"Banán" NH CX

Uživatelský avatar
Příspěvky: 257
Registrován: 30 pro 2005 19:32
Bydliště: MladoBoleslavsko

Příspěvekod vasek » 23 úno 2007 14:07

VonVagel píše:To Vojtech Rada: Nechce se me verit ze zrovna vas podnik ktery ma celkem dost ha :D hledi tak moc na ztraty...
Vzhledem k tomu jaky je a bude pocasi bude chtit kazdy mit radsi rychle sklizeno nez male ztraty...

Proč by nehleděli? jen tak selským rozumem, kdyby měli namátkově 3000ha jen pšenice s průměrem 7t / ha ( je to jen příklad, aby se zas někdo hned nechytil) a cena by byla dejme tomu 3tis / tuna tak při 3% ztrátách by to dělalo 1890000 kč propad a pří 6% ztrát ( což jde taky udělat budeli někdo lítat jak kanec), tak se propad zvedne na 3720000 kč. Je to jen hrubej odhad spočtenej na kus papíru u compu, ale jasně ukazuje jak nám pak ty hodnoty lítaj velkej podnik nevelkej a to nepočítám ostatní plodiny. Samozřemě blížíli se nějaká sibérie třeba o řepkách, nebo je dlouhodobě špatné počasí, pak je to jiná a není na co čekat a snažit se urvat co to jde. Prostě bych nesouhlasil stím, že když je to velkej podnik namusí dbát na ztráty ba naopak a to v tom případě přejeli počasí a jestli nepřeje pak je to stejně jedno nebo né? :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Příspěvekod VonVagel » 23 úno 2007 14:52

Selskym rozumem. Radsi budu mit sklizeno 7t/ha se ztratou 6% nez nemit sklizeno...A u nas v Opave minule zne byli radi ze alespon neco sklidili...Njn globalizace zemedelcum nepreje. A bude hur.
Souhlasim s tim ze ztraty jsou dulezite ale dulezitejsi bude vykon.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Příspěvekod Polci » 23 úno 2007 15:47

Tak se tu zase schyluje k roztržce o ztrátách :lol: Na jedné straně zastánci "protržených bubnů" a velkých výkonů a na druhé ti, co se ještě nenechali zblbnout argumenty některých prodejců o špatném počasí, "přijatelných" ztrátách, 70 ha za 10 hod. Myslím, že právě vasek a Vojta Rada ten selský rozum neztratili 8)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Příspěvekod VonVagel » 28 úno 2007 11:37

Nemluvim o argumentech nekterych prodejcu. Mluvim o vykonu vs. ztraty.
Ale pokud NH prodejci prodavaji jen pomoci argumentu ze maji male ztraty a vykon ze neni dulezity....tak to je jina
Az budu mit svych 100ha tak si na ty ztraty dam pozor ale pokud budu mit 10 000ha tak pro me budou na druhem miste...
Ale pokud u V.R. sklizi na male ztraty a vykon je na druhem miste tak to je jina podruhe...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 257
Registrován: 30 pro 2005 19:32
Bydliště: MladoBoleslavsko

Příspěvekod vasek » 28 úno 2007 12:39

VonVagel píše:Nemluvim o argumentech nekterych prodejcu. Mluvim o vykonu vs. ztraty.
Ale pokud NH prodejci prodavaji jen pomoci argumentu ze maji male ztraty a vykon ze neni dulezity....tak to je jina
Az budu mit svych 100ha tak si na ty ztraty dam pozor ale pokud budu mit 10 000ha tak pro me budou na druhem miste...
Ale pokud u V.R. sklizi na male ztraty a vykon je na druhem miste tak to je jina podruhe...

Podle mě je nejrozumnější najít rozumný kompromis mezy výkonem a ztrátama. Přece když budu mít dobrý průběh sklizně a předpověď bude příznivá i na další dny nemá cenu to rvát dopředu a zrovna u to sít a bude lepší jezdit normálně. Pokud budeme mít horší rok jak loňi, nebo se bude jednat o kraj kde jsou podstatně horší podmínky jak třeba v Polabí nemá cenu s něčím otálet a snažit se dostat pod střechu co se dá. Prostě je třeba si při každé sklizni určit co se mi v tu a tu dobu vyplatí a co ne. Jestli jet normálně nebo spěchat a snažit dostat domu co jde a měnit strategii i v pruběhu žní podle toho, jak se vyvíjí sklizeň a hlavně počasí. Je nesmyslné hnát to celou dobu na doraz a pak zjistit, že jste prodělali kolik milionů na strátách a naopak jet pomalu a pak značnou část úrody prodat na krmení místo potraviny. Závěrem prostě se snažit se použít rozum a určit si co je pro toho a onoho v té dané oblasti nejlepší, i když s tím počasím to není leckdy lehké. :wink:

Příspěvky: 7
Registrován: 01 dub 2007 22:24
Bydliště: Přerovsko

Příspěvekod Packer » 01 dub 2007 22:59

U nás na přerovsku taky jezdí v podnniku CX je to opravdu super kombajn žádné problémy s ním nejsou jen při prvních žních byl docela problém s olejovým čerpadlem které pouštělo špony a jelikož je tato mašinka elektronikou prošpikovaná tak čidla tento problém ihned zaznamenali akorát problém byl v tom že nikdo nevěděl čím to může být ale to se nakonec vyřešilo naštěstí na závadu se přišlo a problém byl odstraněn čerpadlo se muselo vyměnit stalo se to jak jsem slyšel u servisu u několika kombajnů byla to vada z výroby ale po výměně čerpadla žádný velký problém už nebyl snad jen ty drobnosti jak jsou rozepsány viz výše takže jen spokojenost a do podniku přibude další . . . :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 50
Registrován: 16 říj 2006 19:14
Bydliště: okolí Brna

Příspěvekod Michal » 28 črc 2007 14:09

Zdravím ,tak jsem měl letos možnost zajezdit si s novým CXkem 8080 a musím říct ,že mě příjemně překvapil ,je to parádní mlátička ,jednoduchý ovládání ,no prostě super.Jediný ,co mě trošku zklamalo je to ,že se třepala kabina a docela byl slyšet buben -takový přerušovaný nárazy ,ale jinak fakt super ! CX a Lexion jsou pro mě jedničky !!! 8) :D

Příspěvky: 273
Registrován: 13 lis 2005 09:00

Příspěvekod Fugas » 03 lis 2007 16:31

Ahoj, zajímalo by mě jak to je se spolehlivostí těchto mlátiček. Dost to tady chválíte. Má ten kombajn vůbec nějakou vadu? A jestli máte někdo skušenosti s lištami BISO Vari crop. Dík za každou odpověď.

Příspěvky: 12
Registrován: 28 bře 2007 14:05

Re: "Banán" NH CX

Příspěvekod ŠT-180N » 27 čer 2008 22:50

čau kluci dneska sem se to tutově dozvěděl dostanu úplně novej 8090, mluví to PC česky nebo to nehrozí? :D a co by ste mě tak ze svojích zkušeností rovnou poradili co a jak nemám a mám dělat díky moc, takový nějaký ty finty :wink:

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Re: "Banán" NH CX

Příspěvekod OŤAS » 27 čer 2008 23:51

Počítač mluví česky,ale pokud dostaneš nový kombajn, tak by ho měl někdo ze servisu rozjet a seřídit a případně poradit. To nemluvím o tom že by mělo proběhnout školení obsluh na nový stroj :shock:
Každý člověk má právo na můj názor.

Příspěvky: 12
Registrován: 28 bře 2007 14:05

Re: "Banán" NH CX

Příspěvekod ŠT-180N » 28 čer 2008 09:33

tož jak to béká česky to su klidný, jj školení nás čeká tento týden. Počítám, že tam nám to všechno pěkně vysvětlí, je to sice nával informací na jednou, ale ty důležitý věci si člověk zapomatuje :wink:

Příspěvky: 34
Registrován: 05 črc 2009 10:48

Re: "Banán" NH CX

Příspěvekod Šupina » 28 črc 2009 11:36

zdravím lidi chci koupit kombajn do služeb a nemohu si vybrat, chci sekat všechno a nemohu najít dobrý neutrální kombajn. Každý radí něco jiného tak nevim. nejhorší je že všechny sou cca ve stejné cenové kategorii nevíte jak je na tom se strátama spotřebou spolehlivostí atd nh CX 760?

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Re: "Banán" NH CX

Příspěvekod OŤAS » 28 črc 2009 22:09

Jsou prakticky dvě možnosti využití kombajnu a podle toho se vybírá výkonová třída.

Za A : pokud budeš chtít kombajn pro sebe a případně když bude možnost, tak i vypomoct sousedovi. V tom případě bych se nebál jít do menších typů ( samozřejmě že důležitá je výměra která by se tím kombajnem měla sklízet).

Za B : pokud uvažuješ ve větší míře a nebo pouze o službaření, tak zapoměň na 5. vytřasadlové mlátičky a nebo nějakou střední třídu. Schválně si někdy stoupni k silnici kudy proudí řeka kombajnů na Slovensko a zpět, a věř mi že takový kombajn tama neprojede. Jde hlavně o to že se v poslední době v podnicích zase vytvářejí skupinová nasazení mlátiček, tak jak to bylo za starých časů, a s nějakým přiškrceným a úzkým kombajnem tam budeš mezi těma dravcama spíš na obtíž.
Každý člověk má právo na můj názor.

Příspěvky: 34
Registrován: 05 črc 2009 10:48

Re: "Banán" NH CX

Příspěvekod Šupina » 29 črc 2009 22:26

Tak ti to řeknu takto, jedná se hlavně o službaření. A to kde jen to bude možné a zklízet to samé cokoly. Tím si chtěl říct tedy že tohodle Hollanda ne ju? Tak to bys mi ty do služeb poradil. Hm? Ju Polcík má lexiony moc pěkný. A co tedy proudí za značku a typy na Slovensko a zpět? Povídej...... Rád se přiučím. A ty 5. vytřasadlový mlátičky nejsou na služby ok?

Příspěvky: 16
Registrován: 16 črc 2009 21:20

Re: "Banán" NH CX

Příspěvekod alf32 » 01 srp 2009 22:20

Ahoj .. jsem absolutní amatér a učeň ... ale jsem na kombajnu s chlápkem co několik sezón jezdil s kombajnem na Slovensko ... měl nejsilnějšího dominátora od Claase a ten nedá na claase dopustit .. teď jezdíme na NH TX66 a ikdyž je CX v hezčím kabátě kvalitnější provedení atd. pořád tvrdí že proti claasu je to "......" že když srovná pohony řetězy který jsou prý i u CX s kardany atd. u classu tal jasně vede na poruchy claas .. a na Slovenskcu se prý vše fakt dost hlídá .. prostoje posekaný Ha apd .... nevim cituji jen co jsem slyšel .. ale prý by na slovencko jel zase jedině s claasem ... navím by si nechal dát do něj ten nejsilnější motor byť na úkor jiný výbavy ... ale prostě na motoru záleží

Příspěvky: 2
Registrován: 10 zář 2009 15:51

Re: "Banán" NH CX

Příspěvekod kubak » 10 zář 2009 16:04

slušný kombajn

Příspěvky: 123
Registrován: 25 říj 2007 15:51

Re:

Příspěvekod Vaclav UPZT » 14 zář 2009 20:45

Petrrrr píše:No ja jsem nikdy neviděl Lexiona nabagrovat, ale bude uplně stejně naháňky půjdou dolů. Lexion to nema, že když soufáš tak se ti zvedne lišta, ale u CX to musí být protože on má ty "lyže" na liště když by nezved tak by je urval. Jinak nový Lexioni mají brzdu na liště má tohle CX? Já myslím , že ne.


Ovladaní přihaněče v souvraťovém režinu dneska umí skoro každej kombajn,jen ty obsluhy nějak jsou pozadu nebo to nepoužívají(ono je to v mnohých případech zbytečné)
Zabagrovat jsem už viděl ledacos z 99% záleží na umění obsluhy,ať jezdí s čím koliv.
Jsou takový "borci" co stratěj na CX-su před síto a ani o tom týden nevědi :D :D :D
První komu se zvadala lišta při zpátečce byla před 15 lety Laverda(jak správně píšete kvůli snimačům výšky stolu.
AFX má opravdu větší dotykový monitor,ale o softveru bych raději pomlčel.
Každá řídící jednotka může žalovat,záleží kdo a jaký má do ní přístup.Neznamená že když k Vám přijede servisák,že se mu zobrazí vše nebo že do všeho může zasáhnout.Tech EST je více druhů,samozdřejmě výrobce se dostane všude a i chyby servisákem smazané on otevře.To se ale děje jen v závažných případech,kdy je reklamace práce servisu zákazníkem nebo podezření nesprávné obsluhy při vážných poruchách.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Re: "Banán" NH CX

Příspěvekod Petrrrr » 21 zář 2009 18:54

To Vaclav UPZT: Nevím co na to říct, ale tak nějak bych nečekal, že někdo bude reagovat na můj komentář ještě po 4 letech... :) Každopádně po tak dlouhé době se člověk divá na podobné věci z jiného (možná lepšího) úhlu, než tomu bylo dříve, ale i tak díky za něj... docela jsem se zasmál... hlavně teda sám sobě! :D

Příspěvky: 123
Registrován: 25 říj 2007 15:51

Re: "Banán" NH CX

Příspěvekod Vaclav UPZT » 23 srp 2010 12:37

CX -sa jsou opravdu povedné .Když tam máte 9-ti stovky kola a patáct centimetrů mezeru od řemenic,tak i letos jezdíte celkem v pohodě.
Uchycení pro případné vytáhnutí je taky bez problémů.
Myslím si že je to jeden z nejpovedenějších konvenčních mlatiček na našem trhu.

Příspěvky: 13
Registrován: 19 led 2008 16:11
Bydliště: Tachovsko

Re: "Banán" NH CX

Příspěvekod hanzdeere » 25 srp 2010 23:08

Zdravím všechny.Měl bych malou prozbu,příští rok zřejmě budem kupovat CX asi 8090 nebo8080,jakou nejlepe lištu na tento stroj.Přemýšlíme o devítce,protože nemáme zas tak velké výnosi.Ale jakou lištu-original New holland nebo Biso,a nebo co takle Mac Don,nebo se nedělá v devítce?Díky za každou radu, Hanz

Příspěvky: 19
Registrován: 07 srp 2008 16:52

Re: "Banán" NH CX

Příspěvekod deno » 29 srp 2010 16:25

no mac don sa ak dobre viem robi sami zda ze v 9.1m ale ja yb som asi isiel radsej do original listi new holland neviem no väčšinou sa kupuje 8080 ale ako 8090 zas je to skoro to site rozdiel je len vo vykonu 8080 ma max 394 a 8090 455 ak sa nemylim ale ked uz ja by som radsej bral 8090 ak mate poriande polia a ak su nato podmienky dobre tak aj 9m listu to zvladne bez problemov aj v kopcoch sa stym hra ako sa hovori :)

Příspěvky: 53
Registrován: 02 lis 2008 22:12

Re: "Banán" NH CX

Příspěvekod PYTEL » 29 srp 2010 18:56

8090 bych mebral ten motor už je moc silnej a je to pak pěkně vidět na spotřebě a original lišta taky nic moc dal bych na něj buď to Biso crop ranger nebo Mac dona ten už se upravuje pro evropskej trh a v 9m verzi je taky. Biso vydrží vsechno a mac don ma nejlepší kopírování a bláto to není taky jak original NH.

Příspěvky: 19
Registrován: 07 srp 2008 16:52

Re: "Banán" NH CX

Příspěvekod deno » 29 srp 2010 19:33

no ja enviem ale sksuentosti s listou biso mi hovoria ze sa drzat ardsej originalu a azs mac don to neviem o tej lista skoro nci tak to enviem ja porovnat ale pocul som ze to chvalia

Uživatelský avatar
Příspěvky: 70
Registrován: 06 pro 2005 23:01
Bydliště: Krkonoše

Re: "Banán" NH CX

Příspěvekod klon » 30 srp 2010 18:05

Co se týče výkonu u CX 880 co letos jezdím občas nějaký ten koník chybí, ale převážně to bylo v zelené řepce a to na tom je pouze 7,5m biso crop range. Je pravda, že je oproti originálu trošku těžší, pokud máte kameny tak nerezový šněk také není moc optimální, hlavně s ním nevzím nějaký hydrant nebo zkruž, to je pak o zábavu postaráno. Co mi přijde jako slabší stránka bisa jsou hrábě, na to jakou mají sílu se na ně musí dost oopatrně, ale koukali jsme že už to mají malinko jinak vyřešené tak snad něco vydrží. Pneu jsou na obou kombajnech 900 a myslím, že je to ideální rozměr, na menších se to letos hodně bořilo.

Příspěvky: 13
Registrován: 19 led 2008 16:11
Bydliště: Tachovsko

Re: "Banán" NH CX

Příspěvekod hanzdeere » 03 zář 2010 21:48

Díky moc za rady a zkušenosti.Radši bych asi tu 8090 bud to s Biso a nebo fak zkusíme Mac don,ale uvidíme,musím pozbírat ještě pár info.Kdyby se mi ozval někdo kdo ma zkušenos s touto lištou?.Ted jezdím s JD a ten ma vykon skoro jak8080 a občas taky nějakej ten koník chybí.A jak jsou na tom se spotřebama New Hollandy?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 32
Registrován: 05 zář 2010 10:28

Re: "Banán" NH CX

Příspěvekod Jocker » 05 zář 2010 10:42

jezdím na CX 8090 s originální vario lištou něco kolem sedmi a půl metru, jsem s ní nadmíru spokojen oproti Bisu je podstatně lehčí a dle máho čistě soukromého názoru i lépe jde do řepky, spotřeba při řezání slámy a výnosech odpovídající srdci Hané se pohybuje od 15 do 18 l/ha podle plodiny

Příspěvky: 3
Registrován: 13 bře 2010 09:48

Re: "Banán" NH CX

Příspěvekod juro » 21 led 2011 12:42

Nazdar. Ja by som osobne do 8090 nešiel, je na to jednoduché vysvetlenie. Ten kombajn je presne taký istý ako 8080 čo sa týka mašiny /mlátačky/ s tým rozdielom, že 8090 má silnejší motor. Ak budeš kupovať nový kombajn 8080 tak bude podstatne lacnejší ako 8090. Čo sa týka toho výkonu........... daj si načipovať 8080 a máš hneď 8090. Lištu by som bral originál NH vario tie ktoré dávali k modelom do 2009, varifeed lišta mi príde hodne hodne ťažká. Na biso lište sa mi nepáči ovládanie, je tiež drahšia !!!! a boli tam problémy s komunikáciou s HHC modulom. Od Bisa by som skôr uvažoval o prepravnom vozíku na lištu!!!! Na 8080 si viem predstaviť aj 9 m lištu, samozrejme by musel byť načipovaný motor ale mašina by to zvládla. Ak kupuješ nový kombajn tak si tam nedávaj metač pliev /musí ísť stále drvič!!/ ale rozmetadlo pliev!!!!! Lebo keď nedrvíš slamu tak budeš mať zbytočne vysokú spotrebu. Spotreba na 8080 sa pohybuje okolo tých 13 l/ha s drvením!!!! presnejšie to bolo 12,7 l/ha v pšenici. Keď som nedrvil tak som odpájal aj drvič /nakoľko mám metač/ fúkalo to len do plechov, čiže metač nemal žiadny účinok ale spotreba mi klesla na 9,6 l/ha!!!!!! Ten metač ak málo drvíš stojí za ho...!!! Ako celkovo je to dobrý kombajn, pri nastavovaní sa treba trosku pohrat, ale ked mu das staly, optimálny prísun hmoty pri "ideálnom" nastavení konkurencia sa bude čudovať.......... :wink:

Příspěvky: 123
Registrován: 25 říj 2007 15:51

Re: "Banán" NH CX

Příspěvekod Vaclav UPZT » 04 zář 2011 16:15

Jocker píše:jezdím na CX 8090 s originální vario lištou něco kolem sedmi a půl metru, jsem s ní nadmíru spokojen oproti Bisu je podstatně lehčí a dle máho čistě soukromého názoru i lépe jde do řepky, spotřeba při řezání slámy a výnosech odpovídající srdci Hané se pohybuje od 15 do 18 l/ha podle plodiny


Bodejď né už 880-ky vpohodě makali s devítkou,tak s 7,30-kou si musíš jen hrát.

Příspěvky: 19
Registrován: 13 srp 2009 23:49

Re: "Banán" NH CX

Příspěvekod lexikon » 18 zář 2011 00:30

Juro, nevola sa vario lista od NH nahodou Varifeed? :) to len taky detail k tomu,co si pisal. A inak by ma zaujimalo,ze ked uz odporucas nacipovat 8080-ku,aby dostal vykon 8090-ky. Ked si kupi novy kombajn,tak tam nie je problem so zarukou potom? Ci ten, co to nacipuje sa potom zaruci,ze za to? Pri ojazdenom si mozes robit s tym strojom,co chces,ale pochybujem,ze by sa servisakom pacilo,ze im tam niekto iny do toho pchal prsty.. Len sa pytam,lebo neviem ako to chodi v takychto pripadoch..

Příspěvky: 3
Registrován: 13 bře 2010 09:48

Re: "Banán" NH CX

Příspěvekod juro » 21 pro 2011 10:03

RE: Vaclav UPZT: Tento rok som mal v nájme CX8090 s lištou new varifeed 9,15 m, pri 8-10 t na Ha to bolo hodne o držku, spotreba okolo 18l, pojazd.rýchlost 4-5km/h pri vlhkosti 13 - 14%. chcem len povedať to, že na vytriasadlový kombajn v takých podmienkach aké boli minulý rok je lišta 9 m dosť veľká. Čo sa týka výkonu motora bol som príjemne prekvapený. Kombajn urobil 870 Ha v obilovinách pri priemernej spotrebe 14,2 l

PředchozíDalší

Zpět na New Holland

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků