Pohon elevátoru klasového a zrnového - E 514

Příspěvky: 22
Registrován: 15 bře 2009 21:13

Pohon elevátoru klasového a zrnového - E 514

Příspěvekod martin2 » 09 črc 2011 14:16

Prosím o radu správného nasazení klínových řemenů pohonu elevátorů E 514. Nevím zdali je blíže ke kombajnu nasazen klínový řemen, který pohání zrnový elevátor nebo klínový řemen, který pohání kláskový elevátor. Klínové řemeny jsou poháněny od dvoj řemenice, kdy celý pohon je jištěn zubovou kluznou pojistkou.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Pohon elevátoru klasového a zrnového - E 514

Příspěvekod standais » 22 črc 2011 23:58

úplně u kombajnu je řemen od bubnu(pohon předlohy elevatorů) pak je zrnovej a pak kláskovej. zítra se ti ještě pro jistotu podívám, ale mělo by to tak být.
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Pohon elevátoru klasového a zrnového - E 514

Příspěvekod neznalek » 23 črc 2011 09:45

Jelikož mi minulý týden odešli ložiška a hřídel tamtéž, tak tedy..nejvetší řemenice pohání zrnový elevátor, druhá kláskový a nejmensi je pohon od bubnu. Tedka jen doufam, že jsem to nepopletl :wink: ale ono to tak logicky vychází, že to jinak nandat nepujde, aby to fungovalo jak má. Jen malý dodatek, při kupování nové hřídele se přišlo na to, že je o 3mm menší na průměru pro řemenice, tudíž jsme musel nechat všechny přepouzdrovat, protože jiná hřídel se sehnat nedá :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Pohon elevátoru klasového a zrnového - E 514

Příspěvekod standais » 04 srp 2011 19:05

neznalek píše:Jelikož mi minulý týden odešli ložiška a hřídel tamtéž, tak tedy..nejvetší řemenice pohání zrnový elevátor, druhá kláskový a nejmensi je pohon od bubnu. Tedka jen doufam, že jsem to nepopletl :wink: ale ono to tak logicky vychází, že to jinak nandat nepujde, aby to fungovalo jak má. Jen malý dodatek, při kupování nové hřídele se přišlo na to, že je o 3mm menší na průměru pro řemenice, tudíž jsme musel nechat všechny přepouzdrovat, protože jiná hřídel se sehnat nedá :wink:

s tím jsem problém neměl, zato byl problém s nalisováním ložiska, protože průměr hřídele byl o 0,3mm větší, takže prostě nešlo, tak na soustruh a udělat správný přesah. holt kvalitní díly z Polska...
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Zpět na MDW Fortschritt

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků