Výběr stroje

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Výběr stroje

Příspěvekod winis » 13 srp 2015 17:12

VonVagel píše:Nejak nechapu vyber mezi disky a radlickami.

Jinak k SIMBE respektive SIMBE GREAt PLAINS... St Bar jsou podryvaci radlicky-do podmitky nepouzitelne. Potom bych si dal pozor na celkovou delku/vahu stroje. Pokud je SIMBA s DD pěchem je to k... tezka masina...
S ND bych si nelamal hlavu pokud neni original koupim nahradu...


Rozhoduju se právě jestli na hlubší kypření používat disky nebo radličky, to je celé 8)

U Simby mám právě strach že při výnosu 8 tun nezamíchá dostatečně slámu, přecijen disky 510 mm nesáhnou tak hluboko jako u rubínu 12.... Bohužel si to nemůžu zkusit protože předváděčku už mi prodali a někam teď vyjet na čumendu nemám čas. :(

Zkouším teď terano fx a práci to dělá pěknou, žádné velké hroudy, struktura lepší než co má soused na vedlejším poli po pluhu a bránosmyku. Jediné co mi vadí že to při vyhlubování udělá velkou muldu hlíny na souvrati a vůbec to nesnese trochu dlouhou slámu v ležákách.....

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Výběr stroje

Příspěvekod tele » 13 srp 2015 18:54

winis píše:
VonVagel píše:Nejak nechapu vyber mezi disky a radlickami.

Jinak k SIMBE respektive SIMBE GREAt PLAINS... St Bar jsou podryvaci radlicky-do podmitky nepouzitelne. Potom bych si dal pozor na celkovou delku/vahu stroje. Pokud je SIMBA s DD pěchem je to k... tezka masina...
S ND bych si nelamal hlavu pokud neni original koupim nahradu...


Rozhoduju se právě jestli na hlubší kypření používat disky nebo radličky, to je celé 8)

U Simby mám právě strach že při výnosu 8 tun nezamíchá dostatečně slámu, přecijen disky 510 mm nesáhnou tak hluboko jako u rubínu 12.... Bohužel si to nemůžu zkusit protože předváděčku už mi prodali a někam teď vyjet na čumendu nemám čas. :(

Zkouším teď terano fx a práci to dělá pěknou, žádné velké hroudy, struktura lepší než co má soused na vedlejším poli po pluhu a bránosmyku. Jediné co mi vadí že to při vyhlubování udělá velkou muldu hlíny na souvrati a vůbec to nesnese trochu dlouhou slámu v ležákách.....

Dej si delší čas na zvedání a bude to ok. Žádnej třířadej kypřič nedá dobře ležáky, blbě to prolejzá. Musíš příště víc krátit :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Výběr stroje

Příspěvekod winis » 15 srp 2015 12:11

lehlo asi 3 ary, jel sem si to tam jen zkusit... :D přinejhoršim mám na ležáky diskáč....

pomalé zvedání ramen můj traktor bohužel neumí, dělají to i jiné nesené radličkové kypřiče?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Výběr stroje

Příspěvekod tele » 15 srp 2015 15:28

winis píše:lehlo asi 3 ary, jel sem si to tam jen zkusit... :D přinejhoršim mám na ležáky diskáč....

pomalé zvedání ramen můj traktor bohužel neumí, dělají to i jiné nesené radličkové kypřiče?

Hromada zůstává hlavně u 2 a 3 řadých, radličky jsou na husto a vezeš s sebou hodně země.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Výběr stroje

Příspěvekod winis » 03 zář 2015 08:57

Nakonec sem pořídil terrano.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Výběr stroje

Příspěvekod tele » 03 zář 2015 12:40

Ať slouží :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Výběr stroje

Příspěvekod bold » 03 zář 2015 14:43

vítej do klubu "zbohatlíků"........... :lol: :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Výběr stroje

Příspěvekod winis » 03 zář 2015 21:30

Poslední hřebíček do rakve klasické technologii byl, když mi nacenili 6 radličný Overum za cenu 3 kusů Terrano 3 FX. Vzhledem k tomu že prědváděcí simbu mi prodali než se ke mě dostala a rubin se ke me taky nedostal, viděl sem ho jen na modrem tydnu, jedine terrano sem si mohl zkusit...

Jojo on je to desnej luxus mit na dvore horsche :D

Příspěvky: 146
Registrován: 03 dub 2009 14:13

Re: Výběr stroje

Příspěvekod w690i » 03 zář 2015 22:56

Za chvílí tam nebudeš mít nic jiného! :D Věř mi! :D Ať slouží! A jak už bylo řečeno vítej v klubu! :)

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Výběr stroje

Příspěvekod skacel99 » 03 črc 2016 09:57

Winis: Plynulost chodu ramen není standardní výbava dnešních traktorů? Vždyť škrťák na to měla i UŘII od Zetoru

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Výběr stroje

Příspěvekod tonik » 03 črc 2016 16:16

skacel99 píše:Winis: Plynulost chodu ramen není standardní výbava dnešních traktorů? Vždyť škrťák na to měla i UŘII od Zetoru


Třeba JD 7530 má regulaci jak na spouštění, tak i zvedání ale to se musí do comand centra.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Výběr stroje

Příspěvekod winis » 15 črc 2016 21:29

tonik píše:
skacel99 píše:Winis: Plynulost chodu ramen není standardní výbava dnešních traktorů? Vždyť škrťák na to měla i UŘII od Zetoru


Třeba JD 7530 má regulaci jak na spouštění, tak i zvedání ale to se musí do comand centra.


Aha no tak to se v tom musim víc pohrabat, protože nevim že bych tam regulaci na rychlost zvedání někde viděl.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Výběr stroje

Příspěvekod Mr.Equable » 15 črc 2016 22:01

Já třeba na 6125M mam nastevení rychlosti spouštění, tak i zvedání. Jeden směr je "otočnym čudlíkem" a druhej přes pc.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Předchozí

Zpět na Kompaktory a kultivátory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků