cervena nafta

Veškeré Oleje, maziva a filtry, paliva (pohonné hmoty včetně Ad Blue) používané v zemědělské technice.
Příspěvky: 1
Registrován: 15 lis 2007 20:32

cervena nafta

Příspěvekod martinkub » 15 lis 2007 21:24

mam zaujem kupit zetor 7011 .ale je tam problem ten pan jazdil na cervenu naftu .potreboval by som poradit ako odstranit ,presnejsie vycistit ,z nadrze .ci existuje nieco,nieaky pripravok alebo kto ma s tym skusenosti .poradit ako postupovat .dakujem

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: cervena nafta

Příspěvekod maclos » 15 lis 2007 21:58

martinkub píše:mam zaujem kupit zetor 7011 .ale je tam problem ten pan jazdil na cervenu naftu .potreboval by som poradit ako odstranit ,presnejsie vycistit ,z nadrze .ci existuje nieco,nieaky pripravok alebo kto ma s tym skusenosti .poradit ako postupovat .dakujem


Približne 100x prepláchať normálnou naftou a ono to zíde :D
Aspoň nám to tak vraveli colníci :wink:

Příspěvky: 679
Registrován: 18 lis 2005 19:11

Příspěvekod Miro » 16 lis 2007 09:49

Tak to farbivo, ako písal maclos pustí samo po cca 40-tich spálených nádržiach. Drugá možnosť je komplet výmena nádrže+paliv. systému, tak sa to robí väčšinou na starších traktoroch, keď sa odhlasuje a pôjde na bielu naftu.
Tretia možnosť je dať to odstrániť firme, ktorá má na to papier, mala by to robiť nejaká firma v okolí Nitry.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Příspěvekod lukasbranka1 » 17 lis 2007 23:10

mlatime na slovensku samozdrejme takujeme cervenu naftu a po nekolika tankovani u nas ta barva proste zmizi ted po ni neni ani pamatky kolik nadrzi fakt nevi nepocitam je dene jsem tankoval okolo 800l na slovensku jsem byl tyden apak doma muj typ tak 20 nadrzi mozna i min

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Příspěvekod Lnena » 18 lis 2007 00:10

Na to ma vliv chuze. Mam to vyzkousene. Asi trikrat mi dosla nafta, musel jsem domu a zpatky a stacilo vymenit asi deset nadrzi.
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Příspěvky: 679
Registrován: 18 lis 2005 19:11

Příspěvekod Miro » 18 lis 2007 09:44

To že sa ti zdá že farba zmizla a je to OK nič neznamená. Aby to bolo možné zistiť aj po čase tak je v nafte niečo ako lepidlo, ktoré len tak nepustí. O tom už sa presvedčilo množstvo záhumenkárov, keď si mysleli že to je len také bububu. Colná správa normálne chodí po kontrolách, zoberú aj na roli pol litra vzorky, na mieste ti spravia test a hneď vieš aký máš vzťah "k štátnemu rozpočtu".
Min. sadzba je stovečka :roll: , bývalo 5x viac.......

Příspěvky: 81
Registrován: 09 črc 2007 20:44
Bydliště: Košice-okolie

Příspěvekod turbo » 18 lis 2007 17:25

To že sa ti zdá že farba zmizla a je to OK nič neznamená. Aby to bolo možné zistiť aj po čase tak je v nafte niečo ako lepidlo, ktoré len tak nepustí. O tom už sa presvedčilo množstvo záhumenkárov, keď si mysleli že to je len také bububu. Colná správa normálne chodí po kontrolách, zoberú aj na roli pol litra vzorky, na mieste ti spravia test a hneď vieš aký máš vzťah "k štátnemu rozpočtu".
Min. sadzba je stovečka Rolling Eyes , bývalo 5x viac.......

tha to som este nezazil aby sa tu brali odbery vzoriek z nadrzi :?:

Příspěvky: 27
Registrován: 01 dub 2007 11:51

odber nafty

Příspěvekod Jano » 18 lis 2007 19:55

Na čo by ti jú odoberali? "Pán vodič, colná správa, aké palivo používate?"
keď nie DZP potom " Utrite mám sklíčko odkalovača" a si jasný...
Keď je to avia, tak sa bere rovno vzorka...
A netažilo sa im dôjsť k vyše 40 ročnému kombajnu na kontrolu...
Takže moderné traktory ich moc nezaujímajú ale staré a hlavne v sobotu aj nedelu.

Příspěvky: 19
Registrován: 04 srp 2007 00:14

Příspěvekod trastan 1 » 18 lis 2007 22:28

uz si to zažil?

Příspěvky: 27
Registrován: 01 dub 2007 11:51

DZP

Příspěvekod Jano » 19 lis 2007 18:50

trastan 1 píše:uz si to zažil?

Áno.
Zažil som kompletnú kontrolu dokumentácie, včítane rozpisu na jednotlivé stroje za obdobie pred vstupom do EU. K tomu kompletné účtovníctvo okolo nákupu nafty, kontrolu príjmových faktúr (neviem prečo), a samozrejme vyzuálnu kontrolu strojov. Išli sme okolo V3S a navrhol som, že pozrieme do nádrže - no nereagovali.
Potom som zažil kontrolu na staručkom kombajny. Sprvu som im nevenoval pozornosť, boli v čiernych tričkách ako SBS, (ktorý sa tam motali pracovne) ale upútal ma kolt asi raže 45. Tak som zastavil, bol som kvalitne zaprášený, chceli šoférsky, strojnícky, technický... Tak som začal, že snád to nemyslia vážne, TP na 45ročný stroj... Potom obligátna otázka na čo jazdím, kedže na červenú, tak nemali tromfy. Zbadali traktor Z 7711, tam naštastie bolo osvedčenie o TP a kontrola skončila. Samozrejme som nezabudol uviesť, že mám za sebou hlbkovu kontrolu bez závad.
Takže ak nemáte registráciu na DZP, tak by som ju veru nepoužil. Platili aj registrované podniky, kedˇvozili niečo, čo nemali a nevedeli ich osprostiť.

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Příspěvekod Lnena » 20 lis 2007 12:08

Stehuju se na slovensko. Malem uz jsem tam byl kdyz jsem chodil se slovenkou, ale vypada to ze to tam zacina byt samy sprym s sranda
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Uživatelský avatar
Příspěvky: 34
Registrován: 04 čer 2007 21:11
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod ekrazitx » 30 lis 2007 17:37

:!: Aj my sme malim kontrolu na cervenu naftu podobne ako vravi Jano, preverovali faktury, stasky, nakup, vydaj nafty, spravnost pouzitia (nie vozenie dreva, piesku ...) na stredisku kontrolovali zostatok naftzy v sklade. Kontrolovali ci sme hlasili sluzby, ktore sme robili niekomu na cervenej nafte. . . Sila, kontrolovali to asi mesiac a pol, a to sma mali malu spotrebu asi len 4000 l. Uz sme to odhlasili, pre par usetrenych korun sa neoplati byt stale z nozom na krku. Pokuty od 100 000 hore ak niekomu kus das, aj ked v nudzi. Zistia ti to bud pri odbere vzorky z nadrze, alebo vizualne, cez sklicko. Stopy v nadrzi ostavaju kym neprecerpas cca 2000 litrov. Este robia aj vyskab z vyfuku, a to testuju, ci si nemal niekedy davnejsie cervenu... Tu po okoli aj kontrolovali auta, najma V3S, Tatry, ale aj buldozery, traktory nespominam. :!:

Příspěvky: 679
Registrován: 18 lis 2005 19:11

Příspěvekod Miro » 30 lis 2007 18:28

So všetkým súhlasím, taká kontrolu som mal už viac krát, v podstate každé 2 roky .
Jediná vec čo nechápem načo robiť ster z výfuku :?: ten nie je
zakázané meniť (to by už chceli moc :evil:) , ak by podľa toho chcel niekto
vyrubiť pokutu tak neviem neviem, na papieri by im to neprešlo, jedine podľa zvyškov v palive......

Podľa informácií z net-u by podpora zvýhodnením nafty mala skončiť najneskôr v roku 2010, takže musíme ešte chvíľu vydržať :cry:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 34
Registrován: 04 čer 2007 21:11
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod ekrazitx » 30 lis 2007 18:48

Ten ster z vyfuku to je asi len forma kontroly, namiesto odberu vzorky. Zrejme ak maju typ . . .

Příspěvky: 27
Registrován: 01 dub 2007 11:51

DZP

Příspěvekod Jano » 30 lis 2007 22:23

Kontrola bola síce náročná, ale nie buzerantská. Rozpis spotreby som na dané obdobie nemal. ".... vy to máte v písanke, akurát ju nemôžte nájsť"
Lenže všetky ostatné doklady boli predložené a O.K., predkladal som ako účtovník za dve firmy a sami sa čudovali ako sme to za necelé dve hodiny zvládli. Samozrejme som to asi tri večeri pripravoval. Takže pokial nie je bordel v účtovníctve, nevidím problém, aby to za pol dňa nebolo hotové :shock:
Samozrejme, ak je predkladatel neistý, nevie čo vlastne chcú a kde to má, tak potom je to hrôza na pokračovanie. No a po vyprevadení pánov sme samozrejme naštívili blízké pohostinstvo s pocitom dobre vykonanej práce. Je pravda, že požadovali mimoriadne množstvo dokladov, ale stíhal som im plniť všetky želania (až na tie rozpisy pre vstupom do EU). Samozrejme, palivo neskladujem, je ihneď rozčerpané do traktorov :roll:

Příspěvky: 17
Registrován: 08 led 2008 22:01
Bydliště: Vnorovy

Příspěvekod PavelK » 17 led 2008 22:36

Když se začala červená nafta používat první rok, tak jsem měl z celní kontroly těžký šok. Ráno jsme stáli u kombajnů, přiřítily se 2 felicie a z nich vyběhla banda celníků se škorpionama a přímo na nás. Zkontrolovali výrobní čísla kombajnů a beze slova zas odjeli.

Zpět na Oleje, maziva, filtry, paliva....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník