Krone nebo Pötinger

Příspěvky: 29
Registrován: 03 bře 2007 12:07

Krone nebo Pötinger

Příspěvekod Hamánek » 29 kvě 2007 19:31

Co si myslíte že je lepší? KRONE nebo PÖTINGER
Jsem kutil mám malou dílnu a nic jiného mě nezajímá.

Příspěvky: 21
Registrován: 16 zář 2006 16:11
Bydliště: Bruntál

Re: Krone nebo Pötinger

Příspěvekod a.kysel » 26 čer 2007 22:07

Hamánek píše:Co si myslíte že je lepší? KRONE nebo PÖTINGER


Mám 8let zkušeností s lištami KRONE, jezdí v kamenitých podmínkách a jinou značku bych si nekoupil, obhospodařujeme 1200Ha luk, plná spokojenost. Masivní lišta, která není vidět na jiném konkurenčním stroji. Viděl jsem snad všechny, letos jsme koupily 6m kombinaci.

Příspěvky: 23
Registrován: 12 říj 2007 19:37

Re: Krone nebo Pötinger

Příspěvekod Caha » 19 lis 2007 20:59

Hamánek píše:Co si myslíte že je lepší? KRONE nebo PÖTINGER
Zdravím já bych dal určitě přednost liště KRONE je to kvalitní materiál mám 320 CVQ a jsem maximálně spokojený mám koupenou veškerou pícninářskou techniku kromě senážního vozu. záleží kolik máte hektarů?? POTTINGER je podle mě taková hobby technika není to pro velké hospodáře.

Příspěvky: 11
Registrován: 06 říj 2007 15:16
Bydliště: Horní Němčí

Příspěvekod Mira007 » 28 led 2008 18:41

jeden soukromnik nedaleko nas taha za fastracem žací lištu krone nevim jaky typ ale praskl mu rám museli jsme ho svařovat.Ale to bude tím že to fakt dostava zahul dela služby a jezdí co to dá.myslíte že by poettinger udelal to samé?

Příspěvky: 94
Registrován: 10 lis 2007 11:57
Bydliště: Východní Čechy

Re: Krone nebo Pötinger

Příspěvekod Pavel3545 » 28 led 2008 21:21

Caha píše:
Hamánek píše:Co si myslíte že je lepší? KRONE nebo PÖTINGER
Zdravím já bych dal určitě přednost liště KRONE je to kvalitní materiál mám 320 CVQ a jsem maximálně spokojený mám koupenou veškerou pícninářskou techniku kromě senážního vozu. záleží kolik máte hektarů?? POTTINGER je podle mě taková hobby technika není to pro velké hospodáře.
Tak teď jsi mne rozesmál. Hlavně s tou poslední větou.

Příspěvky: 199
Registrován: 08 lis 2009 21:39
Bydliště: Hostice

Re: Krone nebo Pötinger

Příspěvekod JJaris » 02 led 2010 00:02

Neviděl jsem Krone ale Pöttinger je dosti masivní a je to technika vyvinutá do horských tvrdých podmínek, doma máme osobně Kuhna a ten je v porovnání P. u kamaráda o hodně slabší (převodovka, obal pohony nevím)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Krone nebo Pötinger

Příspěvekod neznalek » 02 led 2010 08:08

Pöttinger je fajn, sam mám doma tři stroje od něj, jen mi připada, že kvalita je rok od roku jina, nemyslim tim materiál ani tech.řešení, tam je naprosta spokojenost, ale asi tam každou sezonu svařuje někdo jinej nebo se jim zaviroval svařovací robot :) . Kroně ve me budí dojem solidní, robustni techniky a je to asi jedina značka, o ktere bych kromě pottingera při vyběru uvažoval

Příspěvky: 199
Registrován: 08 lis 2009 21:39
Bydliště: Hostice

Re: Krone nebo Pötinger

Příspěvekod JJaris » 05 led 2010 16:15

Jak říkám nemám zkušenosti ani s Krone ani s Pöttinegerem, jen s Kuhn. Bohužel žací lištu kupoval táta a ten dal na levnější variantu a nedal si to rozmluvit, a nože šroubený šroubem mluví za vše na každý vyměněný nůž musíte dát na závit šroubu tmel jnak se povolí a ta výměna mě skutečně s...e. Co jsem četl tak Krone má celoživotní náplň oleje v převodovce tak to je taky veliká úspora u Kuhna se musí každý rok vyměnit, a co se týče pohonu tak Krone má méně ozubených kol má velká kola čelně poháněná a disky malýma kolama u P. je to složitější. No chtělo by to porovnat jak kvalitu sečení tak životnost ale to by museli obě jezdit ve stejných podmínkách

Příspěvky: 216
Registrován: 15 úno 2007 19:24

Re: Krone nebo Pötinger

Příspěvekod zetorista » 05 led 2010 21:13

mam zkušenosti s Krone ,poetinger i khun!!!co na to říc!!!khun byl jako první ročně sekal cca 1000ha kvalitní robustní stroj a jezdí do ted r.v.1997zkušenost jak s pravítkem tak taženym maškačem , nebyl problém useknout oplůtkovou trubku bez následků!!!krone máme na BIG M a už jsme jich mněnily okolo 6 kusů ,každej rok jednu!!!a poetinger jede 3sezonu taky novej novadisc 305!!!upřímně konstruktéra od poetingru kdo tu lištu navrohoval bych spráskal žaludem po zádech!!!při přepravě vyčuhuje půl metru vedle traktoru , svářeli to asi potmě nebo nevim každou chvíli ztoho něco upadne, v záruce se rozpadla řemenice na úhlový skříni (záruka neuznaná) a to suprový nandávaní nožů bez šroubování to je taky patent!!!!minimálně na dva lidi!!!bohužel u petigru rozhodovala cena taky to tak vypadá!!! když rotačku tak jedině Khůna!!!8roků sem sní jezdil a nedám na ní dopustit!!!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 100
Registrován: 03 dub 2006 18:03

Re: Krone nebo Pötinger

Příspěvekod lukas....1 » 07 led 2010 20:01

To zetorista: Jestli potřebuješ na výměnu nožů u Pottingera pomocníka, tak to jsi asi hrozně šikovnej člověk.... :D já to zvládam v klidu sám. O tom, že z toho každou chvíly něco upadne spíš svědší o kvalitě obsluhy. Já mam 5 let Pottinger novacat 265 s lamačem a jediný co jsem měnil je hadice na hydrauliku a boční plech, který jsem vzal o strom. Jinak sekačka funguje absolutně bez problémů. Loni jsem k tomu koupil čelní 305 alfamotion....

Příspěvky: 216
Registrován: 15 úno 2007 19:24

Re: Krone nebo Pötinger

Příspěvekod zetorista » 07 led 2010 20:46

moji ani tvoji šikovnost bych tady snad nerozváděl!!! :D ke stroji mě svěřenému se chovám jakoby to byl můj vlastní!!!!poetingr se mi prostě po technický stránce neosvědšil!!!pokud výrobce udává 3ha/hod ,tak to ta lišta nemůže přežít ani náhodou!!!!a nebo sem prostě ještě rozmlsanej z toho KHUNA holt z lepšího na horší se těžko zvyká!!!proti značce poetinger nic nemám!!!senážní horali jsou špička ,ale rotačku bych si koupil leda tak za muj plastový model traktoru :!:

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Krone nebo Pötinger

Příspěvekod medulin » 08 led 2010 19:04

To by me zajimalo co s tima nozema vyvadite kdyz je menite :D Ja mam novacat 305 od roku 2004 a zatim bezproblemovej stroj ale je fakt ze KUHN na me pusobi lepsim dojmem i kdyz jezedaci je jednou za cas taky meni takze spis zalezi jak s tim kdo zachazi. :idea: Nevim jak je to u KHUNa ale u Krone se mi libi to ze se nuz muze otacet dokola to pottinger nema. S pottingerem jezdim 16kmh a jeste nic neupadlo noze vydrzi tak 200ha pak by se nechali otocit jenze tim ze se nemuzou protacet jsou otupene. :?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Krone nebo Pötinger

Příspěvekod lukasbranka1 » 08 led 2010 21:03

napišu to jednoduše nejdal ze všech zde jmenovanych je kuhn a jd vyrabi na jedne lince (pozor nejsou uplně shodne )ne že by ostatni nefungovali
představte si převodovku na sekačce kde je napln na celou životnost dyt ty disky toči 3000otm takovato převodovka nemuže mit napln na pořad (že by eksistoval zazračny olej)a nebo ta živonost bude dost kratka

Příspěvky: 28
Registrován: 08 úno 2009 20:31

Re: Krone nebo Pötinger

Příspěvekod mirdavw » 08 úno 2010 19:44

mi máme Petingr NOVACAT 305 s lamačem máme jí pět let a taháme ji ze 16245 a nebo FASTRAKEM 185 a naprostá spokojenost.dvě poruchy byli ložisko na lamači a jednou sem chytil v18 km/h o vzrostlou skalku a utrhla se mi pojistka tak se zamně složila a roztrch se kardan to bil však extrém šef poručil tak se lítalo.výměna všech nožu otázka deseti minut i s cigaretou.stroj mužu jedině doporučit.
Naposledy upravil mirdavw dne 10 kvě 2012 21:34, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 14 říj 2006 19:36
Bydliště: Podještědí

Re: Krone nebo Pötinger

Příspěvekod Packard78 » 12 úno 2010 20:45

V roce 2008 jsme si s velkou slávou koupili letadlo Poetinger, tady jsou fotky http://www.farmweb.cz/index.php?page=vi ... y&gal=7416 http://www.farmweb.cz/index.php?page=vi ... &gal=11818
První rok to makalo jak se má, ale vloni se to začalo chvět a rozpadat, myslím, že to má nasekáno tak 1600 ha.
Diagnoza byla taková, že hřídele v mačkacích válcích jsou asi ohnuté, následovala výměna, ale už to není ono, jako to bylo nový.

Čelní Alfa 306 maká v pohodě...

Myslíme si, že to byla špatná volba.... :(
JD 6230 Premium, JD 9680i WTS, JD 6810 4x4, http://www.agro-bila.cz, http://www.sdh-vlcetin.cz

Příspěvky: 264
Registrován: 28 lis 2006 21:47
Bydliště: českobudějovicko

Re: Krone nebo Pötinger

Příspěvekod václav » 13 úno 2010 20:17

Já mám 4 sezony 8600 ED cca 7000 ha a zatim se nerozpadá. Měnila se jen rozdělovací převodovka na čelní kde italové asi zapomněli zakalit kolečko a vydrolili se zuby a ložiska na kladkách řemenů pro kondicionéry. Levá lišta už taky trochu vibruje, dostává zabrat při obsíkání. Jsou už dost opotřebovaný disky, zato plazy pořád jako nový a řemeny všechny furt původní. Mám vzadu hydraulický odlehčení.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 14 říj 2006 19:36
Bydliště: Podještědí

Re: Krone nebo Pötinger

Příspěvekod Packard78 » 13 bře 2010 20:20

Tak nám po půlročním vyjednávání reklamace mačkacích gumových válců vyšel výrobce Poettinger vstříc, poslal do servisního střediska našeho dodavatele nové komplety válců, které jsou vyvážené... Minule to byly pouze nové hřídele, které vyvážené nebyly....
Uvidíme až se to zase roztočí....
JD 6230 Premium, JD 9680i WTS, JD 6810 4x4, http://www.agro-bila.cz, http://www.sdh-vlcetin.cz

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 14 říj 2006 19:36
Bydliště: Podještědí

Re: Krone nebo Pötinger

Příspěvekod Packard78 » 07 kvě 2010 16:06

Tak nám vyměnili pouze mačkací válce, odmítací už NE. A výsledek? Jezdí se na to všichni koukat jak do zoo...
Tento týden nám mačkací gumové válce mění za prstový kondicioner, snad v rámci reklamace. Tak zase uvidíme.... :)
JD 6230 Premium, JD 9680i WTS, JD 6810 4x4, http://www.agro-bila.cz, http://www.sdh-vlcetin.cz

Příspěvky: 216
Registrován: 15 úno 2007 19:24

Re: Krone nebo Pötinger

Příspěvekod zetorista » 14 čer 2010 21:25

poetingr ani domu za plot!!!! dnes návrat na základnu pouze s rozpěrkou co je zapřažená v ramenech a s třetím bodem!!!prasknul čep a ty litinový uši a zbytek je někde na poli!!!! po třech sezonách sem větší krupl neviděl!!! :evil:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 111
Registrován: 14 říj 2006 19:36
Bydliště: Podještědí

Re: Krone nebo Pötinger

Příspěvekod Packard78 » 22 čer 2010 17:17

Tak tu mám další poznatek s naším letadlem Peottinger. Na prstový kondicioner nám nasadili větší řemenice, prý aby to píci tolik nerozmlátilo, ale bohužel funkce shazovacích pásů je tím ohrožena. Prostě to hází na pásy jak když to nehází a po poli je bordel a ne řádek.
Tak jsme tam dali menší řemenice, aby to mělo švih, tak je to celkem funkční, ale stejně dlouhá tráva, třeba srha, s tím sekat nejde!!!

A proto bych se chtěl zeptat, jestli má někdo zkušenosti s letadlem se shazovacími pásy a kondicionerem, protože bychom potřebovali poradit, jak to nastavit, aby to makalo. A jestli vůbec někdo dokáže prstovým kondiconerem sekat srhu laločnatou....

Díky
JD 6230 Premium, JD 9680i WTS, JD 6810 4x4, http://www.agro-bila.cz, http://www.sdh-vlcetin.cz

Příspěvky: 74
Registrován: 06 říj 2014 20:44

Re: Krone nebo Pötinger

Příspěvekod KUK420 » 19 lis 2020 19:05

Chlapi, jak máte nastevené směry otáčení disků? Vždy střídáte levá a pravá, nebo jinak...? Jasně že ty krajní se točí směrem "dovnitř", tedy jeden krajní se točí doprava a druhý krajní doleva. Ale jak máte ty ostatní? Já s tím pořád laboruju a zkouším... Mam Krone AM 283 S, 7 disků.

Zpět na Žací lišty, řezací a sběrací adaptéry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků