fortschritt e 514

Příspěvky: 187
Registrován: 18 kvě 2012 19:46

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod Vašek » 11 črc 2013 05:58

Díky moc myslel jsem že se bude spíš pulit ta druhá řemenice

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod citrusek » 11 črc 2013 11:58

Nebo to jde ještě jinak a bez sundávání kola. Rozříznout nožem starý pojezdový řemen. Sundat dvojitý řemen na vysypání i s vedením, pak napínací kladku pojezďáku, nasadit pojezdový řemen na variátor a na druhou řemenici kde je ta pružina se třemi šrouby to nasadit jenom kousek co to jde. Pak protočit startérem a řemen na tu řemenici sám najede. Pak už jenom nasadit napínací kladku a je to hotovo. Běžně to takhle měním na poli.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod standais » 11 črc 2013 12:02

citrusek píše:Nebo to jde ještě jinak a bez sundávání kola. Rozříznout nožem starý pojezdový řemen. Sundat dvojitý řemen na vysypání i s vedením, pak napínací kladku pojezďáku, nasadit pojezdový řemen na variátor a na druhou řemenici kde je ta pružina se třemi šrouby to nasadit jenom kousek co to jde. Pak protočit startérem a řemen na tu řemenici sám najede. Pak už jenom nasadit napínací kladku a je to hotovo. Běžně to takhle měním na poli.

tak pokud ten starý řemen jde ještě použít, tak je škoda ho rozřezat...
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod citrusek » 11 črc 2013 17:25

Beru to tak, že když se ten řemen mění tak už to má za sebou. Není důvod měnit řemen, který je ještě dobrý.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod standais » 11 črc 2013 18:27

citrusek píše:Beru to tak, že když se ten řemen mění tak už to má za sebou. Není důvod měnit řemen, který je ještě dobrý.

jasný, taky to tak dělám, ale někdy se ten řemen dá pak ještě použít aspoň na "dojetí" a když nemáš vůbec nic, tak jseš pak vděčnej i za gumu od trenýrek :D :D
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 187
Registrován: 18 kvě 2012 19:46

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod Vašek » 11 črc 2013 22:26

za pomocí starteru a provázku nasazuji dva pojezdaky na ruhe straně napřed to skusím tak díky..

Příspěvky: 187
Registrován: 18 kvě 2012 19:46

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod Vašek » 13 črc 2013 14:31

ještě jednou k tomu řemenu stáhli se mi obě řemenice a z daleka ho tam nemůžu dostat nějáká rada??

Příspěvky: 192
Registrován: 11 čer 2008 15:30

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod tozer » 13 črc 2013 17:06

povol si přívod oleje k ovládacím pístkům na variátoru, ztratíš trochu oleje ale variátor se ti krásně roztáhne....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod neznalek » 13 črc 2013 19:01

Vašek píše:ještě jednou k tomu řemenu stáhli se mi obě řemenice a z daleka ho tam nemůžu dostat nějáká rada??


počítam, že se Vám stáhla řemenica na převodovce, tedy povolení přívodu oleje k pístkum nebude mít žádný efekt... na poli měním řemen pojezdu tak ,že sundám vzpěru, vyhodím napínací kladku... a řemen bud rozříznu (beztak je KO) nebo už tam prostě neni :) Nový navlíknu na ovládací stranu a co to jde na stranu u převodovky, pak obvykle stačí drcnout starterem a je to. Ovšem jde mi to jen u českých řemenu, originál německe nejsou tak poddajné :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod standais » 14 črc 2013 11:27

neznalek píše:
Vašek píše:ještě jednou k tomu řemenu stáhli se mi obě řemenice a z daleka ho tam nemůžu dostat nějáká rada??


počítam, že se Vám stáhla řemenica na převodovce, tedy povolení přívodu oleje k pístkum nebude mít žádný efekt... na poli měním řemen pojezdu tak ,že sundám vzpěru, vyhodím napínací kladku... a řemen bud rozříznu (beztak je KO) nebo už tam prostě neni :) Nový navlíknu na ovládací stranu a co to jde na stranu u převodovky, pak obvykle stačí drcnout starterem a je to. Ovšem jde mi to jen u českých řemenu, originál německe nejsou tak poddajné :lol:

nic proti, ale než vyndavat tu vzpěru, tak si radší sundám kolo a povolím ty tři šrouby na řemenici :lol: a pokud se "stáhla" ta řemenice co je ovládána pístkem, tak za řemenicí je odvzdušňovací šroub, povolit a řemenice jde pak krásně otevřít
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 187
Registrován: 18 kvě 2012 19:46

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod Vašek » 14 črc 2013 12:34

No jasný ale stahli se obě a at to nasadím na jednu nebo na druhou tak se nepřiblížím z daleka na kraj řemenice,..

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod standais » 14 črc 2013 12:51

Vašek píše:No jasný ale stahli se obě a at to nasadím na jednu nebo na druhou tak se nepřiblížím z daleka na kraj řemenice,..

možná se zeptám blbě, ale seš si jistej, že máš řemen dost dlouhej? úplně ten samej je i na bubnu, jen je o něco kratší....
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod neznalek » 14 črc 2013 13:02

standais píše:
neznalek píše:
Vašek píše:ještě jednou k tomu řemenu stáhli se mi obě řemenice a z daleka ho tam nemůžu dostat nějáká rada??


počítam, že se Vám stáhla řemenica na převodovce, tedy povolení přívodu oleje k pístkum nebude mít žádný efekt... na poli měním řemen pojezdu tak ,že sundám vzpěru, vyhodím napínací kladku... a řemen bud rozříznu (beztak je KO) nebo už tam prostě neni :) Nový navlíknu na ovládací stranu a co to jde na stranu u převodovky, pak obvykle stačí drcnout starterem a je to. Ovšem jde mi to jen u českých řemenu, originál německe nejsou tak poddajné :lol:

nic proti, ale než vyndavat tu vzpěru, tak si radší sundám kolo a povolím ty tři šrouby na řemenici :lol: a pokud se "stáhla" ta řemenice co je ovládána pístkem, tak za řemenicí je odvzdušňovací šroub, povolit a řemenice jde pak krásně otevřít



no nic proti gustu, ale než stavět kombajn na hever, dřít se s kolem a vytáčet tři pulmetrovy šrouby..... tak ty čtyři šrouby na vzpěře jsou maličkost 8)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod standais » 14 črc 2013 13:52

no nic proti gustu, ale než stavět kombajn na hever, dřít se s kolem a vytáčet tři pulmetrovy šrouby..... tak ty čtyři šrouby na vzpěře jsou maličkost 8)[/quote]

když nejsou zarezlý :lol: a to kolo není tak těžký a sundaný je taky hned
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 136
Registrován: 07 bře 2010 22:48
Bydliště: Znojmo

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod zdeni » 14 črc 2013 22:09

standais píše:no nic proti gustu, ale než stavět kombajn na hever, dřít se s kolem a vytáčet tři pulmetrovy šrouby..... tak ty čtyři šrouby na vzpěře jsou maličkost 8)


když nejsou zarezlý :lol: a to kolo není tak těžký a sundaný je taky hned[/quote]

loni jsme vzpěru nahžali švajcem pomlatily palicou v mistě u řemenice abi prošla kolem vzpěry,povoliš škouby roztahnu obě řemenice a jde to krasně nasadit jak když nasazuješ plašt a bez startovaní :shock: a sundavaní kola
když to nejde vem kladivo

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod standais » 15 črc 2013 19:16

zdeni píše:
loni jsme vzpěru nahžali švajcem pomlatily palicou v mistě u řemenice abi prošla kolem vzpěry,povoliš škouby roztahnu obě řemenice a jde to krasně nasadit jak když nasazuješ plašt a bez startovaní :shock: a sundavaní kola

ty šrouby by možná šly povolit i bez sundavání kola, ale protože jsem trošku většího vrůstu a nerad se někde mačkám, tak si to kolo radši sundám, každej časem příjdeme na různý způsoby, který každýmu vyhovujou nejvíc :wink:
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 187
Registrován: 18 kvě 2012 19:46

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod Vašek » 15 črc 2013 20:45

já jsem povolil ty tři šrouby na variatoru ne uplně namlátil jsem řemen na doraz a na druhou řemenici řemen šel za pomocí půl metrového pajsru.. ale chtěl bych se zeptat mám problém z vysípáním když si po každém sipání nezavřu na doraz ty dva zavirače v bungru tak mi pak nejde sipat klouže řemen a musím zlomit komín a odsipávat na plachtu a zavřít je..

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod neznalek » 15 črc 2013 21:03

Vašek píše:já jsem povolil ty tři šrouby na variatoru ne uplně namlátil jsem řemen na doraz a na druhou řemenici řemen šel za pomocí půl metrového pajsru.. ale chtěl bych se zeptat mám problém z vysípáním když si po každém sipání nezavřu na doraz ty dva zavirače v bungru tak mi pak nejde sipat klouže řemen a musím zlomit komín a odsipávat na plachtu a zavřít je..


Tohle se mi stavalo jen v mokrém nebo zasviněném obilí. Vyměnil bych řemen případne bych se mrknul na uložení šneku v násypce, jestli se nekde nezadírá. Kromě řepky vysypávam na plně otevřené šoupě. Z lonska mám opačný problém, že se mi vysýpání nevypne a stále se volně unáší, snad bude stačit vyčistit řemenice :lol:

Příspěvky: 187
Registrován: 18 kvě 2012 19:46

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod Vašek » 16 črc 2013 21:56

Nide nezadrhává řemen jsem kupoval novej tahlo jsem našponoval tak že paka od sipání šla sotva na zem a stejnak nic ale řemenice jsem nečistil díky za radu...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod standais » 16 črc 2013 23:55

Vašek píše:Nide nezadrhává řemen jsem kupoval novej tahlo jsem našponoval tak že paka od sipání šla sotva na zem a stejnak nic ale řemenice jsem nečistil díky za radu...

mĕ to dĕlá taky, napínací kladka se nevrací úplnĕ do výchozí polohy, ještĕ na to budu muset mrknout....
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 187
Registrován: 18 kvě 2012 19:46

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod Vašek » 17 črc 2013 19:41

Nemate někdo mazací plán??

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod standais » 17 črc 2013 21:03

Vašek píše:Nemate někdo mazací plán??

je v tý příručce, co jsem tu skenoval, pohledej tady ve vláknĕ
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod standais » 04 srp 2013 21:22

má někdo nápad jak demontovat ložisko z odmítacího bubnu? nějak mě nenapadá, jak stahovákem chytit ten domeček, je to na to nějakej přípravek?
Přílohy
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (61.46 KiB) Zobrazeno 13891 krát
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 187
Registrován: 18 kvě 2012 19:46

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod Vašek » 06 srp 2013 16:25

prosím o radu jak zapojit autoradio když mám všude 24V a radio 12V můžu vytahnout z drát od baterky když jsou propojený??

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod citrusek » 06 srp 2013 19:40

Vašek píše:prosím o radu jak zapojit autoradio když mám všude 24V a radio 12V můžu vytahnout z drát od baterky když jsou propojený??


Jo může to být od vytaženy od jedné baterky, taky to tak mám. Ale hned za kontakt na baterce dát pojistku. Mě teď začala praskat, tak se musím zítra podívat jestli není někde skřípnutý drát.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod neznalek » 07 srp 2013 18:54

Přátelé, nemrknul byste mi nekdo do katalogu? POtřeboval bych mrknout na předlohu variátoru pro ventilator čištení, jsou tam tři ložiska 6206 a mezi nimi byl asi nejaky kroužek a možná ještě něco, nenašel jsem to nikde rozkreslené. Díky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod standais » 08 srp 2013 10:21

neznalek píše:Přátelé, nemrknul byste mi nekdo do katalogu? POtřeboval bych mrknout na předlohu variátoru pro ventilator čištení, jsou tam tři ložiska 6206 a mezi nimi byl asi nejaky kroužek a možná ještě něco, nenašel jsem to nikde rozkreslené. Díky


http://standais.rajce.idnes.cz/ventilator_e-514/
máš to tu naskenovaný :wink:
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod neznalek » 08 srp 2013 11:06

standais píše:
neznalek píše:Přátelé, nemrknul byste mi nekdo do katalogu? POtřeboval bych mrknout na předlohu variátoru pro ventilator čištení, jsou tam tři ložiska 6206 a mezi nimi byl asi nejaky kroužek a možná ještě něco, nenašel jsem to nikde rozkreslené. Díky


http://standais.rajce.idnes.cz/ventilator_e-514/
máš to tu naskenovaný :wink:


Díky moc, už je to v kupě :wink:

Příspěvky: 36
Registrován: 13 pro 2012 20:52

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod Wartburg » 11 srp 2013 13:46

standais píše:má někdo nápad jak demontovat ložisko z odmítacího bubnu? nějak mě nenapadá, jak stahovákem chytit ten domeček, je to na to nějakej přípravek?



My sme to robili stahovákom,stahovákom sme zachytili domček a tak spolu s domčekom vyjde aj ložisko :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: fortschritt e 514

Příspěvekod standais » 11 srp 2013 21:22

Wartburg píše:
standais píše:má někdo nápad jak demontovat ložisko z odmítacího bubnu? nějak mě nenapadá, jak stahovákem chytit ten domeček, je to na to nějakej přípravek?



My sme to robili stahovákom,stahovákom sme zachytili domček a tak spolu s domčekom vyjde aj ložisko :)

no právě, ale jak to chytit tím stahovákem? napadlo mě nejdřív zapáčit montpákou a trochu ten domeček stáhnout a pak už by to tím stahovákem snad šlo
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

PředchozíDalší

Zpět na MDW Fortschritt

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků