou třídu... Nepřeju nikomu slýzt z CLAASU a jít na JD - ten je dobrej tak na to slýzt z 512, pak bych byl nadšenej, to jooo...

Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2010 20:45

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod jenik.p » 26 srp 2011 22:59

Důležité jsou čísla, v brzké bobě je sem dám. Jinak ta kabina neni žádný zázrak to je pravda. Loni jsem měl pučený Tucano 470 a dvakrat nadšenej jsem znej nebyl. Já bych netvrdil, že to je špatný kombaj potom co jsem snim letos zažil.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 14
Registrován: 27 led 2007 02:15
Bydliště: Hořice v Podkr.

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod Kofak » 31 srp 2011 23:33

stalinrio:tak proč do toho strašnýho stroje lezeš :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 222
Registrován: 21 led 2006 14:18
Bydliště: Žamberk

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod stalinrio » 03 zář 2011 01:05

kofak: vedle to koupili, tak jsem se na to šel podívat, nikde v blízkým okolí to nejezdí, nikdy jsem to neviděl v akci - proto jsem do toho lezl...!! :idea: Pochopil jsem, že všichni mají rozum!!!! Nevím jak moc jsou důležitý jednostranně zveřejněný čísla, já mám člověka kterej odjezdil 15 sezón na Claasu (Mega, Lexion) po letošní sezóně má nervy v háji a vážně přemýšlí, že příští rok přenechá tento zázrak cituji: "odvážnějším"!!! Tady je to porovnání, ne čísla... Jinak jsem zapomněl napsat taky to, že tolik displejů jsem naposledy viděl v 524 - tam teda byli jen tři, tady tuším nejmíň 4... No děs běs - člověk neví kam s očima!!! Nejvíc mě rozesmálo, jak to hlásilo při zapnutým vysýpání, že máš zapnutý vysýpání (nejen symbolem, ale i "varovným" tónem)... To je góóóól....!!!! :D :D :D :D :D :D :D

Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2010 20:45

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod jenik.p » 03 zář 2011 21:30

Ty budeš asi pěkně zaujatej co. Jak jsem napsal až budu mít zasetý pšenice tak sem hodim čísla, ty jsou pro mě důležitější než dojmy nervního zaměstnance.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 222
Registrován: 21 led 2006 14:18
Bydliště: Žamberk

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod stalinrio » 03 zář 2011 22:35

Zaujatej? :) Asi už jo, no... Prostě se JD má věnovat traktorům který jakž takž umí... On není normálně nervní - jen tenhle stroj to z něho za měsíc stihl udělat... :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 14
Registrován: 27 led 2007 02:15
Bydliště: Hořice v Podkr.

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod Kofak » 04 zář 2011 09:42

A z toho plyne,že když to nebude zeleno bílo červený bude to vždycky špatný.Prostě Kláás :D .Debata na dvě věci..

Uživatelský avatar
Příspěvky: 222
Registrován: 21 led 2006 14:18
Bydliště: Žamberk

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod stalinrio » 04 zář 2011 10:48

kofak: :D možná že jsi uhodil hřebík na hlavičku!!!! :D Ale to jsem tím říct nechtěl, jen to jakej mám z toho dojem já a co o tom míní zkušená obsluha.... Prostě extraligu dnes hrají pouze dvě značky, no. Ale jak jsem řekl - pro někoho kdo nemá zkušenosti s extraligou, je i toto liga... :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 67
Registrován: 12 srp 2010 20:53
Bydliště: Praha

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod pichon » 04 zář 2011 21:05

Pár informací o nových Téčkách a Wéčkách značky, která vyrábí více mlátiček, než všichni ostatní dohromady: http://www.agromachinery.cz/post/klaves ... deere-266/. Jen tak mimochodem. Ještě před dvěma roky měly všechny kombajny a traktory několik displejů. A je otázka, co je považováno za displej.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 14
Registrován: 27 led 2007 02:15
Bydliště: Hořice v Podkr.

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod Kofak » 04 zář 2011 22:06

Extraliga je dost odvážný pojem.Pro mě je to mlátička co nestojí na mezi se zbytečnýma opravama,kde večer když se vrátím zabouchnu dveře a mažu na pivo a ráno vyfoukám filtr,vymetu vajgly,natankuju a letím zase na pole.Prostě minimální udržba a maximální spolehlivost.Jestli sedím v kuži v kabině s barvným displejem a cinká tam zvoneček nebo orloj mě absolutně nezajímá,Je to stroj na práci a to by měla být jeho priorita :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 222
Registrován: 21 led 2006 14:18
Bydliště: Žamberk

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod stalinrio » 05 zář 2011 08:32

Ale já jsem taky napsal, že to šlapalo - o tom žádná - je to rok starý, žádnej extra sezónní výkon to nenadělá, tak proč by to nemělo šlapat? To by bylo mooc smutný, kdyby to ani těch 400-500ha neudělalo! Jen chybí ta propracovanost a spoustu detailů na co je člověk zvyklej! Až potkám kolegu, zeptám se znovu jako dopadli - vím že dva dny na té mezi stáli, nevím teda proč, ale zjistím... Ještě by mě zajímalo, když teda vyrábějí tolik mlátiček jako všichni ostatní dohromady, tak proč jsou o pět let pozadu za ostatními, v kabině tak o deset(pardon, jen o dva)! Víc o tom teda psát nebudu - jsem tu mezi JohnDérákama osamocenej - vy nepřesvědčíte mě, já nepřesvědčím vás abyste to prodali a koupili extraligu (taky nejsem prodejce)... :D

kofak: ty házíš vajgly na zem? to jen tak, nebo proto že tam není popelník? :D :D :D :D :D :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 14
Registrován: 27 led 2007 02:15
Bydliště: Hořice v Podkr.

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod Kofak » 05 zář 2011 19:31

Nezlob se na mě,ale připadáš mě jako učen ze zemědělky,co podle kabiny posuzuje mlátičku a přitom nemá ponětí že obsluha čučí především do válu.Uznávám,není to tam jako v raketoplánu,ani žádná tragédie.Ale je to dokonale praktický.Mimochodem jsem viděl v Habrech novou kabinu a je to moc pěkný když se tedy o kabiny zajímáš,určitě se na ni nezapomen podivat. S popelníkem,věř či ne ale maj ho tam :D .Jen pro moje potřeby by musel být velikosti tak menšího kyblíku ,prostě závislák :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 222
Registrován: 21 led 2006 14:18
Bydliště: Žamberk

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod stalinrio » 05 zář 2011 20:05

:D No jo, tak učeň zemědělky jsem taky kdysi byl - to je fakt - určitě se na tebe nezlobím, neznáme se takže sis udělal názor podle svýho rozumu - nemám proč se zlobit... :D Taky to, že posuzuju mlátičku podle kabiny jsi řekl ty a ne já!! Takže já jsem extrém kterej pokládá za důležitou věc i komfort obsluhy (nejen to, ale na druhou stranu - já nevím jak ty - ale já v tý kabině trávil vždycky celý dny, takže mám rád komfort), a ty jsi druhej extrém kterýmu by nevadilo ani to že to kabinu nemá hlavně že je to JD a mlátí to... :D Účelnost je jedna věc, komfort druhá!! Ale každýho věc, patrně jsi nepoznal prozatím nic propracovanějšího (podotýkám že nejen v kabině), komfortnějšího a v podstatě i jednoduššího - za zlý ti to člověk mít nemůže.... Jinak popelník je malej i u lepších, neboj... :D :D :D :D :D

Příspěvky: 7
Registrován: 25 říj 2009 16:21

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod GTA » 05 zář 2011 20:32

pichon píše:Pár informací o nových Téčkách a Wéčkách značky, která vyrábí více mlátiček, než všichni ostatní dohromady: http://www.agromachinery.cz/post/klaves ... deere-266/. Jen tak mimochodem. Ještě před dvěma roky měly všechny kombajny a traktory několik displejů. A je otázka, co je považováno za displej.


S těmi displeji nevím nevím..... Pamatuju u MF 38 z roku 1994, že tam byl zcela určitě jen jeden displey/monitor a tím to haslo.A dva roky to zrovna nejsou.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 222
Registrován: 21 led 2006 14:18
Bydliště: Žamberk

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod stalinrio » 05 zář 2011 21:02

Jo, na ty displeje jsem teda taky zapomněl reagovat - díky!! Já teda krom MF vím třeba o Megách z roku třeba 96 kde byl taky jen jeden diplej (jinak sdruženej otáčkoměr, tuším ještě informace o přítlaku a výšce strniště, pár provozních kontrolek - ale všechno na jednom místě!!!! Cokoliv jsi chtěl vědět, mrknutím oka jsi to měl!!!) , všimněte si, že je to taky déle než dva roky... :D Mimochodem stejnej informační systém měly i Dominatory třeba z roku 92... :shock: U tohoto Téčka ten pan kombajnér pokud potřeboval vidět na pravej dělič (např:při objíždění krajů...) musel poposedat a vyklánět se, protože pro samej displej na pravým sloupku neviděl (to je taky něco k tomu "čučení do válu"). Je trochu subtilnější postavy, no a co? Jo aha, američani jsou vlastně všichni vysoký - JD se dělá pro ně.... No nic... Jsem zaujatej a hodnotím jen podle kabiny - fakt musím přestat a zamyslet se... :idea:

Příspěvky: 6
Registrován: 20 bře 2008 02:12
Bydliště: Hořice

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod Caser » 29 zář 2011 22:30

stalinrio píše:Jo, na ty displeje jsem teda taky zapomněl reagovat - díky!! Já teda krom MF vím třeba o Megách z roku třeba 96 kde byl taky jen jeden diplej (jinak sdruženej otáčkoměr, tuším ještě informace o přítlaku a výšce strniště, pár provozních kontrolek - ale všechno na jednom místě!!!! Cokoliv jsi chtěl vědět, mrknutím oka jsi to měl!!!) , všimněte si, že je to taky déle než dva roky... :D Mimochodem stejnej informační systém měly i Dominatory třeba z roku 92... :shock: U tohoto Téčka ten pan kombajnér pokud potřeboval vidět na pravej dělič (např:při objíždění krajů...) musel poposedat a vyklánět se, protože pro samej displej na pravým sloupku neviděl (to je taky něco k tomu "čučení do válu"). Je trochu subtilnější postavy, no a co? Jo aha, američani jsou vlastně všichni vysoký - JD se dělá pro ně.... No nic... Jsem zaujatej a hodnotím jen podle kabiny - fakt musím přestat a zamyslet se... :idea:



Nedá mě to a musím reagovat...Nechápu jak někdo dokáže říct o nějakém kombajnu že je extraliga...To že se říkávalo že Claas je nej jsou dávno pryč...Připadáš mě jak nějakej zaujatej prodejce Claasu...Znám Claase jako své boty ale nikdy bych neřekl že je extraliga...Každej má svého koně a každej si bude pochvalovat to svoje...MF jsem jezdil roky ale nikdy jsem nekoukal zda mám jeden nebo dva displeje.Stejně si musel klapat v menu...Hlavně že to funguje snad né....JD jsou čtyři displeje ale jsou dobře přehledné a nemusím koukat dolů na ten tvůj slavnej displej...Jo a teda jak jsi psal proč JD nedělá jen traktory.Tak proč Claas nedělá jen kombajny...V JD mohu sedět celej den a na kabinu si určitě stěžovat nemohu...Myslím si že jsi toho v životě moc nezažil když dokážeš řešit hovadiny...Mám známého u nejmenovaného prodejce Claasu,pošlu mu tebe jako dobrou reklamu...Určitě dostaneš za jedna :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 222
Registrován: 21 led 2006 14:18
Bydliště: Žamberk

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod stalinrio » 01 říj 2011 03:56

:D Jasný, každej přikládá váhu jinejm věcem... Víc k tomu nemám co říct, protože jsem málo zažil... Pošli mě jako reklamu, třeba z toho něco kápne... :wink:

Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2010 20:45

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod jenik.p » 12 led 2012 00:02

Konečně jsem si našel čas a spočítal konkrétní čísla. T660 + 7,6m lišta r.v.2008, sklizená plocha pšenice 194,6ha výnos 6,7t, j. ječmen 20ha výnos 5,5t, řepka oz.116ha výnos 3,2t celkem 330,6ha. Celková spotřeba nafty včetně přejezdů na pole 4667l, spotřeba na 1ha/14,11l. Byla drcena všechna sláma, vysejpání vždy za jízdy. V pšenicích se dle odrudy, zralosti, vlhkosti a výnosu se výkon pohyboval okolo 25-36t zrna za hodinu, ve špičkách za idealních podmínek okolo 40t/hod.

Příspěvky: 1
Registrován: 07 črc 2012 10:59

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod JOHN DEERE 2066 » 07 črc 2012 21:22

Ahoj prosim vás nevíte jak se na FARMWEB přidávají fotky ? protože to nevim a chtěl bych se taky pochlubyt mím kombajnem :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod winis » 04 zář 2012 17:22

Uplynulo jiz mnoho vody od posledniho prispevku.... Pribyly nejaci dalsi vice ci mene spokojeni uzivatele techto modelu? Ma nekdo ten drtic premium se 108 nozi? Jaka je hodinova vykonnost stroju? Nejake zavaznejsi poruchy? Spotreba?

Příspěvky: 22
Registrován: 02 dub 2008 22:46

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod George8030 » 09 úno 2013 15:13

winis píše:Uplynulo jiz mnoho vody od posledniho prispevku.... Pribyly nejaci dalsi vice ci mene spokojeni uzivatele techto modelu? Ma nekdo ten drtic premium se 108 nozi? Jaka je hodinova vykonnost stroju? Nejake zavaznejsi poruchy? Spotreba?


nové T660 HM,lišta 7,8m s DPF, r.v. 2012 ... když pominu to,že to imrvére stálo,i stará 2264ka jela víc mi přišlo,tak to,co jsem po tom diskoval ten porost výdrolu,tak to bych zvracel ... okomentoval bych to částečně heslem z filmu Černí Baroni - "pánové, nečekal jsem zázraky,ale z tohodle by se konkurenční firmy zaradovaly" ... koberce,jak když to zasejete,servis neschopnej to seřídit,přišlo to nové a ještě to nemělo ani zásek a nedržely nastavené plodiny. Spotřeba s DPF jako velké Lexiony 580ky s 9kam,co dělali nesrovnatelné výkony. v kopci v ječmeni s Lexionem 560 z roku 2007 (myslím) tak ten Lex ho suveréně do kopce sprášil. Musel spomalit na 1km/hod,pač to imrvére řvalo,že jsou plné kapsáky,aby obsluha spomalila apod. pěkné věci.
od John Deeru zlaté "staré ZETKA"!!!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: nová řada John Deere T

Příspěvekod Polci » 10 úno 2013 09:40

To se mi ani nechce věřit... :shock: To, že někdy nešly vyladit rotorové JD jsem již zaslechl, ale že by nešel vytřasadlový :?: To musí být asi nějaký nepovedený kus, kde něco udělali špatně či dali obráceně. Nebo řidič sabotující americkou kvalitu :idea:

PředchozíDalší

Zpět na John Deere

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník