E512 řemenice mlátícího bubnu

Příspěvky: 2
Registrován: 27 čer 2016 15:28

E512 řemenice mlátícího bubnu

Příspěvekod xexcel » 29 čer 2016 14:31

Dobrý den,
z důvodu poničení venkovní části řemenice, jsem se dal do sundání celé řemenice. Zároveň jsem chtěl provést kontrolu ložiska.
Venkovní část s pružinou mám sundanou. Nedaří se mi stáhnout vnitřní část. Používám originál stahovák.
Nikdy jsem to neměl rozebrané, ale dle výkresu by na hřídeli měl být pouze unašeč na konci hřídele a rozpěrný kroužek mezi ložisky uvnitř.
Poradil by někdo kdo měl rozebrané?
Dále se chci zeptat, jakou funkci tam mají ty dvě ložiska uvnitř. Vždyť se přece točí řemenice i s hřídelí.
Děkuji za každou radu.

Příspěvky: 67
Registrován: 16 zář 2009 23:58

Re: E512 řemenice mlátícího bubnu

Příspěvekod rakosniklubomir » 08 črc 2016 08:50

Ty ložiska tam jsou pokud se přidá reduktor,pak se řemenice a hřídel točí jinýmí otáčkami.Proč to nejde-buď je pouzdro s ložisky přirezlé ke hřídeli,nebo je lehce vymačkaný hřídel pod tím pouzdrem a vytvořila se tam hrana o kterou se to pouzdro opře.Pozor při stahování za tu zadní řemenici,aby nepraskla-ta je zezadu přišroubovaná k náboji po němž se posouvá vnejší půlka řemenice.Pak se dá za ten náboj pořádně chytit bez rizika prasknutí té zadní půlky řemenice.Po stažení pak doporučuji zkontrolovat hřídel v místě uložení pouzdra s ložisky,lehké vymačkání v řádu desetiny se dá odstranit tmelem jako je loctite-mám to sám už prřěs tři roky a funguje to,větší vymačkání-to chce hřídel ven,s navařením by mohl být problém,použitý materiál 13260)dle díl.příručky)-2%mangan,0,6% uhlík,dělal jsem výměnu jednomu pánovi před 4 lety-nový hrídel se vešel do 3000 s daní od Soko.

Příspěvky: 2
Registrován: 27 čer 2016 15:28

Re: E512 řemenice mlátícího bubnu

Příspěvekod xexcel » 20 črc 2016 15:17

Zdravím. Díky za vysvětlení funkce ložisek uvnitř. V návodu je o reduktoru zmínka, ale protože jsem nikdy nepoužíval tak mě to nenapadlo.
Po různých způsobech stažení nakonec pomohlo hrubé násilí. Na konec unašeče jsem navařil matku M33. Šroub, ořech 50, dvou metrová trubka, velká palice. Stažení trvalo asi hodinu. Šroubem šlo otočit cca 1/4 otáčky pak tři rány palicí a takto pořád dokola. Když byl stažený unašeč tak řemenice šla už stáhnout origo stahovákem.
Matku jsem z unašeče odbrousil a mohu ho vrátit zpět.

Zpět na MDW Fortschritt

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků