Merlo

Příspěvky: 2
Registrován: 06 dub 2008 20:30

Merlo

Příspěvekod vlad » 02 led 2009 18:49

Zajímaly by mě praktické zkušenosti diskutujících s manipulátorem výše uvedené značky , jednak při klasickém používání , ale také při použití např.jako tažný prostředek (Multifarmer).Dík za informace.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 13
Registrován: 08 kvě 2008 19:49

Re: Merlo

Příspěvekod Kydla » 04 led 2009 21:38

tak u nás máme merlo P35.9 EVS a je vcelku v pohodě. zatím neměl žádné vážnější poruchy. na začátku prosince 2008 jsme museli nechat vyvařit "klec" na čep co drží "nosič nářadí", byl už hodně vymlácený. dnes už má Merlo lépe vyřešenou tuto část.

Příspěvky: 2
Registrován: 01 úno 2010 20:02

Re: Merlo

Příspěvekod host » 01 úno 2010 20:41

Zdravím Vas
Mame turbofarmer 34,7top r.v 2004 a pokud jsou všechny merla takovy,tak rozhodně palec dolu.
Dvakrat do roka musim menit jejich užasne uložení kol v (plastovych) miskach,kdy 1ks stoji cca1500kc.Ve 4000 Mth jsem již podruhe dělal komplet převodovku a asi pětkrat uvolněny pastorek z Hydromotoru,což znamena take rozborka zborka.Taham s ním devitku a hydrostat dostava co proto,musim se od srdce zasmat když vidím Merlo jak vesele oře.
Dale nema chlazenou hydrauliku,ta dostavá po dvouhodinovem rovnaní hnojniště co proto a přehřaty olej sakne každym spojem tlakovych hadic.Komfotr,bych přirovnal staremu zetoru ,sice s klimatizaci ale plnou značnych nedostatku.Jeho vychvalena rychlost hydrauliky 140 l min. je take davno ta tam.
Jezdi denně a prace naděla hromadu,ale neustale sama investice.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: Merlo

Příspěvekod K10 » 01 úno 2010 23:11

Jestli nemá chlazenou hydrauliku tak to klobouk dolů,Manitou hydr.chlazenou má a v létě olej doslova hoří. :twisted:

Příspěvky: 13
Registrován: 19 led 2008 16:11
Bydliště: Tachovsko

Re: Merlo

Příspěvekod hanzdeere » 03 bře 2010 13:40

Zdravím
Taky mame merlo 40.9 P a myslím že to co prodejce všechno vychválil,tak je uplně na draka.Jak už tu píše někdo předemnou,tak dneska už bych si Merlo nevybral.Rychlost 40 je super na to že se přemisťujem dost daleko,ale jinak všechno špatný.Za prví je to hlavně servis,ten vubec nefunguje a to že už sem zkusil oslovit 3 servisi.Klobouk dolu že dokážete tahat devíti tunu.Mame tam polohovatelnej závěs,jedno i dvouokruhoví brzdy a hydrauliku.Využitý tak maximálně dvakrát,nemá šanci aby něco tahalo.Odpružená náprava,klima a kompresor od 1200mth nefungují a nikdo to nedokáže opravit.Ted je tam 5000mth.Uložení koncáku taky děláme minimálně dvakrát do roka,netěsnost na hydraulice a na pojezdu je taky každou chvíli,čepy na pístnicích,co nejsou mazaný taky pryč,jo a hadice v rameni taky žádnej med....Tak jestli máte někoho kdo se servisem Merla zabívá a je fakt dobrej,zak mi dejte kontakt.Ať věřím tomu že se to opravit dá. :oops: Diky Hanz

Příspěvky: 2
Registrován: 01 úno 2010 20:02

Re: Merlo

Příspěvekod host » 17 čer 2010 17:28

Dobry den
Servis jedině svepomocí,nebo po telefonu přímo u CIME.Hadice v rameni jsem strčil misto do original vaku,ktery tam děla spiše jen paseku,do hasičske hadice o podobném pruměru,tak aby byli hadice natěsno.Občas na ní střiknu olej,aby se napila a klouzala ve sve draze.Takto chodí už rok bez problemu,cca 1100Mth.
Plastova palivova nadrž ,ktera se protaví o nadrž s hydraulickym olejem je taky sila.
Přeji pevne nervy :)

Příspěvky: 167
Registrován: 07 pro 2005 17:58

Re: Merlo

Příspěvekod Joska » 27 bře 2011 18:00

Jaký je rozdíl mezi EVT a EVS??? víte to někdo? díky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: Merlo

Příspěvekod K10 » 27 bře 2011 20:21

hanzdeere píše:Zdravím
Taky mame merlo 40.9 P a myslím že to co prodejce všechno vychválil,tak je uplně na draka.Jak už tu píše někdo předemnou,tak dneska už bych si Merlo nevybral.Rychlost 40 je super na to že se přemisťujem dost daleko,ale jinak všechno špatný.Za prví je to hlavně servis,ten vubec nefunguje a to že už sem zkusil oslovit 3 servisi.Klobouk dolu že dokážete tahat devíti tunu.Mame tam polohovatelnej závěs,jedno i dvouokruhoví brzdy a hydrauliku.Využitý tak maximálně dvakrát,nemá šanci aby něco tahalo.Odpružená náprava,klima a kompresor od 1200mth nefungují a nikdo to nedokáže opravit.Ted je tam 5000mth.Uložení koncáku taky děláme minimálně dvakrát do roka,netěsnost na hydraulice a na pojezdu je taky každou chvíli,čepy na pístnicích,co nejsou mazaný taky pryč,jo a hadice v rameni taky žádnej med....Tak jestli máte někoho kdo se servisem Merla zabívá a je fakt dobrej,zak mi dejte kontakt.Ať věřím tomu že se to opravit dá. :oops: Diky Hanz



Fa.Čihák z Všetat u Rakovníka,22 kč za km plus 1000 kč za hodinu práce :mrgreen:

Příspěvky: 5
Registrován: 26 úno 2013 18:37

Re: Merlo

Příspěvekod martin h 23 » 26 úno 2013 18:43

u nás sou tři merla často se stává že sou v dílně všechny tři najednou prostě hrúza :cry:

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: Merlo

Příspěvekod Brano » 09 led 2014 23:41

Ja by som mal otázku. Raz som sa vozil s jedným traktoristom a vravel mi, že Merlo čo majú v podniku (typ bohužiaľ neviem) je dosť na nič. Vraj sa tam dá používať iba jedna funkcia,napr zdvíhanie ramena a nedá sa vykápať lyžica napr. , ako keby vždy fungoval iba jeden okruh. Môžete mi niekto toto potvrdiť alebo vyvrátiť? :?: Ja som zostal dosť zarazený, mal som za to že všetko sa dá používať naraz.

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: Merlo

Příspěvekod maclos » 10 led 2014 00:31

Dá sa ale nie dve veci na 100% to znamená dvíhanie na 50% a výsuv na 50% ide o cit v ruke ( čiže nemôže dať obsluha plný joistyck k sebe a ešte prstom proporcionálom plný v pred) a tým sa teda nareguluje potrebná rýchlosť do toho onoho okruhu.

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: Merlo

Příspěvekod Brano » 13 led 2014 15:00

Marek,mám to chápať teda tak, že oba okruhy sa používať dajú, akurát budú mať menšiu rýchlosť, keďže do nich pôjde polovica oleja?

Příspěvky: 31
Registrován: 06 říj 2012 20:57

Re: Merlo

Příspěvekod GAGI » 13 led 2014 20:42

Já jezdím s merlem od novýho,tedy 5 a půl roku.Má teď 3000Mh a zrovna na něm děláme uložení zadních nábojů(ty silonový pouzdra) a přezouváme poprvé všechna kola.Většinou si opravy děláme sami,ale díly bereme od prodejce,protože nám je přímo nikdo neprodá!!!Taháme za tým při setí 9t s 12 vaky(každý půl tuny),kledeme kamiony obilím,řepou atd.Stohuji i nakládám balíky na kamiony pod plachtu,(protože s nimi jedou do Švícar).Teď se tu staví dost novostav a vyklání palet s merlem a se zdvižkou se nedá vůbec srovnat.Za celou dobu jsme měli jen zaseklou brzdu,nějaké pichlé kolo,prasklou hadici a vyměněné čidlo mazání.Co je problém,tak že se snadno přehřívá,je vratké na boční náklon a drahé náhradní díly.Jo a co je problém,tak pístnice na zajištění lopaty.Ta ráda praská a ten malý kolík stojí 5000,-.Teď si ho děláme na soustruhu sami.Ono taky záleží na tom jak se k němu máme a na kontrole a údržbě.Možná i baterka by mohla být silnější.A taky ho ráno nechat po nastartování pořádně zahřát,hlavně v zimě vám hydromotory poděkují.

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: Merlo

Příspěvekod maclos » 13 led 2014 22:16

To Brano:
Presne tak, akurát tie drahšie modely Merla majú takzvaný Flow-Sharing a ten má už normálny elektrohydraulický joystick a dokáže robiť úkony naraz.

Příspěvky: 31
Registrován: 06 říj 2012 20:57

Re: Merlo

Příspěvekod GAGI » 14 led 2014 20:03

Dnes jsme daly ty nové silonové misky na koncáky.Myslel jsem jak to půjde blbě,ale za hodinu byl jeden koncák hotovej.Prý je to potřeba hlídat,jak ten plast leze ven tak to hned vyměnit,než se vytelí celé uložení.Nevíte jak je to dělaný u jiných manipulátorů?Co se týká té hydrauliky ovládání,tak doopravdy nejde dělat dva úkony najednou na 100%.Chce to praxi.když zvedám výložník a zároveň ho vysunuji,jde to pomaleji.Jak zastavím vysunování,vím,ze se zvedání zrychlí.Jen mi vadí,že nejdou zajistit paletovací vidle.Při jízdě naprázno,hlavně v terénu,se samovolně posunují.Při vykládání kamionu musím pořád vylézat a spravovat je!!!Jinak si účtujeme 800,- na hodinu + přejezd 25,- na km.

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: Merlo

Příspěvekod maclos » 14 led 2014 21:16

U ostatných manipulátorov je klasická náprava ako na traktore čiže sú tam maznice a namažem kedy chcem, u Merla sú tie blbé portálové a viem o podnikoch kde si tam sami dorobili maznice a vydržia im tie púzdra o dosť dlhšie.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 16
Registrován: 12 zář 2013 22:47

Re: Merlo

Příspěvekod s.kadlubiec » 25 led 2014 01:50

Tak z diskuze jsem pochopil, že jako tažný prostředek se merlo asi nehodí :-D ... Škoda, vypadá to vážně skvěle když manipulátor ( na videu) zvládá tolik věcí, sečení, orba...
Myslíte, že by byl stejně poruchový jak tady píšete, u soukromého zemědělce v ŽV ? Ročně by najel cca 500 mth. Jednalo by se hlavně o krmení (manipulace s balíky) , v letní sezóně nějaké, sečení, obracení sena, stohování, terenní úpravy.
Je moje představa reálná nebo je to úplná blbost? Děkuji za odpověďi!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 140
Registrován: 06 říj 2007 17:41

Re: Merlo

Příspěvekod venca43 » 10 led 2019 20:58

Máme 55.9 najeto 3500h.
V 1000 a 2100 převodovka KO takže čekám třetí...
Dva koncáky už mají vylomený zub ( olej měněný po 250h návod-1500h...)
Problémy s elektroinstalací- ty jsou alespoň snadno řešitelné.
Drobnosti jako hadice tažené tak , že se prošoupou vůbec neřeším.
Ty silonový pouzdra podle mě nejsou problém stačí občas namazat a vydrží tak 2000h a výměna je a jedno dopoledne mají to udělaný opravdu jednoduše. Jinak je to nejpohodlnější manipulátor s kterým jsem jel - odpružená kabina dělá svoje ,jsem spokojený i s ovládáním a celkově mi uživatelsky stroj sedí. O stroj se celkem staráme ale je to katastrofa. + tady na Plzeňsku asi jediný kdo o Merlu něco ví je Čihák a má i dost dílů skladem. Kdybych vybíral teď beru jeden z dvojice Kramer(Weidemann) a Liebherr(Claas). Možná Manitou.

Zpět na Nakladače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků