Papiere na kombajn

Příspěvky: 17
Registrován: 20 úno 2014 13:29

Papiere na kombajn

Příspěvekod jarojaro » 20 úno 2014 13:38

Zdravím všetkých, som tu nový a tak chcel by som sa opýtať: to máte všetci papiere (myslím TP a ŠPZ) od napr. starých fortschrittov? Ak nie, tak nieje problém so zelenými pri presune?

Příspěvky: 17
Registrován: 20 úno 2014 13:29

Re: Papiere na kombajn

Příspěvekod jarojaro » 21 úno 2014 13:14

To mi nikto nevie odpovedať pri "56 schlédnutí"?
Zaujíma ma ako je to dnes. Známy má Fortschritta 512-ku a bál sa prejsť po ceste kôli policajtom. V inzerciách sa predávajú 90% Fortschritty bez papierov.
Dosť veľa súkromníkov majú tieto stroje a používajú ich. Tak preto ma zaujíma ako je to s policajtmi.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Papiere na kombajn

Příspěvekod Mr.Equable » 21 úno 2014 16:32

Tak já ti odpovím, když si odpověď vyžaduješ. Mi přejezdy moc nemáme, a jsme skoro na konci světa, tak problémy nemáme. Ale co vím, tak pokud máš světla a svítíš, trojúhelník na zádech tak nikdy problém neměli. Max s tim, že je zastavili a dali jim dýchnout. Ale můžeš narazit i policistu, kterej bude rejpal.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 17
Registrován: 20 úno 2014 13:29

Re: Papiere na kombajn

Příspěvekod jarojaro » 21 úno 2014 18:35

Skôr ma zaujímala odpoveď "zo Slovenska", ale každopádne dík za odpoveď.
Myslel som, že sa v pohode môžem pýtať na čokoľvek a že v pohode mi aj niekto odpovie.
Takže ďalej sa už radšej nepýtam.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Papiere na kombajn

Příspěvekod Mr.Equable » 21 úno 2014 18:47

Ptát se můžeš. Určitě by ti dříve, či později někdo odpověděl. Třeba v tvém příspěvku byli jen lidé, co s tím zkušenost nemají. Do žní máš spoustu času, tak si mohl dát více času na odpověď než 24h!
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 17
Registrován: 20 úno 2014 13:29

Re: Papiere na kombajn

Příspěvekod jarojaro » 22 úno 2014 12:54

Aha, takže takto to tu funguje.
Rozmýšľam nad kúpou takého stroja a niekde som natrafil na inzeráty kde mali aj ŠPZ a TP, samozrejme boli drahšie. Aj preto som sa pýtal, či sa mi vôbec oplatí kupovať s papiermi. Na druhej strane si veľmi neviem predstaviť trepať sa s kombajnom na STK.
Na Slovensku mal prísť do platnosti zákon, kde by sa dalo vybaviť značky na stroje domácej výroby používané na poľnohospodársku činnosť. Neviem či sa niečo také schválilo. Ak áno tak by sa to dalo použiť aj v prípade "bezpapierového" kombajna?

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: Papiere na kombajn

Příspěvekod Brano » 22 úno 2014 15:53

Ten zákon už vyšiel, ŠPZ na tieto podomácky vyrobené stroje majú označenie C a myslím že 5 miestne číslo. Máme to na traktore, je tu super vec..lepšie ako riskovať niekoľko stoviek € pokutu :wink:

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Re: Papiere na kombajn

Příspěvekod OŤAS » 22 úno 2014 17:01

Nevím jak u vás na Slovensku to mají legislativně ošetřené. Pokud vím , tak u nás je kombajn E 512, pořád ještě vedený jako speciální zemědělský stroj, který určitě nemusí mít SPZ, ale pokud se pohybuje na komunikacích, tak určitě musí mít zaplacené povinné ručení a zelenou kartu.
Každý člověk má právo na můj názor.

Příspěvky: 17
Registrován: 20 úno 2014 13:29

Re: Papiere na kombajn

Příspěvekod jarojaro » 22 úno 2014 17:07

Brano píše:Ten zákon už vyšiel, ŠPZ na tieto podomácky vyrobené stroje majú označenie C a myslím že 5 miestne číslo. Máme to na traktore, je tu super vec..lepšie ako riskovať niekoľko stoviek € pokutu :wink:


Píšeš, že na podomácky vyrobené stroje....predpokladám, že sa to môže použiť aj na normálny traktor vyrobený vo fabrike, ale niesu od neho papiere.
Takže v takom prípade nemusíš chodiť na STK?
Tá značka platí neobmedzene? Alebo aké sú tam obmedzenia?
PZP sa tiež platí predpokladám.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Papiere na kombajn

Příspěvekod Mr.Equable » 22 úno 2014 20:12

Tak všichni tu nejsou denně. Plno z nás mají i jinou činnost, než tu být pořád. TAk si myslim, že 24h.neni tak dlouhá doba na počkání na odpověď. Tak třeba u nás přijede technik až na místo a udělá mi technickou na všech strojích. Akorát musím pak dojet na STK zaplatit.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: Papiere na kombajn

Příspěvekod Brano » 23 úno 2014 11:54

Áno na podomácky vyrobené traktory, s tými fabrickými ti to neviem povedať...ale ak by sa jednalo o traktor, zhodíš pár plechov aby si zamaskoval pôvodný traktor a C-čkovú dostaneš, čo viem bežne sa to robilo u 30 tok Zetorov a podobne. Ten zákon má pomôcť tým čo to stavali doma, ale ten zákon je totál dieravý takže sa dá robiť aj takto. S kombajnom si to však netrúfam povedať, kombajn na dvore asi nestavia hocikto :D Na toto by bolo najlepšie spýtať sa priamo u policajtov čo a ako, pretože ako vravím ,ten zákon nie je presne definovaný.
Otázka STK - nie je povinná, takže odpadá tento problém.
Značka nie je neobmedzená - platí na 3 roky, čo bude ďalej neviem, ale ešte je čas to zisťovať, máme ju pol roka.
S tým PZP bol troška chaos keď sme vybavovali. Po správnosti by to malo byť tak, že zaplatíš si PZP, donesieš ten papierik policajtom a oni ti na základe toho vydajú značku, skrátka aby si bez poistky nemohol jazdiť. Nám však vydali značky bez všetkého, o poistke nevraveli nič :roll: ale nakoniec sme poistili aj traktor aj vlečku...pre istotu :wink:
Ešte ohľadom ceny...jedna Cčková značka stojí 33€ a je na 3 roky...stále lepšie ako by ma mali v priebehu 3 rokov zastaviť bez značky a dať mi cez 300€ pokutu ako to tu chceli dať jednému pánovi čo ho zastavili. Poistku z hlavy neviem, ale mám pocit že pre traktor aj vlečku to bolo po 2x €.
Táto značka má však aj obmedzenie...v touto značkou sa môžeš pohybovať myslím len po miestnych a účelových cestách a cestách 3. triedy a za NEZNÍŽENEJ viditeľnosti čo mi robí troška vrásky, pretože orba na jeseň a o 4 je už tma no...to už vždy pripravujem výhovorku prečo sa mi nedalo presunúť skôr, ale za ten čas som s policajtami chvalabohu problém nemal ani ma nekontrolovali a som rád.
Ak by si ešte niečo potreboval tak sa spýtaj, možno by som ti vedel odpovedať aj keď mám pocit že už som napísal asi všetko čo viem :)

Příspěvky: 17
Registrován: 20 úno 2014 13:29

Re: Papiere na kombajn

Příspěvekod jarojaro » 27 bře 2014 17:43

Neviem, možno sa spýtam úplnu hlúposť, ale na kombajn stačí vodičšké oprávnenie skupiny T, čiže na traktor, alebo je potrebné niečo iné?
Mimochodom ohľadom tých papierov čo som sa pýtal vyššie nikto nemá žiadne skúsenosti? (mimo toho čo písal Brano)

Příspěvky: 17
Registrován: 20 úno 2014 13:29

Re: Papiere na kombajn

Příspěvekod jarojaro » 15 dub 2014 21:01

nikto nič?

Příspěvky: 31
Registrován: 07 pro 2012 21:21

Re: Papiere na kombajn

Příspěvekod oli » 16 dub 2014 20:25

zdravím, na kombajn stačí VP "T", ale pokiaľ sa nemýlim, tak sa vyžaduje aj kurz pre kombajnistov( na cestu stačí VP), ŠPZ "C" na kombajn to som ešte nepočul, ale skôr nie ako áno, pokiaľ sa nepresúvate po cestách 1. triedy, tak problém s presunom by nemal byť žiadny, na presun po cestách 1. triedy sa vyžadovalo doteraz povolenie z dop. inšpektorátu a asi to aj zostalo. A čo sa týka odpovedí na otázky na fóre je to slabé(ja som dal tiež niekoľko ale na niektoré nikto neodpovedal ani po roku, nechodím na fórum často, ale aspoň raz za dva - tri mesiace áno :) )

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Papiere na kombajn

Příspěvekod Mr.Equable » 16 dub 2014 21:03

oli: Jen k tomu když se neodpovídá na téma, já když třeba vidim téma, které bylo vytvořené třeba před dvěma měsíci a zakladatel se od té doby nepřihlásil, tak taky neodpovím, protože je vidět, že asi vyřešil, když tu od té doby nebyl. A z druhé strany, třeba někdo odpověď ví, ale právě sem nechodí pořád, tak to chvíli trvá a třeba si toho tématu pak po dlouhej době ani nevšimne.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 17
Registrován: 20 úno 2014 13:29

Re: Papiere na kombajn

Příspěvekod jarojaro » 02 čer 2015 10:44

Dikes OLI, konečne odpoveď akú som čakal.

Mr.Equable: jasné maš pravdu s tým, že někdo sem nechodí pořád, ale zase predpokladám, že nechodí tu 20 - 30 ľudí, ale z celých Čiech a Slovenska to bude myslím pekný počet....či?

Příspěvky: 17
Registrován: 20 úno 2014 13:29

Re: Papiere na kombajn

Příspěvekod jarojaro » 02 čer 2015 10:50

Pri tejto galerii, resp. fotke...viď. odkaz:

http://www.farmweb.cz/index.php?page=vi ... 0OTY=#skok

sa preberala "C" značka na kombajne E 512.
Pýtam sa, načo je vôbec na kombajn potrebná značka, resp. prečo ju niekto rieši ak nieje potrebná....viď. príspevok od OLI-ho?
Mám z toho chaos, tiež som videl kombajny so značkami, ale tiež aj bez, ....... je potrebné riešiť značku, alebo môžem sa v pohode pohybovať s kombajnom bez značky?

Příspěvky: 17
Registrován: 20 úno 2014 13:29

Re: Papiere na kombajn

Příspěvekod jarojaro » 02 črc 2015 09:45

Nikto nevie povedať ako to je?

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: Papiere na kombajn

Příspěvekod Brano » 02 črc 2015 12:33

Myslím že najlepšie by bolo spýtať sa priamo na DI, pretože už som videl kombajny so značkou, bez značky a každý si tvrdil svoje že musí/nemusí mať. No ja sa prikláňam k tomu že musí, iba sa to ešte tak extra nekontroluje, ale verím tomu, že príde aj na to.

Příspěvky: 11
Registrován: 19 zář 2008 18:42

Re: Papiere na kombajn

Příspěvekod aaron » 09 črc 2015 12:13

Chalani, každý stroj pohybujúci sa po ceste musí mať EČV. "Céčkove" EČV je určené pre stroje postavené doma. S takým strojom sa môžete pohybovať len na ceste 3. triedy. Stroje ktoré boli otypované príslušným úradom a boli im vydané OEV je možné prihlásiť na DI kde im bude vydané EČV pracovného stroja, t.j. zelená tabuľka s číslom.
Samozrejme zákon je robený bez rozmyslu a nepamätá na to že mnohí poľnohospodári majú ešte staré stroje ktoré nemali vydané OEV. :roll:

Zpět na MDW Fortschritt

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků