New Hollandy řady TX.

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: New Hollandy řady TX.

Příspěvekod houmi » 21 črc 2012 21:17

Ahoj, na letošní žně jsem koupil TX66 a zatím vše šlape jak má.. Chtěl bych se zeptat jakou máte zkušenost se ztrátoměrem? Dá se na něj spolehat? Na příští rok bych chtěl nějak pořešit mlátící koš..-je dost tupý a nedaří se mi např. vymlátit jarní ječmen od osin, aniž by se nepoškodilo zrno. Dá se nabrousit, nebo třeba otočit jako u starých fortshritu? Ještě bych se chtel zeptat, jakou jezdíte nebo jste jezdili rychlosti při sklizni řepky a obilí.. Zatím díkas ..

Příspěvky: 1
Registrován: 18 led 2013 23:04

Re: New Hollandy řady TX.

Příspěvekod Marian krnáčik » 18 led 2013 23:07

Prosím chcem kúpiť NH Tx bud 66 alebo 68 počul som že 68 su poruchovejšie vie mi niekto poradiť ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 21
Registrován: 18 říj 2009 08:45
Bydliště: Uherský Ostroh

Re: New Hollandy řady TX.

Příspěvekod Pavel Buben » 29 led 2013 10:40

Marian krnáčik píše:Prosím chcem kúpiť NH Tx bud 66 alebo 68 počul som že 68 su poruchovejšie vie mi niekto poradiť ?

Já má TX 66 r.v.2000 čtyři roky a je vcelku jednoduchý a hodně dobrý kombajn ale u te 68 nemám skušenost.Jen z doslechu od servisáků atd. prí ta 68 není tak dobrá. :?:

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: New Hollandy řady TX.

Příspěvekod houmi » 18 lis 2014 23:06

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak vám TX řeže nebo řezal slámu při drcení? Mám s drcením problém, nože nový, protiostří se mi zdá ostrý, to jsem neměnil..

Příspěvky: 52
Registrován: 05 bře 2008 22:28

Re: New Hollandy řady TX.

Příspěvekod noulen » 14 črc 2016 11:41

Ahoj jsem vlastníkem NH tx 66 chtěl bych se tady zeptat jak kombajn nastavujete na řepku, otáčky bubnu, otáčky ventilátoru,nastavení sít
děkuji za odpovědi

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: New Hollandy řady TX.

Příspěvekod houmi » 28 pro 2016 17:27

Také bych uvítal nějakého zkušeného TXáka, který má nasekáno, aby se s náma podělil o zkušenosti s nastavením kombajnu pro max výkon/kvalita.. Najde se někdo? Jakou rychlostí jedete např. při sekání pšenice, s výnosem cca 8t a delší slámou? Mám pocit že můj TX66 vetší množství hmoty nějak hůř zvládá a dusí se..

Příspěvky: 8
Registrován: 16 led 2011 18:47

Re: New Hollandy řady TX.

Příspěvekod chodov » 03 úno 2017 01:22

Zdravím. Provozuji již pár let 3 sklízecí mlátičky řady TX a to jak 66 tak 68.
Celkem jsme s nimi doposud sklidili téměř 5000 ha.
Nikdy jsem zatím s nimi neměl větší problémy co se týče provozu i nastavení
mlátičky. Základní nastavení podle návodu pro danou plodinu funguje celkem
dobře.Je pravda, že tento kombajn trochu hůře zvládá řepku, zvláště zelenou
nedesikovanou a vysokou.V žádném případě ale nepomůže zvětšovat mezeru koše
nad 30-35 mm a otáčky bubnu nad 750.Jinak pro lepší čistotu řepky pouze více
přivřít horní síta oproti návodu a předsíto každopádně na 3mm.Na dvou kombajnech
mám na řemenici mláticího bubnu přitužovač řemene tzv. posi-tourg a to bych řekl,
že s tím kombajn protočí přes buben daleko větší množství materiálu, hlavně v té řepce
a tak často se nebubnuje.V řepce samozřejmě na drtiči úplně zasunuté protiostří a na
obilí dávám max. na střední polohu, někdy to nechám jak na řepku a kombajn drtí v
pohodě.Nože na rotoru drtiče musí být ale samozřejmě ostré. Nikdy se nám nestalo,
že by se drtič zacpal, jako se to stává např. v řepce.Pracovní rychlost tohoto kombajnu
je od 3,5 do 6 km/h v běžných podmínkách.Nejčastěji je to rychlost 4-5 km/h.
Já nyní nejčastěji jezdím s TX 68 s lištou 7,3 m a např. v řepce 4,5-5t jsem jezdil zhruba
4-4,5 km/h. Pšenice 8-9t také s tímto kombajnem 4 km/h.Jestliže je výnos nižší, běžně se jezdí
5km/h i více. Tento kombajn má obrovskou výhodu v jednoduchosti nastavení.Jak říkám, nastavení
podle návodu k obsluze je ve většině případů vyhovující.Na případné konkrétní dotazy rád odpovím.

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: New Hollandy řady TX.

Příspěvekod houmi » 03 úno 2017 22:06

Ahoj, Děkuji za info.. Na letošek zkusím vyměnit mlatky, protože koš jsem měnil před cca 500ha a jakmile vjedu do trochu lepší pšenice nebo i řepky tak už se mi zpomaluje buben.. přičítám to právě tupým mlatkám. Jinak když jedu třeba v pšenici při výnosu okolo 6t na středním stéble přes 4,5km/h, tak už jsou za mnou docela ztráty.. když víc pootevřu síta tak už mám ve výmlatu docela dost nevymlácených špiček.. třeba to ale vyřeší právě ty nové mlatky. Ještě by to mohl možná mít na svědomí rotační separátor.. - nevím jestli se má nějak seřizovat, případně měnit mlátící plechy na něm..?

Příspěvky: 8
Registrován: 16 led 2011 18:47

Re: New Hollandy řady TX.

Příspěvekod chodov » 04 úno 2017 01:25

Ahoj. Mlatky na bubnu vydrží dle mého názoru 4-5 tisíc hektarů.Alespoň tedy na tomto typu kombajnu.Záleží tedy, jak dlouho je tam máš.Samozřejmě
na ně stačí kouknout popř. změřit opotřebení oproti krajům a také víš na čem jsi.Mě otáčky bubnu klesnou při zátěži tak o 50 max. 80 ot/min, ale to
už je při velkých výnosech pšenice.Na pšenici to nastavujeme klasicky koš 10, při větších výnosech to pootevřu i třeba na 14, když to dobře mlátí.Otáčky
bubnu 900 naprázdno, síta a vítr dle manuálu.Někdy se to poupraví dle podmínek, ale vždy už jen lehce a nikdy jsme zatím neměli problém.Na rotačním
separátoru se nic neseřizuje ani nemění.Pouze jeho koš má dvě polohy, spodní= větší mezera, ta je na řepku a horní= menší mezera je na obilí.Rotační
separátor má takové plechové prsty přivařené na trubkách.Podle mě to vydrží co je kombajn a nemusí se s tím nic dělat.Jinak na pšenici by měli být
kryty domlacečů se zuby. Někdy doporučujou zavřít klasňovací plechy a nebo namontovat přídavné mláticí lišty do mláticího koše, ale já to nikdy neřešil.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 32
Registrován: 05 zář 2010 10:28

Re: New Hollandy řady TX.

Příspěvekod Jocker » 04 úno 2017 15:46

Moje zkušenost ...NH TX 66, CX 8090, koše pod separátorem na řepku nespouštět, nic se neucpe a lépe odebírá!

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: New Hollandy řady TX.

Příspěvekod houmi » 18 úno 2017 20:24

Děkuju za postřehy.. Ještě u toho rotačního separátoru, měníte otáčky přehozením řemenu, nebo jedete pořád na rychlo? Na domlacečích mám kryty s hroty, ale myslím, že jsou už dost sjeté.. Jak nastavujete vítr na řepku? Taky podle manuálu? Dost špatně se u ní kontrolují ztráty.. Sekal někdo z vás s TX mák?

Příspěvky: 62
Registrován: 18 bře 2011 20:41
Bydliště: KE - okolie

Re: New Hollandy řady TX.

Příspěvekod ejo » 03 čer 2020 08:17

Pozdravujem všetkých.

Potreboval by som poradiť prípadne zaslať foto ako a kam sú vedené káble od senzorov strát vytrasadiel? Resp. stojí to za to spojazdniť to - je to spoľahlivé? Mám tam káble vycvakané ...


Ďakujem

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: New Hollandy řady TX.

Příspěvekod houmi » 06 čer 2020 15:26

ejo píše:Pozdravujem všetkých.

Potreboval by som poradiť prípadne zaslať foto ako a kam sú vedené káble od senzorov strát vytrasadiel? Resp. stojí to za to spojazdniť to - je to spoľahlivé? Mám tam káble vycvakané ...


Ďakujem


Ahoj, mě ztrátoměr ukazuje kraviny.. Nevím proč.. a investovat do nákupu nového senzoru, nebo kabelů se mi moc nechce... ani jsem nepoptával cenu. Zprovoznil bych ho ale rád :?

Příspěvky: 62
Registrován: 18 bře 2011 20:41
Bydliště: KE - okolie

Re: New Hollandy řady TX.

Příspěvekod ejo » 10 čer 2020 07:59

houmi píše:
ejo píše:Pozdravujem všetkých.

Potreboval by som poradiť prípadne zaslať foto ako a kam sú vedené káble od senzorov strát vytrasadiel? Resp. stojí to za to spojazdniť to - je to spoľahlivé? Mám tam káble vycvakané ...


Ďakujem


Ahoj, mě ztrátoměr ukazuje kraviny.. Nevím proč.. a investovat do nákupu nového senzoru, nebo kabelů se mi moc nechce... ani jsem nepoptával cenu. Zprovoznil bych ho ale rád :?



https://www.perkozparts.pl/pl/p/CZUJNIK ... 000257/522 je to síce v PL ale orig. cca 275€/ks s kebelažou, ktorá je vycvakaná mi to vychádza, že do 800€ by to mohlo byť vymenené. Otázka znie prečo to niekto vycvakal aj s káblami? mohol byť problém aj v niečom inom?

Ako to fungovalo, keď to bolo nové (myslím stratomer tx - ka)?

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: New Hollandy řady TX.

Příspěvekod houmi » 10 čer 2020 09:32

Jak to fungovalo nové nevím.. TX jsem kupoval starý..

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: New Hollandy řady TX.

Příspěvekod houmi » 11 čer 2020 18:58

Ahoj, nemáte někdo náhodou elektrické schema na TX66? Mám problém se směrovými světly a ani s elektrikářem to nemůžem dát do kupy.. všechny kabliky vedou do velkých svazků a pravděpodobně to řídí nějaká elektronika..? Moc by mi schema pomohlo..??

Příspěvky: 62
Registrován: 18 bře 2011 20:41
Bydliště: KE - okolie

Re: New Hollandy řady TX.

Příspěvekod ejo » 12 čer 2020 16:05

houmi píše:Ahoj, nemáte někdo náhodou elektrické schema na TX66? Mám problém se směrovými světly a ani s elektrikářem to nemůžem dát do kupy.. všechny kabliky vedou do velkých svazků a pravděpodobně to řídí nějaká elektronika..? Moc by mi schema pomohlo..??



Pošli email kontakt pošlem Ti to tam, tu mi to nechce natiahnuť

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: New Hollandy řady TX.

Příspěvekod houmi » 14 čer 2020 16:28

ejo píše:
houmi píše:Ahoj, nemáte někdo náhodou elektrické schema na TX66? Mám problém se směrovými světly a ani s elektrikářem to nemůžem dát do kupy.. všechny kabliky vedou do velkých svazků a pravděpodobně to řídí nějaká elektronika..? Moc by mi schema pomohlo..??



Pošli email kontakt pošlem Ti to tam, tu mi to nechce natiahnuť


Ahoj, poslal jsem ti soukromou zprávu s emailem.. děkuji

Příspěvky: 62
Registrován: 18 bře 2011 20:41
Bydliště: KE - okolie

Re: New Hollandy řady TX.

Příspěvekod ejo » 15 čer 2020 08:56

houmi píše:
ejo píše:
houmi píše:Ahoj, nemáte někdo náhodou elektrické schema na TX66? Mám problém se směrovými světly a ani s elektrikářem to nemůžem dát do kupy.. všechny kabliky vedou do velkých svazků a pravděpodobně to řídí nějaká elektronika..? Moc by mi schema pomohlo..??



Pošli email kontakt pošlem Ti to tam, tu mi to nechce natiahnuť


Ahoj, poslal jsem ti soukromou zprávu s emailem.. děkuji



Žiadna neprišla ...

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: New Hollandy řady TX.

Příspěvekod houmi » 16 čer 2020 09:22

Pošli email kontakt pošlem Ti to tam, tu mi to nechce natiahnuť[/quote]

Ahoj, poslal jsem ti soukromou zprávu s emailem.. děkuji[/quote]


Žiadna neprišla ...[/quote]

Nějak to nejde odeslat.. mirek.homolka@seznam.cz Moc děkuju..

Předchozí

Zpět na New Holland

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků