fortschritt e 517

Uživatelský avatar
Příspěvky: 350
Registrován: 13 lis 2005 10:08
Bydliště: Valašsko

Příspěvekod Karel » 26 lis 2005 15:09

já jezdím s traktorem který je starší než já a su rád. Mě se stejně líbí víc než všechny ty JD, NH, case claase fendy a kdoví co ještě
Řekl sem do žní, je po žních. Zítra s ním jedu naposled.

Honza 2

Příspěvekod Honza 2 » 26 lis 2005 15:19

No tak. O ničem jinym te nepřesvědčuji. Jen o tom že nový stroj budeš asi těžko zajíždět. Většinou ho převezmeš po někom.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 647
Registrován: 18 lis 2005 18:32
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod Kuba Medera » 26 lis 2005 15:25

aby jsme si rozuměli,já nechci dělat ani traktoristu ani kombajnéra,já chci dělat do zemědělské techniky a zemědělství jako takové mě nezajímá,je pravda,že na středních školách je praxe a budeš dělat praxi na nějakých starších mašinách,ale to je vše

Příspěvky: 679
Registrován: 18 lis 2005 19:11

Příspěvekod Miro » 26 lis 2005 15:38

Kubo "dělat do zem. techniky a zemědelství jako takové mě nezajímá", to chceš predávať stroje bez skúseností z praxe, preboha čím to chceš podložiť ? Tým čo si čítal ? No aby si nebol prekvapený keď ťa zaskočí nejaký traktorista svojou otázkou.
Na druhej strane poznám predajcov čo tomu nerozumia ani toľko čo ty a majú aj 3x toľko rokov a presto predajú niečo. Len je to sranda ich niekedy počúvať.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 647
Registrován: 18 lis 2005 18:32
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod Kuba Medera » 26 lis 2005 15:47

od toho jsou praxe a školy a potom taky odborné přednášky aby tě to naučily nebo snad ne,tak mi řekni kdo jinej ti to vysvětlí,špatně jsi mě pochopil

Příspěvky: 679
Registrován: 18 lis 2005 19:11

Příspěvekod Miro » 26 lis 2005 16:00

Na praxi v škole sa nič dobrého nenaučíš. Stredná škola ti toho asi tiež moc nedá čo sa týka techniky, to musiš na vysokú, tam sa dá niečo pochytiť. Jasné odborné prednášky sú fajn vec, aj školenia výrobcov a treba chápať aj ostatné súvislosti, systém financovania, agrotechnické postupy, chovateľské postupy. Nemusíš byť v tom odborník ale prehľad musíš mať. Preto je dobré sa zaujímať o poľnohospodárstvo ako celok a ani len o najmodernejšiu techniku. Keď pri tom zostaneš na to prídeš rokami.
Inak v tvojich rokoch sa asi každý najviacej zaujíma o to najnovšie. Ty máš výhodu, že až budeš pracovať tak dnešná nová technika bude "hromada starého železa" a budeš o tom niečo vedieť.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 647
Registrován: 18 lis 2005 18:32
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod Kuba Medera » 26 lis 2005 16:05

to ja fakt,já nemyslím jenom praxi na škole ,ale i mimo školu,o dnešní technice budu něco vědět,ale jak jsem psal snažím se jít s dobou a co píšu to dodržuju

Uživatelský avatar
Příspěvky: 244
Registrován: 14 lis 2005 22:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zetor » 26 lis 2005 17:32

na škole tě nenaučí vůbec nic, tak maximálně ti řeknou jak by věci měli fungovat, ale to jak to chodí ve skutečnosti musíš vidět na vlastní oči, a věř mi že to jak funguje převodovka z přednášek nepochopíš, viděl sem tucty schemat převodovek a věděl sem z nich prd, ale když sem jí viděl rozebranou na vlastní oči, tak sem leccos z toho pochopil, jak by to tam asi mohlo fungovat. O to zemědělství se musíš zajímat, protože ta zemědělská technika je toho nedílnou součástí, všechno je to provázaný a tohle se na škole nenaučíš. A třeba takovej daňhel chce několik let praxe se strojem, než tě vezme jako prodejce.O těch mašinách musíš něco vědět, a to jak se to chová si musíš osahat, nedočteš se to v MZ. Když to nebudeš vědět, tak s těma traktoristama se pak nedomluvíš, když nevíš co ti řikaj.

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 29 lis 2005 18:23

Myslím si, že ti co tu techniku jen fotí a nevědí o ní vůbec nic (jirka) a ti co o ní jen bezmyšlenkovitě blábolí (kuba) by si měli založit nekde stranou v koutě svojí sekci a neplést se do debaty normálním nezfanatizovaným praktikům. Jinak samozřejmě staré stroje je třeba uznávat, protože leckde ještě mají plné uplatnění. A jestli chcete porovnávat staré mašiny (a to nejen kombajny, ale i traktory) tak porovnávejte jen ty co byly vyrobené ve stejném roce. Není nic hloupějšího než vychvalovat nového Lexiona oproti 20 - 25 let starému Fortschrittu.

jirka.V

Fortschritt

Příspěvekod jirka.V » 29 lis 2005 18:35

U nás máme 2x E-517 a 3x E-514, a za sezónu posekaj okolo 2500ha a nejsou snima žádný problémy, stihnou to samy, občas jako třeba letos přijel na výpomoc NH CX 880 udělat kukuřici na zrno jinak nic, tak nevím co proti této značce máte

Uživatelský avatar
Příspěvky: 647
Registrován: 18 lis 2005 18:32
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod Kuba Medera » 29 lis 2005 19:38

to anonym:ty si myslíš,že nevím nic a jenom si vymýšlím,na to,že je mi 14 let si myslím,že toho vím víc než si myslíš,kolik si toho věděl ty, ty chytráku ve 14 letech,že nemám tolik praxe za to já nemůžu,protože v mém okolí co znám není nikdo v zemědělství a jen tak někdo 14 letýmu klukovi traktor za 3mil. nesvěří,chtěl bych vidět tebe jakej si měl v mých letech přehled o zem. technice a pro příště se zaregistruj ať vím o koho jde a pokud vím mám právo se vyjádřit a mimochodem já taky fotím zem. techniku a vím o ní podle mě celkem dost,nezajímám se pouze o její vzhled,ale i o tech. stránku,kvalitu a spokojenost zákazníků,já ti taky neříkám co máš dělat a proč se nevyjadřuješ ke strojům i ty :?: jenom tady poučuješ a radši se k tomu nevyjadřuješ,JÁ DOKÁŽU MYSLET JINAK BYCH SE NEVYJADŘOVAL, jsem zvědavej jestli na tebe napíše i někdo jiný kritiku :!: :evil: :x

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 29 lis 2005 19:54

Jistě by vám chybělo také moje vyjádření, když už se o mě mluví. K tvému ataku se však příliš vyjadřovat nebudu. Fotim stroje, protože mě to baví a protože se mi líběj. Esli se moje focení někomu líbí nebo ne, to nechám na každém. Mě to baví a budu to dělat protože mě to baví. Nemám potřebu se bavit o tom,elsi je tohle leší nebo horší,na to jste tu vy "nesfanatizovaní praktici" a já si vaše myšlenky rád přečtu. Proč sem se k Forstrichtům vyjadřoval? Protože si o nich myslím to co sem už napsal a jistě mi nechceš upírat právo se svobodně vyjádřit. Co sem chtěl říct, sem řekl.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 647
Registrován: 18 lis 2005 18:32
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod Kuba Medera » 29 lis 2005 20:03

to anonym:a mimochdem ,slovem "bezmišlenkovitě blábolím" myslels co,jako,že melu h..na,to si na omylu,já dobře vím co říkám,jen abych nebyl chytřejší jak ty,uvidíme tak za 5 až 6 let kdo je chytřejší,když si přečteš všechny moje příspěvky tak zjistíš,že nemelu h..na(to by si vlastně musel ještě umět číst)

Příspěvky: 132
Registrován: 13 lis 2005 18:53
Bydliště: Český Dub okr.Liberec

Příspěvekod Zdenek Srytr » 29 lis 2005 20:05

Tak si myslím, že jste se trochu odchýlili od debaty, ne? Je hloupé napsat, že E-514 je nejlepší než ...Taky je zvláštní názor Anonyma napsat, že ten kdo jen fotí je tady úplně zbytečný. Snad každý má něco, ne? Jeden fotí a trochu do toho dělá, někoho baví jen technická stránka a další jezdí a myslí si, že všechno umí a všemu rozumí?To se mi nelíbí.Ty jezdíš s určitým druhem stroje a když tě pošlou na něco úplně jinýho,myslíš si, že to budeš umět ovládat na 100%? Pravda je, že dělat technika bez praxe,je na nic.Oni DOBŘE poznají, že si teoretik a dají ti to více či méně najevo.To se pak objeví v prodejnosti atd..Ale bavme se o tématu a ne o pomlouvání se na vzájem.Máme snad stejné záliby, ne?

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Honza 2

Příspěvekod Jan Sedlák » 29 lis 2005 20:06

Můžu dát Kubovi příklad? Existuje člověk, kt. jezdil s kombajnem jedny žně. Po dvou týdnech už si řikal kombajner, teď dělá prodejce. Je Inženýr. Moc toho neví. Když se ho zeptám jak je vyřešen ve vnitř pohon kosy tak on prostě neví! On neví on neví ani jak vypadá 13ka klíč. Koupil by sis stroj u něho? Nejhorší je že to je u jedné takové lepší značky.

Příspěvky: 132
Registrován: 13 lis 2005 18:53
Bydliště: Český Dub okr.Liberec

Příspěvekod Zdenek Srytr » 29 lis 2005 20:10

To JIRKA. Já s tebou souhlasím.Ono fotit taky je docela náročný.Alespoň co se týká finanční stránky.Ale dělám to, protože je to super hobby.

Příspěvky: 132
Registrován: 13 lis 2005 18:53
Bydliště: Český Dub okr.Liberec

Příspěvekod Zdenek Srytr » 29 lis 2005 20:13

Přesně tak. MUSÍŠ mít praxi a čím vyššího stupně dosáhneš,tím tě chlapi za volantem budou brát za profíka.To je základ všeho.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 647
Registrován: 18 lis 2005 18:32
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod Kuba Medera » 29 lis 2005 20:14

no nekoupil,já taky nesnáším ty lidi co ti vysvětlují 1 hod o co jde a jsou to jenom teoretici,já se budu snažit tlačit i do praxe ,ale zatím to NEJDE,zatím mě v tom jenom vozej a obsluhovat to zatím nemůžu a tak píšu jenom o tom co vím z MZ,výstav ,předváděcích akcí,dnů zemědělce a z toho v čem jsem měl možnost jet(snažím si o tom stroji povídat s řidičem,jak jim slouží atd.)

Honza 2

Příspěvekod Honza 2 » 29 lis 2005 20:20

To je ono. Jenža ti prodejci někteří taky jezdí na strojích, přes léto na kombajnu. Fakt ti můžu potvrdit jak to vypadá když stroj prodává někdo kdo tomu nerozumí a nedokáže ti nic vysvětlit. Já mám střední školu, jezdil jsem přitom s traktorem, kombajny, když jsem chtěl místo prodejce- bylo mi řečeno že pro mě tam práce není taková. Ale ten inženýrek co jsem říkal došel a hned tam byl. I když ne přesně tam co já ale je to pod oficiálním dovozcem. Takžetak.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 29 lis 2005 22:53

Ty Kubo neříkej že tě za nějakou mašinu nepustí musíš si o to říct. Já posledních pět let to tak dělám je mi 16 až už mě nechávají samotnýho v kombajnu a není jen v Rostěnicích a není to jen kombajn nebo traktor jezdil jsem i s Holmrem, většina kombajneru co jsem se jich slušně zeptal mě neodmitla a tak jsem získal té malililinko praxe co mám. Tímto se nechci chlubit ale chcu ti řict že se nemáš bát se zeptat a vsaď se že většina tě neodmítne.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 647
Registrován: 18 lis 2005 18:32
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod Kuba Medera » 29 lis 2005 22:59

a jak ses zeptal,nějak si to musel naznačit,já bych asi řekl "je to těžky to řídit",ale nevím jak dál a v kolikati si začal :?:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 29 lis 2005 23:13

No začalo to na ostro to začalo v 11 předtím to byly jen takové záchvěji s Megou při přemlacování , měls za mno vidět ten klikatej řádek já byl tenkrát hrozně nervozní. Normálně pokecej pozeptej se a potom slušně popros jestli by sis nemohl chvíli zařídit. a neboj se buď dostaneš po ní nebo doní - to se tak říká.

Honza 2

Příspěvekod Honza 2 » 29 lis 2005 23:28

jasně, to se neboj. Pokud tam máte kombajny JD tak to neva když to rozbiješ :D a traktory jsou nerozbytny. Ne, to se musiš zeptat. Já sem tak jezdil s fordem, co jsem tam naseděl odpolední to bylo taky něco. Jenom jak byl blízko.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 29 lis 2005 23:35

Jo a ještě něco moc se neptej mladejch jsou do toho hrozně nadržení a nechtějí to nikomu půjčit , je to má osobní zkušenost. a neboj se že něco rozbiješ , ale dávej si na to pozor, mně už se něco párkrát rozbít podařilo.

Honza 2

Příspěvekod Honza 2 » 29 lis 2005 23:52

Počkej počkej, jaks to myslel jako nadržení? JD bych tě klidně pujčil. Lexika ne, ale Megu v pohodě. S JD bych tě nechal celý den. šel bych někam sednout do chládku k něčemu chlazenymu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 30 lis 2005 00:01

:D Tak jo nejdřív toho žrouta ztátovýho JD a potom bez diskuze Lexiona.

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 30 lis 2005 14:20

Omlouvám se, ale ještě jednou k jirkovi a kubovi. Pokud si přečtete ten názor tak v žádném případě jsem nenapsal, že ty co fotí neuznávám, protože nás tady všechny zemědělská technika spojuje, tak někdo fotí někdo jezdí atd, mimochodem ty fotky jsou dobré. Ale NIKDO kdo má trochu přehled tak nemůže odsuzovat staré stroje jen proto že teď jsou na trhu modernější. Byla by to rozsáhlejší diskuze, ale nebudu to dál rozebírat. Pro kubu ještě: jsem ze zemědělství a s traktorem jezdím od nějakých 6ti let, od 16ti každoročně na žních.

Příspěvky: 81
Registrován: 24 lis 2005 21:23
Bydliště: zálesí-Havlíčkobrodsko

Příspěvekod HUGO » 02 pro 2005 11:11

já sem na E-517 sedmnáct odjel pár sezon se strejdou jako závozník a nemůžu si stěžovat! jezdili sme stabilně vprůměru do 17l/ha (bez drtáku) když týdle mašině dáš co chce v údržbě tak jede. letos sme za celou sezonu prdli jen dva řemeny a kose jinak kromě žabek vůbec nic ale to se stane i lexáči občas. na to kolik tomu je.... :lol:
CNH JE BEST

kuko

Příspěvekod kuko » 09 pro 2005 14:41

ako mlati e 517 kukuricu ,repku,slnecnicu,soju,mak,ovos
aku ma spotrebu na jeden hektar?

Příspěvky: 81
Registrován: 24 lis 2005 21:23
Bydliště: zálesí-Havlíčkobrodsko

Příspěvekod HUGO » 10 pro 2005 11:54

je to dost různý podle toho jaká třeba ta řepka bude neni řepka jalo řepka záleží taky hodně jakej máš drták-letos sme zdesikovanou řepku sekli(měla dost velkej výnos a byl to strašnej kožich takovej sme dlouho neměli)jezdily sme tak 17-20l/hna každym poli to je jiný. nedá se to říct uplněě přesně protože hektarometr neměří tak přesně jak u novejch kombajnů.hugo
CNH JE BEST

PředchozíDalší

Zpět na MDW Fortschritt

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků